Jump to content

Moto Zajednica

KEEWAY OUTLOOK - SKUTER 150 ccm

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto sam prodao 2 svoja skutera a na zadovoljstvo kupaca, da probam i treći, kako se kaže, nema 2 bez 3.

 

Kako to već ide kod moto početnika, apetit za snagom se povećava i rešio sam da idem na snažniji skuter, 250-300 kubika pa je to razlog prodaje. Moguća je zamena za skuter isključivo velikih točkova i ne stariji od par godina u stanju ko nov uz moju doplatu naravno.

 

Outlook je kupljen krajem oktobra 2009 pa je u garanciji još punu sezonu i po. Registrovan je 31.04.10. i do sad sam prešao 4.500 km bez ijednog pada. Motor je verna kopija Aprilie Sportcity, Pjađa Carnabija i Honde SH 150 čiji je agregat identičan i nije ko što misle mnogi onjaj 6Y6. Ima 151 kubik i 13 konja i svi delovi od pomenute Honde su identični ko rezervni delovi. U svoj proizvodni program su ga uvrstili  i Givi i Malossi recimo. Motor je naravno 4t, vodeno hlađenje sa hladnjakom i ventilatorom sa termo prekidačem, radi mirno i tiho bez vibracija. Izuzetno startan do 60, do 80 jako dobar i tek preko 90 počinje da sporije ubrzava. Ide sa mojih 130 kila i velikim vizirom sa zaštitom za šake 102, a 5 km niže sa 2 osobe, odnosno 200 kila. Potrošnja stalno merena je 2,90 na putu pri  65-70, 80-90 3,20 i grad 3,3-3,6 zavisno jel gužva i dal sa 2 osobe ili sam. Diskovi na oba točka i zaista izvrsno i bezbedno koči i pod teretom. Ležanje mirno čak i u dugim krivinama sa dvoje, sluša uvek kontra upravljanje. Ne lupa po rupama, udobno sediše i dovoljno za 2 krupne osobe. Ima  dva halogena fara sa ravnim sočivom za Xenone, alarm sa 2 daljinca i paljenjem, obrtomer, časovnik,veliki vizir, rad našeg Ivana te kofer. Izduvava topao vazduh na šake i kolena. Imao je pucanje kaiša ko i svi u prvoj ugradnji, stavljen Malossi kevlar.Tad zemenjen ceo prednji variomat i rolnice, pod garancijom učunjeno. Gume kineske al odlične i po suvom i kiši i sa svim uobičajenim standardima i oznakama. Točkovi balansirani. Stop blicer, reflektujuće trake na točkovima. Garažiran u grejanoj garaži, pran redovno beskontaktnim šamponom i naravno nema ni tačkicu. Razrađivan do 1.500 km po fabričkoj dinamici, sipana polusintetika Motul na 300, 1500, 2500 km uz istovremenu zamenu ulja u reduktoru. Takođe zamenjeno kočiono ulje. Sad u motoru Q8 i nakon 3.500 km motor je stao sa i sa onom malom potrošnjom ulja, znači skroz se razradio.  Nov košta 1.600, vizir 60, balansiranje 20, blic stoper 10, Malossi 65, kofer 30, tegići 10, trake 15, registracija 90...1.900€, koliko je bila samo suva prodajna cena novembra 2008. Moja cena za ovu kilometražu je 1.400.

 

064 288 06 09

lemimeister@gmail.com.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Ej dečko. Pa idem u ubrzanu školu motoristike pa prelazim iz rareda u razred malo brže nego što sam očekivo. Neću klasičan maksi već samo jači ovih gabarita. Doduše, probo danas Afriku i malo se ustuknuo. Nudi mi jedan hiljadarku pa nema smisla da polovim skuter za 4 meseca, od toga razrada 1.500 km bukvalno ne više od 65 i to na drumu, i još  jedno hiljadu  lagane vožnje. Probo Afriku pa razmišljam da kupim neki enduro za put i zadržim skuter za grad, umesto da taj novac ukucam u fensi skuter.

 

Daću ti ja Liberty i malo kesha , pa ćeš imati para za enduro i skuter za grad  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

Daću ti ja Liberty i malo kesha , pa ćeš imati para za enduro i skuter za grad  :D

 

Hvala, ne. Liberty je za broj manji od ovog. A kupca možda imaš, Mikica-Mige, za kolegu, dao mu tvoj broj.

 

Inače, danas probao Beverlija. Subjektivan osećaj je ko da vozim kamion, znači u mestu težak, čim ga malko nakrenem, ops, preteže. On ima duže međuosovinsko rastojanje al meni kratak napred, korman mi visoko ko na čoperu a ja sam 187 visok, a preblizu mi, noge mi stoje uspravno neprirodno.  Po konjaži jači od Outlooka al ni približno ne poteže i ne ubrzava, jedino što je malo tiši. Isto seo na Yamahu Majesti 180, slična pozicija al motor ide približno mom. Definitivno Keeway je ozbiljan skuter, a današnjom probom sam eliminiso čuvenog Pjađa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

4.880 km, urađen redovan veliki servis, ulje u agregatu, ventili, čišćen karburator, ni trunka u njemu za divno čudo, filter za vazduh, kontrola Cvt prenosa, kočnica... ukupno 6.000 Din sa par boca pića i ceo dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nakon servisa i čišćenja karburatora, bio trun u jednoj dizni, i podešavanja, potrošnja u dvoje po gradu 3,3-3,4. Kvačilo podmazano i sad sve radi baš ko podmazano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Prvo, ne odgovara mi pozicija sedenja, drugo, mislim da ima malo višlje težište nego što bi moglo, treće, mislim da je precenjen ko polovan, četvrto, svaki je il kraden il će biti ukraden, možda ovaj stari ne više zbog izlaska novog, al ko zna.

Prvo,ima na nylonu kakve oces fotelje pa i one stilske,reci-ce ugradimo,drugo,kad ga opteretis ,teziste se spusta,trece,vidis da spustam cenu do toga da cu na kraju ja kupcu da dam pare kad ga kupi od mene,cetvrto,ce mu ugradim gps,prisluskivace-bubice i kamere... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sve ću ja da uradim, ništa nemoj da se brineš, a tebi ostavljam doplatu, mislim ti meni.

 

Naviko sam se na ergonomiju Outlooka koja mi odgovara i kad se vozim lagano i kad hoću da ga cepam i polegnem i jako teško ću da se odviknem. Čak i endure što sam probao merkam po ovoj poziciji. Probo pre neki dan Malagutija Passworda 250, ne paše mi a vrlo povoljna kombinacija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja