Jump to content

Moto Zajednica

Kurs bezbedne voznje - Beograd

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6519 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nije baš opravdanje, više razbijanje početničke treme da ne misli čovek tamo neki profa deli packe pajserom. Njima je najpotrebniji kurs, nemojmo  da ih plašimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Tibore, na tom "kursu" je bila i nekolicina tvojih sugrađana i svi do jednog su ovde, na forumu.  Pitaj njih šta misle o onome što su čuli. Na kraju, komšije ste, a živa reč je mnogo bolja od ovog što možeš pročitati.

 

Da li je sertifikat jedini uslov da poštuješ tuđe znanje i trud  za opšte , pa i tvoje dobro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 624 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

nenenene pogresno sam shvacen, ja sam mislio na vurdin komentar

  nisam doveo u pitanje kvalitete i trud predavaca!!!  na zalost ovo je drugi kurs na koji sam bio sprecen doci ali kao sto kazu treca sreca! i jedva cekam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12370 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Scubo, pogrešno si shvatio Tibora, eto kako pisana reč može za čas pogrešno da se shvati :D

 

Kurs bezbedne vožnje u organizaciji AMS-a i BJB-a je poptpuno besplatan i zasnovan na (po običaju :D) volonterskom radu iste grupe ljudi, sa predavačem - instruktorom koji ne žali svoje vreme i koristi svoje veliko znanje da pomogne motociklistima u povećanju kvaliteta vožnje i sigurnosti na drumu.

 

Znam da je to mnogima čudno u ovo vreme ali očigledno nije sve izgubljeno, još uvek ima dosta plemenitih i dobrih ljudi. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

@Arakise, svaka ti zlatna!  8)

 

Zato ga i zovu "Zlatko"!  ;D ;D ;D :D :D :D

 

Jel'? A ja ga zovem 'Rajko' sve vreme...  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1340 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Da li ce uskoro biti opet taj kurs...?

 

Rado bih prisustvovao...

Dosta dugo vozim motore,skutere i ostale dvotockase,ali bih voleo da cujem i naucim...

 

Mogu da se zakunem da ima stvari o kojima nisam ni pomisljao...

 

Najstariji sin mi ima 12 godina i vec ima zelju da proba motor/skuter...

Voleo bih da mogu nesto prakticno/tacno da mu prenesem...osim price o bezbednosti i samom saobracaju....

 

Ne mogu nikako da mu objasnim da je opasno voziti motor...od kada je rodjen gleda kako "jasem" razne...

Pa kada ne mogu da ga pobedim,bar da mu se pridruzim...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Trenutni prioritet je reli. Kurs će biti organizovan još par puta do "kraja" sezone ali u ovom trenutku ne možemo reći tačan datum. U svakom slučaju će biti objavljen na  vreme. Bez brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

ALO ljudi! sta se pravdate coveku koji ima 4 posta!

to sto imam 4 posta ne znaci valjda da ne smem nista da pitam? ili bi mozda trebao da nabijem neke postove pre nego sto postavim bilo koje pitanje? ili mozda da palamudim nesto u svakoj temi samo da bi se pravio pametan kao polovina cije postove citam ovde?

 

a sledeca stvar je sto ako nesto nazovete kursom i stavite u temu gde su akcije neke organizacije koju predstavljate onda taj kurs treba da drzi neko ko ima neki papir iza sebe, a ako je to kako navodite samo druzenje gde se razmenjuju iskustva i prakticno isprobava onda pomerite u drugu temu, jer kako neko rece ovde pisana rec se moze pogresno protumaciti.

 

sto se tice kurseva na zapadu, svaki kosta ali posto su na zapadu i vece plate onda se ti kursevi i lakse plate, ali se ne uci na svom motoru vec na motoru koji ti obezbedi institucija gde se odrzava kurs

 

to sto je neko vozac dugo godina i sto vozi trke ne cini ga najkompetentnijom osobom da drzi neku "kurs" pogotovo sto trke koje vozi nisu profesionalne za koje su inace potrebne neke licence

 

mozda nisam iskusan toliko u voznji motorom ali neke stvari o zakonu znam i to mi dozvoljava da kritikujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

To što imaš 4 posta nije problem da postaviš pitanje (kao što i sam vidiš) ali ljudi generalno ne vole kad neko ko nije prisustvovao kursu dođe i krene da (aj da se najnežnije izrazim) izkazuje veliku količinu skeptičnosti prema dobrom volonterskom poslu koji drugi rade... ja ne znam kako bi se ti postavio da se neko $##$ na tvoj dobro obavljen posao...

 

moj savet je svakome (i onima što ne znaju da voze najbolje i onima što misle da voze najbolje) da dođu i odslušaju taj kurs.  Kurs se takođe zasniva ne na teoriji koji je mali Perica zamislio nego se oslanja i na sistem koji se koristi u renomiranim svetskim skolama i koriste se osnove materijala koji je priznat svuda u svetu...

 

inače za sve kojima je džabe skupo kurs enduro vožnje u trajanju od jedan i po dan u BMWu košta 800€ i jeste koriste se njihovi motori ali ti moraš da imaš kompletnu opremu (enduro jakne i pantalone, kacigu, čizme i rukavice).

 

Najvrednije je na kursu sama komunikacija među ljudima koji svi voze. Lično ja se ne bi cimao da objašnjavam ljudima koliko je dobro da se odsluša kurs i koliko je Laza ne dobar nego odličan predavač koji ume da prenese znanje na pravi način da zaista ova j kurs nije više nego koristan za sve koji ga odslušaju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Kako god...

Niko nije obavezan da prisustvuje "kursu".

Niko nije obavezan da usvoji ni jednu  jedinu rec koju je cuo tamo jer ta rec nema dovoljnu tezinu, a da bi reci imale tezinu iza njih mora da stoji neki papir. ( mislis li ako si u ovom slucaju TI zavrsio neki fax ili nesto vise da znas znanje? mnogi imaju papir, ali su krajnje nesposobni tako da...papiri su za pravljenje avioncica :) ) Tako?  Dodjes, odslusas, probas i sam procenis moze li nesto da ima efekta ili ne. U svakom slucaju od viska informacija tog tipa glava ne moze da boli.

Na stranu podatak gde mi zivimo tj. kako zivimo pa je ovakav kurs vecini nas i te kako vredan! Jos vredniji je sav taj nas kontakt pa ako ne naucis sad naucices neki drugi put, cuces nesto novo, nesto sto vredi znati, mozda negde uz kaficu na uscu.

Svi smo mi pioniri u svemu ovome, a vremenom ko zna...mozda se trenutni organizatori i vodje kursa usavrse pa se oformi prava skola bezbedne voznje koja ce se naplacivati i bice korisna ljudima koji imaju pare posto ova sad nikome ne koristi... A mozda ti bas JA budem instruktor jer se od amatera dolazi do profesionalca odredjenim putevima.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

@vurda

 

Koji je cilj tvog postovanja ovde?

 

Ko si ti?

 

Iz koje rupe si ti izasao pa imas misljenje o necemu gde bio nisi? Napuni ti 18 godina pa onda pricaj dalje.

Kako mozes da napadas nekog ko svoje vreme ulaze u to da nekom pomogne? O kakvim sertifikatima ti pises nesrecni covece. Sram te bilo.

 

Kada sam dobio dozvolu nisam znao ni u krivinu da udjem kao covek, ljudi sa ovog foruma su mi mnogo pokazali, pomogli.

 

Pricas o zapadu, jel si to isto na internetu procitao?

Nemoj uopsteno pricati, daj primer za koji znas ili koji si pohadjao...

 

Nemoj te uopstene price, to ostavi kada budes imao 100 godina i cekao dnevnik da bi imao o cemu da pricas.

 

Ili te samo sramota jer vozis maxi skuter? Frka sa brzinama a?

 

Ako si dosao ovde da pljujes, i ako ti se ne svidja sta se ovde prica i radi nemoj zagovarati i praviti smicalice.

 

Ako si dosao da nesto naucis onda si dobrodosao.

 

Ja sam na ovom forumu dosta stvari naucio i saznao, a dosta ljudi mi je pomoglo kada sam problem imao.

Poenta je da motor, skuter nije bas isto kao i auto. Upravljanje je drugacije, servis skuplji, delovi se teze nalaze.

Ovde mozes naci pomoc, ako ti je to uopste potrebno.

 

Pozdrav

Kolega skuteras.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd

@vurda

 

NAravno da mozes da kritikujes koliko god zelis, ovo je otvoren forum i naravno da treba da bude kritike kako bi neke stvari bile jos bolje i kako se neke stvari nikada ne bi dogodile. Potpuno si u pravu kada kazes da na ovom forumu ima dosta ljudi koji pisu samo da bi ispali pametni jer u sustini su shuplji do koske i od motora ne znaju nista osim da okrenu rucicu gasa i da voze po pravcu. Pa shodno tome bi ti preporucio da procitas svoj poslednji post jos jednom i shvatices da je potpuno neutemeljen i bez ikakve osnove, a nisi ni pametan ispao.

Ja se takodje bavim pravom a i motorista sam jos uz to i ZNAM da je ovo sto se naziva kursom bezbedne voznje, apsolutno legalno i nisacim ne ugrozava bezbednost i ljudski zivot u saobracaju. Sve se zasniva na dobrovoljnoj osnovi, od dolaska na druzenje pa do usvajanja mishljenja koja cujes tamo.

 

Mislim da si malo pogresno protumacio ovaj forum i ljude koji se nalaze na njemu. Ovde smo pre svega da se druzimo i pomognemo jedni drugima, ako ne mozes da napises nesto u tu svrhu, bolje nemoj ni da pises.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

sto se tice kurseva na zapadu, svaki kosta ali posto su na zapadu i vece plate onda se ti kursevi i lakse plate, ali se ne uci na svom motoru vec na motoru koji ti obezbedi institucija gde se odrzava kurs.

 

Evo na zapadu u USA kurseve odrazava neprofitna organizacija Motorcycle Safety Foundation ili MSF i kursevi su BESPLATNI.  Tacno je da se vozi na njihovim CB250 ili slicnim motorima, ali ako hoces mozes i svoj motor da vozis.  Donacija na kraju kursa je vrlo pozeljna i dobrodosla.  Instruktori su ljudi sa dugogodisnjim iskustvom i koji su zavrsili kurs za instruktore MSF-a a ne auto skole.  Moj kolega je instruktor i non-stop me tera da dodjem da i ja budem instruktor, mozda i odradim to ove godine.

 

Posto u Srbiji nepostoji takva organizacija BJB i AMS je na sebe preuzeo takvu obuku.  Po onome sto su polaznici do sada izjavili izgleda da je kurs bio pun pogodak. 

 

Do sada sam bio u par racing skola i nikad mi nije palo na pamet da trazim ili proveram necije papire/diplomu itd. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

ALO ljudi! sta se pravdate coveku koji ima 4 posta!

to sto imam 4 posta ne znaci valjda da ne smem nista da pitam? ili bi mozda trebao da nabijem neke postove pre nego sto postavim bilo koje pitanje? ili mozda da palamudim nesto u svakoj temi samo da bi se pravio pametan kao polovina cije postove citam ovde?

 

a sledeca stvar je sto ako nesto nazovete kursom i stavite u temu gde su akcije neke organizacije koju predstavljate onda taj kurs treba da drzi neko ko ima neki papir iza sebe, a ako je to kako navodite samo druzenje gde se razmenjuju iskustva i prakticno isprobava onda pomerite u drugu temu, jer kako neko rece ovde pisana rec se moze pogresno protumaciti.

 

sto se tice kurseva na zapadu, svaki kosta ali posto su na zapadu i vece plate onda se ti kursevi i lakse plate, ali se ne uci na svom motoru vec na motoru koji ti obezbedi institucija gde se odrzava kurs

 

to sto je neko vozac dugo godina i sto vozi trke ne cini ga najkompetentnijom osobom da drzi neku "kurs" pogotovo sto trke koje vozi nisu profesionalne za koje su inace potrebne neke licence

 

mozda nisam iskusan toliko u voznji motorom ali neke stvari o zakonu znam i to mi dozvoljava da kritikujem

  Prosto i jednostavno, ako ti naša objašnjenja i utisci nisu dovoljno fensi. preskočiš  temu, ili odeš preko platiš i za mesec dana voziš ko Kenny Roberts ili Rosi....ali se prvo raspitaj koliko ti je osnovnog znanja vožnje potrebno da bi seo na motor neke institucije...i uvek imaš Navak, odeš kod "specijaliste" za vožnju i sve naučiš za čas,...

  "ali neke stvari o zakonu znam i to mi dozvoljava da kritikujem "...ako si dobar pravnik, verovatno znaš da se u Srbiji za A kategoriju, plaća L tablica i TO MU DODJE KAO OBUKA....e sad mi reci kako si kao laik naučio da voziš sam, bez pomoći nekog sa bar maaaalo iskustva....

Kritike si trebao da proslediš na neke više distance..,, i nemoj se ljutiti...ovim tvojim postom si prozvao nas 30-ak, koji smo bili ,videli, probali..

Svako je od nas ponovio nešto što zna ili počeo pravilnije da koristi tehniku vožnje,,, a raspon godina je od 20 do 50 i slobodno mogu reći da su to ozbiljni ljudi sa karijerama i uspešnim poslovima iza sebe....ili misliš da smo nižeg koeficijenta intelegencije pa može svako da nas prevede žednog preko vode....

Sertifikat....hm,hm, ako stvarno znaš zakon, onda ti je poznato da će svi instruktori , po novom zakonu morati da idu na stručna usavršavanja , seminare da bi mogli da nastave da rade u auto školama... e sad šta ako instruktor koji je tebe obučavao ne prodje i ne dobije dozvolu(sertifikat) za dalji rad, znači tebe je učio laik.. :D ;D, ma koliko on dobro znao da prenese znanje,  ako nema papir ostaje laik, amater, i ne može nastaviti sa tim zanimanjem...

  Razmisli o tome... u svakom slučaju izbor je tvoj, za izbor se izbori... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8245 postova

Postoji konstruktivna i nekonstruktivna kritika.

 

Ocigledno je da se slucaju naseg kolege (sada sa 6 postova ;)) ne radi o konstruktivnoj zelji da se kurs jos vise unapredi, poboljsa itd.

 

Zaista, ovi kursevi su jedna od najlepsih i najnesebicnijih stvari koje AMS radi.

 

A buduci da sam i sam bio na dva, mogu slobodno da iznesem i licni utisak: dragoceni su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Kako god...

.. A mozda ti bas JA budem instruktor jer se od amatera dolazi do profesionalca odredjenim putevima.

 

Pozdrav!

Apsolutno tačno........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

( mislis li ako si u ovom slucaju TI zavrsio neki fax ili nesto vise da znas znanje? mnogi imaju papir, ali su krajnje nesposobni tako da...papiri su za pravljenje avioncica :) ) Tako?  Dodjes, odslusas, probas i sam procenis moze li nesto da ima efekta ili ne. U svakom slucaju od viska informacija tog tipa glava ne moze da boli.

Svi smo mi pioniri u svemu ovome, a vremenom ko zna...mozda se trenutni organizatori i vodje kursa usavrse pa se oformi prava skola bezbedne voznje koja ce se naplacivati i bice korisna ljudima koji imaju pare posto ova sad nikome ne koristi... A mozda ti bas JA budem instruktor jer se od amatera dolazi do profesionalca odredjenim putevima.

 

Pozdrav!

 

hoces da se vredjamo? moze

ti ces da mi pricas o voznji a vozis jebeni ybr koji ne moze jedva ni 100 da razvije, ko si ti da mi pricas o znanju i iskustvu?

ko si ti da mi pricas da se od diplome prave avioncici? dodji do diplome pa mi onda pricaj o nekom papiru.

 

ako je tako otvoren forum kao sto navodite sto ne pricate o ozbiljnim stvarima ili o takvim stvarima ne sme da se prica?

 

kad se da neka kritika svi planete kao da vas je neko po sred glave udario, niko ne ume da prihvati kritiku na svoj racun ali zna da je daje

 

molim vas vi koji vozite kao pi++ice da se ne oglasavate jer za neke od vas koji godinama vozite klinci koji voze po 2 godine skuter imaju vise znanja i iskustva u voznji

 

.rs

ne vozim kao pickica maksi skuter vec sam se sit navozao i vozim motore sa vise brzina za razliku od tebe

ako te zanima moj vozni park slobodno reci, navescu ti ga bez problema

i nemoj da mi pricas o odrzavanju motora i nabavci delova, nemas ti pojma o tome

 

citam ovaj forum vec neko vreme i ne vidim da se ista pametno pise a kad pogledam stare teme vidim da se dosta pisalo dobrih i korisnih tekstova

 

hvala na paznji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

@vurda

 

Naravno, samo ti vozi... Nego, mora ne koristis velika slova da bi ti i tekst bio aerodinamicnijii da bi mogao brze da pises.

 

Nisam ja tebe vredjao, niti rekao da si pickica. Ja samo kazem da si ti jedno usamljeno dete, ne verujem da imas preko 15 godina, bar ne sudeci po recniku koji koristis. A to sto si se navozao... jesi, samo sada skini pomocne tockove pa obaraj u  krivini te tvoje motore sa 15 18 21 24 brzine. Nemoj nedostatkom reci u sopstvenom recniku da vredjas ljude.

 

Ja ti kazem, ako mislis da mozes da pomognes nekom, ili da ti neko pomogne, onda si dobrodosao, ako zezas i vredjas ljude... Ne znam koja je poenta.

 

Ja sam ti rekao da pricas uopsteno i da navedes primer. Naravno da nemas, jer ne znas o cemu pricas.

 

U predstavljanju si napisao da vozis maksi skuter, procitaj postove svoje

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja