Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna mi je pomoc hitno...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Kao sto vidite vozim kawasaki VN900 koji je previse nizak za nase puteve... E sada imao sam malu nezgodu udario sam dodjim delom motora ili ti karterom u neku rupu i nakrnjio sam aluminium oko srafa. I sada sraf nema svoj efekat i par centimetara odatle mi curi ulje po malo, jer su se verovatno razmakle strane ka karteru... Zato sto sraf ne moze dovoljo da stegne!!!  ::)  ::)  ::)

 

evo par slika:

 

1ik9z4.jpg

 

Problem je kod prvog srafa sa desne strane...

 

2qjgjr5.jpg

 

I na zadnjoj slici sam obelezio gde tacno curi.

 

2628to6.jpg

 

??? ??? ??? ??? ??? ???

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Pitaj clana sa foruma http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&action=profile;u=5851 vozi VN900 i ima prodavnicu moto opreme, vrv moze da ti pomogne...

 

hvala...

Ali bi mi znacio neki majstorski predlog da li to moze da se vari ili tako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Ja ne znam da li ti mogu nekako pomoci ali alumunijum je MNOGO eben kada nesto zeznes.

 

Ja sam recimo kod rutinske zamene ulja odvalio unutrasnji navoj na karteru(aluminijumI i sada propast...ureznice sa 14mm na 16mm pa nov sraf sa bakarnim podloskama,propast! Ne mogu da pridjem alatom od odlivka koji stiti sraf da zavrnem! Da sam znao da ce biti tolike zezancije kupio bi polovni karter i vozdra! Aluminijum+varenje=pakao.... aparat,majstor i sto prepreka

Razmisli o tome (meni stoji vec 2 nedelje na stenderu motorr zbog toga sto sam hteo da ustedim)

 

ps.prebaci u temu garaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

A jel nemozes jednostavno duzi sraf i da stavis podloku i maticu i zategnes jace posto ti ovo sigurno proklizava.Ako nemoze matica da pridje od kartera onda je izbrusi sa jedne strane...  ako ima zasta podloska da uhvati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

A jel nemozes jednostavno duzi sraf i da stavis podloku i maticu i zategnes jace posto ti ovo sigurno proklizava.Ako nemoze matica da pridje od kartera onda je izbrusi sa jedne strane...  ako ima zasta podloska da uhvati..

 

Vidis koliko tu parce fali plasim se da nema za sta da uhvati... Ali vredi probati hvala na savetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

dali bi mogao da stavis neku plocicu sa rupom pa da zakaci koliko toliko ,a ako ne onda da se zavari komad,nije to toliki problem variti aluminijum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Aluminijum+varenje=pakao.... aparat,majstor i sto prepreka

Slazem se sa ovim :) Tu je potrebno zavarivati TIG postupkom tako da ne zajebavaj se sam sa tim vec odnesi nekom da to odradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Hvala vam ljudi na svim predlozima... A ja nisam ni mislio sam to da radim nego da nadjem nekog ko ce to profi da odradi, ja ovde trazim samo najbolje resenje za problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Na joko nezgodnom mestu je pukao. Ovde ne pomaze tecni metal on je dobar kad treba nesto da zakrpi sto ne trpi silu, za ostalo nije dobar. Za sredjivanje tog navoja je jedino resenje rasturanje motora, skidanje deklova, varenje i urezivanje drugog navoja. Varenje na licu mesta je nemoguce, prvo sto ne moze lepo da se zavari, drugo sto ce izgoreti dihtung, trece sto je posle nemoguce prici busilicom i ureznicom da se ureze nov navoj. Ne bih da te plasim, ali imaces puno posla oko sredjivanja toga, motor mora da se rastura na polutke.

 

Ja bih mesto gde curi ulje lepo ocistio, odmasnio i premazao silikon za visoke temperature u malo debljem sloju i vecoj povrsini. To bi trebalo da zaustavi curenje ulja (tj zaustavice, probano u praksi :) ). Pokusaj da sredis tako da bi izbegao rasturanje motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Ipak je doslo do rasturanja motora...

Da sam znao da ovako izgleda rasturanje motora ne bih pristao nije mi bilo dobro!!! Pritisak mi je zakovao na max, mislim da svaki sraf i svaki dzek mi je oduzeo po 10min zivota....  :-\ A da me neko sada pita da gledam ono ponovo ili da me neko bije rekao bi udrite!!! Danas sam se osecao kao onaj iz majstorske radionice!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Yamaha fz-6s 2006

Nažalost to ti je jedino rjšenje jer kako je napisano gore ili privremeno silikon ili varenje a za varenje je potrebono rastaviti motor!

Ja sam na svom motoru vario ramu moš mislit koliki je to posao i muke da se napravi kako treba!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja