Jump to content

Moto Zajednica

kuckanje u masini.?. Pomoc (Izbacuje bjeli dim XT 600z)

Recommended Posts

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

A kad to ode skroz, kad se odvoji klipnjaca od cilindra i pokrsi sve u masini ? Posle toga moze samo da je baci ili nabavi drugu, popravka se ne isplati.

 

@mickomm

Sta je kod tebe slucaj se ne zna dok se ne otvori masina, ovo je samo pretpostavka. Vozi motor, ako se zvuk vremenom pojaca, otvaraj masinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Nema ti druge nego otvaraj redom, prvo gornju deklu pa proveri ventile i lanac, pa ako nije to, otvaraj cilindar i vidi klip i klipnjacu

 

Mada mislim da motor nebi tako dobro vukao da je prolupao i da ima tolko lufta u maloj i vel. pesnici jer mu onda GMT nebi bila tamo gde treba i nebi bacao varnicu u pravom trenutku

Na ovom snimku se nevidi kako je motor isao sa tolkim zazorom  ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: R6 2005

Meni motor ide bas dobro, sto se vuce tice tu mu ne manjka.. pali na prvu, i nedimi kad upali... Ima bjelog dima samo u nekim trenutcima vecih obrtaja... Danas ga upalim i cuje se kuckanje... izgasim i upalim opet malo dam gas i prestane, tako radi 5 minuta i nista se necuje... ugasim opet i upalim on opet kucka... Nije toliko izrazeno kao na onoj masini i kada ga ugasim ako ste primjetili na prvom snimku cuje se kako motor nastavlja da kucka dok se ne zaustavi.. Toga kod mene nema nego normalno samo stane... zvuk se cuje na stangasu i polako kako povecavam ortaje negdje do 2000 sve se smanjuje dok odatle prestaje skroz... Poludicu 100%, nisam se posteno ni navozo a ono odmah problem...

 

Opet da se zahvalim svima na pomoci i odgovorima meni to puno znaci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: R6 2005

Dilema kuckanja u vecem djelu rjesena... Jaran i ja (vise on :)) zamjenili juce ulje, i filter...zvuk se smanjio poprilicno a ispustili smo samo litar ulja pri zameni, nasuli smo 2 litra sto znaci da mu je i ulja manjkalo... sada je zvuk podnosljiv... Jos uvjek je ostao onaj bjeli dim ali sta je tu je...

 

Meni su rekli a i u manuelu pise da se sipa 2 litra pri zamjeni filtera i ulja... ako neko ima druge informacije neka objavi da uporedimo jer mi i dalje na sipci ne pokazuje nista...

 

Hvala svima pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: R6 2005

pa ovako... vozim se pola sata pa izgasim, sacekam 10 sekundi i izmjerim...

 

Tako treba?

 

Kuckanje je prestalo al zato kad kocim motorom nizbrdo ili uopste, cujem neko burljanje u auspuhu i pocinje da izbacuje bjeli dim.. Smrdi kao da nema dobro sagorjevanje al to je moje laicko misljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: R6 2005

Inace mnogi kazu da sa ovim modelom nije lako izmjeriti ulje... cudna mu je malo ova boca a i Zavisi i koliko ulja pumpa povuce u motor a koliko vrati...sad sam sludjen  ??? ??? ???

 

 

I molim ako moze neki majstor koji je rjesio slican problem da mi kaze sta znaci ovaj bjeli dim...

 

Znaci mogu da navrnem pun gas i nista ali kad ga pustim izbacuje bjeli dim, isto tako kad nizbrdo kocim motorom pucketa (burlja) ... i auspuh je masan na izlaznoj rupi ali bas, neznam trosi li ulje od skoro je kod mene...  :-\ help pls

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Izduvni ventili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

beli dim valjda znaci potrosnju antifriza?

 

da li taj motor ima vodeno hladjenje, vidi kolicinu antifriza (ode dihtung glave)

 

 

inace caktanje jace na hladno normalno dok ulje se ne iscirkulise, onda ga malo kamuflira

novo ulje je sigurno malo gusce od koriscenog pa bolje kamuflira zvuk

problem ostaje samo ga manje primecujes (sipaj ultra gusto ulje pa se skoro nece ni cuti, ovo redovno rade pred prodaju motora, tj drzi vodu dok majstori odu)

 

 

 

 

dimni signali = (valjda)

 

beli = antifriz

plavo beli = ulje

sivi = losa smesa (slaba)

crni = losa smesa (bogata)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Tacnije, ako ima ulja u izduvu, a karike su u redu, onda valjda ostaju samo ventili... ;) Mislim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: R6 2005

Pa ako motor dobro ide i nepusi kad ga upalim mislim da nebi trebale biti karike ali ko zna... Ovih dana servis, nema mi druge...  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja