Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Tamam sam mislio da idem za vikend ali ako nema sta posebno da se vidi bolje je da iskoristim za voznju. Ionako sam htjeo da pogledam neke torbe i pakne ali to mogu i ovde.

 

Nego, danas sam zamjenio ulje i filter vazduha, registrovao u utorak i jedva cekam vikend! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Tamam sam mislio da idem za vikend ali ako nema sta posebno da se vidi bolje je da iskoristim za voznju. Ionako sam htjeo da pogledam neke torbe i pakne ali to mogu i ovde.

 

Nego, danas sam zamjenio ulje i filter vazduha, registrovao u utorak i jedva cekam vikend! :)

 

I ja juce uradio servis na 24k, pri tom se zaledio uvece kad sam se vracao od majstora :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Sta si tacno radio? Ulje i filtere ili jos nesto? Moj motor je presao 22 000 pa kontam dal mi je vreme da menjam lanac i lancanike. Koliko mi je cini u dobrom su stanju mada ja nisam neki ekspert :)

 

A ulje i filtere sam menjao sam :hej: sat ipo opustenog posla i sve je ok. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Ja sam na 26k menjao, ulje, filter ulja, filter vazduha, svecice, antifriz i ulje u kocnicama 1moto3.gif. @Chiza, dobre gume si uzeo, mene cekaju u garazi Metzeler m5 1nanana.gif.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Dobri opanci.

Cekamo vizir. Imas neki konkretni u planu? I ja planiram kupovinu vizira na leto.

 

Послато са XT615 користећи Тапаток 2

 

Vizir cu poruciti kod Ivana, komplet sa nosacem. Treba mi samo kad krenem na neku dalju voznju i zbog toga cu uzeti vislji.

 

Jbg, ovi moji svi teraju zujalice i kad krenemo negde na voznju, ako poteramo malo agresivnije, ubi me vetar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Sta si tacno radio? Ulje i filtere ili jos nesto? Moj motor je presao 22 000 pa kontam dal mi je vreme da menjam lanac i lancanike. Koliko mi je cini u dobrom su stanju mada ja nisam neki ekspert :)

 

A ulje i filtere sam menjao sam :hej: sat ipo opustenog posla i sve je ok. :jee:

 

pa otprilike kao ovo sto woo kaze sem ulja u kocnicama. gume, lanac i lancanike sam promenio kad sam kupio motor na 22,000. E sad ne znam po manualu brda onih inspekcija sto je na 24k to mi ovaj majstor nije radio. Mozda na 30k-32k odem kod Culeta do NS na detaljniju proveru ne znam kolko su te inspekcije zahtevne...

 

 

 

@chiza

 

kakav vizir uzimas neku touring varijantu ili ovaj klasicni nizak (puig kawasaki) takav imam i ja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Lanac je najlakse da se proveri i zubcanike. Uhvatis lanac odprilike negde na 3h na zubcaniku i povuces ga, ako vidis 1/3 ili vise zubca onda je zreo za menjanje, isto ako ti se ne okrecu svi valjcici na njemu. A slika ima i slika za zubcanik kako bi trebalo da izgleda kada je zreo za menjanje E da, ako imas stender onda ti je isto lako da vrtis tocak u leru, i pritiskas lanac, ako vidis da je lanac negde mek, negde zategnut isto i tada bi trebalo da ga zamenis.

 

P.s. Vidim novi er6n u nisu i to narandzasti . Od kad sam ga uezo prosle god nakotili se mnogo 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki

Ja sam na 26k menjao, ulje, filter ulja, filter vazduha, svecice, antifriz i ulje u kocnicama 1moto3.gif. @Chiza, dobre gume si uzeo, mene cekaju u garazi Metzeler m5 1nanana.gif.

 

Slabe vam te gume, ja narucio Pirelli angel gt :zvizduk:

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Ja sam na 26k menjao, ulje, filter ulja, filter vazduha, svecice, antifriz i ulje u kocnicama 1moto3.gif. @Chiza, dobre gume si uzeo, mene cekaju u garazi Metzeler m5 1nanana.gif.

 

Slabe vam te gume, ja narucio Pirelli angel gt :zvizduk:

 

 

 

 

 

 

Dobra turing guma.0takoje.gif Vozio Pirelli do sad, pa reko malo da promenim 0namigivanje.gif. Nego jel stavljao neko bmc filter vazduha i ako jeste jel ima neke razlike sem potrosnje? 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Lanac je najlakse da se proveri i zubcanike. Uhvatis lanac odprilike negde na 3h na zubcaniku i povuces ga, ako vidis 1/3 ili vise zubca onda je zreo za menjanje, isto ako ti se ne okrecu svi valjcici na njemu. A slika ima i slika za zubcanik kako bi trebalo da izgleda kada je zreo za menjanje E da, ako imas stender onda ti je isto lako da vrtis tocak u leru, i pritiskas lanac, ako vidis da je lanac negde mek, negde zategnut isto i tada bi trebalo da ga zamenis.

 

P.s. Vidim novi er6n u nisu i to narandzasti . Od kad sam ga uezo prosle god nakotili se mnogo 1moto3.gif

 

 

Hvala hvala, imam stender bas cu da probam kad dodjem kuci, tako mi je najlakse.

 

Sto se tice guma, i meni treba prednja ali ne znam sta cu. Moracu malo ozbiljnije da se pozabavim tim ovih dana, da ne docekam da se vozim na zhicama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Ja sam trenutno na 20000, meni bre lanac skroz ok...ja cu redovan servis i mozda ulje u kocnicama i to je to...

 

Sent from my ZP990+ using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ja sam na 26k menjao, ulje, filter ulja, filter vazduha, svecice, antifriz i ulje u kocnicama 1moto3.gif. @Chiza, dobre gume si uzeo, mene cekaju u garazi Metzeler m5 1nanana.gif.

 

Slabe vam te gume, ja narucio Pirelli angel gt :zvizduk:

 

 

 

 

 

Imam tu gumu dobra je ali mi nesto proklizava na jaci gas ... Inace ovako je extra

A za lanac sad..

 

Lanac i meni bio ok, dok nisam pravio pauze sa podmazivanjem -.-' . On moze da ode i na 10k km ako se ne odrzava kako treba.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Bice slika. Dunlop roadsmart II

 

NIkad vise dunlop necu da vozim, toliko su tvde da nemam reci...razocaran sam u svakom pogledu...1jok.gif

Nego filter vazduha bi mogao da zamenim, koja je cena i koja je cena kompleta lanca i lancanika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

I ja imam Dunlop zadnju i nisam nesto bog zna zadovoljan ... nekako je plasticna.

 

Cena filtera za vazduh je cini mi se oko 10 eura, ili izvadis stari i operes kako je meni preporucio Dzony :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Imao Dunlop, ponovo Dunlop, meni je Dunlop ok. Nije mekana kao Pireli, ali i traje duze nego Pireli.

 

Za moje potrebe je skroz ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Imao Dunlop, ponovo Dunlop, meni je Dunlop ok. Nije mekana kao Pireli, ali i traje duze nego Pireli.

 

Za moje potrebe je skroz ok

 

Sto kaze svahbaz guma je plasticna...leti u krivine baca na sve strane,ma nula0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Imao Dunlop, ponovo Dunlop, meni je Dunlop ok. Nije mekana kao Pireli, ali i traje duze nego Pireli.

 

Za moje potrebe je skroz ok

 

Sto kaze svahbaz guma je plasticna...leti u krivine baca na sve strane,ma nula0ljut2.gif

 

Jbg zavisi koji Dunlop, ima ih raznih. Meni je motor imao fabricke Dunlop Roadsmart koje su meni bile katastrofa, iskreno nikad goru gumu nisam vozio. Zavisi i od tipa voznje, nekom odgovara klasicna turing guma koja ce da mu traje 20k, nekom neka sport turing, a nekom bas sport. Meni guma na motoru vec na 6k i ima da gura "mozda" jos 1000km. Svako se prilagodi sebi i uzme ono sto mu odgovara, vrv nekom ta Roadsmart bas odgovara, a ja je ovde pljujem1lol.gif. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Imao Dunlop, ponovo Dunlop, meni je Dunlop ok. Nije mekana kao Pireli, ali i traje duze nego Pireli.

 

Za moje potrebe je skroz ok

 

Sto kaze svahbaz guma je plasticna...leti u krivine baca na sve strane,ma nula0ljut2.gif

 

Jbg zavisi koji Dunlop, ima ih raznih. Meni je motor imao fabricke Dunlop Roadsmart koje su meni bile katastrofa, iskreno nikad goru gumu nisam vozio. Zavisi i od tipa voznje, nekom odgovara klasicna turing guma koja ce da mu traje 20k, nekom neka sport turing, a nekom bas sport. Meni guma na motoru vec na 6k i ima da gura "mozda" jos 1000km. Svako se prilagodi sebi i uzme ono sto mu odgovara, vrv nekom ta Roadsmart bas odgovara, a ja je ovde pljujem1lol.gif. 1moto3.gif

 

Pa da, roadsmart su meni i prednja i zadnja...place mi se bukvalno, a nemam trenutno para za druge...mada sledece koje probam su Metzeler :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Cestitke za nove opanke ali dok ne padnu slike nista ti ne priznajemo :D

Sta si stavio?

 

Послато са XT615 користећи Тапаток 2

 

post-18988-0-12899200-1396095478_thumb.jpg

post-18988-0-91741000-1396095498_thumb.jpg

post-18988-0-75680100-1396095541_thumb.jpg

 

evo malo fotkica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja