Jump to content

Moto Zajednica

HITNO!!! Gorivo otislo u karter!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Pokusao sam na search ali mi se zuri:

 

Pre mesec dana nivo u karteru narastao preko noci. Kad sam istocio to iz kartera bilo je 5-6 litara "mesavine". Mislio sam da je zato sto sam slavinu ostavio na "prime", a karburatori bili zaprljani. Ocistio karbove, narocito iglice na plovcima, nasuo novo ulje, poceo da vodim racuna da mi nikad slavina ne bude na "prime".

Danas sam krenuo iz Nisa za Sokobanju (60km), na startu nivo ulja ok, sve super. Stignem pre desetak minuta i imam sta da vidim. Nivo u karteru narastao ohoho... pomirishem..benza!

 

Veceras i sutra je moto skup na jezeru i zato sam i putovao, pa mi hitno recite zasto se ovo desava i ako je moguce kako da preko noci otklonim kvar.

Ako je postojala slicna tema, uputite me, a ovu obrisite.

 

hvala najlepshe!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2399 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nema veze da li je u voznji ili stojis.Ako preliva,preliva i dok vozis,samo se benzin i trosi,pa preliva sporije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Proveri ti sta imas  rezervoaru i da nije ostecen filter na slavni , verovatno je neko trunje ostalo zaglavljeno izmedju iglice i sica , znaci otvaranje karbova i ciscenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1658 postova
  • Lokacija: Paracin

Imao sam problem sa nekim gumicama koje se nalaze na cevcici na karburatoru na koju dolazi dovodno crevo, te cevcice su se izvlacile (yam fz750 je bila u pitanju) i gumice na njima su bile propale i tu je prelevao, sve ostalo je bilo ok. Ne znam da objasnim zato sto ne znam kako se zove ali pomeni nekom masjtoru znace sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd , Miljakovac 1

ma prelivanje karburatora u redu ,... ali ne znam kakvo da je prelivanje , karike da su dobre , to u voznji ne bi smelo da se desi . resi problem , ne vozi , prolupace ti motor od razredjivanja ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: YAMAHA DT 125

probaj da dodjes do plovka oslobodi ga i probaj da ga potopis u benzin da proveris dali pusta gorivo.mislim da je nivo plovka u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Svaka čast iglicama i plovcima ali ako je kompresija dobra, sva prebogata smeša će izgoreti. Ako negde pušta, recimo na kraikama ili gumicama ventila, onda ima šanse da gorivo uleti u ulje. Još jedna šansa je tokom dugačkog verglanja bez varnice. Tada može gorivo da procuri između karika iako su dobre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Nije mi drago što sam verovatno delom u pravu jer je čovek u problemu. Jedino me buni što se to dešava u vožnji. Tu zaista sumnjam na karike. Nema gde na drugom mestu da procuri. Ako karburator ljuljne gomilu goriva u cilindar, deo mora da ode niz karike pre varnice ali će najveći deo izgoreti. E sad, ako su i karike tanke, onda više goriva uleti pre varnice ispod kompresionog prostora. A to znači da je u pitanju više stvari koje su izgleda krenule po zlu. Ako ne gori ulje, znači da su gumice ventila najverovatnije dobre ili su ko za k... loše samo na usisnim ventilima što je već više teorija nego moguća praksa. Obrni-okreni, prvo karburatori pa posle proveriti i karike. Zlu ne trebalo. Ovako će mu stvarno zakovati motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Mada, morao bi da primeti da motor ne radi najbolje ako ima preveliki nivo u lončetu. Makar i na jednom cilindru, morao bi da se davi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Iz vasih postova i mog iskustva sa motorom sam zakljucio da verovatno plovci ne odrzavaju nivo, ili verovatno PLOVAK, jer je dovoljno da jedan karb zezne stvar. Sad ce da padne ciscenje karbova, sinhronizovanje leptira i izmericu sublerom da li je po -user manualu- dobro nastelovan plovak, tj. iglica.

 

Motor ima snagu, mislim ihaha! Na leru ili konstantnim obrtajima na npr. 5000 nema dima ili stucanja. Ali ako karb(ovi) posalju vise goriva nego sto cilindar moze da sagori, visak malo-po-malo ode u karter. Greska je da ce da se sagori cela smesa koja ode u cilindar! Provericu sutra uglove iglica i zaprljanost samih karbova pa obavestim... Nekome ce sigurno dobro doci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

-Da, setio sam se! Pre te voznje sam ga dugo verglao.

 

-Nisam posle vozio, kolima na moto-skup, ipak je ulje je kao dizel!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Moje mehanicarsko iskustvo mi govori da ako i udje vise goriva kako kazes dok motor radi, gorivo nece sici pored karika u karter nego ce izaci u auspuh preko izduvnih ventila kada se otvore......jasno je da je manji otpor, tu gde se ventili otvaraju........

 

 

Nego jesi ti dirao te karburatore ranije i cackao ili se sada to odjedamput desilo????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mozda si u toku te voznje od 60 km stao negde - na kafu il da odmoris, pa tad ulilo gorivo ? Sto Dzigorius rece, da je u toku voznje - izbacio bi na auspuh .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ako ga je dugo verglao na hladno, sigurno je tada procurelo oko karika makar malo. Nema boga da ne prođe na hladno. U svakom slučaju, sredi karburatore pa vidi. Kad preliva deo izleti na auspuh u vožnji a deo izgori. To što se pojavio višak na kraju vožnje je ili od pre početka vožnje ili sa neke pauze. Buni me što nije izbacio gorivo van lončeta ako preliva dok motor ne radi. Gde mu je preliv? Mora da ima neku rupicu kao odušak kad prepuni lonče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: nbgd-obrenovac
  • Motocikl: SC 57

Ne verujem da ti je prelio u voznji pogotovo ako motor lepo radi nije do iglica vec do slavine za gorivo koja je vakumska.Znaci kad motor upali vakum sa karburatora `cevcica koja ide sa karburatora u slavinu goriva`otvori membranu i gorivo krene slobodnim padom.Mislim da ti je neispravna ta membrana.Jako je glupo sto ma motorima nemas off na slavini za ovakve slucajeve vec samo `on` rez`i `psi`psi ti slizi da kad motor dugo stoji i nece da upali, povuce gorivo preko`psi`polozja direktno kroz onu vakumsku cevcicu direktno pustis malo goriva u cilindre...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: nbgd-obrenovac
  • Motocikl: SC 57

Za popravku na brzinu iseci crevo i ugradi on-off slavinicu od neceg i promeni ulje,mozes i od kola bilo kakvo samo nevozi tako,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Membrana je ispravna, slavinica radi lepo, duvao sam u nju danas i vuk'o ko nenormalan, sve je ok. A upravo sam to i uradio, ulje 10-40 za auto, obrnuo sam 20-ak km i nivo se ne menja. Za svaki slucaj cu ipak da rasturim karbove da ja to sve lepo prekontrolisem...

 

I da, nalazio sam benzin i ulje u kucistu filtera za vazduh. I sad kad ga praznim svaki cas, ne odlazi dole. Odakle benza u filteru?

 

Hvala svima na savetima i pomoci, pozzZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: nbgd-obrenovac
  • Motocikl: SC 57

Verovatno preko iber laufa kad je bio preveliki nivo ulja ,da su ti karburatori toliko prelivali motor bi smrdeo na benzin ko otvorena kanta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Kad sve budes rasturio i ocistio, pre montaze na motor uzmi providno crevce i puni karb na stolu polako spricem. Kad stane ostavi ga neko vreme i prati da li ti mozda opet pada nivo u crevu. Svakako pokusaj da stavis nove iglice.

 

pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja