Jump to content

Moto Zajednica

Registracija ATV/Kvad motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

Naravno da su imali papire, imaju broj sasije i broj motora i vode se kao motorno vozilo tako da si u prekrsaju ako to ne posedujes. Nasi su uglavnom bili ocarinjeni i neregistrovani posto su vozeni van puta ali PAPIRE moras imati !

 

Sto se tice potrosnje nema kilometraze vec se uglavnom gleda na radne sate. To niko ne gleda posto nisu za taksiranje vec za cisto zadovoljstvo i gimnastiku ;) a uvek su potrosili SVE sto smo sipali :)

 

U principu trosi slicno kao i kroserica sa tom kubikazom ;)

 

Cena za KFX-a je bila 3000eu sad bi bila verovatno izmedju 2500 i 3000 ako te zanima mogu vas spojiti pa se dogovarajte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Ovaj sto sam ja nasao je ltz 400 i meni lik kaze kao da ni jedan ltz nema papire nego cu ja dobiti kupoprodajni ugovor.i tako bez papira ga on ceni 2500e.Aj samo pitaj druga za koliko bi ga prodao?Da li je dovoljno da se menja ulje 2 puta u sezoni?Da li ima delova za njih kod nas?Koliko kosta da se uradi servis(lanac,lancanici...) 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

Pa sad cu lupiti ali 50-100 radnih sati bi bilo ok po meni. Delova ima i kod nas (slabijea) a ima i preko nije nikakav problem poruciti postom. Sto se cena tice nista strasno, ono sto sam ja zapamtio je da recimo zadnja stopaljka bila ista kao i za ZX9R 30-40eu nova, zamenjeni lanac i spaner i sitnurija koj aide pride sa delovima i rukama oko 200eu bilo, da i ulje i plocice tad isto bilo zamenjeno. To je ono cega se secam a mozda i malo masim, desi se zaboravi covek :)

 

Sto se tice papira cim ih nemas moze ti se oduzeti bez problema, isto kao i za auto da tvrdis da ti ne trebaju jer vozis po njivama :)

Nema papira nema dokaza da si platio porez i carinu i da nije pod potragom a to je ono sto 'pljackase' zanima. Tako da su to velike pare za 'neregularan' primerak a i ako hoces da ga registrujes mozes samo licno i to da imas za po dvoristu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Kako mislis po dvoristu?koliko cesto moras da menjas lanac,spaner i ostalo?a taj lik mi je rekao da dobijam kupoprodajni ugovor sto navodno znaci da nije kraden i da nije pod istragom.da li po novom moze da se reg.kao auto?aj pitaj druga za koliko bi ga prodao?da li se mogu naci gume za njega i koliko su para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

:) pa van dvorista nisi regularan, sala !

 

Lanaca je zamenjen od kad je izasao iz fabrike i sledecu zamenu tesko ce doziveti :) To oko kupoprodajnog su netacne informacije, garanciju da nije kraden nemas i ti si duzan po zakonu da KUPIS REGULARNU stvar znaci na tebi je da to sve isproveravas. Prvo taj kupoprodajni nije validan bez podataka iz papirologije a posto je nema onda i on sam ne moze biti validan ! Po tom principu ti neko moze dati ugovor i za babe i zabe i kradeno vozilo po potpuno istim uslovima i ti bi mogao da ga posle registrujes, ma dzaba filozofiram to jednostavno NE MOZE i NIJE VALIDNO !

 

Da, po novom moze da se registruje i dobiju se tablice. ALI da bi to uradio moras imati VALIDNU papirologiju a to NIJE ugovor bez podataka i dokaza o poreklu !

 

Znaci mora da ima papire iz inostranstva na osnovu kojih ce se odrediti porez i carina, kad se to sve poplaca onda se moze pristupiti registraciji. I kad se registruje drzava ima pravo da u bilo kom trenutku posle toga oduzme vozilo ako se ispostavi da ima neku potragu, e tu je bitno ono da je na tebi da sve proveris !!! To isto vazi i za sva ostala motorna vozila !

 

Guma ima i novih i polovnih, ja sam polovne prodao za 150eu 4 komada u odlicnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

A da li su vasi motori imali papire?jer sam ja nasao nekog i lik kaze da ni jedan ltz nema papire?Bigneda pitaj druga za koliko para bi ga prodao?!koliko su vam trosili odprilike na 100km?

 

Moj LTZ je imao papire, naime kupljen je na carinskoj aukciji, tako da mi ga je bukvalno prodala drzava. Medjutim tada nije mogao da se registruje jer nije postojala kategorija za njega, ali je imao papire o poreklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Samo prvih par meseci a onda su, barem u Kragujevcu, pri sledecoj registraciji ti uzimali te tablice i rekli da sacekas...

 

Inace taj tip koji nudi kupoprodajni ugovor gresi - verovatno namerno. Nije problem da neko sa tobom overi kupoprodajni ugovor u opstini, oni tamo ne proveravaju poreklo vozila, jednostavno overe ugovor i gotovo, ali ako prodavac nema poreklo, znaci placena carina i porez - nikada ga neces registrovati i nacinices carinski prekrsaj voznje vozila bez porekla i takvo vozilo se oduzima i prodaje na aukcijama....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

Pa mozda tamo, znam dosta koji su tako godinama vozili cak i pola kopaonika je vozilo tako. A jedan Can-am i dalje nosi te table i to smo uspeli prosle godine po novom zakonu dok jos nisu znali sta i kako da obnovimo registraciju kao cistac snega ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima na forumu...Pratim vas forum vec duze vreme i vidim da neki registruju a neki ne...Ja imam isti problem sa Yamaha Wolverine koja ima 26KS i nema gde nisam pitao za registraciju u Timockoj krajni ali nazalost svuda isti odgovor...NE Zamolio bih ljude koji su uspeli da registruju svoje motore da mi nekako objasne kako da i ja to uradim...Spreman sam i da promenim mesto prebivalista da bih ga registrovao...Verujte mi izgubio sam previse zivaca i vremena instalirajuci zmigavce,sirenu,retrovizore i na kraju nisam uspeo da ga registrujem jer je jaci od 15KW....(20KW)Siguran sam da postoji neki grad u Srbiji gde to moze da se zavrsi...Video sam par njih od 48KS cak i od 50KS sa tablicama po oglasima...Hvala vam unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Po zakonu NE MOZE, e sad u ovoj drzavi i bitnije stvari se ne rade po zakonu pa moze i po neki quad da se provuce.

Nadam se da ce neki forumas da ti pomogne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Pozdrav svima na forumu...Pratim vas forum vec duze vreme i vidim da neki registruju a neki ne...Ja imam isti problem sa Yamaha Wolverine koja ima 26KS i nema gde nisam pitao za registraciju u Timockoj krajni ali nazalost svuda isti odgovor...NE Zamolio bih ljude koji su uspeli da registruju svoje motore da mi nekako objasne kako da i ja to uradim...Spreman sam i da promenim mesto prebivalista da bih ga registrovao...Verujte mi izgubio sam previse zivaca i vremena instalirajuci zmigavce,sirenu,retrovizore i na kraju nisam uspeo da ga registrujem jer je jaci od 15KW....(20KW)Siguran sam da postoji neki grad u Srbiji gde to moze da se zavrsi...Video sam par njih od 48KS cak i od 50KS sa tablicama po oglasima...Hvala vam unapred!

 

Najbolje da kontaktiras te ljude iz oglasa i da ih pitas kako su uspeli da ih registruju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Svi su imali neke veze ili u supu ili na tehnickom...Niko nece da otkrije kako ali su uspeli vidi se po slikama...Ako ima nekoga ko je voljan da pomogne a prati ovaj forum neka se javi...Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Po zakonu NE MOZE, e sad u ovoj drzavi i bitnije stvari se ne rade po zakonu pa moze i po neki quad da se provuce.

Nadam se da ce neki forumas da ti pomogne..

 

bas naprotiv, po novom zakonu je predvidjeno da se registruje pod nazivom laki i teski cetvorocikl..problem je u tome sto tehnicki pregled jos uvek nema za cetvorotoskase...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Tehnicki nije problem ...Imate u Nisu Gaga i Suzi ...Kod njih je moguce odraditi tehnicki ali je isto uslovljen kilowatima odnosno konjskim snagama...Teski mogu da se registruju samo ako ne prelaze 15KW ili 20KS....Nikako da se javi neko registrovan sa vise od 15KW...U Mup-u kazu da je napravljena greska u pravljenju zakona jer su ih limitirali sa mnogo malo konja...Pogledajte na mobile.de i po drugim oglasima gde ljudi u evropskoj uniji registruju i Raptore od 700ccm a i Can am-ove od 800ccm bez problema jedino u Srbiji nema ko da se pozabavi tim problemom i uradi dopunu zakona da se i jaci od 15KW registruju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

potpuno si u pravu za kw...ja sam bas pratio kad je bilo usvajanje jer i sam posedujem jedan quad od 13kw...i na kraju nisu prihvatili amandman na taj clan u kome se ogranicava snaga.amandman je napisao

Direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović koliko se secam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Tema je stara ali mozda ce nekoga zanimati.Imam suzuki ltz 400 2004 god,uvezen je iz madjarske ocarinjen i registrovan. Vodi se u saobracajnoj da ima 14 kw. Produzio sam pre par dana registraciju bez problema i kostalo me je 9970 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja