Jump to content

Moto Zajednica

Jakna za R - LOUIS

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Pa , evo jedno ptanje za iskusnije...trebam sinu kupiti jaknu , imam opciju da mi se to donese iz Louisa...interesuje me koju od ponudjenih jakni izabrati , jer max koji zelim uloziti je 200e , s tim da mi i to probija jbni budzet  :P

Inace ima Yamahu TZR 50 , i naravno u buducnosti sebe vidi striktno u R vodama ( bar zasad ) , sto navodi na zakljucak da bi bilo pozeljno uzeti neku solidnu jaknu koja ce ga malo duze sluziti...Ovo su ponudjene opcije jer velicina jakne mora biti XL - 54 :

 

Textilna :

 

208667_210_FR_KL_TO_09.JPG160E

 

http://www.louis.de/_40182355c1804e22b4adba04c11af8943e/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=110&wgr=870&list_total=57&anzeige=0&page=3&artnr_gr=208667

 

ili

 

208646_210_FR02_KL_TO_09.JPG130E sa popustom

 

http://www.louis.de/_40182355c1804e22b4adba04c11af8943e/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=110&wgr=870&list_total=57&anzeige=0&page=3&artnr_gr=208646

 

Koza :

 

207516_110_FR_TO_09.JPG200E sa popustom

 

http://www.louis.de/_40182355c1804e22b4adba04c11af8943e/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=100&wgr=772&list_total=16&anzeige=0&page=1&artnr_gr=207516

 

E sad , licno meni se najvise svidja Vanucci , ali neznam sta kazu iskusniji jer kako nismo imali nikakvu jaknu onda nemamo ni iskustva ... sinu se takodje svidja Vanucci ali se postavlja pitanje sta je pametnije kupiti...svidela se meni i ova jakna

 

207082_110_FR_TO_09.JPG

 

ali nema broja , pa ispada iz opcije jbg...znaci samo Vanucci kao kozna opcija , i koliko vidim ona nema opciju AirVent ( neznam koliko je to bitno ) pa cu sacekati vas sud  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Trenutno nemam vremena ali bacicu oko , mada sam vec gledao u Pegazu pa mi ostaje jos ovaj drugi link...a mislite da mi se ne isplati kupovati u Louisu kad predlazete Rajka itd ???

A Rajko je ko ? Ima li lik WWW ili on to nabavlja itd..u cemu je caka s njim :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

1.kod rajka idi samo sa nekim ko zna opremu...

2.od navedenih nikako probiker, imao sam tu jaknu u rukama...tesko s.anje...

jedino vanucci moze da prodje ...

3.lepo ti kazu kolege, obidji radnje u bgd-u gledaj suomy, alpinestars, mozda neki RS Taichi ako

onaj momak jos uvek barata sa njima, mozes se uklopiti u cenu oko 200.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

uzmi modeku necesh zazaliti ja je nosim vec trecu sezonu , a kupio sam je polovnu ... nova je 150e inache model Shield

 

evo i slike iako na slici i ne izgleda neshto uzivo je mnogo bolja , ako te zanima, mozemo i da se nadjemo da vidish kakva je ... chisto uporede radi , generalno nije jakna da se kupi a da se ne proba po meni ...

 

5_083170-schwarz_1.jpg

 

inache ove sve shto si okachio su bez preklopa preko rajsfeshlusa shto automatski ima manju zashtitu od vetra , po meni propust ... i ove kozne ti nemaju zatezache oko struka shto isto po meni nije dobro , jer se razlikuje dal si stavio pojas ili nisi ili nosish majcu ili duks ispod jakne ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

imaju preklop ispod rajsferslusa, i to solidno uradjen, bar ovi probikeri...

ali kad se uzme u ruke , vidi se liga...(mada moram priznati da to nije onaj

plasticni probiker od pre par sezona ...)

2dutch

nego tu su jaknu ranije svi pominjali, jel imas neku sliku live sa njom...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Znaci vi mislite da ne bi trebalo da uzmem recimo tu Vanucci jaknu ?

koliko ja vidim i ta jakna ima preklop ali sa unutrasnje strane rajsfeshlusa , a ima napred ono zatezanje kod te jakne ( da li je to dovoljno za struk  )...zato ja i pitam , jer racunam da imate vise iskustva sa tim...gledao sam onu tvoju jaknu a razlika je 50e sto nije malo ali nije ni puno manje s obzirom da je jakna od tekstila...jedno sigurno znam , a to je da Vanucci ima extra izgled pa mi treba i neki dobar razlog da bi je sklonio sa liste  :P

Danas cu definitivno morati da se odlucim jer sutra lik krece preko grane  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Koliko ja znam te jakne kod Rajka su sivene u bosni ili gde vec,imitacija dainese ili chega vec.... Do 200e moze da se nadje solidna orginalna jakna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

2.od navedenih nikako probiker, imao sam tu jaknu u rukama...tesko s.anje...

jedino vanucci moze da prodje ...

 

Nemoj da lupetas molim te......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Alpinestars u startu moram zaboraviti jer su preskupe ( bar za mene  :P ) ... Suomy sam zvao malopre i cene jakni koja mi se svidja je 250e sto je za 50e veca cena od Vanucci...da li je toliko bolja ???

Koju god koznu jaknu da sam gledao imaju preklop ali sa unutrasnje strane rajsfeshlusa , nijedna to nema isped ... a Rajko , ima li neko njegov broj telefona  ;D

jbm li ga...gledam i citam razne komentare vezane za Vanucci , dobro i lose  :o...valja li to uopste ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Batice,

 

Zadnjih godina vozim sa PROBIKER dvodelnim kombinezonima i ja i sin....kada napisem Vozim to znaci da putujem, kisnem trpim najvece vrucine itd....ako te interesuje (ili nekog strucnjaka za opremu) mozes videti na putopisima.... Kombinezon nije izgubio nista od prvobitnog a ja sam vise nego zadovoljan...pritom vozim Kawasaki ZX10R.... Nemoj sebi da dozvolis da padnes u fensi fore ljudi koji se vozikaju od kafica do kafica a motor i oprema im sluze sa reklamu....

Pametnije ti je da kupis sinu (ja sam mome uzeo) full opremu tj dvodelni Probiker kombinezon recimo pr4 za 200 eura, nego neku "firmiranu jaknicu" sa ? protektorima...imao sam i toga recimo IXS pa se za dve godine slabe voznje rasilo i nelici ni na k...

Veruj mi da razlika i ako je ima nije znacajna .... jedino moze da bode oci natpis...a to je vec nesto drugo....

 

100_0706.JPG

 

100_1357.JPG

 

100_4988.JPG

 

DSCN0305.jpg

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

@charuga

to nije lepo, posto nisi od ovih novih na forumu koji sve znaju,necu biti grublji...

rekao sam da sam drzao jaknu u rukama i da je s.anje, sta ti nije jasno...

oces da ti slikam revit, suomy i jos ponesto iz ormana da vidis da znam

o cemu govorim...doduse, ne kao ti, jel ?

mislim da ti je jasno...pored toga je bila i zenska probiker loussane

jakna, tesko .ovno...pitaj dobavljaca, ako meni ne verujes.

jos jednom za sve ljubitelje probikera...oprema VREDI taman TOLIKO koliko i kosta,

a koza popravlja prosek.

 

hvala na paznji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

@charuga

to nije lepo, posto nisi od ovih novih na forumu koji sve znaju,necu biti grublji...

rekao sam da sam drzao jaknu u rukama i da je s.anje, sta ti nije jasno...

oces da ti slikam revit, suomy i jos ponesto iz ormana da vidis da znam

o cemu govorim...doduse, ne kao ti, jel ?

mislim da ti je jasno...pored toga je bila i zenska probiker loussane

jakna, tesko .ovno...pitaj dobavljaca, ako meni ne verujes.

jos jednom za sve ljubitelje probikera...oprema VREDI taman TOLIKO koliko i kosta,

a koza popravlja prosek.

 

hvala na paznji.

 

 

Nezelim ni ja da budemm grub...ali ti batice nemas poima.......

 

Ako vec nesto nisi nosio ili koristio nemoj da dajes ocene.....neznam sta si drzao u ruci ...ogranici svoje komentare na opremu sa kojom imas realnog iskustva a ne odokativno ili rekla kazala....a jedan ozbiljan vozac motora nikada nebi napisao tako strucnu ocenu....

Ja nepisem o Suomiji i slicno... nemam, nisam koristio..ali o PROBIKERU,Vanuciju i IXS i jos nekim firmama mogu kompetentno.

Ove godine sam ubio oko 8.000 km po Evropi,..najvise po Alpima....i bio sam prijatno iznenadjen kada sam video da se PROBIKER kombinezoni koriste posebno kod Nemaca i Austrijanaca....cak sam sa nekima menjao iskustva...ne jednom sam cuo "zasto da bacam pare na preskupu opremu kada je ovo ubedljivo najbolje ulozeno dobijeno".

E sada druga stvar sto smo mi pacenici pa ako nepise FIRMA nevalja.... Ustvari cini mi se da mnogi ovde misle da skupa oprema znaci da su veci smekeri ili bolji vozaci.... Kod normalnih ljudi u svetu koji nisu optereceni ovo je sasvim ok i ja stojim iza onoga sto sam napisao.

 

Da nebude zabune pisao sam o KOMBINEZONIMA ne o cizmama,rukavicama itd.

 

Drugo covek trazi nesto po prihvatljivim cenama a ne do soma eura.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Pa vidi ovako...ja se skroz slazem sa tim da bi za tih 200e bilo najpametnije uzeti kompletno odelo , medjutim ja to nemogu uraditi jer jaknu kupujem klincu od 15g koji bi trebalo da ide u skolu u istoj...nema sanse da bi on mogao sa odelom u skolu  ;D

Da nije skole , garantovano bi se odlucio za tu varijantu...znaci jakna i dalje mora biti opcija na svu zalost , jer realno za te pare ima kombinezon koji je sigurnija i bolja varijanta...opet se vracam na jakne...e sad , mislite li da one specifikacije koje daju o velicini modela ne pasu tj. da te mere koje su oni postavili nisu uvek te...mi smo se izmerili i opet pored toga skontali da nam treba broj vise jer ce on ipak jos rasti i siriti se  ;)

Nekako mislim da je ipak koza kulturnija i bolja varijanta od tekstila a razlika je trenutno samo 50e otprilike...doduse to je stvar ukusa  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nebitno dali je PROBIKER ja sam mislio na dvodelne kombinezone.....moj sin recimo nosi samo jaknu u 90% slucajeva.....

 

Mozda da nezuris pa da nadjes neki model na kome ce mu se svideti jakna i nju moze da nosi a pantalone ako zatrebaju tu su.

 

Zasto sve ovo pisem, polazim od sebe para nemam za bacanje uvek negde ima rupa i treba nesto popuniti...motore vozim ceo zivot i volim ali jos vise volim svoje dupe, ako sam vec uspeo da skupim pare za dobar motor treba mi i oprema.

Veruj mi da mislim da je cena najbitniji znak kvaliteta snasao bih se i kupio skupi dvodelni kombinezon....medjutim iz iskustva pametnih ljudi sam video da nista necu izgubiti ni sa ovim....

Uzeo sam ono sto mi treba..... u pocetku sam mislio da ce vek trajanja te opreme biti mali..ali...prijatno sam se iznenadio....pa sam kupio i drugi i treici dakle i ja i sin obuceni plus jedan jednodelni i sve to za pola cene jednog firmiranog...... nisam klinac ni salabajzer da pisem gluposti, ovaj forum smatram kao mesto gde treba da razmenimo iskustva i pomognemo jedni drugima...

Vidim da te interesuje misljenje drugih i ja pisem o onome sa cim imam iskustva...ko zeli da cuje njemu ce mozda nekada i pomoci...onaj ko ne zeli i u startu ima svoje misljenje o nekim stvarima bez dodira sa njima, netreba savet on zna sta ce kupiti.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Cek , da li sam dobro razumeo...ovo odelo :

 

http://www.louis.de/_40182355c1804e22b4adba04c11af8943e/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=100&wgr=780&list_total=6&anzeige=0&artnr_gr=208007

 

208007_150_GEL_08.JPG

 

je dvodelno ili jednodelno...ova Vanuccijeva jakna nije obicna jakna vec za nju postoje i pantalone : VANUCCI KOMBIJACKET ... e sad, ako je ovo Probiker odelo dvodelno onda je to super...ako ne , onda mi nema spasa  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Da to je dvodelno...sto spomenuh gore a imas i na mojoj prvoj slici prx4 mislim da je oznaka......evo kako izgleda samo jakna na mladjima....

 

post-220-12879097356415_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Najbitnije je da se sinu dopada jakna, jer to garantuje da ce je uvek nositi. A treba uvek nositi jaknu.

 

Za 200e koju god da izaberete bice sasvim ok.

Mozda da uzme broj vecu + pojas, pa za sledece leto da mu bude taman?

Ja bih obisao radnje kod nas, jer nije tako los izbor, a bolje je da proba i vidi kako mu stoji i da li mu se dopada.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TZR 50

Uskoro ce mi Havarisani doneti svoje dve kozne jakne da bi lakse odredio velicinu , svakako ce mi jaknu doneti bajkeri koji su takodje clanovi foruma pa je bar tu neka uteha da necemo uzeti neko sranje  ;D

Pa , evo ovako...licno ja vise volim kompletno odelo + dvodelno , ali sin mi ocigledno zapeo za Vanucci i to ti je...videcu jos i sa Havarisanim jer ovo ovako moze u nedogled...sutra prepodne ja moram znati tacno sta hocu , sta god to znacilo  ;D

Svakako sam vam zahvalan na pojasnjenjima i to ce sigurno uticati na moju odluku iako se moze desiti da bas ne odlucim sam  :-\

No kazi mi Charuga...ti to odelo nosis samo kad ides van grada ili se kreces i po gradu u njemu...nekako mi deluje da u gradu ima slabu funkciju , dok za putovanja izmedju gradova itd. ima savrsenu ulogu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

e da dodam da u Pegazu je kum uzeo proshle godine extra jaknu za male pare mislim da je sada novi model oko 140e a on je uzeo za novu godinu i ubo dva popusta ...

 

testirana u svim vremenskim uslovima od +40 do 5stepeni , a i na raznim brzinama od 0 do 280kmh ...

 

to je ova samo skroz crna http://www.pegaz-moto.rs/whole_info.php?artiklID=283

 

a moja je ...

 

IMG_4242.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

No kazi mi Charuga...ti to odelo nosis samo kad ides van grada ili se kreces i po gradu u njemu...nekako mi deluje da u gradu ima slabu funkciju , dok za putovanja izmedju gradova itd. ima savrsenu ulogu ...

 

Ja se po gradu bas nesto i nevozim ali je na meni kada sam na motoru.....moj sin se dosta vozi po gradu i koliko znam uvek nosi jaknu........

Po velikoj vrucini po gradu ce u svakoj jakni biti vruce....generalno njena funkcija je da te sto moze vise zastiti u slucaju pada tj. klizanja najvise....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja