Jump to content

Moto Zajednica

Vojvodjani,gde su Vam kacige ?????

Recommended Posts

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Ne znam kako je kod ostalih, ali ovde kod nas kacige ne nose samo klinci i devojke na skuterima ili automaticima. Policija ih naravno propusta, sve dok jednom se negde ne ustekaju i (obicno petkom i subotom uvece) i kazne ih i zbog najmanjih sitnica.

 

Jbg. moraju i oni nekako zaraditi plate :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: BMW F650ST

Pa to ti kazem, netreba oni da rade svoj posao samo kada im se digne ili tako nesto, to bi onda bilo, dobices platu samo onim danaima kada se direktoru digne, znaci, koliko radis toliko dobijes...previse ali bas je previse nesrecnih slucajeva tj umiranja, povreda glave jer neko nije nosio kacigu..ja sam izgubio dobro drugara i smucilo mi se to sve...ja od opreme skoro nista, sem cizama i kacige, ali to je stvarno osnovno tj kaciga..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

najbolji su tvoji, samo da su zdravi, i koliko je kostalo to zadovoljstvo?

 

Pa nije puno kostalo ( prijateljska kombinacija ) ali je muka bila velika i trajala je 2 godine......mnogo fraktura sem zuba je u pitanji u vise operacija..........posle neko kaze sta ce mi kaciga????? Ma netreba ti ako si budala!!

 

Jeziv sidar je bio u pitanju ( direktas sa velikom brzinom ) ali da sam imao kacigu realno gledano ustao bi sa asvalta iako sam preleteo 54 m......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

ja se osecam kao go kad ne nosim kacigu

prosto sam navikao na nju i prosto mi je neobicno kad mi vetar svira oko zulufa i usiju i osecam se kao da sam napolju

 

ovde klod mene se isto mnogo ne nose kacige, ali murija najcesce smara skuterase, po mogucstvu sa sto ruznijim i jefinijim dronjama

 

glavonje, celavce na zujalicama, frajere, smekere na maxi skuterima i mini karleusice, sa sve drugaricom u sorcicu i japankama niko ne dira

 

prvo pizdim na muriju koja selektivno i kontrarazumski kaznjava, drugo se jezim kao cetka od same pomisli kako asfalt moze da im izrenda te lepe glave koje moraju da se reklamiraju na dvotockasima

 

uvek na telefonu nosim svoju sliku nakon rendanja i pokazujem svima kojima je "vrucina"

 

inace, momak koji je prosle sedmice tragicno nastradao ovde u cacku je bio jedan od tih koji su jaci od zakona, bitniji od obicnih smrtnika i tvrdji od asfalta i zbog toga je pripadao grupi onih koji me izuzetno nerviraju po gradu, a kako sam cuo, ni prilikom tog udesa, koji je nastao nakon vise od 80m kocenja (istina po dosta klizavom asfaltu) nije imao kacigu na glavi

iskreno, jako mi je krivo sto je poginuo i nije lepo o pokojniku tako pricati, ali najvise je sam sebi kriv

prici dodaje tezinu to sto je iza sebe ostavio malog sina

a zbog cega.....

 

R.I.P. Andrija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Can't cure stupid, 81 postova
  • Motocikl: Trenutno na 4 točka

Pa to ti kazem, netreba oni da rade svoj posao samo kada im se digne ili tako nesto

Dzabe kad ne mozemo bas nista povodom toga.

 

Samo mi je cudno sto svi misle da je automatik, APN i skuteri do 50ccm siguran motor, pa sedaju na njega bez kacige. Ti motorici mogu da idu do 60km/h, a kad se padne sa njih bas i nije svejedno. Poznajem dosta njih sto je tako ostalo bez zuba, ali najgori slucaj je od jedne moje prijateljice koja je nabila prednje zube tako da sada ne sme nikakvu cvrstu hranu da jede, a zubi ce joj ispadati jedan po jedan kako rece zubar (vec je ostala bez dva).

 

Pa eto devojke koje ne zele pokvariti frizuru mogu lako i da ostanu bez zuba :( ne daj Boze jos nesto gore nekom da se desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ma kaze ne ide on brzo!!!! to je najgluplja stvar koju mogu da smisle!! Ne ide ni bicikl brzo, pa ko je pao s njega vrlo dobro zna kako oderotine na sakama nisu strasne, ali na glavi... I druga stvar, mozes ti ici i 30, ako te rastavi neko sa 70 ili ne daj boze 100...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6952 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mnogi skuteri od 50cc po satu idu oko 90. Runner, SR 50, Aerox je tu negde... Ajde neka je to realno 80 sto je brzina, mislim mozda nekome ko vozi R ili supermoto nije nesto ali kada se ljosne moze da bude jako jako zeznuto.

 

Znam lika koji je nekih 15 godina pao sa APN4 i tresnuo glavom u asfalt. Iz price sam cuo da mu je izletelo dete u sokacetu i da je na kocenju proklizao i pao. Ujak ga poznaje i kaze da je bio super lik, onako inteligentan i pametan ali je to vise koristio da zbija neke sale, znate ono, neki kul tip iz kraja. Medjutim kada je lupio glavom (bez kacige) i to na makadam, imao je potres mozga i doktori su ga skrpili ali je malo skrenuo sa uma. Krene negde i zaboravi gde je krenuo, ili se pogubi i nesvestno ode na kraj grada pa se povrati... Drustvo ga je sutnulo, devojku od tada nikada nije imao, niti je koga briga za njega niti ima ko da ga voli. Zamislite vi tu situaciju, mislim, strasne stvari, ne dao Bog nikome tako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Novi-Sad
  • Motocikl: Yamaha fz6

Eto moja slika na profilu reci ce vam moje misljenje,cak i kada surfam iza bayka slem nosim........ ::) ::) A Vojvodjan sam ortodoksni malo nas je al` smo retki!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Kada smo išli na Palić pre tri meseca bajone i ja, na nekoj od pauza prokomentarisali smo kako i ljudi na tomosima nose kacige, i kako smo samo jednog lika na nekom enduru videli bez iste... A išli smo Zrenjanincem, pa kroz neka sela da ih ne nabrajam sada... I u nedelju bejah u NS isto preko nekih seoca, opet nisam primetio motoriste bez kacige, ali možda se to samo meni potrefilo :)

 

 

Inače, naravno da svi znaju da je poželjno imati je, i većina zna da ako padne i bez motora može da udari glavu o ivičnjak i pogine, ali naravno da je neki neće ni pored toga staviti. I onda će ako dožive stotu da pričaju kako su sto godina vozili bez kacige i nije im ništa.

To je isto kao i sa cigaretama... Znam da mi škode, ali ih trošim, i kada dođem u pozne godine hvalim se kako pušim hiljadu godina i super mi je...

 

 

Neko mi reče da se valjda u Americi (ako neko zna ispraviće me ako sam pogrešio) na nove motore u salonima lepe nalepnice tipa "Vožnja motora bez kacige je rizična" i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

...a te kuchke ako  se vec zainteresuju da ih firca neko SAMO zato sto ima motor, raspitace se ko je taj i taj i naci ce ga... bar ovde kod mene je tako :) mada ima i supermena, koji su besmrtni...al izgleda ta neunistiva glava nema neki IQ...valjda je to balans :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ovih dana, Vršac i okolina. Na prste možeš izbrojati kacige na glavama a mali milion motora i motorčića. Jeste da se tamo vozi sporo ko blato ali što je mnogo, mnogo je. Ne mislim da smo mi budale što nosimo kacige ali bih sa uživanjem gledao kako kažnjavaju one koji ih ne nose. Čisto onako. Pa nek kaže ko šta oće. Ako neko misli da sam zao i zato bih uživao, u pravu je. Ako misli drugačije, u pravu je.

 

Alo bre, babetine na tomosićima, čiče na solexima, skuterčići, zujalice... niko bre ne nosi kacigu i pandure ladno bole uvo. A posle od mog poreza mora da se krpi neka glava ili pokriva socijalna sarana jer babetina ili čiča ili debil od 15 godina ne nosi kacigu. Pa majke mi, dobro je što nisam vlast. Sve bi ih poapsio i zadržao u pritvoru 24 sata posle čega bi im pooduzimao sve dozvole i zabranio i bicikle. Kad je već takav red i uređen život da se staje pred pešačkim, poštuje se svaki traktor, bicikl, živi pokojnik sa zembiljem u ruci, deca, semafori, ograničenja brzine... pa ima da se poštuje i kaciga.

 

Vojvođanski panduri jedva čekaju da vide bg tablicu pa da pišu kakvu bilo kaznu samo da napakoste beograđanima a pored prolaze gologlavi bajkeri i još se pozdravljaju. Panduri bi mi i letovali i zimovali u Bujanovcu a gologlavi bajkeri bi vezivali metle i okopavali šargarepu kao društveno koristan rad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Kad je već takav red i uređen život da se staje pred pešačkim, poštuje se svaki traktor, bicikl, živi pokojnik sa zembiljem u ruci, deca, semafori, ograničenja brzine... pa ima da se poštuje i kaciga.

 

 

+1 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

 

 

Alo bre, babetine na tomosićima, čiče na solexima, skuterčići, zujalice... niko bre ne nosi kacigu i pandure ladno bole uvo. A posle od mog poreza mora da se krpi neka glava ili pokriva socijalna sarana jer babetina ili čiča ili debil od 15 godina ne nosi kacigu. Pa majke mi, dobro je što nisam vlast. Sve bi ih poapsio i zadržao u pritvoru 24 sata posle čega bi im pooduzimao sve dozvole i zabranio i bicikle. Kad je već takav red i uređen život da se staje pred pešačkim, poštuje se svaki traktor, bicikl, živi pokojnik sa zembiljem u ruci, deca, semafori, ograničenja brzine... pa ima da se poštuje i kaciga.

 

Vojvođanski panduri jedva čekaju da vide bg tablicu pa da pišu kakvu bilo kaznu samo da napakoste beograđanima a pored prolaze gologlavi bajkeri i još se pozdravljaju. Panduri bi mi i letovali i zimovali u Bujanovcu a gologlavi bajkeri bi vezivali metle i okopavali šargarepu kao društveno koristan rad.

 

Skroz si u pravu, ja kada sam se polomio bez kacige rekli su mi da si ti to platio.......posto osecam da sam ti duzan ostavi ziro racun da ti platim to sto si platio za moje lecenje.....hvala ti puno...

 

 

A tek ovo za " Vojvodjanske pandure " je presmesno, meni oni izgledaju svi isto.......a moguce je da ti imas tablicu na prednjem tocku pa te zaustavljaju u Vojvodini jer ne vole Beogradjane, jako su ljubomorni sto imate Avalski toranj i Beogradjanku, najveca ljubomora je sto nemaju guzvu na Gazeli i ne cekaju 2 sata da predju most, nego voze 200 na sat ko  Novosadjani preko mosta Slobode, i jos kad predju most su na Miseluku...tek je tamo strasno lose i uzasno..............a najvise im nedostaje Zamunska mafija, kriminal i ne terba im pistolj da bi se parkirao na parking..........jbg.  pravi muskarci u Beogradu ne izlaze iz kuce bez pistolja......a ovde sve jajare nece ni da pripucaju ako im se neko parkira na parkig bez dozvole.........ma skoz bez veze je ovde u Vojvodini, nadam se da cu jednog dana doci da zivim u Beograd jer je tamo pravi zivot....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja