Jump to content

Moto Zajednica

Koliko traje vas akumulator?

Recommended Posts

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Na KLE originalni akumulator trajao je 9 godina i tako sam ga i prodao.

Ali svaku zimu je skidan sa motora i bio na relativno toplom.

 

 

Pa to je to, moj je star 4 godine, ali je zimi na +22.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Motor mi 2005. godiste i jos uvek je fabricki akumulator na njemu. Za sada radi bez problema. Nisam ga takao i bas me interesuje koliko ce izdrzati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

kao i sve i akumulator se odrzava da bi radio dugo i srecno, dobar akumulator. moji akumulatori max 2 sezone (1 zima). kad sam lenj i pazarim na buvljaku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ja imam Unibat akumulator! Inace, kad je doslo do riknjavanja, falilo je malo tecnosti u akumulatoru, oko 0.5 cm od vrha celije i to u dve ili tri. Iskreno, nisam od pocetka sezone proveravao nivo tecnostii. Mozda je to prouzrokuvalo praznjenje! sad sam dolio destilovanu vodu, napuio ga i videcemo sta ce da kaze...

 

I... šta kaže? Jesi li ga zamenio ili si ga oživeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ja u LOUISU pazario dva Saito akumulatora 12v 19a u isto vreme .. jedan tera vec 2god bez greske a drugi crko posle jedne sezone..otkazala jedna celija ..fabricka greska..

 

sad planiram da pazarim LANDPORT kazu nije los ???? i kazu da uvek priznaju granciju .

 

http://andreja.co.rs/landport%20sr.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

BOSCH (nemacki) mi je trajao oko skoro 2 godine polovan, a pre toga ko zna kolko je stajao na motoru u Balosavi i kolko u Nemackoj... Jedno vreme sam ga cak vozio POTPUNO SUVOG (jebiga tad nisam znao nista oko motora) i opet je radio... samo sam ga dopunio vodom i posle dopunio strujom i ko nov :D Neverovatno ali istinito...

 

BOSCH i VARTA su dva NAJBOLJA!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Yuasa. ulazi u 3. godinu, nula odrzavanja, nikad dopunjen. Radi kako treba jos uvek.Jedino nisam dozvolio da bude napolju na minusu, a motor mi preko zime spava u sobi gde i ja spavam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ja imam Exide. Posle godinu i po sam morao da ga nakačim na punjač <_<. Na njemu piše da je bez održavanja i da se ne otvara čep za dosipanje destilovane. I prodavac mi je rekao prilikom kupovine da se ništa ne dopunjava. On ga je napunio (formirao) u prodavnici i kao, to je to. Malo sam zbunjen. Da li da ga ja ipak otvorim i dopunim? Zdrav razum mi govori da bi trebalo, a opet zašto su mu to pisali da se ne otvara :neznam:

Ajde drugari, pomagajte savetom.

 

Oznaka mu je ETX12-BS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Pre par godina, doduse bio je akomulator za kola, otvorim (malo na silu) akomulator koji je navodno bio "bez odrzavanja". Volim da prckam i sta cu. Pogledam a celije suve. Dolijem destilovanu vodu i zatvorim. Ne verujem da sam trebao da kazem "ma nema veze, ovaj se ne odrzava".

E sada, sve je vise akomulatora koje gotovo da ne mozes ni da otvoris. Ako ti je istekla garancija i mozes da zaviris u njega - pa pogledaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ja sam na Mz-a svojevremeno stavio neki Nikl-Kadmium akumulator, iz radio stanice,

i bio sam miran godinama (preko 5 godina).

 

Kada sam kupio Maraudera, u oglasu je pisalo da je stavljen nov akumulator,

mada ne bih rekao po izgledu da je tako, ali to sada nije bitno.

I prošle zime ga nisam skinuo sa motora, i jesenas je otkazao.

Uopšte mi nije palo na pamet da treba da se skine, jer ovaj na kolima

ne skidam, ali izgleda da mu je to bila smrtna presuda :)

 

Na proleće ću gledati da kupim neki kvalitetniji, samo sam u dilemi,

da li sa održavanjem (kiselinom), ili ovaj sa gelom ???

 

Moraću da prelistam dobro forum, mislim da se već dosta pisalo,

na tu temu koji akumulator uzeti, tj. koji su se dobro pokazali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Pre par godina, doduse bio je akomulator za kola, otvorim (malo na silu) akomulator koji je navodno bio "bez odrzavanja". Volim da prckam i sta cu. Pogledam a celije suve. Dolijem destilovanu vodu i zatvorim. Ne verujem da sam trebao da kazem "ma nema veze, ovaj se ne odrzava".

E sada, sve je vise akomulatora koje gotovo da ne mozes ni da otvoris. Ako ti je istekla garancija i mozes da zaviris u njega - pa pogledaj.

 

To sam nekako i ja razmišljao. Istekla mu je garancija, a nije dobar. Jedino što može da me zeza je da možda neće moći da se vrati poklopac baš onako kako treba. Nema veze, malo budženja mu neće škoditi.

Ovo me podseća na dolivanje kertridža u štampačima :D

Jel još neko otvarao ovaj tip akumulatora?

Promenio član RAmireZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pratio temu od početka. za svaki slučaj, pre neki dan izvadih amburator, i sad ga izvukoh ispod kreveta i ima tačno 12,5V. bio je na motoru i nemam pojma kolko je star. yuasa je u pitanju i piše "do not open" i pošto je verglo ko lud nema potrebe da ga otvaram. a vrlo rado bi to uradio da zavirim u ćelije.cenim da mi je lakše da ga spasem da ne nazebe nego da kasnije crkavanje prpisujem lenjosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Honda Transalp 1997 crna

Ja moj akumulator nisam skinuo na vreme pre ove zime pa je stajao na motoru nekih nedelju dana na minusu. Posle je bio u toploj sobi celu zimu. Dopunio sam ga, motor upalio. vozio sam se par dana čak bio i u NS nekih 90km od mog mesta i sve normalno. Dva dana nisam palio motor i neće da upali. Ponovo sam dopunio na punjaču i neće. Otišao sam kod majstora, Akumulator pun 14V ali čim se optereti sa 100Ampera. Nema snagu. I na kraju se ispostavilo da je totalno suv. ni kap tečnosti nema. Dolio je tečnost, stavim na motor i radi ko metak. Ne znam koje je godište akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pokazuje se kroz primere da fabricki traju najduze.. fantasticne cifre od 5 do 10 god :jee4:

 

 

Sto mi je SF, poslednji EXIDE je riknuo nakon 4 meseca.. sad sam dobio novi pa videcemo..

prosla varta je trajala godinu i pol..

 

kao i ostali novi proizvodi.. traju tek kolko da im prodje garancija :maloljut:

 

I malo je 14 A ..ja bih tu stavio 20-30 al nema..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Ja sam zimus odustao od otvaranja svog akumulatora. Dopunjavao sam ga povremeno i držao ga u sobi. Eno ga i dalje lepo radi (pu, pu, pu!). Pali - vozi, dok ne rikne. A zanimalo me jako da mu zavirnem unutra, baš kao i Luga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac
  • Motocikl: Hyosung GT250 Comet

Jedno pitanje pre nego sto uzmem cekic i razbijem akumulator <_< .

Elem, motor mi bio u garazi na toplom prosle nedelje dok su trajale one kise i upalio iz prve nakon pauze. Subotu i nedelju stajao ispred zgrade, jutros da krenem na posao samo jednom zaverglao i rikne. Ovo je drugi put, vec sam ga jednom dopunjavao. Tek sam uzeo motor, nemam pojma da li je i kad menjan akumulator pa se pitam da li ima svrhe da ga jos jednom punim ili je vreme za novi. U pitanju je Exide ETX12-BS 12V 12A, koji btw nisam uspeo da nadjem nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Varta 12Ah,kiselinski.Kupio sam ga u martu 2009,letos je ostao bez elektrolita,i onda sam mislio da mu je dosao kraj.

Sta da radim kada nema ko da proveri nivo elektrolita 1neznam.gif1jee1.gif

Zimos sam ga zaboravio na punjacu za auto celu noc.Smrdelo je na sumpor cak i kod komsije,ali akumulator i dalje

pali i radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

Moja Yamaha je 2007 i jos uvek je originalni akumulator YUASA na njemu ...Zimi se skida i ostavlja u sobu do prvog paljenja motora...Tako da znam sta uzeti opet ako ode...Zaboravih reci da je to onaj gel akumulator :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Jel probao neko one akumulatore sto lice na obicne baterije? Ovaj moj akumulator na skuteru nema ni godinu dana a vec je dosta oslabio, a rece mi elektricar da su ti akumulatori koji lice na baterije dosta bolji od obicnih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ako mislis na one sto ih koriste u UPSevima i sl uredjajima, mogu da zavrse posao ALI i kod mene i kod Danijelsa su riknula po dva komada i da li je to uslovilo crkavanje reglera ili je regler crko pa crkli akumulatori ne znam znam samo da smo dali 2x1000 din za baterije i po 3000 za regler a novi akumulator gel/kiselina se nadje za pola tog novca. Mislim da je ARakis nama opisao da su te baterije namenjene da drze struju ali ne i da se stalno i cesto dopunjuju pa da zbog toga hoce da riknu.

 

Da ne bude samo lose iskustvo, na Yamahi rd250 sam nosio takvu bateriju 5 god i prodao je sa istom i nikada nista nije falilo :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja