Jump to content

Moto Zajednica

pomoæ u izboru skutera 125-250ccm

Recommended Posts

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

drugar hoæe da uzme neki skuter ali pojma nema šta i kako, a s obzirom da se i ja u tu tematiku ne razumem rešio sam da se malo raspitam. :D

 

 

znaèi u pitanju je skuter od 125 do 250 kubika, de nije kinez, u obzir dolaze italijani, japanci i naravno SYM i Kymco, do max 1700 evra.

 

dajte vaše predloge, okvirno godišta i naravno savete i razloge za i protiv, pa da mu ja to lepo prenesem. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja imam Siamoto Favourite 150ccm, lep skuter, odlican motor, presao je veoma malo, i sto je najbolje>>>SASTAVLJEN JE U ITALIJI<<<< to je jedini koreanac koji je sastavljen u Italiji. Boja je tamno-zelena, to ti je kopija Honde Panteon ali je lepsi :):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa nemam pojma, po oglasima je isti taj model samo 125ccm jos stariji po 1500 e al ja bi ga verovatno dao za pribliznu cenu jer je u savrsenom stanju.Proverio sam motor je presao 1500 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Moj savet ti je da potrazis neku GILERU RUNNER, ima ih od 50-200ccm, pouzdan skuter a delova imas i na trafici jer ih ima koliko hoces..

Ja sam vozio YAMAHU majesty 180, sjajan skuter, veliki, udoban itd, isto sve preporuke za njega..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Beograd, Slavija

Ja zam vozio runner-a odlicna masina, vozi se kao pravi motor. Uvek ima kupaca za njega, tako da mu slabo pada cena. Ali po meni najbolji donos kvalitet-cena su kymco maxi skuteri 250ccm pa na dalje. Odlicne i pouzdane masine. Znam njig dvojicu koji su srecni vlasnici istih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Kod nas u Crnoj Gori najbolje prolaze Piaggio skuteri. Polovnog prodas kada pomislis i dobro drze cijenu.

Zbog toga, ako je skuter prelazno rjesenje, mi se cini da je najbolja inesticija Piaggio.

Jos ako su veliki tockovi u pitanju to je ono pravo.

Dakle, pala knjiga na dva slova: Beverly ili Liberty.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Dakle' date=' pala knjiga na dva slova: [b']Beverly[/b] ili Liberty.

 

Ocu i ja jednog ako ima za 1700E koliko iznosi i budzet ovog momka :D..

 

PIAGGIO = GILERA, tako da koji god da uzmes, neces pogresiti..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Peugeot Geopolis 250ccm. Lutka od skutera (ko voli). :)

 

Ako vec zelite da pomognete coveku' date=' onda ga bar ispostujte i procitajte njegov post do kraja. :roll: ..Lepo pise da covek ima [b']MAX 1700E[/b], ako za te pare moze da se kupi ovaj tvoj navedeni primerak, onda meni odma' naruci 10 komada! :roll:

 

P.S. Bez ljutnje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

hvala meex! :D

 

znaèi u pitanju je max 1700 evra! pa ako bi mogli preloženi modeli da se uklope u navedenu cifru, bilo bi dobro, pošto ja ama baš nemam pojima kako se kreæu cene skutera.

 

dovoljno je nesto solidno 4t u navedenoj kubikaži, ne mora ništa naminjeno, èovek nije napržen i treba mu da ispeèe zanat. tako sam ga bar ja shvatio. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja cu da mu prodam ovaj moj Siamoto. To ti je 150 ccm, odlicno izgleda, lako upravljiv,4t masina, i presao je , kao sto sam ti ranije rekao, SAMO 1500 km :shock: :shock: :shock: ,i uz to je 2004 god. dobices i kofer. Okacicu slike u roku od par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

Ako hoce brz motor, moj izbor je gilera runner 180, samo sto malo vise trosi, ako hoce prevozno sredstvo onda Lliberty 125 bez greske, i pitanje je da li hoce veliki ili mali tocak na skuteru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Po mom misljenju a za tu cifru moze eventualno da pazari neki polovni Kymco a da nije izakan i da je u dobrom stanju. Neka obrati paznju na Dinga i to slobodno moze da gleda one sa jacom cenom jer su vlasnici obicno spremni da ga daju ispod cene. Mislim cak sta vise da su njihovi skuteri odlicni, vozio sam par modela, do skoro i sam imao jednog i metod je bio kljuc u bravu i vozi. Redovan servis i nema nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS
Peugeot Geopolis 250ccm. Lutka od skutera (ko voli). :)

 

Ako vec zelite da pomognete coveku' date=' onda ga bar ispostujte i procitajte njegov post do kraja. :roll: ..Lepo pise da covek ima [b']MAX 1700E[/b], ako za te pare moze da se kupi ovaj tvoj navedeni primerak, onda meni odma' naruci 10 komada! :roll:

 

P.S. Bez ljutnje ;)

 

Naravno da nema za taj novac Peugeot Geopolis 250ccm, to je skuter najnovije generacije i dosta je skuplji od 1700e. Za taj novac moze samo skuteri 250ccm starije generacije. Evo moj predlog je Kymco Grand Dink 250ccm. Udoban , lep, ekonomican, jeftin za odrzavanje. 250 ccm, 4t, vodeno hladjeni agregat, oko 20-tak ks, i cena mu je u okviru ponudjenog.

Pozdrav Meex :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
Evo moj predlog je Kymco Grand Dink 250ccm. Udoban ' date=' lep, ekonomican, jeftin za odrzavanje. 250 ccm, 4t, vodeno hladjeni agregat, oko 20-tak ks, i cena mu je u okviru ponudjenog.

[/quote']

 

to brate, to se traži! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Evo moj predlog je Kymco Grand Dink 250ccm. Udoban ' date=' lep, ekonomican, jeftin za odrzavanje. 250 ccm, 4t, vodeno hladjeni agregat, oko 20-tak ks, i cena mu je u okviru ponudjenog.

Pozdrav Meex :wink:[/quote']

 

To je OK motor, ali mu mnogo zameram na sirini i potpuno gubi funkciju u gradu jer mu je bruto sirina sa retrovizorima oko 90ccm! Sto znaci da treba da imas ceo metar na raspolaganju da proteras to izmedju kola, a imati toliku sirinu na semaforu je retkost..;)..A i mislim da ce tesko da nadje model od 250ccm za njegov budzet..ipak je realnija varijanta 125ccm..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Raso, ja sam vozio Malaguti Madison 125 i skuter je odlican. 11KS, 4T, vodeno hladjenje. Dvoje na motoru (devojka i ja) i ide 110km/h. Sa njim sam isao u Vrsac i u NS. Moze se naci do cifre koju imas, tako da ti ga preporucujem. Lep je, udoban je, dobar je, Italijan je :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
Raso' date=' ja sam vozio Malaguti Madison 125 i skuter je odlican. 11KS, 4T, vodeno hladjenje. Dvoje na motoru (devojka i ja) i ide 110km/h. Sa njim sam isao u Vrsac i u NS. Moze se naci do cifre koju imas, tako da ti ga preporucujem. Lep je, udoban je, dobar je, Italijan je :D[/quote']

 

POTPIS!! :) Samo da dodam da ima Yamahin motor! :) Gde ces bolje, italijan sa japanskim srcem..:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Da, Yamaha-in motor. To sam zaboravio. Ako treba, imam i uputstvo za njega da ti dam, skinuto sa Internet-a, a taman da ti vratim i one cvikere :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja