Jump to content

Moto Zajednica

BEOGRADJANKA

Recommended Posts

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

Kum radi bas tu gde se desila nesreca.Decko je valjda obilazio kolonu u kontra smeru, taxista nije gledao i pljas.Kaze mi da je ovaj lepo preleteo preko auto. Ljudi se skupili krenuli ada mu skidaju kacigu, da ga cimaju.Pa je kum pritrcao da ih spreci da ne naprave jos vecu stetu. Samo mi je rekao da je ovaj  kukako od bolova.

 

 

ijao, to sa ljudima koji pritrcavaju, pa em vuku kacigu em je nisu otkopcali...  ::)

 

xaxaxa

 

zadavise coveka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

Bahati su ti taxsisti do zla boga.Nemam nista protiv bilo koje osobe na ovoj planeti,cak imam i gomilu drugara koji taksiraju,ali:

Bore se protiv fiskalnih,blokiraju grad,traze sluzbeni polozaj,bore se za ovo i za ono a voze kao da su u Indiji.

KAZNENA POLITIKA ZA TAKSISTE TREBA DA BUDE ISTO KAO ZA PRAVNO LICE,pa kada rebnu kaznu 200.000 din za punu,300.000 za prestrojavanje bez migavca,pa da vidis kako ce da budu kulturni i savesni vozaci.

Nego to ima radio stanicu,pa kad ga pitas u cemu je problem,a oko tebe 100 shto bivsih robijasa,sto baraba.Narod cuti i guta....c,c,c

Momku zelim brz oporavak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

KAZNENA POLITIKA ZA TAKSISTE TREBA DA BUDE ISTO KAO ZA PRAVNO LICE,pa kada rebnu kaznu 200.000 din za punu,300.000 za prestrojavanje bez migavca,pa da vidis kako ce da budu kulturni i savesni vozaci.

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Dajte ljudi ne budimo sad nerealni pa i nama koji vozimo kola ponekad se desi da se prestrojimo be migavca. A oni iz kola ne izlaze. jos kad je 30+ stepeni... Kako li je jadnom taxisti kome smena traje 12 sati a nema klimu u kolima pa jos  mora da vozi kojekakav shljam i stoku...

 

I ja imam predrasude prema taksistima al ih ne bi o drvo vesao. Iste kazne ko za nas al da ih ne pustaju i gotovo...

 

To se u principu uglavnom kod vas u BG-u desava (Izvinite al stvarno je tako, vozite ko stoka i taksisti i obicni vozaci)

Meni je trauma svaki put kad trebam kolima da idem u BG. Migava na gazeli je POJAM. Niko ne daje migavce ni obicni ni taxisti.

Tacno je da taxisti voze agresivnije, tako je i kod nas u KG-u (jure za leba ko sto neko rece) ali kod vas u BG-u je haos

 

Pa ne zove se forum za dzabe Beton Jungle Bikers

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

bigbad86 taxista je PROFESIONALNI vozac!!

meni u kolima moze da se desi ali njemu ne sme!

oces da koristis zutu traku a?

e pa moze dobijes privilegije i sansu da zaradis za leba ali ako ih ne postujes onda dobijes i sankcije gore nego za obicne vozace

isto kao i sa nivim zakonom ocete zajebane visoke kazne i poene da dajete?

ok moze ali ako pandur primi mito da dobije otkaz i da ide u tvorza!

jbg ako cemo ostro onda ostro za sve a najostrije za one koji to sprovode

al aj da ne offujemo nije to tema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Slazem se ja sa tobom 100% da profesionalne vozace treba kaznjavati vise nego obicne. Al neko gore pomenu cifru od 200k ili 300k. Pa nece valjda covek zato sto je mislio kako ce da prehrani svoju porodicu sa svojih 25000 (kolka je plata taxistima ovde) zaboravio da da zmigavac i sad to da odradjuje cele godine? Ma ajdete molim vas  :). One bezobrazne postupke tipa naglo iz trake 1 u traku 3 bez migavca ili oduzimanje prednosti (namerno) strogo sankcionisati  >:(

 

Ovo za muriju si takodje 100% u pravu.

 

 

Za zutu traku: Al i nas da kaznjavaju isto tako kad udjemo u nju. Mene je bilo strah da kolima ulazim u nju kad sam prelazio preko brankovog mosta al bilo je bas dosta njih koji su lezerno isli njom  ;)

 

Slazem se ja sa vecinom ovde al neki su licimerni pa preteruju. Cak i ja koji bas vodim racuna u saobracaju nekad isecem nekoga slucajno ili nekoga nateram da naglo ukoci mojom krivicom. Ljudi rade=ljudi grese  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

kakvih bre 25000 plata

 

prosecan taksista izlazi mesecno cisto sa 60.000-80.000 dinara

 

zato svi hoce da budu taksisti

 

pa izracunajte koliko kosta njega 10 kilometara plina ili dizela a koliko naplati sa sve startovima i cekanjima na semaforu

 

evo primer:

 

10 litara na 100 potrosnja(prosek) plina je na 10 kilometara 55 dinara

 

njemu je start 129+49 po kilometru sto izlazi laganih 619 dinara

 

cista zarada glasi 564 dinara na samo 10 kilometara

 

danas je prosecna plata 250-300 evra sto znaci 1000 dnevno a on je pola ubio samo jednom voznjom

 

amortizacija na koju se svi pozivaju je mizerna na takve cifre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Gts Super 300

kakvih bre 25000 plata

 

prosecan taksista izlazi mesecno cisto sa 60.000-80.000 dinara

 

zato svi hoce da budu taksisti

 

pa izracunajte koliko kosta njega 10 kilometara plina ili dizela a koliko naplati sa sve startovima i cekanjima na semaforu

 

evo primer:

 

10 litara na 100 potrosnja(prosek) plina je na 10 kilometara 55 dinara

 

njemu je start 129+49 po kilometru sto izlazi laganih 619 dinara

 

cista zarada glasi 564 dinara na samo 10 kilometara

 

danas je prosecna plata 250-300 evra sto znaci 1000 dnevno a on je pola ubio samo jednom voznjom

 

amortizacija na koju se svi pozivaju je mizerna na takve cifre

i vishe od gore navedenog iznosa.Znam lika koji bije i do 200000 pazara mesecnog(bruto naravno) a svi kukaju i kukaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

U Kragujevcu je start 40 dinara a kilometar 33 tako da.... Ne pricamo istu pricu  :D

 

U KG-u je najjeftiniji taxi u Srbiji provereno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

;D ;D ;D ;D, Sjajno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Staro djilkosko pravilo-sto vise imas, to vise kukas kako nemas. A to sto nocu nakace neku divca firmu pa divljace i pljackaju, a onda se vade na divljake  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

nije sigurno

 

u majdanpeku je 20 dinara uzbrdo a 10 nizbrdo

 

nema starta

;D

 

 

generalno je jeftiniji taxi svugde nego u BG-u, znam da u PA nikada nisam platio taxi preko 120 din, a pređem celo Pančevo... a Pančevo nije malo :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

U Kragujevcu , Kraljevu i nekim drugim mestima se taxi usluge mnogo razlikuju nego u Beogradu. Tamo taksisti nemaju svoja kola nego voze firmina i rade za platu. U svakom trenutku mora da se zna gde su i slichno. Chak pri naruchivanju i ne pitaju onoo ko je najblizi i slichno nego odma kazu stize to i to vozilo za toliko i toliko. Ukoliko vozilo nije na vreme tamo gde treba ili nije na prijavljenom polozaju sledi kazna za vozacha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

E, a u Skoplju i dole, taxi je smesno jeftin. Sa kraja na kraj grada pedeset denara.. Nekad je odnos nase i njihove valute bio skoro isti..a sada je njima i dalje denar oko 60..godinama..

Sa takvim cenama maltene se ne isplati imati kola, a o kaznama pri vozenju istih ne bih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Eee...A sve je počelo odavde:

 

Oko 14:30h u ul.Srpskih Vladara, kod Beogradjanke, taksista je pravio polukruzno preko pune i oborio motociklistu na Kawasakiju ER500, sive boje.Momak je prevezen u urgentni centar u svesnom stanju.Da li neko zna nesto detaljnije o vozacu motocikla?

 

Alo, ljudi, šta je sa dečkom, man'te se taksista, nije to tema!!! >:(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Eee...A sve je počelo odavde:

 

Oko 14:30h u ul.Srpskih Vladara, kod Beogradjanke, taksista je pravio polukruzno preko pune i oborio motociklistu na Kawasakiju ER500, sive boje.Momak je prevezen u urgentni centar u svesnom stanju.Da li neko zna nesto detaljnije o vozacu motocikla?

 

Alo, ljudi, šta je sa dečkom, man'te se taksista, nije to tema!!! >:(

 

 

Da, sta je sa deckom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Slazem se ja sa tobom 100% da profesionalne vozace treba kaznjavati vise nego obicne. Al neko gore pomenu cifru od 200k ili 300k. Pa nece valjda covek zato sto je mislio kako ce da prehrani svoju porodicu sa svojih 25000 (kolka je plata taxistima ovde) zaboravio da da zmigavac i sad to da odradjuje cele godine?

 

A \el bi isto tako mislio da ako taxista nedavanjem zmigavca nabije nekog sa motorm na beton pa da se ovaj ljusti pola godine i ne ide na posao? Ako je profesionalni vozac, ima da ga ljuste za saobracajne prekrsaje, za neku glupost ti razrezu kaznu od 25.000 kao "civilu", onda profesionalcima barem duplo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Slazem se ja sa tobom 100% da profesionalne vozace treba kaznjavati vise nego obicne. Al neko gore pomenu cifru od 200k ili 300k. Pa nece valjda covek zato sto je mislio kako ce da prehrani svoju porodicu sa svojih 25000 (kolka je plata taxistima ovde) zaboravio da da zmigavac i sad to da odradjuje cele godine?

 

A \el bi isto tako mislio da ako taxista nedavanjem zmigavca nabije nekog sa motorm na beton pa da se ovaj ljusti pola godine i ne ide na posao? Ako je profesionalni vozac, ima da ga ljuste za saobracajne prekrsaje, za neku glupost ti razrezu kaznu od 25.000 kao "civilu", onda profesionalcima barem duplo.

 

na to sam i ja mislio nego se pogresno shvata ovako preko tastature  ;) Ako je meni kao civili 50 dinara njemu da bude 100. A ne tamo neke astronomske cifre ( i taxisti su ljudi koji rade, a ko koji radi taj i gresi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

normalno, on je tu kao vlasnik firme pa neka se tako i tretira..

 

kad mi doo mozemo da imamo kazne po milion dinara za banalne pretovare ili voznju bez naloga

 

moze i taksi zlotvor da ima kaznu za debelo ugrozavanje bezbednosti vecu nego civili..

 

neka plati civilnu kaznu i neka firmu opterete sa kaznom od 300.000din minimum

 

pa neka plati ili zatvara firmu, da vidimo jel hoce i dalje da se bavi istim poslom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • šta bi ovo bilo, 303 postova
  • Lokacija: Borca(skoro pa Bgd)
  • Motocikl: regal raptor

vidim bas se lepo razvila tema o (nama)taxisima,da vas obradujem,dobih danas kaznu za prekrsaj 35 000din,da vidim  ko misli da je malo nek mi uplati na tekuci da se ne bahcem sa sicom...poz u totalnom ste off-u...ipak je tema o decku koji je povredjen...ako vam se svidja da se prepiremo o taxiju otvorite temu,rado cu vas pratiti i komentarisati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Zemun

Nisu svi taksisti loši,ima i medju nama normalnih  ;D.

Pola dana sam na ulici,što u kolima,što na motoru i mogu reći da ništa manje nema bahatih mototrista,negoli taksista.

Mislim da je generalno problem u nama kao ljudima,a ne kao vozačima.

U svakom slučaju se nadam da je dečko dobro,a kolega.....moraće da odgovara za to što je uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Moram da prokomentarisem.

    Pre neki dan na raskrsnici Brace Jugovica i Makedonske (kod Doma omladine), stojim na semaforu u pravcu Doma sindikata (tunela). Pali se zuto, ja ubacujem u prvu, pali se zeleno, krecem (prilicno zustro, zurim), u trnutku kada sam vec 1-2 metra usao u raskrsnicu iz pravca Trga Republike, trola u punoj brzini, a prilicno necujno prolazi-prolece kroz raskrsnicu! Ja nabodem kocnicu, srecom jos je bila mala brzina, i okrenem se prema automobilu u susednoj traci i iznervirano viknem: "Jesi li video ovo!" A, u kolima taksista, koji mi dgovori: "Gospodine, sta da vam kazem, ponasaju se kao kriminalci!"

    To rece, prodje raskrsnicu i ukoci i stade (naravno bez zmigavaca) malo iza one prodavnice cipela "Fruska gora".

 

Sta reci,samo tri slatke reci: OPREZ!  OPREZ!  OPREZ!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja