Jump to content

Moto Zajednica

Elektronika: Gabaritna svetla na koferima

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

To je ekstra ideja ima jeftino led dioda sa socivom u Bgu da se kupi na adresi http://www.arrow.rs/index.php?main_page=product_info&cPath=41_42&products_id=273

Gledam nešto sliku tih dioda pa ne vidim lepo..Ono je standardni fasung auto sijalice na njima? Razmišljam da ih stavim umesto sijalica u migavcima i da dodam kao poziciju u prednjima farovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 904 postova
  • Lokacija: Šumadija-Pašaluk
  • Motocikl: SUZUKI V- STROM

Poslaše mi sijalice..Malko su ispali pederi, jer su jednu nešto lepili a drugoj je ispalo sočivo..To sam sredio naknadno..Utisak je ok.. kLASIČNA SIJALICA NEMA SOČIVO PA SIJA VIŠE U ŠIRINU A LED DAJE USMERAVAJUĆU SVETLOST..INTENZITET JE OTPRILIKE ISTI, ALI JE EFEKAT NA STRANI KLASIČNE SIJALICE..

D48115D2-3CC2-394B-9B85-309AF2516FA8_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

706A49DD-CC3E-9842-A006-44044738892C_thumb.jpg

 

7A1B745B-FBFD-8B40-B015-9145FB956F8E_thumb.jpg

 

EVO KAKO TO SVETLI...LEVO JE LED.-..

http://youtu.be/gey4BrRU6h4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Kappa K40 postavio sam samo po 3 LED 5mm sa difuzijom od 120 stepeni. Bele napred, crvene nazad - kako zakon nalaze. ;)

Topbox je K46 i ima 10 LED 8x8mm od 50mA (stop svetlo) ili 10mA (pozicija)

 

post-15622-0-88319100-1335283058_thumb.jpg

post-15622-0-89617400-1335283068_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Kappa K40 postavio sam samo po 3 LED 5mm sa difuzijom od 120 stepeni. Bele napred, crvene nazad - kako zakon nalaze. ;)

 

Stavi molim te neke slike gde se vidi kako si to uradio :)

 

Na ovim slikama se ne vidi nista sem da sija jako dobro :takoje: .. planirao sam da uradim nesto tako pa me zanima kako si to izveo.

 

 

Hvala,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Vrlo je jednostavno, detaljnih slika nemam pa sam nacrtao.

 

Na K40 skines one plastike (belu i crvenu) i ispod njih se nalazi srebrna folija, LED se postavljaju tako sto se izbuse 3 rupe precnika 5mm u gornjem delu katadioptera. Moras odseci 20mm srebrne folije (jer nije transparentna, ne providi se) i zameniti je sa mlecno belom transparetnom folijom koja ce da "pomogne" da se svetlost rasprsi i vizuelno bolje izgleda jer bez te folije svetlost od LE diode "bode oci".

Kabl mozes koristiti najtanji moguci koji nadjes pa i lakiranu bakarnu zicu (CuLak 0,3mm) . Ja sam je ucvrstio sa tecnom plastikom i prelepio sa crnom platnenom zastitnom trakom. Najlakse ti je da je vodis po pregibima kofera jer se tamo nece kidati od stvari u koferu i vibracija.

Dzek za napajanje je manje-vise standardni, treba ti i muski i zenski s tim da za zenski busis rupu u koferu blizu gornje kacaljke ( meri 5x da ne pogresis pa da ti ram nosaca bude nasprem rupe) i zenski dzek bukvalno uvrnes u tu rupu (mozes ga dodatno ulepiti nekim dvokomponentnim lepkom.

2.5mm-id.jpg

50PCS-Female-5-5mmx-2-5mm-DC-Power-Plug.jpg

Ta pozicija je dobra jer je lako uocljiva prilikom skidanja kofera i relativno je suva. Nije lose premazati dzekove nekom gustom auto mascu radi prevencije od korozije.

 

post-15622-0-40165500-1335343585_thumb.jpg

 

Elektronika je uobicajena s tim da se obavezno doda jedna ispravljacka dioda redno u kolu, direktno polarisana, da bi se zastitile LED od inverznog napona (kratkotrajni spajkovi) koji ih vremenom osteti. Obavezno postaviti osigurac redno u kolu napajanja ispod sedista (gde budes vezivao za poziciju) i to od max500mA jer je ukupna struja za oba kofera 4x 20mA = 80mA, ako slucajno dodje do nagnjecenja kabla da ne izgubis poziciju ili nesto jos gore (zapali se instalacija).

 

Nadam se da sam ti pojasnio.

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja