Jump to content

Moto Zajednica

VStrom nove gume Dunlop: dilema D607 ili Roadsmart?

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VStrom DL 650

Sutra stavljam nove gume, cekao sam Metzeler 2 meseca ali nikako da stigne. Ako nastavim sa fabrickim Bridgestone da se vozim, a presao sam vec 14.000 km, slupacu se negde. Sutra kupujem nove gume Dunlop, ali ne mogu da se odlucim za D607, one su dual sport, mogu i po makadamu ili Roadsmart koje su perfektne za asfalt, krivine, kisu... Ima neko licno iskustvo ili savet?

post-10218-12879073846496_thumb.jpg

post-10218-12879073847256_thumb.jpg

post-10218-12879073847807_thumb.jpg

post-10218-1287907384804_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8199 postova

Ja sam vec na 16k na fabrickim... zadnja plese na sve strane, toliko da je vec zabavno ;).

 

Ja sam za zamenu odabrao Continental Conti Escape. Ima u NS. Dosta su hvaljene, pa me zanima zasto si odlucio bas za Dunlop (meni je za nijansi univerzalniji D607)?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Ja sam stavio Road smart i vrlo sam zadovoljan. Nisam probao po kisi ali po suvom bas dobro drze i po hladnijem vremenu. Inace je to sport-touring guma sa tvrdjom sredinom i meksim stranama.

Odluci sta ces da vozis pa izaberi gumu posto nisu za istu namenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VStrom DL 650

Do Dunlopa sam dosao po preporuci prijatelja koji vozi Teneru, on je uzeo D607 pa sam mislio to da stavim. Na svim stranim forumima najvise hvale Metzeler i Michelin Anakee ali ovde toga nema... A vozim mnogo vise asfalt nego neku drugu podlogu, mada volim i sto Strom moze da sidje sa puta, ne znam... Sa druge strane, glupo mi je da vozim kompromisnu gumu cele godine da bi par puta mogao da vozim neki kobajagi ofroad. I tako sam otkrio Roadsmart.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

kolko mi se cini po slikama, ova jedna guma je sport a druga je turing

 

sport ce malo krace da traje i malo bolje da drzi u krivini

 

turing duze traje i malo slabije drzi

 

 

posto vozis stroma, neces ni doci do toga da ti zatreba ne znam kakav grip, tako da ce ti obe posluziti

 

ja bih gledao cenu, a ako je ista ili nebitna, uvek prednost sport gumi ( lepsa je ) :)

 

 

inace mi je trenutno zadnja dunlop stara 6 god polovnjacha, i nema neke razlike u odnosu na novu koja mi je bila do skoro na motoru. zavisi mnogo od toga kako ces voziti, da li hoces da kidas  u krivini max ili normalna voznja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

kolko mi se cini po slikama, ova jedna guma je sport a druga je turing

 

sport ce malo krace da traje i malo bolje da drzi u krivini

 

turing duze traje i malo slabije drzi

 

 

posto vozis stroma, neces ni doci do toga da ti zatreba ne znam kakav grip, tako da ce ti obe posluziti

 

ja bih gledao cenu, a ako je ista ili nebitna, uvek prednost sport gumi ( lepsa je ) :)

 

 

inace mi je trenutno zadnja dunlop stara 6 god polovnjacha, [glow=red,2,300]i nema neke razlike u odnosu na novu koja mi je bila do skoro na motoru.[/glow] zavisi mnogo od toga kako ces voziti, da li hoces da kidas  u krivini max ili normalna voznja

 

Pa kako ti "vozis" tu R1 kad po tebi nema razlike izmedju nove i polovne gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

vozim po gradu, to je uglavnom pravac

 

guma mi je bila nova na motoru ali naravno ne bih je menjao da je ostala nova :)

 

i sad kad se zamislim, kako je ta nova radila pre par meseci, i kako ova radi, ja ne vidim razliku

 

mozda kad bih sad skinuo ovu i stavio novu, mozda bih primetio, ali u svakom slucaju za gradsku voznju u pitanju su nijanse

 

ps

nova guma 150 jura, ova polovnjaca 30

 

posle iskustva sa ovom polovnjcom, ja novu vise ne montiram na motor...

 

 

pss

 

kad budem vozio 200+ po gradu razmislicu o novoj

 

ali posto sam ja amater sto retko prelazi 100,120, meni dosta i manje profi guma

 

;)

 

psss

 

pricam o ZADNJOJ

prednja je nova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5512 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Aj da i ja kazem nesto...

Savremene gume za touring enduro motore, kao sto su Anakee II, Tourance EXP, Trail Atack...takodje odlicno drze u krivinama da uopste nema potrebe da stavljas sport-touring gumu cije performanse neces koristiti, a traju znacajno krace. Ako u to sumnjas, najbolje je da probas neciji motor sa tim gumama. Na Stromu se gule cizme sa svim ovim gumama.

A sto se tice nabavke, kod nas postoji zastupnistvo za Metzeler (Kelena), a po potrebi, moze se naruciti i Michelin. Inace, mislim da ti je best-buy varijanta Trail Atack u Motoboxu za oko 20000din/par, a guma je pobednik na Motoradovom testu.

Ja vozim Metzeler Tourance EXP i odusevljen sam...verovatno je stavljam ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8199 postova

Da, ja sam mislio na Conti Trail Attack, a ne Conti Escape;)).

 

Prebacio u glavi ;).

 

Cena je bas kao sto doktor rece, nesto iznad 20k din za komplet u Motoboxu NS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ZX6R 2007, Versys 650 2008

Sa Roadsmart sam presao 16.200km a izdrzace jos 1.000km i prezadovoljan sam.

Guma nije nimalo izgubila svojstva i dalje dobro drzi sto se i vidi na slici, no chicken stripes!

Ako neko zna gde ima povoljno da se kupe neka napise jer cu ih ponovo uzeti.

 

vJ5Lr_roadsmartforum.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VStrom DL 650

hvala svima na savetima, prelomio sam i uplatio Roadsmart, stavicu ih sutra ili u subotu, jedva cekam  :)

 

Sto se Kelene tice, zvao sam ih jednom u 14 dana stalno od februara do kraja aprila, veoma su ljubazni i poslovni ali imaju neki problem sa stizanjem tog Metzelera, sam covek mi je rekao da ne moze da mi garantuje da ce uopste stici! Za Michelin su mi rekli da ne rade i ne mogu da mi pomognu i da to u Srbiji necu naci. A vreme prolazi, kilometri su sa 12k otisli na 14k sa tendencijom rasta... Ove fabricke gume su ozbiljan shit po morkom asfaltu, svaki put sam vozio kao po jajima a sada su vec prilicno kockaste i opasne!

 

Sto se tice razlike izmedju Danlopa i Continentala mislim da je to u istom rangu, cak sam nasao na nekom stranom forumu da je neko najebao sa Continentalom iz Ceske koji je kupio mnogo jeftinije, neki stariji model, valjda taj Escape.

 

Kako bilo, sada ce mi VStrom biti kao sto moj ortak vozi KTM Adventure a stavio ove sport touring gume, pa kad smo hteli da gazimo neki potok on ostao na drugoj strani  :) Ne moze covek sve da ima u jednom motoru, kao ni u jednom autu, pa to ti je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: London, UK
  • Motocikl: 2010 Honda CBR1000RR, 2007 Aprili RSV1000R, 2007 Ducati Multistrada 1100, '98 Kawasaki VN1500, 2003 BMW R1150 Rockster, Aprilia Atlantic 500, '06 Husqvarna TE510

Probao sam i Metzeler i Michelin na mom bivsem Caponordu. Metzeler ce da ti traje duze i univerzalnija je guma , pogotovo pogodnija za te nase terene gde je asfalt losiji, gde se  pojavljuje rizla sa strane puta  a i mozes da koristis motor i po makadamu. Na povratku u UK prosle godine korisitio sam Michelin i cini mi se da nije tako stabilna guma za off-road (Mokra Gora) kao Metzeler Tourance , sto se tice asfalta sa Michelinom sam skoro obarao masivni Capo da sam skoro doticao kolenom asfalt na poznatim kruznim tokovima ovde u Londonu - tako da 1.Metzeler 2.Michelin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VStrom DL 650

Gorane hvala za info! Stavio sam Dunlop Roadsmart, prvih 100 km sam odusevljen, imam mnogo bolji osecaj u krivini nego do sada, videcu kako ce se pokazati posle par hiljada km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja