Jump to content

Moto Zajednica

Pocetnicka oprema

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vrlo tesko pitanje jer se ne zna kakav tip motora vozis i kakve voznje praktikujes - do lokalnog kafica ili duza putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650
  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sombor

Vrlo tesko pitanje jer se ne zna kakav tip motora vozis i kakve voznje praktikujes - do lokalnog kafica ili duza putovanja.

Trenutno jos biram izmedju dva motora: Aprilia RS50 i Yamasaki KingWay(kod nas poznatiji kao Sprint Cross).

Naravno u pitanju je duza voznja,ali i ne preduga...Posto za bih za pocetak uzela neki od ta dva motora ne bih putovala na destinacije vece od 100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Obrni okreni, oprema te čuva. Nema veze praktično šta voziš, pad je pad, vetar je vetar. Dakle lepo ti je čovek rekao šta da pazariš za relativno male pare i nemoj štedeti. Ne znači da je najskuplje i najbolje, ali ima tu neke paralele. Što bolja kaciga i jakna sa protektorima. Jake rukavice i čizme i obavezno pojas. Dalje ćeš obnavljati kako ti bude rastao staž na motoru. Ali molim te, obavezno kupi celu opremu i koristi je uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sombor

Obrni okreni, oprema te čuva. Nema veze praktično šta voziš, pad je pad, vetar je vetar. Dakle lepo ti je čovek rekao šta da pazariš za relativno male pare i nemoj štedeti. Ne znači da je najskuplje i najbolje, ali ima tu neke paralele. Što bolja kaciga i jakna sa protektorima. Jake rukavice i čizme i obavezno pojas. Dalje ćeš obnavljati kako ti bude rastao staž na motoru. Ali molim te, obavezno kupi celu opremu i koristi je uvek.

Hvala na savetu.Zaista ne bih stedela na opremu,dobro znam sta je pad jer sam prosle godine u septembru dozivela tesku saobracajnu nesrecu. Odletela sam sa motora sa najmanje 160km/h bez kacige i bilo kakve oprema.Jedva zivu glavu izvukla.Tako da ovoga puta ja sedam za motor sama i brinem o sebi.Ipak sam shvatila da je bolja full oprema,jer kao sto kazes: "Pad je pad".Ne zelim dva puta da dozivljavam takvu traumu.

Ali,sada kad znam sta od opreme da trazim,trebam i vase misljenje,modeli kaciga,jakni...Itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Mali motordžija je lepo napisao, ono tamo na popustu + možeš da dodaš neke protektore za kolena, ipak su konstantno izložena vetru, a i pri padu stradaju, a imaš ih za 10 evra pa na gore.

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Sve osim kacige mozes da kupis za male pare, ali za kacigu se "izuj" bar 100/150 evra... Ipak je glava najbitnija... Sve ostalo moze da zaraste...

 

Kinta je uvek problem, ali bez dobre full face kacige ja ne sedam na motor...

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sombor

Sve osim kacige mozes da kupis za male pare, ali za kacigu se "izuj" bar 100/150 evra... Ipak je glava najbitnija... Sve ostalo moze da zaraste...

 

Kinta je uvek problem, ali bez dobre full face kacige ja ne sedam na motor...

 

pozdrav

Svakako planiram full face kacigu i ne planiram stedeti na njoj.Danas sam nasla par dobrih po gradu,ali mi ne izgledaju preterano sigurno,nikad nisam cula za te marke.Ipak bih se okrenula SHOEI kacigama ili nekim drugim,poznatijim :)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Pogledaj Nolan odlicne su. Takodje na louis.de imas marushin. Nisu skupe, a super su kvaliteta. Za 100 evra mozes da pazaris sasvim solidnu, cak odlicnu. Shoei je preskupa, a pri tom to nije jedina marka. Kostace te kao jos jedan skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sombor

Pogledaj Nolan odlicne su. Takodje na louis.de imas marushin. Nisu skupe, a super su kvaliteta. Za 100 evra mozes da pazaris sasvim solidnu, cak odlicnu. Shoei je preskupa, a pri tom to nije jedina marka. Kostace te kao jos jedan skuter.

Kao sto sam i rekla,Shoei nisu jedine...Jesu preskupe,pa bih ipak prvo pogledala jeftinije,ali kvalitetne kacige.Hvala na savetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Mislim da bi ti za pocetak HELD zavrsio posao skroz, ja sam jednom pao sa njihovom kacigom i dobro mi se pokazala...a ako imas para...ja preporucujem agv kao marku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sombor

Mislim da bi ti za pocetak HELD zavrsio posao skroz, ja sam jednom pao sa njihovom kacigom i dobro mi se pokazala...a ako imas para...ja preporucujem agv kao marku...

Ok,uzecu i to u obzir :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1703 postova
  • Lokacija: Paracin

Obrni okreni, oprema te čuva. Nema veze praktično šta voziš, pad je pad, vetar je vetar. Dakle lepo ti je čovek rekao šta da pazariš za relativno male pare i nemoj štedeti. Ne znači da je najskuplje i najbolje, ali ima tu neke paralele. Što bolja kaciga i jakna sa protektorima. Jake rukavice i čizme i obavezno pojas. Dalje ćeš obnavljati kako ti bude rastao staž na motoru. Ali molim te, obavezno kupi celu opremu i koristi je uvek.

Hvala na savetu.Zaista ne bih stedela na opremu,dobro znam sta je pad jer sam prosle godine u septembru dozivela tesku saobracajnu nesrecu. Odletela sam sa motora sa najmanje 160km/h bez kacige i bilo kakve oprema.Jedva zivu glavu izvukla.Tako da ovoga puta ja sedam za motor sama i brinem o sebi.Ipak sam shvatila da je bolja full oprema,jer kao sto kazes: "Pad je pad".Ne zelim dva puta da dozivljavam takvu traumu.

Ali,sada kad znam sta od opreme da trazim,trebam i vase misljenje,modeli kaciga,jakni...Itd.

 

Uh uh uh, dobro je da se sve dobor zavrsilo, ja vozim sa opremom od oko 50 evra, jbg, na zalost potrebna nam je opomena da se opametimo. Ako si u mogucnosti nemoj da stedis na opremi, guglaj i nadji sta ti odgovara i sta ti se svidja, ja bi izabrao neki prosek i dobar odnos cene i kvaliteta, naravno opremu poznatijih proizvodjaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sombor

Obrni okreni, oprema te čuva. Nema veze praktično šta voziš, pad je pad, vetar je vetar. Dakle lepo ti je čovek rekao šta da pazariš za relativno male pare i nemoj štedeti. Ne znači da je najskuplje i najbolje, ali ima tu neke paralele. Što bolja kaciga i jakna sa protektorima. Jake rukavice i čizme i obavezno pojas. Dalje ćeš obnavljati kako ti bude rastao staž na motoru. Ali molim te, obavezno kupi celu opremu i koristi je uvek.

Hvala na savetu.Zaista ne bih stedela na opremu,dobro znam sta je pad jer sam prosle godine u septembru dozivela tesku saobracajnu nesrecu. Odletela sam sa motora sa najmanje 160km/h bez kacige i bilo kakve oprema.Jedva zivu glavu izvukla.Tako da ovoga puta ja sedam za motor sama i brinem o sebi.Ipak sam shvatila da je bolja full oprema,jer kao sto kazes: "Pad je pad".Ne zelim dva puta da dozivljavam takvu traumu.

Ali,sada kad znam sta od opreme da trazim,trebam i vase misljenje,modeli kaciga,jakni...Itd.

 

Uh uh uh, dobro je da se sve dobor zavrsilo, ja vozim sa opremom od oko 50 evra, jbg, na zalost potrebna nam je opomena da se opametimo. Ako si u mogucnosti nemoj da stedis na opremi, guglaj i nadji sta ti odgovara i sta ti se svidja, ja bi izabrao neki prosek i dobar odnos cene i kvaliteta, naravno opremu poznatijih proizvodjaca...

Zbog predhodnog iskustva zaista trazim nesto ozbiljnije i kvalitetnije,jer kazem,ne zelim dva puta prozivljavati to sto vec jesam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Sve osim kacige mozes da kupis za male pare, ali za kacigu se "izuj" bar 100/150 evra... Ipak je glava najbitnija... Sve ostalo moze da zaraste...

 

Kinta je uvek problem, ali bez dobre full face kacige ja ne sedam na motor...

 

pozdrav

 

jedan kroz jedan... u potpunosti se slažem... pogledaj i HJC kacige (Guevara) ja sam prezadovoljan sa mojom FG14  jedino što bi ti savetovao da uzmeš FG15 (ima pripremu za pinlock)... u pitanju je trokomponentna kaciga (fiberglas  i još nešto... - nije poliuretan (plastika))

 

za kacigu ne žali a za ostalo nije tolika frka  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
pogledaj i HJC kacige (Guevara)

 

Zaboravih na njih... Odlicne su kacige, jednom prilikom sam probao neki njihov model iz da kazem vrha ponude i na velikim brzina se odlicno ponasa....

 

cena-kvalitet  odlican 5  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000, Suzuki GSXR1300 Hayabusa

 

 

  Majstori kako ste ljubazno krenuli, sace i akcija prikupljanja priloga.... :D :D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Vodi racuna i o tome da budes vidjena na drumu, mrak ocas posla padne. Kad sam van grada i vozim po mraku - obavezno navlacim fluoroscentni prsluk. Jos je i deo obavezne opreme po zakonu, a i ne zauzima mnogo mesta. I kupi odma odelo za kisu. Kineska dvoslojna su 1000 din, meni se odlicno pokazalo, zimus nije propustilo vodu 6 sati na motoru. A kacige, kupio sam full Nolan n62 na prolece, bio je 15000 kod Simpa (dolazni deo autobuske u Beogradu). Imaju i jeftiniji brend istog proizvodjaca, Grex.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Sombor

Hvala svima na savetima i sto ste mi pomogli oko biranja opreme...Pocela sam s potragom,uskoro i putujem za Bg i N.S. da vidim sta ima sve i polako da skupljam sve.Kao sto sam vec rekla,ne planiram se zezati dva puta s zivotom tako da uzimam samo full opremu.Svaku sitnicu planiram uzeti jer nikad se ne zna.

 

Hvala svima najlepse,ako neko ima vremena,neka posalje neke slike na ovu temu da vidim modele kombinenzona,kaciga,rikavice itd.Ili samo postavite link da se ne mucite sa postavljanjem slika :)

Pozz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Evo da malo osvezim temu :)

 

Niko od moje regularne ekipe nema motor ni skuter (mada sad kad razmislim, ni kola xD).

Odlucila sam da pazarim motor i radim na tome.

 

Shvativshi da zbog problema sa finansijskom konstrukcijom necu moci da kupim dvotockash do proleca, odlucila sam da prvo kupim opremu (fullface kacigu, jaknu i sl.) da bih mogla da se vozim sa frendovima iz drugog grada i (vrlo) moguce i da vezbam voznju na njihovim mashinama. Bar su me naucili jednu stvar - nikad bez kacige :)

 

Ta moja odluka (da kupim kacigu i jaknu) je naisla na neverovatan podsmeh i zajebanciju od strane regularne ekipe, po principu - sto uopste kupujem bilo sta kad nemam motor.

Ne znam, mozda nekome to deluje glupo, meni deluje krajnje logicno.

 

 

U kakvoj ste vi bili situaciji pre kupovine prvog motora?

 

Sta ste prvo kupili od zastitne opreme?

Sta se pokazalo kao neophodno?

Sta biste preporucili apsolutnim pocetnicima?

 

Hvala ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja