Jump to content

Moto Zajednica

Keeway supershadow 250 vs Sprint Challenger

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Drugari resio sam da se selim u visu klasu, tj 250cm3. Nije da mi je 123cm3 sporo ali se oseti na uzbrdici posebno sa dvoje, i ubise vibracije preko 80km/ha, bar da moze da se vozi 90-100 auto putem a da nemam osecaj da neko pusta stuju kroz mene.

Dvoumim se izmedju ova dva, polovna, dobro stanje, cena priblizno ista.

Challengera sam probao ide lepo ali mi je prevelik (visok sam 178cm) i verovatno bi morao da mu menjam korman (da stavim veci kao sto je na princu) i sediste mi je nekako presiroko, kivija probam sutra. Kivi je po koncepciji isti kao i ovaj sto sad vozim  tako da mi velicina verovatno odgovara kao i polozaj sedenja. Po slikama imaju identicne agregate, ali sam vizuelno malo vise naklonjen kiviju zbog coperskog izgleda dok je sprint kruzer. Vozim veoma malo cisto za svoju dusu, do sada 120km u jednom pravcu najdalje. Ova dva mi su mi favoriti zbog V motora, redni otpadaju. Prelistao sam i domace i strane forume, jedni kazi krsevi drugi ga hvale. Meni ne smeta kineski kvalitet, a sitne boljke volim da resavam sam, dodje mi kao razonoda za vikend.

Molim one koji su probali obadva da daju neku pararelu izmedju ova dva, kvalitet je verovatno slican, ali se vozne karakteristke drasticno razlikuju.

Hvala i pozdrav

ps. Aka nekog interesuje ova ''copercina'' sa avatara neka se javi sada ide na dobos :), odlican bajk za pocetnike, ja polozio iz prve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Vidim da si ustartu odbacio redne motore. Ali evo da ti iznesem i ja svoju dilemu. Vozim 27 godina staru yamahu, ali sam poceo da razmisljam o novom kinezu. Kinroad xt250-16. U Beogradu ga prodaje Top Shop na Novom Beogradu za 1100e sa 1god garancije. Novog. U opremi ima sve zivo (i nogostupe sa produzenim komandama, naslonce iza suvozaca itd), doplate su za rolbar 3600din i za bocne (plasticne) kofere 3600 din. Isti takav u Hrvatskoj je 2000eu. Gazda firme mi rece da su ga i ovde prodavali u pocetku za oko 2000, i da je prve dve godine prodavano po 200 kom. Cena, koje se i ja secam, je posle bila 1600/1700, a sad je toliko koliko je. Kaze da gleda da ih rasproda, jer narod vise nema para. A nasao sam ih tako sto sam trazio zadnje amortizere za moju yamahu, pa posto su isti broj nadjem ih kod njih. Imaju delove na lageru odmah. Nista ti ne preporucujem, jer ni sam ne znam kakav je (osim onoga sto sam procitao na choper srbija), al eto da znas, mozda ti i bude korisno. Za te pare nov motor od 250cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Bio sam tamo kada sam kupovao ovaj motor koji sada vozim. Nekako mi izgledaju najlosije od svih kineza, a i vizuelno mi je V masina najlepsa. Nov challenger je sada 1250 eur. Nov supershadov je neverovatnih 2300 eur sto mislim da je stvarno puno za kineski motor, nije sigurno kvalitetniji toliko od ostalih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Suprshadow je mnogo kvalitetniji i bolji izbor.Challenger je tezak,lose upravljiv i veci potrosac a i izgled mu je veoma diskutabilan.Po servisnoj mrezi i nabavci delova Keeway je najjaci u Srbiji sto se kineza tice.Ja vozim Superlighta i za 17 500km sam promenio samo regler i lanac.Red velicina regler je kostao 1080din a lanac 1700din.Uzmi Supershadowa i neces pogresiti slatko ces se navozati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Isao da vidim i kivija. Motor je 2007 god, presao 1400km. Nije vozen dugo vremena, posto vlasnik ne zna da vozi, uzeo ga za dug. Paltio ceh stajanju ima korozije na pojedinim mestima. Upalio iz prve pod sauhom ali se bez sauha gasio, ide ko mrtav konj, verovatno je karburator u banani, posto kada dam jace gas on se ugasi. Ne dimi ima ok zvuk. Lanac nema trunke maziva i zarđao ali ce vidi da je prakticno nov kao i lancanici. Polozaj sedenja mi je dosta bolji nego chellengera posto mi je challenger predugacak. Motor je prakticno  nov , nema nigde zazora. Prednja kocnica sranje, tesko se dozira i ima preveliki hod, zadanja je ok. Nije registovan ali i mom istice registracija za 5 dana.

razmisljam da kompletan servis ne bi trebalo da izadje vise od 100 eur, majstor mi treba samo za karburator ostalo cu sam. Jel moguce da ide lose samo zbog karburatora, posto sam probao challengera sa istim motorom i ide neuporedivo bolje.

Mislim da se cenkam i da dam 800 eur i da me izadje 1000eur spreman za voznju. Da li vredi, nov kosta 2300eur a ovaj je predsao 1400km. Doduse moj princ izgleda kao da je izasao iz fabrike u odnosu na kivija i ima dosta bolje kocnice ali ga muci 125cc3, uz topcider ja i devojka na motoru (oko 150kg) i jedva ide 3. brzinom, a bogami kada treba krednuti sa ostijeg brda svaki put frka i pun gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 404 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Honda CBR 900rr

Moj Keeway hoce kad je hladan pri naglom davanju gasa da se ugasi,i to uglavnom pod sauhom tako da to nije nista zabrinjavajuce!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Vidim da si ustartu odbacio redne motore. Ali evo da ti iznesem i ja svoju dilemu. Vozim 27 godina staru yamahu, ali sam poceo da razmisljam o novom kinezu. Kinroad xt250-16. U Beogradu ga prodaje Top Shop na Novom Beogradu za 1100e sa 1god garancije. Novog. U opremi ima sve zivo (i nogostupe sa produzenim komandama, naslonce iza suvozaca itd), doplate su za rolbar 3600din i za bocne (plasticne) kofere 3600 din. Isti takav u Hrvatskoj je 2000eu. Gazda firme mi rece da su ga i ovde prodavali u pocetku za oko 2000, i da je prve dve godine prodavano po 200 kom. Cena, koje se i ja secam, je posle bila 1600/1700, a sad je toliko koliko je. Kaze da gleda da ih rasproda, jer narod vise nema para. A nasao sam ih tako sto sam trazio zadnje amortizere za moju yamahu, pa posto su isti broj nadjem ih kod njih. Imaju delove na lageru odmah. Nista ti ne preporucujem, jer ni sam ne znam kakav je (osim onoga sto sam procitao na choper srbija), al eto da znas, mozda ti i bude korisno. Za te pare nov motor od 250cm.

 

Taj od 2 000 se dosta razlikuje od ovog od 1 000. Slicno izgledaju, ali kako je vreme prolazilo i cene padale, tako i kvalitet.  Nije to nesto drasticno u odnosu na novce, i jeste veoma povoljan sad, ali ipak ima neke razlike.

 

 

lemy, moj glas ide Keeway-u. Jednostavno mi deluje kao korektniji i kompletniji motor.

Istina, ovaj sto si gledao mozda trazi mozda malo ulaganja da se dovede u top stanje, ali verovatno vredi bar toliko.

 

Jedna mana koju ovaj motor ima je slavina za gorivo, ili nesto oko nje. Uglavnom, prica je da ima nedovoljan protok goriva pa zbog toga slabije ide nego sto bi trebalo i davi se preko 100kmh. 

 

Uglavnom, lako resiv problem.

 

Sto se tice prednje kocnice, ako ima "ABS" koji Keeway ugradjuje, tj. nesto sto bi trebalo da glumi ABS, to oce da zeza, posebno ako dugo stoji.

 

Resava se skidanjem dodatka, ili voznjom uz promenu kocionog ulja. Licno sam za uklanjanje jer sprava ne radi bas kao sto je zamisljeno, a smanjuje osecaj na kocnici.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

sutra cu da se cujem sa likom pa ako se dogovorimo oko cene ok, ako ne registrujem Princa i nastavljam sa njim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

druze kod keeway-a prvo sto uradis je to da promjenis kocionu tecnost,skines polugu kocnice i podmazes klip koji drzi polugu kocnice,onda ce da koci!! ako ima onu glupost koja je kao "zamjena za ABS i tu glupost skines jer pravi vise problema nego koristi! Inace motor je pouzdan,malo trosi i kad mu zamjenis auspuh cuje se kao mali Harley!!! ide 110 ili cak i malko vise kad ti malo vjetar duva u ledja!! a to sto taj ne ide to je cini mi se nerazradjena masina koja je stajala!!! vuce on i dvoje ali uzbrdo ..... ipak 250ccm....!!! razlika je evidentna izmedju 125ccm i 250ccm,znam uvjerio se licno!!! eto ja ti bivsi vlasnik crusera a kolega supershadowa!! pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Reseno, kupujem , za vikend sredjujemo  papire, a onda majstorluk. Ako neko zna dobrog majstora da ocisti i nasteluje karburator neka javi. Princ nazalost mora na dobos, bas mi ga zao ali sta ces takav je zivot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

uzimaj ga neces se pokajati...evo ja ga imam,supershadowa 250ccm,novog sam ga kupio presao sam sa njim 15000 km,na njemu jos nista nisam radio,sto je normalno osim servisa,servis mu radim na 3500 km,i super je podvozan skroz siguran,prelepog izgleda........pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Motorce treba sa stigne do kraja nedelje, a samim tim pocinje sredjivanje a ima dosta posla alli to mi je ionako zanimacija. Imam par pitanja za vlasnike ovog motora:

 

1. Koliko ulja staje (skinuo sam neko uputstvo na turskom i tamo pise 1l , sto mislim da nema sanse mora vise da ide) i jel ok da mu sipam elf 20-50

 

2. Cuo sad da filter ulja moze od yamahe virago 250ccm, jel to tacno i od kog tacno modela, godista moze. Zvao sam glavni servis u beogradu i likovi ladno nemaju filter, kao bice krajem nedelje a ja bez toga ne mogu da krenem da radim. Cena je oko 500 din pa verujem da ni za yamahu nije vise ali se kvalitetniji sigurno.

 

3. Smem li sam da menjm kocionu tecnost ? ispustao sam vazduh na kocnicama automobila , ovo bi trebalo da je lakse ima samo jedna klesta.

 

Planiram da mu nastelujem karb i da zamenim ullje u prednjoj viljusci. To planiram da uradim u ovlascenom servisu (ovom sto nema ni filter  :)) ali ako imate neki dobar predlog ja sam za posto su mi ovi i podaleko (ja sam na NBG a sevis u Mirjevu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Filter za ulje moze od Viraga, isti taj samo Keeway-ev, sam ubacio i u moju Yamaha sr250.

Kataloski broj je Hiflo HF145.

Zapisi taj broj pa potrazi malo po prodavnicama, ili alternativu za njega.

Pre mesec i po platio sam ga 500 dinara. Ne bi trebalo da bude problema oko nalazenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

lemy slusaj ovako imam drugara u zemunu ima radnju,prodaje sve sto nama treba sto se tice ulja,filtera i svakojakih stvarcica.......ovo ti je br.moba od tog mog drugara 063 82 58 241 mile se zove,pa ti vidi nazovi ga....inace kod njega sam uzimao ulje BARDHAL i filter,moj supershadow je skroz zadovoljan,iskreno drugacije i radi i vuce i menjac lakse funkcionise ma skroz ok......nazovi ga ima sve sta te zanima,pozzzzzz i srecno sa bajkom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

naravno da smijes da mjenjas kocionu tecnost,filter moze od viraga,na keeway-u ti se zna raspasti tzv.akcelerator,tj. gumica na malom pistonu na karburatoru,provjeri i to u kakvom je stanju posebno ako je bajk stajao! to je u B i H kostalo oko 18eura,kinezi prave lose gumicenista vise!!preventivno nabavis....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Motorce treba sa stigne do kraja nedelje, a samim tim pocinje sredjivanje a ima dosta posla alli to mi je ionako zanimacija. Imam par pitanja za vlasnike ovog motora:

 

1. Koliko ulja staje (skinuo sam neko uputstvo na turskom i tamo pise 1l , sto mislim da nema sanse mora vise da ide) i jel ok da mu sipam elf 20-50

 

2. Cuo sad da filter ulja moze od yamahe virago 250ccm, jel to tacno i od kog tacno modela, godista moze. Zvao sam glavni servis u beogradu i likovi ladno nemaju filter, kao bice krajem nedelje a ja bez toga ne mogu da krenem da radim. Cena je oko 500 din pa verujem da ni za yamahu nije vise ali se kvalitetniji sigurno.

 

3. Smem li sam da menjm kocionu tecnost ? ispustao sam vazduh na kocnicama automobila , ovo bi trebalo da je lakse ima samo jedna klesta.

 

Planiram da mu nastelujem karb i da zamenim ullje u prednjoj viljusci. To planiram da uradim u ovlascenom servisu (ovom sto nema ni filter  :)) ali ako imate neki dobar predlog ja sam za posto su mi ovi i podaleko (ja sam na NBG a sevis u Mirjevu)

 

1. Trebalo bi oko 1.4L

 

2. Filteri cesto idu kataloski po oznaci, ne prave ih proizvodjaci motora, pa je moguce da je to filter za Virago (i od gomile drugih motora verovatno). Inace, ne znam odgovara li od Challenger-a, on je oko 250 din original kineski.

 

3. Smes, ali je najbolje da se ne patis sa viskom vazduha, vec da istovremeno ispustas tecnost i dolivas u posudu. (u slucaju da ne skidas "ABS")

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Oko filtera za ulje nema filozofije - Hiflo HF145. Na sajtu Hiflo imas katalog ali nemas podatke za Keeway. Moj motor i Virago koriste ovaj (isti) kataloski broj. Kada sam menjao filter kupio sam od Keeway Supershadow od bivseg kivi distributera u Obrenovcu. Znaci to je to. Okreni onaj mob iz dva posta iznad i trazi. Kupi Hiflo jer je kvalitetan, mani se zamena iz kineza. To ti je kao da uzmes Modricu umesto Motula ili Bardhal-a. Moze zamena. Kupi dobru firmu, nije filter nebitan deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

evo prvo ja.

 

Posle kupovine Supershadow 250 presao sam oko 6,000-7,000km. Generalno morotce me je lepo sluzio ( sada je u garazi, ne vozim ga, treba da ga prodam ali mi nekako zao :( ).

 

Od kvarova imao sam crkavanje CDI, ali to je verovatno bila posledica spoja kada je kabal pao na auspuh i tu se istopio. Pored toga pukla mi je poluga kvacila, što je fabrika boljka, ali sam stavio drugu na kojoj je ispravljn taj propust u konstrukciji.

 

Apropo price sa pocetka, ja sam zamenio kocionu tecnost i sada koci odlicno, stavio sam gusce ulje u viljusku tako da sada sporije propada na kocenju.

 

Ostalo je sve ok, hrom se i dalje dobro drzi, lanac je originalni, ali bi trebao da se zameni uskoro, otprilike da izdržava 10,000km. Obzirom na ceni to je ok.

 

Agregat i menjac rade perfektno. Obzirom da je cesto u visokim obrtajima, ulje ne trosi uopšte. Pali na cvrgu i posle stjanja od nekoliko meseci.

 

Motor je izuzetno lak za vožnju, ali nije za visoke, recimo da je to motor za visinu od 180cm, dok je chalenger koji sam probao min za tu visinu, nije za krace.

 

Na osnovu dosadašnjeg iskustva sa kinezima, mislim da je keewey za klasu ispred sprinta, posebno gumeni delovi, hrom, struja. Agregati su ok i na jednom i na drugom.

 

Dobra stvar je to što je ovo klon Yamahe Virago i najveci deo delova odgovara, tako da se za rezervne delove ne treba brinuti.

 

Snage ima dovoljno ako niste previse zahtevni. Ja sam isao na skup u Kosovsku Mitrovicu, sa brdo prtljaga i devojkom, i bez problema nas je odvezao, brzina uglavnom 80-90km/h.

 

Najvise mu inace i prija ta brzina, a maksimum je 115km/h, ali to je veoma neprijatna brzina za vozaca jer su udari vetra previse jaki. Ja sam vozio na kracim relacijama tako po automutu ali moram da zalegnem ko na R-u.

 

Po meni ova dva modela nisu nikako za poređenje, jer je samo agregat isti a sve ostalo je razlicito. Kvalitet je na strani keeway, ali ako bi se neko dvoumio između ova dva, onda gabariti vozaca imaju veliku ulogu. Ja sam probao oba, Chalenger je kao autobus, sa mojim gabaritima totalno neupravljiv motor, posebno u gradu, dok mi keewaj lezi. Opet ako je neko visok 190cm, onda bi na keeway izgledao smesno.

 

Da rezimiram, keeway je po meni za preporuku, za te pare čisto sumljam da ima bolje, naravno ako visina vozaca dozvoljava.

 

Evo i mog konjica (ako je neko zainteresovan za kupovinu , mozemo i o tome da pricamo, naravno na pp)

 

81ux.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja