Jump to content

Moto Zajednica

Ovako se vozi poligon

Recommended Posts

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Nema veze koji je moped. Stekoh utisak da se Ruža čudi otkud marsovac da tako vozi.  :)

 

Pa da. Očekujem da zna da vozi ali da je tako dobro navežbao nisam očekivala.... Još manje na HD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

KRALJ! Fala bogu da neko vozi ovako, a nije Japanac  :D. Ja ne bih umeo ovo ni peske da predjem, 100% bi se negde zaebo

BTW, Lorde ovaj "tvoj" vozi po praznom poligonu, nije to ni blizu, samo pokazuje da zna da ga obori, nista vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Poligon ko poligon. kad sam bio u vojsci, vozili smo skoro isti ovakav ( samo nije bilo ovolko cunjeva ). Ko ga nije naucio, nije mogao da prodje obuku i slat je u pesadiju. A obuku je zavrsavalo 99 %  polaznika. Za razliku od ovog na Harliju, mi smo obuku radil;i na Moto Guzzi Falkone 500 i na V 35/II . Sa V 35 je bila pesma, al Falkonac - velik, tezak,  bar tri cetiri puta slabiji od ovog policiskog harlija, pa se i sa njim sve moglo uraditi. Kamo lepe srece da i danas u civilnim auto skolama kod nas obavljaju takvu obuku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Poligon ko poligon. kad sam bio u vojsci, vozili smo skoro isti ovakav

 

E svaka vam čast ;D Idi bre čoveče, gde ste radili poligon ovako, pa još 99% završilo ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Poligon ko poligon. kad sam bio u vojsci, vozili smo skoro isti ovakav

 

E svaka vam čast ;D Idi bre čoveče, gde ste radili poligon ovako, pa još 99% završilo ;D ;D ;D

 

  U Kraljevu na Beranovcu !  A morali su da se potrude da zavrse, ko ne zavrsi - ide u Rasku na jos sest meseci pesadiske obuke. Ko ode u dzuboks ( da pere sudove ) se smatrao srecnikom.  Da napomenem da smo imali i ljude koji nisu znali ni biciklu da voze, a posle tri meseca obuke su vozili motor i znali da urade poligon !

 

  Al je obuka trajala TRI MESECA, a ne ko sto sad pocetnik uzme L tablicu, sam se obucava, polozi, a posle se samoubije negde na putu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5313 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Potvrdjujem , sa mnom je bio jedan sto nije znao da vozi bicikl pa su ga prvo vozili kao suvozaca par dana da se navikne(mahanja rukama nogama.. ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Bio je i moj brat u Kraljevu, bio je i instruktor kasnije, ali mi nije pominjao da su ovako dobro vozili poligon ;D

 

Ništa, vas dvojica da snimite po jedan ovakav klip ako hoćete da vam poverujem ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

  Al je obuka trajala TRI MESECA, a ne ko sto sad pocetnik uzme L tablicu, sam se obucava, polozi, a posle se samoubije negde na putu !

 

I sta sad, mi mladi danas treba da se prinesemo na zrtvu sto nemamo takvu obuku za MALE pare? :P

Mnogo se vi stariji prozivate na to vreme (koje ne sporimo da je valjalo za obicnog coveka, ne kazem...bar niste imali turbo folk...) ali nemojte odma kako mi danas bolje da ne izlazimo iz dvorista jer nemamo takvu obuku - rado bih je ja prosao, ali drzava danas PRVO hoce da zaradi na meni, a tek onda se MOOOZDA razmislja da li cu na obuci nesto nauciti :P;)

I da, necu se samoubiti ako ne srljam i ako imam gram inteligencije, to se zna na koga se odnosi... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Za početak preporučujem naš Kurs bezbedne vožnje a tu ćete dobiti i "materijal za razradu". Svaki poligon za polaganje ima osmicu a to je početak ovakvog poligona. Na žalost, prava obuka kakvu sam imao sreće da prođem (policijski poligon za vežbu u Deliblatskoj peščari) danas ne postoji osim u policiji i to u fragmentima stare obuke. Dakle ostaje na nama samima da se usavršavamo kako znamo i umemo. Tim više se učvršćuje stav da je naš kurs potreban i da ga treba maksimalno pomoći i pomoći organizatorima da istraju u nameri da svi bezbednije upravljamo motociklima i duže uživamo u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Naš kurs je do sada bio besplatan i troškove organizacije smo pokrivali iz sopstvenih džepova. Od sledećeg kursa ćemo gotovo sigurno uvesti kotizaciju jer smo i mi, kao organizatori, malo otanjili buđelare. U svakom slučaju ta kotizacija neće premašiti ničiji budžet a sa druge strane, koliko je dovoljno dati para za nešto što nam u buduće može spasti glavu? Bez brige, kurs će po ceni biti dostupan svima i koštaće samo onoliko koliko je potrebno da se pokriju troškovi.

 

O tome postoji tema i tu će biti objavljene sve informacije.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=55169.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Bio je i moj brat u Kraljevu, bio je i instruktor kasnije, ali mi nije pominjao da su ovako dobro vozili poligon ;D

 

Ništa, vas dvojica da snimite po jedan ovakav klip ako hoćete da vam poverujem ;D ;D ;D

 

 Pa gde da ga snimim, ovde kod mene od poligona ima samo osmica, mogu i to, mozda sa mojim Suzukijem, il drugarovim Sportsterom 883, mada su oni laki i to ne bi bilo to. Na forumu ima jos ljudi koji su bili instruktori u vojsci, pa mogu i oni da se izjasne.

 

@ POLUZIVOT 2 - Ne kazem da treba da se prinesete na zrtvu, il nesto slicno.  Ako cemo posteno, ni ja kad sam polagao za A kategoriju nisam imao nista bolju obuku u auto skoli nego sto je neko ima danas, pa sam polozio. U vojsku sam otisao sa vozackom dozvolom i morao i pored nje da prodjem ponovo njihovu obuku. Na prvoj voznji zbog manjka instruktora sam sam vozio Falkonca od kasarne do Beranovca, a tamo sve iz pocetka ( pocinje se sa guranjem motora u punoj opremi da bi se shvatila njegova tezina ). Kad sam prvi put probao sa falkoncem da uradim osmicu, to mi je izgledalo kao nemoguca misija ( iako sam vec duze vremena vozio motor ), ali naucilo se . Jednostavno, neko ima srecu da pocne da vozi motor i da zivi u takvom okruzenju gde ce ga prijatelji savetovati i nauciti necemu pa ce postati dobar vozac. Neko nema takvu srecu pa zavrsi u " crnoj hronici " i to vrlo brzo .

 Evo sto kaze Scuba, postoji kurs bezbedne voznje, pa svako moze da se prijavi, a kolko znam ne kosta nista.

Ja sam A kategoriju polozio jos 79-te godine, a opet imam zelju da odem i ja na taj kurs !

  Covek se uci dok je ziv !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

@drumskalisica

 

I nije koštao do sad ali su sve vreme struja, kirija i sve ostalo koštali što smo pokrivali iz svog džepa. Zbog toga smo i došli na ideju da uvedemo kotizaciju koja će biti minimalna kako bi svi mogli da dođu na kurs bez bojazni za svoj budžet. Da se razumemo, ne govorimo o stotinama evra koliko sličan kurs košta u Evropi, nego dinara koliko svako može da podnese. Bez brige, svako će moći da sluša kurs. To nam je u opštem interesu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

au šta uradi čovek sa onolikim autobusom... svaka mu čast... kobra i ovaj tvoj kida, ali je više priprema za trku.

 

Taj kurs je zakon, ja sam dva propustio, sada nemam motor, ali svakako ću ići prvom prilikom, neki ljudi su mi preneli neke od tehnika i imao sam prilike da ih koristim na drumu i spasim se, tako da koja god cena bude neće biti mnogo.

 

Što se tiče poligona za samostalno vežbanje - par teniskih loptica presečenih na pola i neki parking i teraj... Ja to radim na Huji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Naš kurs je do sada bio besplatan i troškove organizacije smo pokrivali iz sopstvenih džepova. Od sledećeg kursa ćemo gotovo sigurno uvesti kotizaciju jer smo i mi, kao organizatori, malo otanjili buđelare. U svakom slučaju ta kotizacija neće premašiti ničiji budžet a sa druge strane, koliko je dovoljno dati para za nešto što nam u buduće može spasti glavu? Bez brige, kurs će po ceni biti dostupan svima i koštaće samo onoliko koliko je potrebno da se pokriju troškovi.

 

O tome postoji tema i tu će biti objavljene sve informacije.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=55169.0

 

Ok, ovo je dobro znati, ne moze search sve da pokaze ;) A gde se odrzava/odrzavao kurs?

 

 

@ POLUZIVOT 2 - Ne kazem da treba da se prinesete na zrtvu, il nesto slicno.  Ako cemo posteno, ni ja kad sam polagao za A kategoriju nisam imao nista bolju obuku u auto skoli nego sto je neko ima danas, pa sam polozio. U vojsku sam otisao sa vozackom dozvolom i morao i pored nje da prodjem ponovo njihovu obuku. Na prvoj voznji zbog manjka instruktora sam sam vozio Falkonca od kasarne do Beranovca, a tamo sve iz pocetka ( pocinje se sa guranjem motora u punoj opremi da bi se shvatila njegova tezina ). Kad sam prvi put probao sa falkoncem da uradim osmicu, to mi je izgledalo kao nemoguca misija ( iako sam vec duze vremena vozio motor ), ali naucilo se . Jednostavno, neko ima srecu da pocne da vozi motor i da zivi u takvom okruzenju gde ce ga prijatelji savetovati i nauciti necemu pa ce postati dobar vozac. Neko nema takvu srecu pa zavrsi u " crnoj hronici " i to vrlo brzo .

  Evo sto kaze Scuba, postoji kurs bezbedne voznje, pa svako moze da se prijavi, a kolko znam ne kosta nista.

Ja sam A kategoriju polozio jos 79-te godine, a opet imam zelju da odem i ja na taj kurs !

  Covek se uci dok je ziv !

 

 

Naravno, imam ja jos dosta da ucim i to ne sporim, samo ne volim (ne kazem da je to sada bio slucaj u tvom postu) kada nam iskusni natrljaju nos samo zato sto su pre rodjeni ;) kapiram, ima popaljenih klinaca kojima treba takvo ribanje, ali ima i onih medju nama mladjima koji vole voznju i ne voze motore zbog zena ;):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja