Jump to content

Moto Zajednica

Sudar u Omladinskih brigada...

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Bio sam svedok sudara jutros dok sam isao na posao. Raskrsnica je, kad se ide iz Jurija Gagarina, poslednja pre mosta preko autoputa.

 

Lepo smo svi stajali pred semaforom i cekali da se upali zeleno, a kola iz smera normalnog nasem (to je onaj bulevar sto prolazi pored Vera i buvljaka) su imala zeleno najnormalnije, ali nije jos niko prolazio.

 

U tom trenutku ti jedna nalickana plavusa, u svojim kasnim 30tim godinama (po mom misljenju, najgora vrsta za bilo sta sto ima veze sa zivotom) najnormalnije krece sa semafora, kao da se upalilo zeleno (A NIJE). Bas sam se zapitao sta joj bi da tako krene jer je gospodja lepo krenula, bez da gleda levo i desno.

 

Naravno, sa leve strane nailazi auto sa nekih 6-7 banki brzine i spuca je u prednji levi kraj kola (mislim da je neka fiesta bila u pitanju)... Nije bilo sanse da lik ukoci jer je levo od te zene (tj. tacno izmedju aktera radnje) bilo kola koja su cekala da se upali zeleno.

 

Evo jos uvek razmisljam da li bih se (i kako) mogao spasiti da sam ja motorom isao umesto tih kola koja su se sudarila sa tom zenturacom. Sve vreme mi je onaj filmic sto je Djura poslao (sa likom koji udara motorom u auto ispred neke pumpe) pred ocima...

 

Aj sad, da vas lepo pitam, kako da se mi spasimo od takvih ljudi? I posle zasto motoristi toliko ginu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

 

Aj sad' date=' da vas lepo pitam, kako da se mi spasimo od takvih ljudi? I posle zasto motoristi toliko ginu...[/quote']

 

importujes jos 3-4 cula i sve ih aktiviras... ako se oslanjas na druge ucesnike u saobracaju poginuces prije no budes svjestan toga... ni kaciga, ni odijelo, ni Bog te spasit nece ako se sam ne pazis.. bem li ga, ranjiviji smo mnogo puta vise nego ovi penali s kolima i zato se sami moramo pazit... moras predvidjat sto ce ovaj ispred tebe da uradi.. kakvo sranje. pih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Treba lepo ko moj drugar glavonja' date=' kad god vidis takvu situaciju ili slicnu , a izbegnes problem lepo nogom po staklu ili retrovizuru pa nek se misle[/quote']

 

APSOLUTNO SE SLAZEM!!!! :twisted: Za slucaj da me neka budala nabode van naseljenog mesta, a prezivim, imam i ''vatreniji odgovor''!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Ljudi !

Ne poèinjite sa izjavama mržnje. (mislim da je tako definisano u pravilima). Svakome od nas se bar jednom desilo da doðemo u iskušenje da se "osvetimo" nemarnom vozaèu automobila, taxija, autobusa itd. ali, setite se da ste (veæina) i sami nekada napravili grešku vozeæi auto. Trenutak nepažnje, pad koncentracije (ili nazovi to kako god) je dovoljno da se napravi veliko sra.e.

Mi, dok vozimo motore, mislimo i "snimamo" situaciju mnogo brže nego vozaè automobila. A znate i sami sa koliko dekica, bakica i novopeèenih vozaèa "delimo" ulice.

Zato,

ajde da budemo pozitivni. (bar na Netu) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Ljudi !

Ne poèinjite sa izjavama mržnje. (mislim da je tako definisano u pravilima). Svakome od nas se bar jednom desilo da doðemo u iskušenje da se "osvetimo" nemarnom vozaèu automobila' date=' taxija, autobusa itd. ali, setite se da ste (veæina) i sami nekada napravili grešku vozeæi auto. Trenutak nepažnje, pad koncentracije (ili nazovi to kako god) je dovoljno da se napravi veliko sra.e.

Mi, dok vozimo motore, mislimo i "snimamo" situaciju mnogo brže nego vozaè automobila. A znate i sami sa koliko dekica, bakica i novopeèenih vozaèa "delimo" ulice.

Zato,

ajde da budemo pozitivni. (bar na Netu) :D[/quote']

Slazem se , ali u principu ko ih .be , velika vecina njih misli da smo debili i ludaci koji jurcaju na motorima i ugrozavamo bas njih.Neznam Nesho jesi li ikad imao slicnih problema, ja jesam sto svojom krivicom , ali i tudjom.Poslednji moj problem bukvalno je napravio nabedjeni vozac A8 i sjebao mi zgob na densoj nozi sigurno zauvek.Nije govor mrznje , ali ja cu sigurno tim debilima kji misle da su sami na putu ili imaju za opravdanje konfuziju i pad koncentracije (i to mi se desilo jednom kao izgovor) sigurno lomiti retrovizore i stakla, ako zatreba , a budem jaci lomicu i njih.Nek ukapiraju da nisu sami i dasmo mi na dva tocka apsolutno nezasticeni.Nek odu malo u Italiju pa nek naprave neki problem motociklisti imace sa zakonom vece probleme nego da su udarili peseaka

Naravno desava se da covek nije kriv i nije ni blizu imao losu nameru , ali uglavnom nije tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
. Sve vreme mi je onaj filmic sto je Djura poslao (sa likom koji udara motorom u auto ispred neke pumpe) pred ocima...

 

 

 

Da ali taj motociklista je isao bar duplo od ogranicenja. Vozac ili vjerovatnije vozacica nije navikla na takve brzine tuda. Da ja idem 200 i izleti mi auto i prezivim rijec mu ne bih rekao. Ali ako postujem propise i udari me auto po sistemu "jaci sam briga me" imao bi ozbiljnih problema :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja