Jump to content

Moto Zajednica

Eliminator 250 ili Marauder 250?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hej, eto polozih za A i sada se traga za nesto vece. Hteo bih da uzmem nekog manjeg kruzera za pocetnika. Virago je ispao momentalno zbog mojih gabarita, a u igri su Eliminator 250 i Marauder 250. Pre svega me zanima kako cu se snaci sa komandama s' obzirom da imam nesto malo preko 190cm i 90+ kila. Jako mi je bitan polozaj noge, jer sam recimo probao GSXR 750 i zaboleo me je glezanj i kuk posle nepunih pet minuta. Zelim nesto sto se lako vozi i salta, tj. da patiku broj 45 lako zavlacim ispod i iznad poluge menjaca. Koliko sam gledao jedino bi tu kruzer mogao da odgovara. Motoric bi se dosta vozio po gradu sa 60 kila picetine pozadi i bitno je da joj je udobno jer inace nece da se vozi pa ce da me smara i nervira. Naravno sa vremena na vreme bih krenuo na neke duze ture. Ako iz vasih iskustva skontam da to nisu motorici koji ispunjavaju moje uslove kupicu ponovo skuter :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

za visoke ljude su enduro motori savrseni, a sto se tice copera mislim da ce ti svaki biti dobar samo ako ima produzene komande

to je moje licno misljenje, al ima dosta iskusnijih koji ce reci pametnije  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Virago je ispao momentalno zbog mojih gabarita, a u igri su Eliminator 250 i Marauder 250.

 

Cini mi se da ni ova dva nisu nesto mnogo bolja po gabaritima od Viraga. Nisam sedeo na njima ali i ovako sa strane su mi delovali maleno (ja sam par cm visi od tebe) . Razmisli o Hyosung Aquili od 250ccm , nesto je veca a vlasnici su prilicno zadovoljni ( napominjem da je rec o 250cc verziji! ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ja sam 189 i preko 100 kilograma.

Zadovoljan sam sa Sprint Chalangerom i po sjedenju i po kvalitetu

Ako dolazis do Batajnice mozes da sjednes i da probas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Obzirom na gabarite i udobnost koju cupi zahteva možda bolje enduro.

Mislim da navedeni čoperi imaju slabije amortizere u odnosu na neki enduro - pa će se suvozačica truckati.

Mada, vole one malo i da se protresu, samo se pretvaraju  ;)

Ne znam koliko bi te zadovoljilo 250 ccm za neki duži put.

 

Najbolje da slediš svoj instinkt i kupiš ono što se tebi sviđa a cupi se lakše da promeniti.

Ako si već rešio neki od dva navedena lično bih pre uzeo Suzuki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

kupi odmah motor preko 500cc da se ne davis kasnije..

 

brzo ce te smoriti 250, brze nego skuter..

 

ako bas hoces malene kubikaze, vidjao sam varadera 125cc i odlican je visoke.. a i izgleda extra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma nemam ja taj problem, skuter ce ici na dobos samo zato sto ne mogu da pratim ekipu iz Moto Kluba, povezem nekoga i to...

 

Enudra ne bih, deluju mi kao gradjevinske masine. Ajde, mozda bih se i navikao, ali ispod 2000 ne mogu da uzmem nesto dobro. Do 500 cc je limit zbog rege, bacio sam oko na Hondu VT500, mada je dosta star, stariji od mene a i deluje mi mali poput Viraga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma jeste, BigBad me i navukao na Kawasakije :D Ne mogu da se pruzim vise od 1500 eura :( Za te pare tesko da se nadje dobar EN. Bolje mi je onda da vozim stariju dobru Hondu nego losijeg novijeg 'sakija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Hyosung Aquila 250

Vec pomenutu Aquilu 250 bih ti u ovoj klasi preporucio iz iskustva. Bio sam u slicnoj dilemi i posle isprobavanja vise motora opredelio sam se za Hyosung.  Najjaci i najkomforniji mali kruzer solidnog kvaliteta. Meni i najlepsi, sto je vec stvar ukusa naravno. Nevolja je u tome sto ih je malo u oglasima a i cena im je malo jaca, ali ako naleti nesto povoljno... mislite o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Eliminator i Marauder su jako razliciti, dok su Marauder i GN250 jako slicni. Ista im je masina, Marauder je po meni lepsi, ali za vise ljude bolje legne GN zbog polozaja sedenja. Vozi se uglavnom do 5000 obrtaja, laganica.

 

Eliminator se vrti ko trkalica, a i ide brze. Dosta nizak, noge su savijene, a ne ispruzene kao na vecini kruzera.

 

Dosta ti je samo da sednes na sva i sve ce ti biti jasno.

Ja bih se drzao Japana, ti kako oces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja