Jump to content

Moto Zajednica

Ovakvih idiota je na svakom putu...pogledajte!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

kolko znam nije bilo ,ali decko je do mudiju prosao . . .ali bi ipak zavrsio u zatvoru posle ovoga jer bi ga rokno 'iljadu posto !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

bio je priseban,u poslednjem metru koci max i dize na tocak,prelece,kotrlja se i odmah posle pada se krije ispred auta da ga nesto ne pokupi.

jbg nije mogao da predvidi da li ce ovaj otici skroz desno ili ne pa nije znao sa koje strane da pokusa da ga promasi

ja bih reko da je sve ovo odlicno izveo (s obzirok koliko je vremena imao da reaguje)

pitanje je samo da li u takvim trenucima pokusati da ukocis i dosta smanjiti brzinu pa pasti sa malim povredama kao on ili bez kocenja pokusati da se provuces pa ako ne uspes onda cao zdravo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6474 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Prosli vikend odem da se malo provozam putem za koji se zna da ga cesto koriste motociklisti,naravno sa malo vise gasa.Odjedanput iz kapije sa desne strane izlazi gospodza sa Puntom,lagano kao da je potpuno sama na celom svetu.Ciljam desno u nadi da nece od straha da se zaustavi i srecom nije.Da je stala.....

U ovakvim situacijama iskustvo sigurno pomaze,ali je izuzetno bitan i splet okolnosti.Mozes da si majstor nad majstorima,ali govedja pamet obara sva pravila.

Sirenu zaboravite,kocnice do maksimuma,ako je moguce bez blokiranja,pogled tamo gde se zeli da motor zavrsi,a i brza molitva ume da pomogne.

Pomaze nekad i jos gasa,ali to su sve nijanse koje nas "mikroprocesor" mora da obradi u jako kratkom vremenu.Sa vise iskustva i vreme odluke se smanjuje.

Preterao sam znam+nisam bio u tim krajevima od prosle godine,zaboravio sam neke detalje...

Generalno manja brzina,manje problema,ali i o tome moze da se raspravlja...

Ovo na snimku je samo jedna od mogucih manifestacija ljudske gluposti i ne paznje i tu mislim na sve ucesnike u sceni.Cak i na "publiku"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: virago 535

u ovakvim situacijama je pozeljno da se ne koci , a verujem da nije kocio da bi ga lagano prosao , jbg jeste zajebana kocnica jer te motor vuce samo pravo , imao sam skoro situaciju digo ga na zadnjaka i lik ispred mene zakoci naglo ja pocnem da kocim ali vidim da ga udaram i sva sreca pustim kocnicu i zaobidjem ga , jbg kocnica je ponekad suvisna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Nisi rekao, ko je ovde idiot.

Po meni najveci idiuot je ovaj debil sto sa rukama na ledjima mirno posmatra celu istuaciju i odlazi na kraju.....ruku na srce svi smo mi i vozaci automobila i nismo bezgresni (mada ovakva voznja i prebacivanje iz trake u traku je za streljanje...po meni) svima moze da nam se desi momenat nepaznje i da izazovemo udes ali da ne pritrcimo u pomoc povredjenom....to sebi nebih mogao da oprostim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

inače ovakvo prelženje u skroz levu traku.. oh strašno :)

kako bi trebalo ove matorce na test refleksa sve ... preko 40 godina na svakih godinu dana ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Autoput, noc, gusta magla, a talenat vozi 30kmh levom trakom, sa jednom neispravnom pozicijom. Da ne pricamo o pojedinima koji uprkos preglednosti od 10-15m voze istom trakom brze od 100kmh, jer su valjda opaki vozaci i njihove masine koce u mestu, sta li vec.

 

Ne znam da li je ovaj sa kecom stigao na destinaciju, ali nimalo me ne bi iznenadilo i da nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ovakve situacije su svakodnevne i uvek treba računati da će neko ispred tebe da napravi takvu glupost.

inače ovakvo prelženje u skroz levu traku.. oh strašno :)

kako bi trebalo ove matorce na test refleksa sve ... preko 40 godina na svakih godinu dana ...

 

1. Niko od učesnika u udesu nije dovoljno vidljiv na snimku da bi mogle da mu se procene godine starosti.

2. Nije jasno na čije se loše reflekse odnosi primedba. Ako se misli na automobilistu ovde njegovi refleksi nemaju nikakve veze.

3. Pošto sam i sam "matorac" osećam se prozvanim. Veoma aktivno vozim duže od trideset godina. Bez incidenta u saobraćaju.

4. Statistika pokazuje da "matorci" učestvuju u veoma malom procentu udesa. Uglavnom udese izazivaju osobe mlađe od trideset godina.

5. Imam komšiju starog 89 godina (Milan Dimitrijević). Aktivan vozač. Vozi po gradu a vozi često i od Niša do vikendice u Sutomoru. Nikad incident.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Ovakve situacije su svakodnevne i uvek treba računati da će neko ispred tebe da napravi takvu glupost.

inače ovakvo prelženje u skroz levu traku.. oh strašno :)

kako bi trebalo ove matorce na test refleksa sve ... preko 40 godina na svakih godinu dana ...

 

1. Niko od učesnika u udesu nije dovoljno vidljiv na snimku da bi mogle da mu se procene godine starosti.

2. Nije jasno na čije se loše reflekse odnosi primedba. Ako se misli na automobilistu ovde njegovi refleksi nemaju nikakve veze.

3. Pošto sam i sam "matorac" osećam se prozvanim. Veoma aktivno vozim duže od trideset godina. Bez incidenta u saobraćaju.

4. Statistika pokazuje da "matorci" učestvuju u veoma malom procentu udesa. Uglavnom udese izazivaju osobe mlađe od trideset godina.

5. Imam komšiju starog 89 godina (Milan Dimitrijević). Aktivan vozač. Vozi po gradu a vozi često i od Niša do vikendice u Sutomoru. Nikad incident.

 

uff, škakljiva tema to za godine  ....    ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

2. Nije jasno na čije se loše reflekse odnosi primedba. Ako se misli na automobilistu ovde njegovi refleksi nemaju nikakve veze.

 

kako nemaju ... pa valjda gledash u retrovizor ako ne i preko ramena dok skrecesh tako suludo ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

 

kako bi trebalo ove matorce na test refleksa sve ... preko 40 godina na svakih godinu dana ...

 

 

Zmaje mislim da si tu granicu "matoraca" dosta spustio... Poznajem dosta ljudi, i bajkera i vozača automobila koji imaju preko 40 a koji imaju više nego odlične reflekse, oni zapravo imaju i svu tu rutinu koju mi mlađi tek trebamo da dostignemo, iako nam se čini da smo sada naj, sada u punoj snazi, sada najjači! Tako se ja isprimam na treningu pa me "matorac" otkine (kjokušin)... bitna je tehnika,a ona se stiče godinama.

Ta granica za godišnju proveru refleksa je po meni, tek posle 60, jbt pa moj deda (1936) još uvek vozi "k'o dečko"!

 

Što reče zika56 - ovde nisu u pitanju refleksi vozača nego nemarnost. Isto ovo je uradio i lik na avalskom putu mom burazeru pre par godine, a lik je imao ~25 godina, dakle u pitanju je nemar i neiskustvo.

 

Što se tiče "posmatrača" - nemam reči...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja