Jump to content

Moto Zajednica

CG primorje 06-09.04.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Odluèio sam da za produženi praznièni vikend zapalim sa devojkom malo iz BG-a.. Odluka je pala da destinacija bude CG primorje. Baza - Budva.

Da bi sve ovo bio moto putopis poveli smo sa sobom još jednog drugara

404.jpg

Kad smo krenuli iz BG-a bilo je 15ak stepeni, a zato na Zlatiboru za perjanu jaknu..

404.jpg

Stigli, raspakovali se, spremni za R'n'R

404.jpg

Imao sam dva dana na raspolaganju. Plan: Subota Budva-Ada Bojana, i Nedelja Budva-Herceg Novi.

Subota:

Vreme fenomenalno.. 18 stepeni, sunce, vetriæ..

Èim smo izašli iz Budve, morali smo da slikamo pogled..

404.jpg

404.jpg

Sledeæa stanica Bar. Doruèak, najbolja Pizza na CG primorju. Lokal, klopa, usluga :kul:

Nažalost smo se mimoišli sa domaæinom, i nismo imali priliku da se upoznamo. Iduæi put..

404.jpg

404.jpg

Još jedna slika sa Barskog mola

404.jpg

Dalje idemo ka Ulcinju. Iskreno, malo sam se iznenadio kad sam ušao u grad. Nije ni nalik na ostale Crnogorske primorske gradove. Arhitektura je prava istoènjaèka, lièi mi na Albanske i Turske gradove. Stari grad je predivan. Slikali smo se na molu i uhvatili panoramu grada..

404.jpg

404.jpg

Sada jedna pozerska, kao slikamo Ulcinj :wink: Šta æu, Mikka me zarazio

404.jpg

Sledeæa destinacija Ada Bojana.

Iskreno, plaža mi deluje veoma ofucano. Pesak nekako tamno siv, deluje prljavo, iz njega vire neke travke.. Više sam oèekivao.

Utisak su mi takoðe pokvarili bungalovi, koji izgledaju napušteni i u poluraspadnutom su stanju

Sa druge strane, horizont je predivan, more, talasi, vetar u licu..

404.jpg

Ðuro, ne mora èovek da ode skroz na te Alpe da bi se slikao sa kravama :mrgreen:

404.jpg

Krenusmo nazad.. Sluèajno stanemo da opalimo jednu sliku na mostiæu iznad reke..

404.jpg

..kad ono dole raj na Zemlji. Ne znam kako nisam to primetio kad smo prvi put prelazili. Sa obe strane reke predivne kuæice, vise mreže za ribu, iza njih visoka trska, plove èamci.. Tako ja zamišljam Bangkok. Ispod mostiæa tri riblja restorana. Mi smo izabrali srednji, jer je imao najlepšu baštu. Ja sam naruèio riblju èorbu, koju sam dobio u kotliæu, što me je posebno oduševilo. Posedeli smo tu neko vreme, uživali u suncu i okruženju, i na kraju dobili i turu piæa na raèun kuæe. Sve pohvale za restoran, ako se ikad zadesite tamo, morate svratiti da iskusite taj predivan ambijent

8WjbJ_pict030pd9.th.jpg

Kreæemo nazad.. Na pola puta izmeðu Ade Bojane i Ulcinja nailazimo na ovu Crkvu!?

:shock:

qjbEV_pict032pb4.th.jpg

Na povratku u Budvu svraæamo na veèeru i piæe u hotel Splendid u Beèiæima. Gledajuæi panoramu Beèiæa, èovek ne može a da ne primeti ovu Rusku megalomansko-iživljavaèku graðevinu, koja zauzima 40ak% panorame, i izgleda kao Osmak meðu Treæacima, na Velikom Odmoru.

Lobby je pravo idrk...nje sa svim onim mermerom, staklom, skupim foteljama, luster se spušta kroz jednu rupu po sredini hotela i Lobby-a, sa 10og sprata skroz do prizemlja!!? Liftovi su stakleni, i gledaju na plažu. Sala za klopu ima kapacitet 600 mesta!! Pošto nas je bio blam da se slikamo k'o paradajz turisti po hotelu, prilažemo ovu fotku iz staklenog lifta

404.jpg

Nedelja

Još lepši dan nego juèe.. Kreæemo prema Tivtu, i dalje ka Boki.

Jaaaaaooo, pa nemamo para za trajekt. Jeb..a, moraæemo da vozimo celu Boku u krug :mrgreen:

9VKhz_pict037un0.th.jpg

Preko puta Perasta..

l0rNs_pict038ez2.th.jpg

Kotora..

xPhv4_pic090es9.th.jpg

Iz vožnje..

404.jpg

Iz Perasta..

Iza ovog Manekena i Njegovog ljubimca se pored panorame Boke može videti i planinski vrh prekriven snegom. Fenomenalan prizor..

404.jpg

Još malo Boke..

PvsIa_pic081lk1.th.jpg

UWnIa_pic075op5.th.jpg

Sledeæi je HN. Evil Zo je imao Uskršnji porodièni ruèak, i opravdano nije mogao da se naðe sa nama. Kratko smo se zadržali, ponjupali Banana Split u Gradskoj Kavani, i pokret..

Šta je primorje.. Na izlasku iz HN naleteli smo na kišni oblak. Nekako smo se pre pljuska dovukli do trajekta, štekovali se ispod onog mosta, i dok se trajekt napunio i prešao na drugu stranu, pljusak je prošao, i sunce ponovo granulo. Mi na sreæu nismo pokisli..

404.jpg

Dalje kreæemo polako, jer je kolovoz mokar, nazad ka Budvi, i dalje ka Svetom Stefanu, gde smo uspeli da ulovimo zalazak sunca

404.jpg

404.jpg

Rezime:

Vožnja motora pored mora je fenomenalno uživanje. Otvoreno zavidim Bikerima koji žive na primorju. Toliko mi je dobro bilo da reèima ne mogu da opišem, i nadam se da slike mogu makar delimièno da doèaraju svu lepotu koje sam se nagledao. Ovo iskustvo me je samo zagolicalo, i postavilo mi cilj koji æu morati definitivno uskoro da ispunim, a to je da izvozam celu Jadransku Magistralu :fcab:

Krivo mi je što nisam naleteo ni na koga od BJB-ovaca sa primorja, da se upoznamo i možda zajedno izvozamo koji kilometar..

Veliki utisak na mene je ostavilo kriminalno i katastrofalno ponašanje u saobraæaju, što na Jadranskoj magistrali, što na putu BD-CT-PG. Ljudi pretièu preko pune i duple pune u krivinama, konstantno pun gas, i to kako sa novim besnim, tako i sa takvim raspalim kantama, da mi se par puta sledila krv u žilama od prizora. Nesreæa koja èeka da se dogodi..

Nekoliko meštana samo što me nije opalilo desnim retrovizorom dok su me preticali..

Nisam mogao da ne pomislim šta bi bilo ja kao zalegao u desnoj krivini, i od jednom vidim ispred sebe zaletelog Touarega ili Kadetta GSI '84 u mojoj traci..

Na svakih 100tinjak metara stoje venci i spomenici. Jezivo. Kad sam dolazio u BD, na izlasku iz PG oko 3:00 am sam èekao jedno pola sata da Vatrogasci rasklone dve olupine koje su se èeono sudarile jedno 30ak min pre nego što sam ja naleteo. Prema izgledu olupine, rekao bih, teško da su uspeli da prežive..

A ostali i dalje pun gas :shock:

Jedino mi je zbog toga malo bilo frka da se skroz opustim i do kraja uživam u vožnji.

Ko god se zaputi u CG motorom, treba non-stop da ima u glavi èinjenicu da je kultura vožnje na izuzetno niskom nivou i da ima mnogo kamikaza koje bez mnogo razmišljanja cepaju to što poseduju od vozila pun gas kroz one nepregledne krivine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Odlicno!!! Jadranska magistrala nego sta!!!!

 

P.S.

Te spomenike na svakom koraku sam i ja primetio... pa se onda razmislim da ima jos toliko smrti koje nisu obelezene pa 10*toliko nesreca koje nisu fatalne... UZAS!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Vožnja motora pored mora je fenomenalno uživanje. Otvoreno zavidim Bikerima koji žive na primorju. .

 

:lol::lol::lol::lol: :twisted:

 

Veliki utisak na mene je ostavilo kriminalno i katastrofalno ponašanje u saobraæaju' date=' što na Jadranskoj magistrali, što na putu BD-CT-PG. Ljudi pretièu preko pune i duple pune u krivinama, konstantno pun gas, i to kako sa novim besnim, tako i sa takvim raspalim kantama, da mi se par puta sledila krv u žilama od prizora. Nesreæa koja èeka da se dogodi..

Nekoliko meštana samo što me nije opalilo desnim retrovizorom dok su me preticali..

Nisam mogao da ne pomislim šta bi bilo ja kao zalegao u desnoj krivini, i od jednom vidim ispred sebe zaletelog Touarega ili Kadetta GSI '84 u mojoj traci..

Na svakih 100tinjak metara stoje venci i spomenici. Jezivo. Kad sam dolazio u BD, na izlasku iz PG oko 3:00 am sam èekao jedno pola sata da Vatrogasci rasklone dve olupine koje su se èeono sudarile jedno 30ak min pre nego što sam ja naleteo. Prema izgledu olupine, rekao bih, teško da su uspeli da prežive..

A ostali i dalje pun gas :shock:

Jedino mi je zbog toga malo bilo frka da se skroz opustim i do kraja uživam u vožnji.

Ko god se zaputi u CG motorom, treba non-stop da ima u glavi èinjenicu da je kultura vožnje na izuzetno niskom nivou i da ima mnogo kamikaza koje bez mnogo razmišljanja cepaju to što poseduju od vozila pun gas kroz one nepregledne krivine..[/quote']

 

Nazalost tako je :evil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Gledajuci ove slicice ponovo me uhvati nostalgija za morem. Ja sam jedanaest godina za redom letovala u Dobrim Vodama. Lepo mesto izmedju Bara i Ulcinja. Vidi se da ste se lepo proveli!!!Poznata mi je ludacka voznja po magistrali, desilo se da sam bila u autu koji je vozio skoro mrtav pijan decko, 140 na sat sa LEVE strane na ulazu u ostru krivinu! Premrla sam od straha...A da ne pricam o voznji u tunelima...Katastrofa. Tad nije ni bilo murije na svakom koraku pa su radili kako im se cefne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Pa dobro Boki, majka mu stara...

Što se ne javi nekim SMS-om barem, našli bi vremena za druženje...

No dobro, važno je da si se lijepo proveo i maksimalno uživao. Obišao si gotovo cijelo primorje, ili bar najveæe gradove...

Ada je trenutno na tenderu. Ovih dana æe biti poznat zakupac na duži vremenski period, pa oèekujemo uskoro sredjivanje i tog dijela. Crkva pored koje ste se slikala iza Ulcinja je Katolièka crkva i skoro je poèela sa radom. Restorani pored rijeke Bojane, na ulazu na Adu, postoje veæ duži period, a ima ih najmanje desetak...

Splendid je elitni hotel koji sada štrèi, ali je u planu da se oko njega rade sliène graðevine, pa æe i to doæi na svoje. Mick Jeger æe biti tu smješten, ali ne u najluksuznijem apartmanu, jer æe taj biti zauzet...

Što se tièe vožnje, nažalost živa istina. Nekultura je na nivou. Možda se malo uplaše moje pojave, pa su i nekako popustljivi prema meni, ali koga mogu da gurnu, hoæe, ne boj se... :lol:

 

Za putopis i slike sve najbolje ocjene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Jeger æe biti tu smješten, ali ne u najluksuznijem apartmanu, jer æe taj biti zauzet...

Hehehe, Gasho molim te napisi koja je to faca veci dzek od Jaggera, strasno me zanima ko je to zbog koga ce Mr.Mick dobiti nogu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG
Jeger æe biti tu smješten' date=' ali ne u najluksuznijem apartmanu, jer æe taj biti zauzet...[/quote']

Hehehe, Gasho molim te napisi koja je to faca veci dzek od Jaggera, strasno me zanima ko je to zbog koga ce Mr.Mick dobiti nogu :D

 

:lol::lol:

Pa za 7.07. je zakazano vjencanje nekog Grckog milijardera, brodovlasnika (valjda su svi milioneri iz Grcke, brodovlasnici), koji ce u Splendidu provesti i narednih 7 dana, kao medeni mjesec, a njegovi gosti ce biti Roberto Cavalli i David Beckam, sa porodicama...

Za sada je Mick trazio samo da u apartmanu ima minimum 17 pepeljara. :lol: ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Bas si lepo iskoristio praznik :fcab:

 

Eto mene dole od 15tog maja da proverim da nisi ti nesto slagao :D

 

Sto se tice ludacke voznje prosao sam dosta puta veci deo CG primorja,kanjon Morace itd i stvarno ne mogu da kazem da sam video neku ludacku voznju(ne racunajuci Deju Bulatovica) cak mi je veca divljina na ibarskoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Zao mi je sto nisam mogao da stignem da se vidjimo :( Ionako te stalno gledam odje :lol: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
Sto se tice ludacke voznje prosao sam dosta puta veci deo CG primorja' date='kanjon Morace itd i stvarno ne mogu da kazem da sam video neku ludacku voznju(ne racunajuci Deju Bulatovica) cak mi je veca divljina na ibarskoj[/quote']

 

onda si slabo vozio po PG-u :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Sve sto bih napisao, bilo bi suvisno! :).Svaka cast, a ja se na leto spremam sve ovo isto samo bez kombija :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja