Jump to content

Moto Zajednica

Motorom na posao

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Za jedno tri meseca bi trebalo da uzmem neki bajk (koji - videcemo - neki kruzer) pa me interesuje, ide li neko motorom na posao (naravno da ide), koja su iskustva sa guzvama po gradu i sl. Menjam posao ovih dana pa necu moci da dizem kredu sledeca 3 meseca, ali posle toga uzimam nesto 100%.

 

Ovako ja nesto razmisljam

 

- da uzmem kola (makar i jugica) ne isplati se ici na posao posto radim u centru. parking = + oo, a da bude samo za vikend.... ne

- MOTOR.... DA! + lozim se na motore + lepi + 300qrc

 

Koliko se godisnje moze ici motorom (meseci)?

Dnevna ruta je 40Km, da li je to mnogo za bike?

 

Tolko od prvog posta, TNX unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

40km? to je malo!!!

 

Naravno da nije mnogo. E sad kad se to pomnozi sa brojem dana moze da izadje lepa cifra u kilometrima. Kad malo bolje razmislim, cak i da ga vozis na posao 200 dana u godini to je samo 8000km!

 

Koliko ce taj motor trajati to ne zavisi od toga. Sve zavisi kako ga vozis i odrzavas. Posto vidim da bi nekog kruzera, znaci da se ne spremas da ga deres, t.j. nisi u varijanti trkalice, 100 iz mesta i slicno.

 

Treba samo pronaci dobar odnos kvalitet-cena a ostalo je odrzavanje.

 

A sto se tice, da li se ja vozim na posao motorom, evo samo da mi u petak stignu lanac i lancanici pa ce kola biti parkirana u garazu dok ne bude ispod nule napolju. Pa mogu i skorpioni da padaju sa neba, nista me nece spreciti da ga vozim. Inace za relaciju kuca-posao-kuca ja imam oko 65km, a od kada su kej u NS-u razrovali za taj put mi kolima treba 2 sata. A motorom...!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

evo mog iskustva:

 

Kao sto znas, trenutno vozim Strom 1000. Takodje radim u centru, kancelarija mi je u crvenoj zoni sto automatski iskljucuje kola kao opciju (u smislu parkiranja u neposrednoj blizini, pa kolima idem na donji Dorcol, ili dolazi sluzbeni vozac po mene). Motor mi je pravo spasenje.

 

E sada:

Prvo, ako ides motorom na posao moras da se presvlacis. Ja sam na poslu u odelu, tako da uvek imam jedno ili dva odela (sa pratecim cipelama i kravatom) u ormanu u kancelariji, a jednom do dva puta nedeljno nosim ta kuci a donosim nova. Jos uvek je previse hladno da bi se vozilo bez moto pantalona sa postavom, tako da se trenutno svako jutro presvlacim u kompletnu opremu (sem cizama). Iskreno, mislim da ni tokom leta necu voziti bez toga, jednostavno osecam se prijatnije i sigurnije. U opremu u kojoj UVEK vozim po gradu ulaze kaciga, jakna, rukavice, pojas i stitnici za kolena OBAVEZNO.

 

Parkiranje - pred ulazom, normalno :) Ovo je jedna od osnovnih prednosti motora, pored naravno licnog zadovoljstva koji motor pruza. Sto se tice saobracaja, svako jutro prelazim Autokomandu i Slaviju, kao i najuzi centar te mislim da su guzve prihvatljive, ako ides pre 8:30. Nakon toga, nastaje haos. Kako bi u punoj meri iskoristio prednosti motora, moras tu i tamo da vozis "ne sasvim u skladu sa propisima", da ne ulazim u detalje. Poenta je da nikada ne ugrozis ni sebe ni druge ucesnike u saobracaju time sto ces da preteras sa obilazenjem, ubacivanjem ispred nekoga u preticanju itd. Ljudi su ujutro relativno odmorni i budni, ali s druge strane se svima zuri i maksimalno se trudim da ne ulazim u situacije koje su potencijalno visoko rizicne, pogotovo nikad ne zaboravljajuci cinjenicu da je motorista UVEK slabiji od automobila u slucaju sudara.

 

Motor: sasvim iskreno, planiram da tokom sezone uzmem i neki skuter od 125-250ccm, ne vise. Lepo je ponekad doci 1000kom na posao u centru, a kada vozis samo to i nemas izbora. Medjutim, ako zelis da potpuno koristis sve prednosti dva tocka i da imas maksimalno efikasnu potrosnju goriva, koriscenje vremena i najbezbrizniju voznju, preporucujem skuter. Razlozi za to su sledeci: skuter je PRILAGODJEN za grad. Samo gas kocnica, bezbrizno i opusteno. Manje presvlacenja je neophodno, manja je potrosnja goriva, lakse se vozi (u smislu manje drndanja sa menjacem i kvacilom), itd itd.

 

Dakle: ja bih ozbiljno razmislio na tvom mestu o ovom sto su Cope i jos neki napisali. Liberty 125ccm je jedan od najboljih skutera te kategorije. Ide fenomenalno, zastita od vetra savrsena, ne trosi nista zivo, uzak je da mozes ma gde da se provuces, ne izaziva previse paznje da se sekiras oko kradje, dovoljno je lagan da mozes da ga okreces "u mestu" itd.

 

Moj konacni odgovor je skuter :D :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Nishta od postova nisam chitao,kada sam prochitao prvu rechenicu... :oops:

 

Ali cu pohvaliti AndrejP-a...

Bravo,uredniche.... =D> =D> =D>

Koliki post! :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Dok sam imao motor :jecaj: svaki dan sam isao na posao istim. Radim u centru i dolazio sam sa Novog Beograda. Nikad nije bilo problema sto se tice guzvi jer se uvek provuces motorom.

 

Ja sam ga vozio od februara do oktobra uvek kada je temperatura iznad 0. Vozio bih i ispod 0, hladnoca nije problem kad se dobro obuces, ali je problem neka zaledjena barica koja moze skupo da te kosta.

 

Sto se parkinga tice mozes da ga gurnes gde god hoces i tu nema problema. Na posao sam dolazio normalno obucen u farmerkama i dugim gacama ispod, dubokim cipelama, kaciga i rukavice naravno. Posto mi odelo nije trebalo imao sam tu prednost da je dovoljno da skinem jaknu i to je to. Eventualno skinem duge gace kad bas pocnu da greju ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3141 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

posto radim u Kosovskoj, a zivim na Banovom brdu, motor mi je spas. Ovu zimu sam ga vozio stalno, nije bilo perioda da je bio garaziran do pocetka sezone, bilo je da ga po 10ak dana ne vozim zbog snega i hladnoce. Radim od 7h ujutru, nema neke guzve, ali sam zato za 10-15 minuta na poslu. Prakticnost se ne moze napisati u ovih par redova. Ekonomicnost, parking, prolazak kroz zakrcene ulice... Ne moram da budem u odelu kada sam na poslu, tako da samo skinem sve od opreme i budem u normalnoj garderobi na poslu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

@andrejp

 

Fala covek, odlican post.

 

@all

 

Fala za info.

(malo u off, da vas hvalim) Ja sam jos po kojekakvim forumima (doduse drugacije sadrzine), ali je ovde najveca resenost da se pomogne, savetima, radom, cime god... Najveca koncentracija zaljubljenika.

Keep up the good work.

 

Sto se tice motora - iskljucivo uzimam kruzer. (jbg obozavam ih)

 

Btw, predvidjena relacija za posao je Sremchaja - Vrachar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

kruzeri jesu lepi motori, ali po mom misljenju malo su preglomazni za provlacenje kroz gradsku guzvu i uske ulice u centru. uostalom samo ime im govori da su pravljeni za dugacke voznje bez puno gradske (kreni-stani) voznje.

 

obzirom da putujes od sremcice do vracara, pretpostavljam da ti je ruta zeleznik-ostruznica-sajam-autokomanda-vracar, znaci siroki putevi, autoput bez puno trzavica.

 

takodje jedna stvar koja me odvraca od kruzera je potrosnja benzina, ali da su kruzeri lepi motori - to stoji.

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Svi napisani komentari su na mestu, i ako si ti odlucio da kupis kruzera jer ti se samo oni dopadaju, i to je OK, tvoj izbor, ali nemoj da ocekujes da ti neko da podrsku u misljenju da ce ti oni mnogo pomoci u provlacenju kroz gradsku guzvu, jer je to vrsta motora koja najmanje sluzi za te svrhe! ;)..Bilo bi mi drago kada bi svako od nas imao jedan motor koji ce biti za probijanje kolone, a drugi za uzivaje i krstarenja van grada, ali jednostavno vecini materijalna situacija to ne dozvoljava...U svakom slucaju neka ti je srecna kupovina ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja