Jump to content

Moto Zajednica

HONDU TRANSALP

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ne znam sa koliko para raspolazes, ali imas i opciju da uvezes, ja sam tako uradio.

Ako ti treba neka info, reci.

 

Boki, ako te ne mrzi, da li mozes da napises strukturu davanja novca od trenutka kad je motor stigao ovde pa do saobracajne. Idem u Sloveniju u ponedeljak i tamo ima nekoliko bas lepih TA za videti. Hvala unapred.

 

Pa koliko se secam to je odrilike izgledalo ovako, 200e prevozniku (ukoliko vozis sam, odpada), 7% carina, 18% PDV (carina i porez na katalosku cenu), usluga spediteru za papire (ne pokusavaj sam da to radis), usluga firmi koja je motor (fiktivno) uvezla za svoje potrebe, pa si oslobodjen PDV-a u zemlji u kojoj kupujes motor. To je u mom slucaju izgledalo ovako 2300e motor u Nemackoj 3000e u Beogradu + registracija ~150e.

 

Treba da znas jos dve bitne stvari, ukoliko kupujes motor u inostranstvu(Sloveniji - EU) moras sa njim da udjes iz Madjarske, zbog carine moras da udjes iz EU, takodje savetujem te da nadjes speditera i carinjenje obavis u Subotici, jer je povoljnije. Ako ti treba telefon, poslacu ti.

 

Ako te jos nesto muci ili ti nije jasno pitaj.

 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Evo kraja sezone na žalost. I dalje na tanane razgledam motore, kupac sam još uvek bez tvrdo određenog  stava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma nisi me smorili, već još više suzili izbor. Kad nešto ne znam, ne dozvoljavam sebi sujetu jer ne bi naučio ništa, tako da poštujem njihovo stidljivo upozorenje da nije KTM za prvi motor. I dalje je TA fvorit bez premca, al pošto nisam nit primoran nit zapaljen, čekam neku povoljnu priliku, duga je zima pred nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

ja sam bio u identicnoj situaciji prosle godine. ne znam kojih si gabarita, ali valjda si visok, cim ti je TA favorit.

ja sam jurio bmw 650 dakar-a, i bio na ivici da kupim jedan primerak. Hondu sam uzeo zato sto je bila nesto mladja, sa nesto manje kilometara...

ima u oglasima jedan 650gs (doduse nije dakar). ne znam da li ti je to opcija. razlikuje se od TA samim tim sto ima 1 cilindar. Cini mi se da mu je primena slicna (grad i krace ture. sad ce neki da me napadnu za ovo "krace ture").

mislim da su obe opcije odlicne. koliko sam shvatio, tebi ce to biti prvi "motor". fora je da imas dobar bajk, pouzdan, da ga bezbrizno vozis, a ne da stalno nesto krpis, muljas i da ti budu masne ruke. to je barem moje vidjenje stvari.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Imam 187, al sam malko kabast, no planirao sam da se stešem. Probo sam starog Pegasa, ima malu vibraciju, novu Apriliu Trail, skoro da ne vibrira, lako se vozi zadivljujuće al je tu Minareli IE agregat, a BMW ima i dalje Rotax i nema saznanje o mirnoći motora. Sledeće, volim motor da teram u nižim obrtajima i ne odvrćem bez potrebe, a jednocilindraši se opiru takvoj vožnji, mada ni TA me ne zadovoljava baš po tom pitanju. I BMW je osetno skuplji od Pegasa, pogotovu u kasnijoj eksploataciji. Ostaje još jedan adut, V Strom 660 al nemam predstavu o njemu. Najradije bi dobrog, al jeftinog TA kako stoje stvari i nemam želju da se preterano bakćem reparacijom mada sigurno neću moći to da izbegnem, što zbog stanja a više zbog moje cepidlačke crte karaktera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

A sta mislis da probas KLE-a...?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Steta, najlepsi je od svih njih, ima snage, nije skupa registracija, ne trosi previse, i da se lepo lomiti po krivinama, cak mi se jedan kolega sa TA, zalio da ne moze na me prati kroz krivine... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa prva ideja za kupovinu je bio KLE baš zbog svih prednosti koje ima al sam ga skoro probao, zvone ruke.  Lično nisam oduševljen ni što TA nema elastičnost ko što bi želeo i očekivao od bilo kog prevoznog sredstva, tim pre što vozim dizel auto i normalno mi je da vozim ispod 2000 obrtaja. Vozio CBR-a 600, četvrtak, ma milina, samo prede bez opiranja, štucanja, a zver kad se odvrne. Uošte ne razumem što proizvođači ne proizvode po tom receptu. Ne sećam se, probao sam za polaganje nekog Kavasakija, ne znam šta je. Motor ide na 1500 obrtaja ko jagnje, al kad pređe 3500 postane aždaja. I sa njim osmice ko ništa. Ajd, meni ne odgovara jer se sedi nagnuto pa me stomačina dodatno vuče na dole i onda ižuljam ruke. Pitam se što nema četiri cilindra u ovim soft  endurima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uz svo uvažavanje vlasnika TA, ne mogu a i ne želim toliki novac da dajem za neke starine bez obzira kako izgledaju. Ako je bolji, pre će se prodati. Ponuđen mi je model sa jednim diskom pozadi, znači neka recimo neka 95. godina za 2.700 što je više nego smešno. Očigledno malo ljudi želi stvarno da proda, već prodao bi ako bi mu neko platio željenu sumu. Sledeće, ima dosta iz raznoraznih menjaža što meni pravi neku rezervu u startu. Naravno, par primeraka od vlasnika za svaku pohvalu. Videćemo, naići će nešto povoljnije, ne ide tržište na ruku prodavcima baš,  bez obzira što su cene skoro ko napolju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

tebi bi mozda odgovarao noviji TA,ima dosta lepih primeraka u sloveniji i generalno su im motori kao i automobili dosta ocuvani!naravno da i cene nisu fiksne pa se moze malo i cenkati.recimo TA,2007,650ccm je  4950e i nije fiksno!jos bolje bi bilo da ako mozes da nabavis invalidsku dozvolu za uvoz,ispalo bi te to sve DZ!  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

mene prodavci nerviraju sto ne poklanjaju motore! jel delimo isto misljenje?

 

Ne, ne mislim tako, al da su pojedine cene previsoke jesu. No, da ne otvaram Pandorinu kutiju.

 

@Mikice, ma ne pada mi na pamet da dam toliki novac za motor koji ću vozati možda ispod deset puta godišnje na dužoj turi. Ove odine sam imao 3 duže ture i to skuterom i ništa mi nije falilo. Ajd, motorom će ih možda biti više al je to previsoka cena za tu vrstu zadovoljstva, bar za mene. Meni su 2 točka prevozno sredstvo prevashodno. Gledam i par odličnih primeraka Afrika, stoje, a ima ih baš veliki  izbor i po ceni. To mi je simptomatično, nešto nije u redu u vazduhu kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

I dalje sam potencijalni kupac. Osim Transalpa u obzir dolazi još V Strom 650, znači isključivo V 2 agregati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6496 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sutra zajmim Afriku i idem sa suprugom na vatreno krštenje pa ću odgovor znati sutra. Transalp samo zbog osetno manje potrošnje, bar me tako uputili. Pošalji mi na pp šta misliš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja