Jump to content

Moto Zajednica

"Ratni oziljci"

Recommended Posts

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Evo teme u kojoj bih voleo da se okupe svi koji su na bilo koji nacin se u saobracaju povredili. Moze i nezgode sa drugim vozilima ali prvenstveno sa motorciklima.

 

Znaci, ko ima koliko oziljak, kome fali par zuba ;D ili koga ziga koleno svake zime (kao mene  >:( ) zato sto ga je iscasio negde.

Samo napisite kako ste se povredili, jacinu povrede i ako je nedaj boze ostalo propratnih efekata do dan danas :(\

Ja za sada nemam povreda stecenih u saobracaju na moju veliku radost...

 

 

PS: Posto se "motoristi na drumu" bavi i tehnikom voznje motora pa i samim padovima sa istih, ova tema mi je nekako pripadala ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kada sam skliznuo skuterom zagrebao sam kolenom nesto malo i to me je bolelo, onako tupim bolom skoro nedelju dana. Malo sam i recnuo cukalj, a zanimljivo je da je proslo skoro pola godine i da jos uvek imam oziljak, kao da sam skoro pao. Verovatno ce tako i ostati. Inace, tada sam vozio u novim farmericama koje sam pocepao na kolenu i tako ih nosim i sada. Bas pre neki dan sam otisao sa devojkom u Beograd i pita me sto nosim iscepane farmerke :D Mislim ne samo ona, ali nekako to mi je i pomalo zestoko da nosim borbene oziljke. Inace, imam i tako jednog macka matorca kojem su usi skroz pocepane od tuca i ima oziljke po glavi a ogroman je. Mislim meni su macke bezveze ali kada vidim tog macka stvarno full respect. Taj matori mi je udavio dva maceta kao fantom i ubio jednog mladjeg macka koji je isto bio krupan, ali dzabe, oldschool :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Kada sam skliznuo skuterom zagrebao sam kolenom nesto malo i to me je bolelo, onako tupim bolom skoro nedelju dana. Malo sam i recnuo cukalj, a zanimljivo je da je proslo skoro pola godine i da jos uvek imam oziljak, kao da sam skoro pao. Verovatno ce tako i ostati. Inace, tada sam vozio u novim farmericama koje sam pocepao na kolenu i tako ih nosim i sada. Bas pre neki dan sam otisao sa devojkom u Beograd i pita me sto nosim iscepane farmerke :D Mislim ne samo ona, ali nekako to mi je i pomalo zestoko da nosim borbene oziljke. Inace, imam i tako jednog macka matorca kojem su usi skroz pocepane od tuca i ima oziljke po glavi a ogroman je. Mislim meni su macke bezveze ali kada vidim tog macka stvarno full respect. Taj matori mi je udavio dva maceta kao fantom i ubio jednog mladjeg macka koji je isto bio krupan, ali dzabe, oldschool :D

 

Ahaha koji si ti lik :D :D :D :D :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Pre dve godine pad uzrokovan krivicom automobiliste. Posledice: Polomljene obe kljucne kosti, tri rebra, isecena podlaktica i desna noga od udarca natecenost i podlivi. Sreca je da sam nosio kacigu jer zveknuo sam i glavom o asfalt pa je tu kaciga dobro bila izguljena. E sad, posle terapije i vremena koje je proslo: Jedna kljucna kost nije dobro zarasla, na tom mestu nalazi se "dzomba", ponekada mi smeta i osecam da ne mogu da podignem nesto iz bilo kog polozaja, ostalo je ok vise - manje. Rebra su zarasla kako treba, druga kljucna kost, oziljak na ruci, noga...hm pa ne mogu da kazem da je sasvim iscezlo: nalazi se blaga "prokrvljenost" i osecam ponekad da ne mogu sa nogom ono sto sam ranije mogao (stopalo).

Na moje pitanje lekaru ortopedu sta ako bude problema sa rukom (ako budem osecao utrnulost i sl), onom gde kljucna nije dobro zarasla kaze-ponovno kontrolisano lomljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XVS 250

Ja sam rknuo kada sam hteo da stanem na semafor,sa nekih 20kmh. Dve trake u jednom pravcu,ja naravno u krajnjoj desno,u levoj neki Golf. Iz leve trake izlece nabudzena Ascona (2Fast2Furious nalepnica,plave diode na haubi,hromirane plasticne radkapne itd...),da stvar bude gora,sveze oprana ulica....pipam kocnicu,motor zabacuje dupe desno,ja odo' levo...benzin smrd,ja na zemlji! pokusavam da podignem motor,al ne reaguje ruka,ne mogu da je pomerim,srecom neki slucajni prolaznik mi pomaze,sklanjam motor sa puta...Al nehaj snajka za svekrovo zdravlje! Hitna pomoc,odma' preko puta...Narednih 15 dana nisam pomerio ruku,povredio sam neki nerv,zivac sta li vec....E sad to pravi probleme prilikom svake promene vremena,celo levo rame boli. najsmesnije je sto sam ja pao sa 20kmh,i povredio sam ruku,kacigu ogrebao dobro,vizir puko na onim drzacima sa strane! Pa sta bi bilo da sam isao brze????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Chahckam bike u garazi,upalim ga i oslusnem rad motora.A ha,kazem sebi,nastelovan i pustim kvacilo negledajuci da li je u brzini.

Skoci on(djipne) i ugasi se povukavsi me za sobom jer sam ga cvrsto drzao.Onako uzbudjen zbog greske koju sam napravio nisam ni primetio da mi je polomio palac na levoj ruci.Kako,ni sam ne znam,probao sam da rekonstruisem dogadjaj kasnije ali bezuspesno.

Izgleda da ga ipak nisam dovoljno chvrsto drzao levom rukom i nahebah.Sada osecam na promenu vremena da boli ali samo kad dolazi hladno vreme.Jbg,pogresi chovek.Inace,na srecu,nisam imao ozbiljnijih povreda i padova sa motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Pored brojnih pecata i fleka od raznih drljanja po asfaltu, imam samo oziljak na kolenu na kom sam imao 12 kovci... Casica na mestu, nista slomnjeno, samo pokidano parde mesa... :)

Hvala bogu nikad nista nisam lomio, imam jake kosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Ne znam da l' da pochinjem? ;D

 

- Padao sa motora (zadnji put malo ozbiljnije);

- pregazio me traktor (tachnije prikolica sa senom preko butine);

- glavom dezintegrisao shoferku (auto-zid varijanta);

- pao sa drugog sprata (spotako se o pragic nedovrshene terase);

- prekalupio me splav na Veselom spustu (preko 30 sek ispod vode sa zarobljenom rukom medje konopce i daske);

- 2 nedelje spavanja na stomaku posle "uspeshnog" skoka sa snowboard skakaone;

- chelom o beton (15 minuta bez svesti - skejt skakaona);

- staklo u levoj obrvi (rasprava ;D) itd.

 

PS. Nikad ni jedan prelom. Uglavnom posekotine, ishchashenja, ugruvavanja...

Pijte dosta mleka, shta da Vam kazhem. ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Ne znam da l' da pochinjem? ;D

 

- Padao sa motora (zadnji put malo ozbiljnije);

- pregazio me traktor (tachnije prikolica sa senom preko butine);

- glavom dezintegrisao shoferku (auto-zid varijanta);

- pao sa drugog sprata (spotako se o pragic nedovrshene terase);

- prekalupio me splav na Veselom spustu (preko 30 sek ispod vode sa zarobljenom rukom medje konopce i daske);

- 2 nedelje spavanja na stomaku posle "uspeshnog" skoka sa snowboard skakaone;

- chelom o beton (15 minuta bez svesti - skejt skakaona);

- staklo u levoj obrvi (rasprava ;D) itd.

 

PS. Nikad ni jedan prelom. Uglavnom posekotine, ishchashenja, ugruvavanja...

Pijte dosta mleka, shta da Vam kazhem. ;D

 

 

 

Ja pijem mleko u ogromnim kolicinama, ali ti si  Ugac, rodjen pod srecnom zvezdom!!!  Ili ti je bog neki rodjak... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Ne znam da l' da pochinjem? ;D

 

- Padao sa motora (zadnji put malo ozbiljnije);

- pregazio me traktor (tachnije prikolica sa senom preko butine);

- glavom dezintegrisao shoferku (auto-zid varijanta);

- pao sa drugog sprata (spotako se o pragic nedovrshene terase);

- prekalupio me splav na Veselom spustu (preko 30 sek ispod vode sa zarobljenom rukom medje konopce i daske);

- 2 nedelje spavanja na stomaku posle "uspeshnog" skoka sa snowboard skakaone;

- chelom o beton (15 minuta bez svesti - skejt skakaona);

- staklo u levoj obrvi (rasprava ;D) itd.

 

PS. Nikad ni jedan prelom. Uglavnom posekotine, ishchashenja, ugruvavanja...

Pijte dosta mleka, shta da Vam kazhem. ;D

 

 

 

Ja pijem mleko u ogromnim kolicinama, ali ti si  Ugac, rodjen pod srecnom zvezdom!!!  Ili ti je bog neki rodjak... ;D ;D ;D

Menjaj ti taj nadimak u" Gumeni" ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

2 puta zesce lupana glava,jednom je bilo to remek delo mok TATE ,a drugi put pretera sa tockarenjem,izvrnuo na ledja pa zviz o beton(bilo je to onih godina kad za kacigu retko ko da je i znao).  Pocepao ceo pazuh na siljak od ograde,prebacio ruku preko ograde ,stajao na temelju iste,noge sletele i navucem se najstrasnije,rezultat.18duplih kopci.  Na oba ramena popucale zglobne kapsule,jedna od taekwondo-a,druga vise puta razjebana na americkom fudbalu ili sto bi nasi rekli ragbiju. Naprsla casica kolena takodje na americkom fudbalu. Od udesa sa motorom mogu se izdvojiti dva gde sam mogao zavrsiti i mnogo gore. I jedan i drugi su se desili 31.oktobra na moju slavu sv.Luku, jedan 2000.god.,jedan 2001.god. U prvom sam sa nekih 90km/h  udario u auto koji mi je izleteo iz sporedne ulice,srecom da sam nabo prednju sve snage pa je motor proklizao pre udarca i sreca sto je vozac ukocio jer da nije pregazio bi me jer sam pao ispred auta dok se motor zabio u kola.Rezultat tog pada je par oderotina i razjebana aprilia. Sledece godine na isti datum sam proleteo kroz crveno jer je sunce jako sijalo i stvarno mi se ucinilo da sija zeleno,ja opustenop u raskrsnicu, kad ono jbg,Yugic u prednji tocak sa desne strane motora, a bmw7 u zadnji sa leve strane,bukvalno me sastavili i napravili S od motora,leteo sam ja tu dobrih 15-20m. Rezultat SAMO polomljen skocni zglob desne noge.....I sta reci,dobro sam ja i prosao koliko sam bio mirno dete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Ne znam da l' da pochinjem? ;D

 

- Padao sa motora (zadnji put malo ozbiljnije);

- pregazio me traktor (tachnije prikolica sa senom preko butine);

- glavom dezintegrisao shoferku (auto-zid varijanta);

- pao sa drugog sprata (spotako se o pragic nedovrshene terase);

- prekalupio me splav na Veselom spustu (preko 30 sek ispod vode sa zarobljenom rukom medje konopce i daske);

- 2 nedelje spavanja na stomaku posle "uspeshnog" skoka sa snowboard skakaone;

- chelom o beton (15 minuta bez svesti - skejt skakaona);

- staklo u levoj obrvi (rasprava ;D) itd.

 

PS. Nikad ni jedan prelom. Uglavnom posekotine, ishchashenja, ugruvavanja...

Pijte dosta mleka, shta da Vam kazhem. ;D

 

 

 

 

 

Da si mi sin, brat, ... imala bih bar 4 bajpasa.  ;D

 

 

S obzirom da ovde upisujemo samo saobracajne "uspomene", necu o posledicama bliskih susreta sa stenama na moru, TA peci i nozevima. (ne istovremeno)  ;D

 

 

Saobracajka od proslog avgusta ima za epilog nekoliko oziljaka od posekotina na desnom kolenu (poslednje parce asfalta sam izvadila iz njega pre oko 2 meseca) i sto pokidane sto istegnute ligamente na oba kolena. I nepogresivo znam kad ce kisa...  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

ja sam bio malo nestasan... :)

 

- 8 kopci na glavi (posledica tuche, popih metalnu stanglu po sred lobanje)

- oziljak na glavi, nepoznatog porekla

- Padao sa 2 i po metra direkt na glavu i nista mi nije bilo osim nekih ogrebotina itd... (nisam bosanac, lekari se krstili)

- Goreo sam, opekotine 3 stepena  u predelu desne cevanice, lista i kolena leve noge (transplantacija koze)

- imam oziljak kod desnog oka, kad sam bio mali, natrcao sam na cosak od stola

- oziljak na celu, kad sam bio mali naleth u punoj brzini na radjator (stara zgrada, liveni radijatori...) i puche lobanja (hteo sam da iskocim kroz prozor i poletim kao supermen)

- Usivana noga, pocepao je na mestu gde je oziljak od opekotine, 3 kopche

- Operisano levo koleno (usled prevelikih opterecenja (veslanje, pripreme, trening 4-5x dnevno) pukla hrskavica na casici, radjena artroskopija)

 

mislim da je to sve :D ... roditeljima sam skratio zivot za jedno 30-40 godina, sta da se radi....

 

eh, da... sa motora sam padao 2x ali oba puta bez povreda (na svu srecu), oprema odradila pos'o :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ne znam da l' da pochinjem? ;D

 

- Padao sa motora (zadnji put malo ozbiljnije);

- pregazio me traktor (tachnije prikolica sa senom preko butine);

- glavom dezintegrisao shoferku (auto-zid varijanta);

- pao sa drugog sprata (spotako se o pragic nedovrshene terase);

- prekalupio me splav na Veselom spustu (preko 30 sek ispod vode sa zarobljenom rukom medje konopce i daske);

- 2 nedelje spavanja na stomaku posle "uspeshnog" skoka sa snowboard skakaone;

- chelom o beton (15 minuta bez svesti - skejt skakaona);

- staklo u levoj obrvi (rasprava ;D) itd.

 

PS. Nikad ni jedan prelom. Uglavnom posekotine, ishchashenja, ugruvavanja...

Pijte dosta mleka, shta da Vam kazhem. ;D

 

 

 

 

Hahahahahahaaaaa, imas vise zivota nego macka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Auuu Ugac i Sergio pa vi ste bas bili nistaci kad ste bili mladji  :D

 

Aj kad ubacujete nesaobracajne povrede da ubacim i ja moju najtezu.

 

8 kopci na onoj stvari  :D

Operacija bez anestezije, potpuno svestan!

Ujelo me kuce ;D

I dalje obozavam pse  :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

hmmmm...ajd i ja da se upisem, mozda oteram maler :P

 

oba zgloba na nozi uganuta nekoliko puta

pomereno desno koleno

lomio oba zgloba na rukama, sreca naucio da ih namestam kad naprave problem

par jacih udaraca i ode levi lakat, i njega konstantno treba namestati

vilica takodje razorena, nju isto treba vracati na mesto

kicma urnisana, to ide na sredjivanje uskoro

nekoliko potresa mozgova

jednom ekser u glavu dobio (nisam ni skontao dok nisam provukao ruku kroz kosu i skontao da je natopljena od krvi, onda mi je glavobolja onako lepo sve po spisku odjednom)

dobio noz u ruku, jos uvek je tu oziljak (nece taj ni otici nikada)

napuklo rebro (samo nisam imao zivaca kod doktora ici pa se oseti pod rukom)

izbio prosle godine levo rame (al ne prema napred nego prema ledjima)

svaki od tih dogadjaja ja gledam kao novu lekciju.

 

mislim da je to to, ako se setim jos necega dopisacu :D

 

EDIT: procitah ovo sto je ugac napisao...damn...kako??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Ako cemo i te nesaobracajne - proslog vikenda otisla na planinarenje na Triglav i pocelo nevreme prilikom uspona, pa je nas 10-ak koji smo bili na jednoj sajli malo prodrmao elektricitet od munje.

 

Crank_High_Voltage_Poster_Ausschnitt_article.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Jbg ljudovi. Izbego sam sve shto sam mogao. :)

 

PS. Trenutno ne izazivam sudbinu. Vozam lagano svoj XT 600 i uzhivam u Srbistanu. ;D

 

chuck.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

4-og aprila prosle godine izmedju Kraljeva i Usca imao bliski susret sa Tamicem...

10 duplih kopci na levoj podlaktici i 5 na levom stopalu(3-taban,2-palac)...misic na ruci ponekad atrofira...

 

17-og aprila ove godine(udes na ibarskoj,skretanje za sremcicu u lipovackoj sumi)baba sa puntom pravi prepreku i direkt u nju...

nakon 20-ak metara leta zavrsim u nekoj reklami oljusten kao pomorandza...

oziljci su vidni od oba udesa...

oba puta(naravno)sa kacigom...i obe oljustene....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

jos daaavno kad sam imao 15god. razvalio sam se sa drugarovog BT-50, prejako sam kocio u krivini i proklizao, a rezultat je bio oguljeno levo koleno, i zglob palca na nozi sa sastrugao do koske, i taj oziljak imam dan danas, a sve to jer sam vozio u sorcu i papucama - balavi kreten :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja