Jump to content

Moto Zajednica

PRVA FUNKCIONALNA SPEED KAMERA U BEOGRADU

Recommended Posts

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Sinoc sam video prvu speed kameru u beogradu koja zaista radi (blic, blic) pa htedoh da podelim svoje odusevljenje sa vama.  ;)

 

Negde oko 11 sati vozim se ja tako (kolima, jos nemam motor  :'() cvijicevom ulicom prema dimitrija tucovica i zaustavlja me semafor na uglu sa ulicom starine novaka. Vidim ja nesto blica i pomislim da seva (mada nije delovalo da ce kisa). Kad ono, sevnu opet. I tad shvatim - kamera! Postavljena jako pametno u starine novaka u pravcu prema hali pionir (na nizbrdici gde svi hvataju zalet). Ulovila je bar trojicu dok sam tih pola  minuta stajao na semaforu. Nije da je neprimetan radar ali mi verovatno ne bi palo na pamet da je to to. Ah da, slika zadnju tablicu tako da ni motori ne mogu da mu promaknu.

 

Ljudi pazite se! Bojim se da ce ovo uskoro da postane trend.

 

Evo i mape gde se nalazi radar i na koju stranu slika a mozda cu uskoro i proci tuda peske pa cu ga fotografisati da imate predstavu o tome kako izgleda.

 

Pozdrav svima i vozite bezbedno!

post-11953-12879086354055_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

bilo bi ok da svi dodaju speed kamere koje vide po gradu u ovu temu.

tu sam kameru sinoc video, oko 18h, i dok sam sedeo u kaficu sevnula je negde oko 25-30 x za 2 sata.

Od toga je oko 6, 7 puta sevnula na motore.

Nije mi bilo tesko pa sam je slikao jutros.

pozz

 

sk1.jpg

 

sk2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Odlicne fotke! Sad ne moram i ja da je slikam. :)

 

Slazem se da treba svi koji vide ovakve ili slicne kamere po gradu (a mozda i ne samo po gradu vec po celoj srbiji da bi tema koristila svima) da okace slike ili bar napisu gde su ih videli.

 

Isto ne bi bilo lose da se javi neko ko je dobio ili zna nekoga ko je dobio kaznu na osnovu ovakve kamere cisto da vidimo kako su zamislili da funkcionise ceo sistem i da li je uopste poceo da funkcionise ili je trenutno samo na probi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Zato i mislim da je mozda kamera za sad samo na probi. Ukoliko se ne postavi znak onda to znaci da samo zele da uzmu pare vozacima, a ne da ih nateraju da uspore na kriticnim mestima (na kojima ce verovatno i postavljati kamere) i time povecaju bezbednost u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mislim da ce malo vandalizma da ugasi te hlesava sto smetaju vozacima.....dajem joj najvise 5 dana.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12819 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Zato i mislim da je mozda kamera za sad samo na probi. Ukoliko se ne postavi znak onda to znaci da samo zele da uzmu pare vozacima, a ne da ih nateraju da uspore na kriticnim mestima (na kojima ce verovatno i postavljati kamere) i time povecaju bezbednost u saobracaju.

 

  Ako se postave znaci onda će da se usporava pred kamerama a tamo gde ih nema "licence to kill".

Kamere po celom gradu i to skrivene a po mogućstvu i pomične!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Bilo je tih kamera u N. Sadu jos pre 15 - 20 godina, samo su bile postavljane kod semafora i snimale kad neko prodje na crveno svetlo.  Sad dal ova reaguje na prekoracenje brzine, il na semafor - treba utvrditi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

U Austriji odavno postoje te "brzinske" kamere, pokretne i menjaju im pozicije svaki dan. Zato svi na putu voze 80, ko ovce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: BG

Sad nzm koliko je to tacno,ali cuo sam da dosta kamera po gradu koje su postavil radi novog zakona ne mogu da pregledno uslikaju tablicu i da ce moci tek nove kad izadju.ako neko nesto zna nek kaze.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pri ulasku na Banjicu iz pravca Avale..prvi semafor..ima takva kamera..super sonicna i ima neki broj..18 cinimi se..

 

Koliko sam ja cuo..nemaju jos dovoljno kadra da obrade podatke..sto ne znaci da nece u dogledno vreme..

A posle vandalisanja kamera.. postavice kameru za kamere :)

Ali Srbin je vazda bio tvrdoglav i naopak..

 

Ovi nasi plavi kada bi gledali neke od kablovskih kanala..svasta bi moglo da im padne napamet..da nam samo naude ili oglobe..a bezbednost sta to bese..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da ce malo vandalizma da ugasi te hlesava sto smetaju vozacima.....dajem joj najvise 5 dana.....

eto prilike!

kome treba kamera za video nadzor svog motora?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Mislim da ce malo vandalizma da ugasi te hlesava sto smetaju vozacima.....dajem joj najvise 5 dana.....

eto prilike!

kome treba kamera za video nadzor svog motora?  ;D

 

Jos sa blicem, senzorom na pokret... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

imam gajbi visak neki gusti srebrni sprej, farba ko nenormalan a tesko se skida :) menjam za pivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-12R, Yamaha FZS 1000, BMW R1200GS, BMW S1000RR, Kawasaki ZX10R, Suzuki GSXR1000

imam gajbi visak neki gusti srebrni sprej, farba ko nenormalan a tesko se skida :) menjam za pivo :)

 

  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

ima sensor na prekoracenje brzine i garantovano snima prolaz na crveno. Ne verujem da su na probi, posto su ih odavno najavili, i po novinama je bilo ono cuveno "neka vas ne iznenadi kad stigne na kucnu adresu..."

cekamo mesec dana pa da vidimo da li ce krenuti ljudi da prijavljuju te razglednice. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zemun polje

Koji ste carevi  :D :D :D !!! Ja dajem pivo da se ofarba kamera u blizini Arene (ima znak da snima od 00-24),prosla sam danas na zuto koje trepce  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Greška u naslovu:

 

Nije prva funkcionalna, nego PRVA U FUNKCIJI!

 

Naučite taj divni jezik kojim govorite!!!!

 

E, da... FUNKCIJA, lepa stara srpska reč. ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Hvala kolega na upozorenju i trudu !  ;)

 

 

Greška u naslovu:

 

Nije prva funkcionalna, nego PRVA U FUNKCIJI!

 

Naučite taj divni jezik kojim govorite!!!!

 

Tvoj i moj kolega se potrudio da nam ukaze na korisnu stvar, a ti ga prozivas zbog greske u naslovu i to ga brukas pred svima nama. U pravu si sto se tice greske,ali  imao si  druge opcije (PP, admini...), ali ti  jednostavno, nisi izdrzao. Nemoj tako kolega. Nije lepo. Nije ovo mesto za to. Postoje drugi forumi za predavanje iz srpskog, sigurno.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: BG
Ja dajem pivo da se ofarba kamera u blizini Arene (ima znak da snima od 00-24)

jel mozes da postavis sliku da otprilike znamo gde se tacno nalazi i pravac u kom slika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Ta moze da se sjebe ali sta cemo kad je postave kao onu na uscu?

Na 4-5 metara visine a isti takav nosac sam bez kamere za sad vidim i na pocetku brankovog mosta,,

izgleda da ce toga biti bas dosta..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: BG
Ta moze da se sjebe ali sta cemo kad je postave kao onu na uscu?

Na 4-5 metara visine a isti takav nosac sam bez kamere za sad vidim i na pocetku brankovog mosta,,

izgleda da ce toga biti bas dosta..

Ako je to ona na koju mislim ima takva i kod ideje gde skrece 73 za blok 45 i ima jedna iza YUBC-a na semaforu. obe su te visece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja