Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Hawk 4t kao 2t (ili obrnuto)

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Pre par dana sam kupio skuter Sprint Hawk 4t. Nikada do sada nisam imao skuter niti se nešto posebno interesovao za iste. Par dana se već zamajavam oko tehničkog pregleda , registracije , kupovanja kacige i tako to ... Konačno sam sve to završio al' kako se skuterče gasi na ler gasu i još par sitnica mi nisu po volji oteram ga u ovlašćeni servis da urade servis i srede sitnice ( i krupnice).

Zinuo sam od zaprepašćenja kad mi je lik rekao da to nije 4t nego dvotaktni motor 2t. Svi papiri i sve se slaže ( broj motora , carinska deklaracija itd ...) i svi kažu da je 4T kad ono ... Neću da se žalim ( 2T je čak skuplji za 10000 din) a i odgovoara mi da motor bude jači pošto sam ja 110+ kila težak ali ljudi može li neko da mi kaže kako je to moguće da se toliko zajebu ???

 

uzgred - u prvih 50-60 km sam (zaveden specifikacijom) sipao pogrešno ulje. Može li to da prouzrokuje probleme ? Koliko sam shvatio on sam pravi mešavinu a ja mu sipam posebno ulje a posebno benzin , zar ne ?

 

----------------

Upravo svira: Gibonni - Oprosti (Bonus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa sunce ti kako si mogao da sipas ulje, kod cetvorotaktnih se ne sipa ulje nego se menja- u servisu, to ne radis ti

Nece nista posebno da mu bude, ako ima odvojenu posudicu za ulje znaci da sam mesa, moguce da ti se gasio zbog cetvorotaktnog ulja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

sve je OK. Ulje je promenjeno i sipano je ono koje i treba da bude i skuterče je naštelovano i radi k'o satić - ništa mu nije bilo tako da sam ja ... ono ... zadovoljan. Ipak mi i dalje nije jasno koji su to budalaši prodali 2t kao 4t ...kako su mogli toliko da se zajebu ?

 

p.s.

da - sam pravi mešavinu od ulja koje mu se sipa u poseban rezervoar ...u principu imam lampicuz pa će da se javi (valjda) ... no ipak bi voleo da znam da li je informacija o otprilike litar ulja na 1000 km tačna

 

----------------

Upravo svira:point blank - a cross to bear

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Na 500km dospi ulja, na svakom kinezu je uljna pumpa nastelovana tj sajla zavrnuta do kraja da bi vise trosio ulja i dobro dimio, jedino tako su sigurni da nece zaribati pri razradjivanju.Sve se da ustelovati samo ga ti dobro razradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Kako covece da se zameni ulje na dvotaktnom motoru?

Moze samo da se dospe, i to bilo koje sinteticko ( Bergoline TST Racing je sasvim dobro ulje i nije ni toliko skupo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

Sinteticko ulje kod 2t kineza ima jako lose efekte na sam rad skutera, lose sagorijevanje i sam vijek motora ima da pljuje na auspuh da zalijepi mineralnu ili kamenu vunu u auspuhu i jos mnogo toga i to vrlo brzo.. Sipa se polusintetika, mada su ovi motori koncipirani kao kopije motora koji su koristili i mineralna ulja.

Savjet je da se mjesavina pravi samostalno prilikom sipanja goriva i to 2-2,5% polusintetike. Meni a i jos sigurno 10tak ljudi koje poznajem je crkla uljna pumpa, tj plasticni zupcanici pa smo morali da se jurimo sa servisima i garancijama jer je to veliki zajeb posle. Od kad pravim samostalno mjesavinu, nema nikakvih problema, radi odlicno i cak mnogo manje dimi pogotovo jer je prije mnogo dimio kad mu se odvrne gas malo jace par minuta, pusio je posle ko Turcina par minuta dok ne sagori sve.

Maltene svaki 2t skuter kineske prozivodnje trosi izmedju 3,5 i 5 litara, samo je bitno koliko se drzi na gasu, a svi zbog relativno male snage prilikom svakog kretanja zavrcu gas do iznemoglosti, i eto potrosnje. Kod mene je sprint eagle trosio izmedju 3,5 (ispod toga nikad nije uspio) i 5 pa nekad cak i 6l na 100km, po sistemu kreni stani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

no ipak bi voleo da znam da li je informacija o otprilike litar ulja na 1000 km tačna

 

----------------

 

tacna je ta informacija, negde oko 1300 km mozes da predjes sa 1L ulja. i najbolje ti je polusintetiku da sipas.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Sinteticko ulje kod 2t kineza ima jako lose efekte na sam rad skutera, lose sagorijevanje i sam vijek motora ima da pljuje na auspuh da zalijepi mineralnu ili kamenu vunu u auspuhu i jos mnogo toga i to vrlo brzo.. Sipa se polusintetika, mada su ovi motori koncipirani kao kopije motora koji su koristili i mineralna ulja.

Savjet je da se mjesavina pravi samostalno prilikom sipanja goriva i to 2-2,5% polusintetike. Meni a i jos sigurno 10tak ljudi koje poznajem je crkla uljna pumpa, tj plasticni zupcanici pa smo morali da se jurimo sa servisima i garancijama jer je to veliki zajeb posle. Od kad pravim samostalno mjesavinu, nema nikakvih problema, radi odlicno i cak mnogo manje dimi pogotovo jer je prije mnogo dimio kad mu se odvrne gas malo jace par minuta, pusio je posle ko Turcina par minuta dok ne sagori sve.

Maltene svaki 2t skuter kineske prozivodnje trosi izmedju 3,5 i 5 litara, samo je bitno koliko se drzi na gasu, a svi zbog relativno male snage prilikom svakog kretanja zavrcu gas do iznemoglosti, i eto potrosnje. Kod mene je sprint eagle trosio izmedju 3,5 (ispod toga nikad nije uspio) i 5 pa nekad cak i 6l na 100km, po sistemu kreni stani.

 

Koje crno lose sagorevanje, pa sinteticka ulja imaju bitno manju temperaturu paljenja i jos u eksploataciji koju ti pominjes(rucno pravljenje smese) su znatno bolja jer se bolje sjedninjavaju sa benzinom, jedina losa stvar je sto su bas skuplja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd, medakovic

hmmm,,,da li si ti siguran u to sto pricas ili si nacuo? ne govorimo o injection skuterima i slicnim novim perverzijama vec principu karburator na kineskim skuterima...

oni nikako ne mogu da sagore sintetiku i pljuju na auspuh ko nenormalni, dok ne zapuse i auspuh i izduvnu granu od smole i cadji. podmazivanje jeste svakako bolje ali je snaga osjetno manja, losije sagorijevanje, veca potrosnja i mnogo brze zacepljanje izduva, posle cega lici na gomilu smole koju je jako tesko odstraniti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Malecni Sprint Eagle i Suzuki GSX750F

Imam Sprint Eagle, do servisa na 1200km trosio neko ulje i nije potrosio, a sud od ulja je oko 1,2l. Na 1200km prosuo to sto je bilo unutra, dimio kao djavo, da ne kazem trabant, ostatak je bio oko 2,5dl. Nakon toga sipao Castrol Power1 Racing sinteticko ulje za 2T skutere i motocikle. Nakon toga je prestao da dimi, kada se ugreje cak se i ne vidi na auspuhu u leru, a kad se zavrne gas vidi se mozda na par centimetara senka od dima ali to je sve. Skuter inace trosi 3l na 100km, tocim na 130km uvek pun rezervoar, a to je oko 4-4,3l kako kad. Blokada skinuta, mada ne prelazim 55-60km/h, ubrzava super, ali mislim da je malo slabije nego sa blokadom, mozda ima neke veze sa pomeranjem paljenja CDI-a, a vozi se svaki dan na posao i nazad i jos malo tuda nekuda, prosek 10-20km dnevno. Mislim da ima veze i to da je ulje doslo spolja, jer sam licno razgovarao sa bivsim komercijalistom jednog poznatog brenda ulja, i potvrdio mi je da je tacno ono sto sam mislio, a to je: jedno na boci, drugo unutra.

Nadam se da sam malo pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

hmmm,,,da li si ti siguran u to sto pricas ili si nacuo? ne govorimo o injection skuterima i slicnim novim perverzijama vec principu karburator na kineskim skuterima...

oni nikako ne mogu da sagore sintetiku i pljuju na auspuh ko nenormalni, dok ne zapuse i auspuh i izduvnu granu od smole i cadji. podmazivanje jeste svakako bolje ali je snaga osjetno manja, losije sagorijevanje, veca potrosnja i mnogo brze zacepljanje izduva, posle cega lici na gomilu smole koju je jako tesko odstraniti...

 

Hmmmmmmmmmmmmmmmmm

 

Ama bre covece pricam ti kako jeste, uzmi lepo pogledaj karakteristike svakog od tih ulja i kasce ti se samo

Sinteticko ulje ima nizu tacku paljenja od mineralnog za bar 600 Celzijusa pa sad ti meni objasni kako nesto sto se lakse zapali a i bolje gori losije sagoreva od onog kojme treba znacajno visa temperatura da bi se zapalilo?

Isto tako posto propagiras rucno pravljenje smese, da li si svestan da se ulje i benzin u rezervoaru stratifikuju kad malo stoje, iliti jelte svako ode na svoju stranu pa imas sloj ulja i sloj benzina umesto mesavine, dok sinteticko ulje zadrzava homogenost smese?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja