Jump to content

Moto Zajednica

Derestrikcija aprilie rs 125 - rotax 123

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia RS125

Ovako stoje stvari.

Na internetu se mogu naci mnogi tekstovi o tome medjutim moja situacije je malo specificna.

 

Aprilia je 94. godiste extrema (bar su nalepnice extrema :) ) uvezena je ove godine i u svajcarskoj saobracajnoj jos pise da je 15KW - 20 konja

Dakle zagusena je.

E sad mene zanima kakve restrikcije ovo godiste motora moze da ima (motor je rotax 123) osim manjeg karburatora.

Ono sto sam iskopao na netu je sledece.

 

1.Nepostojanje rave ventila - nije slucaj (tu je otvara / zatvara ) znaci to je u redu

 

2.CDI izmedju 5000-6000k rpm gura paljenje na nesto kasnije i tu stvara neku rupu - ni ovo nije slucaj s obzirom da takav cdi postoji samo na modelima sa rotax 122 motorom i nalazi se ispod suvozacevog sedista...na mojoj apriliji je cdi itegrisan sa bobinom (ako je to uopste cdi) - dakle nije ni ovo.

 

3. Karburator - kod mene je PHBH 28 a originalni bi trebao da je VHSA ili VHSB LD 34 - ovo je svakako limitirajuci faktor medjutim 14 konja manje samo zbog karburatora mi deluje previse.

 

4.Auspuh ...Ekspanziona komora i zadnji lonac ...to je jedino sto ostaje...pitanje je da li su na zagusenoj verziji ovde dve stavke drugacije od full verzije ili je to isto? Da li unutar njih postoji neka pregrada koja treba da se isece / izvadi ?

 

I jos jedno pitanje

Da li neko zna koji su se lancanici koristili na extremi 94.godiste  17/40 ili 17/39 ili neki drugi set

 

Pozdrav i hvala

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa vidis karburator ima bas poprilicnog udela, moj burazer ima RS125 iz `97, to je Rotax 122 i ima 34mm karburator i sportski auspuh drugacije geometrije, koji takodje puno znaci kod dvotaktnih motora

Sad, neke serije imaju neku ECO blokadu u elektronici, zbog izduvnih gasova, ljudi i ne znaju da je u toj Apriliji iz `97 i potpuno novoj isti motor Rotax 122 samo sto kod ovih novijih mozes da naletis na blokadu, pa zamisli srece kad sedis na sportskom motoru i juris 120 i nece brze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia RS125

Da ove novije imaju neki katalizator da bi zadovoljile euro3.

 

Sto se tice geometrije da ona je bitna ...postoje mnogi aftermarket izduvi za rs koji dodaju nesto malo snage medjutim mene zanima da li se razlikuje ovaj izduv koji ja imam od full verzije (standardnog izduva na potpuno otvorenoj verziji)

 

Pa nista juricu da kupim VHSB 34LD

 

e sad ostaje ovo sa setom zupcanika kod mene je pozadi Z40 a napred neznam koji je al tipujem da nije preko Z15 posto mi je na satu 140Km/h ,realno verovatno i manje, a obrtaji blizu 11000 sto je otprilike kraj

 

Ako neko zna pouzdano sta je od lancanika islo na extremu bio bih mu zahvalan

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 756 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

I katalizator u auspuhu bude limitator ( kad se zapusi pogotovu ) kod limara , secenje i izbacivanje. Precnik izlazne cevi auspuha takodje. Ja bih sredio auspuh pa od prijatelja pozajmio karb za probu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia RS125

Sad sam pitao prijatelja koji je pre nekoliko godina odblokirao svoju. Doduse noviji model.

On kaze da se ceo izduv razlikuje. Da je precnik cevi koja izlazi iz cilinda nesto siri (po njegovom secanju mozda 1 cm) i da je krivina nesto drugacija.

 

Jel moze neko da potvrdi ovo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

po skuterima koji dodju iz inostranstva,,, desavalo se da budu blokirani na usisu(mozda je neko flater cacno da ima manji dotok goriva),,a nekad i na izduvu-to mnogo cesce(mozda je neko blokiro izduv-treba provjeriti da nije ubaceno nesto slicno podloski na izduv na cilinderu i onda montiran auspuh)

 

sto se tice karburatora,,serijski sve RS sa rotax 122 imaju 28mm karburatore i tako su homologirane,,,sve drugo je neko nesto cacko :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia RS125

Naucilo se nesto u medjuvremenu.

 

Kod rotaksa 123 postoje samo 3 faktora

1.karburator

2.Auspuh

3.precnik usisa na kucistu filtera vazduha

 

sve one gluposti popit secenja bridge-a na cdi-u i koje kakvih modova se odnose iskljucivo na rotax 122

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Sabac

samo karb 34 mm i skini prigusivac sa auspuha svecica nisam siguran neka desetka zaboravio sam oznaku

 

provereno na mom motoru neces verovati kakva promena ako ti treba karb javi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja