Jump to content

Moto Zajednica

AT&ST na Sud Balcanic tour

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Elem,

 

pošto ja zbog porodičnih obaveza nisam mogao na ovaj put, moji koferi idu umesto mene, što mi daje za pravo da najavim ovu lepu turu  ;)

 

Intro:

 

sve je počelo spontano, te mogli bi do Grčke motorima ovo ono da bi se razvilo u ovo

 

CPl52_resizeddsc03084.jpg

 

Ipycc_resizeddsc03059.jpg

 

GU0b4_resizeddsc03060.jpg

 

DLFmM_resizeddsc03061.jpg

Početak:

 

pakovanje

 

rSZup_resized31072010558.jpg

 

7NqdN_resized31072010559.jpg

 

yfRBp_resized31072010560.jpg

 

A2gRr_resized31072010561.jpg

 

Rt1CQ_resized310720105641.jpg

 

Sa druge strane sam ja u Železniku čekao Jimmy-a

 

MQVQc_resizedimg0464.jpg

 

Owy6Z_resizedimg0465.jpg

 

FuZPB_resizedimg0468.jpg

 

Q6UfE_resizedimg0471.jpg

 

xdFYt_resizedimg0472.jpg

 

 

Okupljanje na ELP ovoj pumpi posle naplatne ...

 

dmdzX_resizedimg0475.jpg

 

Am4Ig_resizedimg0476.jpg

 

38QWX_resizedimg0477.jpg

 

Skidanje opreme sa suport vozila  ;D ;D ;D

 

HC5ox_resizedimg0478.jpg

 

LLLyf_resizedimg0479.jpg

 

S0VZl_resizedimg0480.jpg

 

GhAGw_resizedimg0481.jpg

 

u3blL_resizedimg0482.jpg

 

Mape...

 

SPLxG_resizedimg0484.jpg

 

6x66Q_resizedimg0485.jpg

 

ZUsGm_resizedimg0486.jpg

 

Utom eto Dakija i njegove lepše polovine ...

 

BJURT_resizedimg0487.jpg

 

Zex isprobava maskiranje u zavodljivu žemsku (ukoliko se pokaže prilika za takvom aktivnošću u Albaniji)   ;D ;D ;D

 

yhZU4_resizedimg0489.jpg

 

Polazak

 

HhBZv_resizedimg0490.jpg

 

WDXuj_resizedimg0491.jpg

 

94Vd3_resizedimg0493.jpg

 

OJIuw_resizedimg0495.jpg

 

 

Pošto smo baksuzi, ova tema će ostati zaključana do njihovog povratka  ;D ;D ;D  ukoliko grčki internet ne bude štrajkovao, kačićemo slike sa licinog mesta (a ne kao neki drugi koji još nisu okačili putopis  :P :P :P )

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Samo da najavim da su junaci naše priče ušli u Crnu goru i lagano ih očekujemo ovih dana u Beograd sa sve slikama i pričama... i naravno do tada će ova tema i dalje biti zaključana  :P :P :P

 

u prilogu je zamišljena putanja ali s obzirom na Zextremove navigatorske sposobnosti postoji mogućnost malih odstupanja +- 100km  ;D ;D ;D ;D ;D

post-5313-12879090680135_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Grcii stigli, bilo im extra, treba da se iztranžiraju slike i skuca text a to data i dalje lock  :P :P :P

 

ps. zbog komplikacija tema će još malo vremena biti zaključana ali se slike sortiraju i pripremaju tako da očekujte ih uskoro  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Popsyjeva zamisljena ruta..malo izmenjena u original rutu  :D

 

NWMX6_01sudbalkan2010.jpg

 

S obzirom na sled dogadjaja putopis malo kasni,i bice za koji dan postavljen,a do tada pozdrav sa Yamahe od tenerasa i afrikanca  ;D

404.jpg

By jimmy31 at 2010-08-29

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Da ne bi maltretirali čitaoce više, tema je otključana a tekst i slike čim čim pre tim tim bolje  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

yuhuuuuuuuuu,evo me! odmoran mozak,sta cete! izvisio od svih putovanja i sada sam ovisnik o svim vasim ko god da je bilo gde mrdnuo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12249 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ajde bre Zex, samo se izležavaš i debeliš a ništa ne radiš po pitanju putopisa >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Evo, evo... sam jos malo... slike smanjene, textovi u glavi.... fali mi ova desna shapa pa se nerviram, a nestrpljiv sam isto kao i vi!

Uskoro postavljamo!!!!

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Putopisa nema pa nema pa nema pa nema a neki bi baš čitali i čitali i čitali (i gledali slikice...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Ovim lakim shtivom, potkrepljenim fotografijama, zelimo da vam bar donekle docaramo put od 3.000 km u dvadeset dana. Obisli smo pet drzava Balkana, ukljucujuci i majku-nam-Srbiju.

 

STARING:

Jimmy i Kaca

Zex i Dee -

Fica i Jovana

 

31.07.2010.

Jutro poslednjeg dana jula 2010.

Sve sto smo mislili da cem nam biti potrebno na planiranom putesestviju, spakovano je jos prethodno vece. Za jutro je ostalo samo kacenje na kamilu i POKRET. Inicijalni plan JESTE bio da se sa Jimmy-jem I Kacom nadjemo na pumpi posle naplatne Bubanj potok oko 11h. Ali, kao poruceno, Jimmy javlja da ce malo kasniti jer je… ne znam sta… Nema veze jer “ i ja kasnim”, odgovaram gledajuci u gomilu stvari oko sebe koju treba da ponesem…

Minut po minut i u startu kasnimo dva sata :D sto ce se kasnije pokazati kao normalna pojava.Gde, kad i kako se nasli, okacio Popsy na pocetku (up-up-up). Nekako se oprostismo od drugara koji su nas ispratili (Popsy, Daki sa lepsom polovinom) i krenusmo…

Za prvi dan je isplanirana etapa od Bgd-a do Leskovca odnosno Prokuplja. Jimmici ce kod rodbine u Leskovac, a mi kod brata STenerasa Ivana (Bopk) u Prokuplje.

 

IM000537.jpg

 

 

 

IM000541.jpg

 

IM000540.jpg

 

 

IM000553.jpg

 

 

IM000554.jpg

 

 

IM000556.jpg

 

 

Zbog vrucine izelje za cigaretom, pravimo nekoliko pauza. I onako nam se nikud ne zuri!Ustvari smo bili u uzasnom tripu da imamo vremenaaa… ma, da sutra nece doci barjos dva dana!

 

IM000557.jpg

 

 

 

 

 

IM000560.jpg

 

 

 

31072010190.jpg

 

 

31072010191.jpg

 

 

Pauzaje trajala po tri cigare I po jedan sendvic –tek da danemo dusom J Posle ove pauze I dogovora da ne stajemo visenigde, do iskljucenja za Prokuplje, nailazimo na veliki zastoj kod naplatnerampe Nais. Kolona je dugacka sigurno 3km, a mi lagano silazimo u travu, sadesne strane puta i peglamo off - sa pretovarenim motorima J, celu kolonu obilazimo i ubacujemo se pred samurampu. I tu je bila parola: Ne okreci se, sine! (p.a. pun gas!).

 

Dolazimo do iskljucenja za Prokuplje i tu se rastajemo. Zovem Ivana da mu kazem da smo za 20tak min u Prokuplju, a on se decko vec zabrinu sta je sa nama. Ustvari ne zna da se mi vucemo kao pretovarene mule I pravimo pauze kad god neko od nas cetvoro samo pomisli na cigaru. Sa domacinom za to vece se nalazimo na pumpi na ulasku u grad. Lep gradic Prokuplje. …I tek sto smo dva ST-a parkirali u garazu, pocinje uzasna kisetina – provala oblaka (!) Kisno vece je bilo idealno za provesti u kafani. …I to smo ucinili, bez dvumljenja. Naravno, za dezert su bile socne poslastice na racun AT-a (citaj: Africa Tween je serpa ;D ;D ;D ;D ;D) A bilo je i pravih poslastica, jestivih

 

31072010194.jpg

 

 

 

Na zalost, ovaj deo puta nemamo zabelezen jer je igrom slucaja posle par dana stradala mem kartica…. Ivane, hvala ti na gostoprimstvu! Steta sto nismo imali vise vremena da obidjemo tvoj kraj, ali sledece godine…

 

… a napolju i dalje pljusti, nema nameru da stane ... a mi da ustajemo za par sati… huh (!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

01.08.2010

Budi me Danijela: Ljubavi!? Svanulo!!! Pa… Trebali smo da ustanemo pre… 3 SATA!!! 6:40 JE!!!

Zovem Jimmya. Los je glumac! Odmah sam provalio da Afrikanac nema pojma ni da je dan, a kamoli kol’ko je sati (!) Uspavali se i oni! OK, kapiram da je sve OK. Pakovanje na brzinu, palimo Yamahu, masemo domacinu i krecemo. Put mokar, rupe nalivene vodom, zadnji tocak lagano proklizava i tera me da vozim k’o baba. Hlaaaadnooo, kao da je 1. novembar a ne avgust.

 

Nakon nekih 40tak min eto ih Jimmici kod Leskovca. I onda, umesto da odmah krenemo, mi se kreveljimo I cerekamo… ma dan je tek poceo! Imamo vremena, imamo!

Za taj dan smo isplanirali da od Leskovca stignemo do Sartija na Sitoniji/Grcka. Konacno se naknismo da krenemo… Motori pretovareni, put klizav, nikako da uhvatimo ritam… Stajemo u motel Dzep da se malo ugrejemo, na kafu, caj i (mozda) dorucak. Meni ne obecava pa pada odluka da klopu obavimo u Vranju… Tek sto krenusmo iz Dzep-a pocinje da sipi kisa... Bas zanimljivo…

A do Vranja, moras sici sa auto-puta! Nema veze – imamo vremena, zar ne?

 

Vranje pusto.Rano je jutro ali i ono malo prolaznika nas gleda kao da smo pali sa Marsa!!!

Doruckujemo u nekoj pekari (bolje da nismo). Neki matorani prilaze i propituju: ko smo, odakle, dokle smo se uputili… Kad su culi za nas plan, malo su bili zacudjeni, ali su nam svakako pozeleli sretan put! Devojke su bezuspesno pokusale da nadju toalet, pa se rodila i nova parola: U Vranje nema Pisanje!!! :D Pogled na sat je bio SOK – za nesto vise od tri sata smo presli celih 70km :o :D. I nova odluka je pala: do Makedonije vise nema stajanja! ;D Celih cc 70km – BEZ STAJANJA!

 

Od Vranja se vreme prolepsalo, ugrejalo, kamile predu i gutaju asfalt ispod sebe. Jedno kratko stajanje na pumpi i ocas posla bili na granici… Iz Srbij izlazimo brzinom svetlosti I isto tako ulazimo u Makedoniju – ni ‘g’ od onih najavljenih guzvi (!)

 

Kroz Makedoniju peglamo koliko mozemo. Tamo se izgleda pokvario termostat i mnogo je vruce. Posle jutarnjeg smrzavanja do Vranja, ovo nam dodje kao melem! Svideo nam se autoput - malo potrosen, ali vade ga duge, brze krivine i neopisivi predeli. Pravimo (samo) tri pauze, jer: ugrejalo je, valja popiti nesto ali nema se sta… Pumpi bas nesto i nema, drumskih kafana jos manje… Konacno se ukazala jedna: Belov13 (nema veze sa Bokijem 13) na nekih 50km pred Grcku granicu… Pravimo malo duzu pauzu za vodu, sokice, energetka pica i sl… Valja nastaviti dalje - peglamo prema Grckoj!

 

IM000562.jpg

 

 

IM000565.jpg

 

 

IM000569.jpg

 

 

IM000572.jpg

 

 

IM000574.jpg

 

 

IM000579.jpg

 

 

IM000580.jpg

 

 

IM000583.jpg

 

 

IM000581.jpg

 

 

IM000587.jpg

 

 

IM000585.jpg

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

I konacno: Grcka granica!

A guzve opet – nigde! Usput nam iz Srbije javljali kako se na izlazak iz FYRM i ulazak u GR ceka satima i satima, kako Grci prelaze u Makedoniju po benzin i hranu… Od svega toga… NISTA i mi obe granice prodjosmo za 10 minuta. Stajemo u debelu ladovinu, opet na ‘casicu razgovora’ – odavno se nismo videli :D

 

IM000588.jpg

 

Putovanje se nastavlja: do Soluna, oko Soluna…

 

IM000537.jpg

 

 

IM000593.jpg

 

 

IM000594.jpg

 

 

IM000597.jpg

 

 

IM000599.jpg

 

 

IM000600.jpg

 

 

IM000601.jpg

 

 

IM000602.jpg

 

 

IM000604.jpg

 

 

IM000605.jpg

 

 

IM000606.jpg

 

 

Ne pravimo pauze jer smo vec dobrano okasnili, a i takva je vrucina da smo ‘izgoreli po glaave’. No, jedna se svakako morala desiti i to negde posle Soluna, Shell pumpa (benzina naravno ima). Raskomotili se, razgacili, cc 40 stepeni napolju, 20 limenki na stolu za nas cetvoro… Ma uzivancija full! Mogli smo i tu da zanocimo, sto se mene tice ;D Al’ je valjalo pritisnuti jos 120km do krajnjeg odredista.

I taman fino relaksirani, popakovali se da krenemo dalje, kad na pistolj staje dragster 650 sa sve SRPSKOM ZASTAVOM (pocepanom doduse, kao da je Solunski front prosla, al’ se razaznaje da je Srpska).

“Odakle ste?” … “Odakle ste vi?” … “Gde idete?” … “A gde idete vi?” … “Pa i mi idemo tamo!!!” … “E do jaja! Ajmo zajedno!”

Tako i bi!

ST & AT ekipi se prikljuci cruiser – Fica (BJB: RedBeard) i Jovana.

 

a>

 

Tek sto smo krenuli, tri motora u koloni, prikljuci nam se i crna Honda Accord – BG table naravno => dobili smo support vehicle ;D Cudan neki svet :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Naredna pauza je u mestu Nikiti – da se malo bolje upoznamo, red je ako cemo i dalje zajedno! Gospodin iz Honde, sa zenom i decom u kolima, ispostavilo se da je dr ginekolog u GAK NF. Kaze “Nemojte tako brzo! Ne mogu da vas pratim!” :D

 

IM000607.jpg

 

 

IM000608.jpg

 

 

IM000610.jpg

 

 

IM000612.jpg

 

 

Sam put od Soluna do Sitonije je udoban i dobar za voznju. Deo magistralnog od odvajanja za Sitoniju je pun krivina i odlican za razbudjivanje i razmrdavanje posle dosadnog auto-puta. Sve je perfentno obelezeno, tako da navigacija na tom delu puta nije ni potrebna. By-the-way, nasoj je crkao punjac jos u Srbiji. Srecom, Fici je crkla navigacija, tako da se mi bas lepo uklopismo – i opet smo imali Blueberry u funkciji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

IM000613.jpg

 

 

IM000617.jpg

 

 

IM000621.jpg

 

 

IM000622.jpg

 

 

IM000623.jpg

 

 

IM000627.jpg

 

 

IM000628.jpg

 

 

IM000630.jpg

 

 

IM000631.jpg

 

 

IM000632.jpg

 

 

IM000635.jpg

 

 

IM000636.jpg

 

 

IM000637.jpg

 

 

IM000642.jpg

 

 

Vec je pocelo o-ho-ho da se smrkava kada smo prosli kroz Sarti – Srbima verovatno jedino poznato mesto na toj strani Sitonije. Doktor se iskljucuje iz kolone jer je stigao gde je posao. Isplanirani put nas vodi dalje – jos celih 7km do cilja. A onda navigacija kaze “skrenite levo” i odmah zatim “dalje neces moci”… Ne znam da li je to stvarno rekla navigacija ili je meni samo odzvonilo uglavi kada sam ugladao pocetak nekog beelog puta koji vodi boga pitaj gde. Stadosmo!!! Navigacija ne vidi put do dole, do plaze, do kampa… Kratko diskusija sta i kako. Fica ne moze u off jer ipak vozi drumsku krstaricu, pa odlucuje da se vrati u Linaraki. A mi zaustavljamo Grka na TA da nam pokaze put do kampa… kakav danak neiskustvu! Kakav put… nije ni cudo sto ga iGo nema! Za 3km smo prosli sve vrste podloga po kojima moze da se vozi: asfalt, makadam, pesak, zemlju, zbunje… I stigli u totalno razocarenje! Koliko smo mogli po mraku da vidimo, deluje sve to lepo, ali infrastuktura mal’ manjka… Blic konsultacija sa Ficom koji se vec smestio u kamp Pitconi… Opet off, al’ ovaj put uzbrdo (!) I mi cemo nazad u Linaraki (il’ je mozda Linarki… ili Kiki-riki :D ;D)

Svi se smestili! Vec je 11pm po srpskom vremenu, +1 u Greece.

 

Falila nam je jos jedna pauza da kompletiramo dan pa je prva tavern do kampa u kojem su bili Jimmici bila nasa – do fajronta!

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja