Jump to content

Moto Zajednica

Stajanje na kishi = nece da pali

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

  Meni se isto to desava posle kise. U pitanju je Kill Switch, jer u njega udje voda i sve dok se ne osusi ni makac. Mada i onda alnasuje, ali negde ga prespoji i nece da se upali. Moram probati to sa WD-om. Mozda bude radilo posao!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Provjerio kill, isto mrtva skroz kad je u off-u, znaci ne vergla.

 

99% kablovi i kapice svecica. Ako ikako mozes, promeni ih.

 

Naravno, dobro proveri i kontakte na bobinama, da nisu oksidirali, pa kad udje vlaga i oni malo zezaju.

 

Ovo cu danas-sutra, pa cemo ga parkiramo na nekom pljusku za probu.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sto nece biti problem... Mislim naci kisu kod tebe... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Evo mali update problema, tj. totalni zaokret:

 

Dosao ja sa odmora, Dzamaha odmarala u garazi par nedelja, ja da je probudim...uj uj uj uj uj....uj uj....nista  >:(

A u pm, pomislih koji je sad q....

Akumulator se istrosio od pokusavanja, te ga prikacim na punjac, skinem tank, i promjenim sledece:

 

- bobinu sa sve kablovima

- cdi

- kondenzator

- sve kontakte i dzekove ocistim i izWD40isem

 

(sve sa prethodnog motora koji je palio kao mina sve do pred samu smrt  ;D)

 

Elem, napunim aku, i probam nece...malo ga gurnem i upalim. Mislio sam mozda se presaugao od pokusavanja....

Sledeci dan ocu u prodavnicu, uj uj uj ...upali, malo teze. Krecem iz prodavnice, nece da upali....nece i nece.

Taman da ga zapalim, kad upali i radi kao sat....AAAAAAAAAAAAAA

 

sta je to, sta?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

kolko vidim na nekoj vrljavoj netovskoj c/b kopiji jedine 2 stavke koje uslovljavaju cdi  su

(pod uslovom da je od pikapova do svećica sve ok, ai menjao si)

stavka 10 "starting-circuit cut-off relay" i naravno njegovi "uslovi" a to možeš da prespojiš (w/r i r/w žice pa imaš direkt 12v na cdi i bobine)

i jedna sasvim leva stavka ali "žica je dugačka, svašta mož bidne" -stavka 42 "over revolution switch" pošto ide direkt u cdi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

mile, definiši "- kondenzator"???

 

 

Gujo ljuta sta mi radis....Onako iznerviran sam poceo da vadim sve i naletim na kockicu, pise na njoj nesto pola obrisano i na kraju F. Rekoh neki kondenzator i iscupam i njega i stavim drugi. Sad odem da ga jos jednom pogledam i vidim da ide 6 zica iz te kockice..... :P Mozda je bas taj "starting-circuit cut-off relay". Onako zalivena kockica.

 

Sad sam bio na XJ900 forumu i pronasao nekoliko tema na moju tematiku. Kad stavim nove svecice imam dobru sansu da se rijesim nevolje.

Kazu strucnjaci da ako palis motor pod saugom, pa ga odmah ugasis, da od toga mogu da riknu nove svjecice....odnosno ako to cesce radis (kao ja kad nesto ispobavam i grunfujem.... :-\ ???

Trenutne svjecice su presle izmedju 5 i 10 K.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

pa dobro, ti si krenuo redom da prebacuješ/menjaš, svećice nove nisu još došle na red al i to im je suđeno :)

ako to reši problem ( a i kad su već 2 na 1 bobinu) , jedna nauka ispečena.

neće valjati ako nastavi slične ili manje simptome i posle toga..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kazu strucnjaci (sa XJ900 foruma) da i akumulator mora da bude jak tj. pun puncat.

Pa ne moze valjda da bude poluprazan a da daje 12+ volti ?

Ako i to budem morao da mjenjam, ranit cu se.

 

Sjetim se uvijek tipa u Bosni nekada davno, dovukao frizider na konjskim kolima kod mog starog u servis, sa sledecim zahtijevom:

"Majstore, samo ga malo "chachni", samo da radi." 

Sad ga razumijem...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Aj da rijesimo taj tvoj problem. ;)8) Samo jeno pitanje: Je`l akumulator originalni, tj. je`l amperaza po fabricki deklarisanoj vrijednosti za XJ900. ???

Moje iskustvo sa akumulatorom manje amperaze na motoru je slicno tvome.Nime imao sam Hondu CBR 1000 F koju sam kupio ne znajuci sa akumulatorom 12V12AH (originalni je 12V14AH) i iste simptome sam imao na motoru kao i tvoj motor, dok mi momak koji je imao isti motor i vjerovatno isto iskustvo nije rekao da 12AH ne moze da aktivira uvijek neki elektronski element u CDI-u. ??? ::) I stvarno kad sam kupio akumulator 14AH vise nikad nisam imao probleme sa palenjem motora. :) Mozda ti ovo ne pomogne,ali ne skodi. ;):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

nadam se da su xj stručnjaci bolji od xrv stručnjaka.

 

ti si rekao da je je bilo verglanja ali ne i varnice. anlaser je ipak poveći (srećom kratkotrajni) potrošač tako da i po njemu mož da oceniš stanje akumulatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

Elem, napunim aku, i probam nece...malo ga gurnem i upalim. Mislio sam mozda se presaugao od pokusavanja....

Sledeci dan ocu u prodavnicu, uj uj uj ...upali, malo teze. Krecem iz prodavnice, nece da upali....nece i nece.

Taman da ga zapalim, kad upali i radi kao sat....AAAAAAAAAAAAAA

 

evo vidiš, ovo parče (a iz prakse) je upravo suprotno od xj-stručnjaci-tvrdnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Elem, napunim aku, i probam nece...malo ga gurnem i upalim. Mislio sam mozda se presaugao od pokusavanja....

Sledeci dan ocu u prodavnicu, uj uj uj ...upali, malo teze. Krecem iz prodavnice, nece da upali....nece i nece.

Taman da ga zapalim, kad upali i radi kao sat....AAAAAAAAAAAAAA

 

evo vidiš, ovo parče (a iz prakse) je upravo suprotno od xj-stručnjaci-tvrdnje

 

Provjeri amperazu akumulatora obavezno. ??? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Akumulator je original. Punim ga tzv. "punjacem na kap", tj. vrlo mala struja, pa kad ga napuni, onda ga malo sisa, pa opet puni i tako...kao neki fitnes.

Al sto kaze Guja, ono "parce" ubija tu teoriju, tj. to ne moze biti moj slucaj. Hvala Gujo za ovo smirenje.  ;D

 

Ako sutra ustanem dovoljno rano, odoh po svjecice, pa cemo vidimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Parce vs Parce.

Dakle, frka, poso, kuca i to...ne uhvatih vremena da odem po svecice, ali motor pali kao mina.

Bice da je ipak akumulator malo popustio od stajanja. Ili su se ove svecice prepale.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: nbgd-obrenovac
  • Motocikl: SC 57

Moguce da je akumulator oslabio,t.j. ako imas pad napona pri verglanju od oko 10 V i manje CDI jedinica ne moze da radi i nemas struju na svecama...a kad ga gurnes aku ima dovoljan napon za CDI.Kad ti iduci put ne bude hteo da upali spremi kablove i prespoji sa nekih kola ili motora i ako odmah kresne to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

A mi izedosmo OO cekajuci odgovor... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja