Jump to content

Moto Zajednica

Pad na Autoputu

Recommended Posts

Guest diRRty
Uh... to je taj standardni pad i situacija koja vreba non stop' date=' nazalost imao sam slicnu situaciju juce u gradu.

 

Nek su ti lake rane junacke, mada iz iskustva znam da vise boli motor nego noga... Procice i popravice se, a potpuno sam siguran da cu da pazarim neki skuter za po gradu cim budem imao visak para na raspolaganju....[/quote']

Hvala na zeljama, ubi noga, popucale su neke tetive...boli i motor, to je tacno, narocito zato sto sam jedva stigao da ispunim svoj san..

I ja sam razmisljao da iskuliram voznju po gradu sa nekim skuterom.

Jer i autoput je konstantno zakrcen kao i centar.

Zao mi je sto cujem za tvoju nezgodu, ali je najbitnije da si ti u redu.

Pozdrav

Neznam samo zasto mislite da je skuter bezbedniji , po meni je cak suprotno.

Prvo manji je i manje upadljiv, a drugo nestabilniji u takvim situacijama sto posto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Znas sta' date=' drago mi je da si ti u voznim stanju. Policijsku proceduru si trebao da prodjes ako ni zbog ceg grugog, a ono zbog osiguranja bar. Ovako ces tu stetu sam platiti. A kao sto DiRRty rece, i taj vozac je trebao da snosi posledice takodje. Lijepo je cuti da ti je bar duh ostao vedar :D[/quote']

 

Da sam se bar malo ocesao o njega pokrenuo bih pricu, ovako....

Suvise volim ovaj sport, pa sam i svestan ovakvih situacija..

Svaka ljubav mora da boli, rece neki deda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Uh, dobro si prosao kako je moglo biti...

 

Ma nama celokupno u saobracaju fali edukacija. Pocev od sistema obuke za kategorije (SVE kategorije), pa do opste kulture u voznji i tolerancije prema drugima...

 

Kampanja je potrebna definitivno. :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Uh... to je taj standardni pad i situacija koja vreba non stop' date=' nazalost imao sam slicnu situaciju juce u gradu.

 

Nek su ti lake rane junacke, mada iz iskustva znam da vise boli motor nego noga... Procice i popravice se, a potpuno sam siguran da cu da pazarim neki skuter za po gradu cim budem imao visak para na raspolaganju....[/quote']

Hvala na zeljama, ubi noga, popucale su neke tetive...boli i motor, to je tacno, narocito zato sto sam jedva stigao da ispunim svoj san..

I ja sam razmisljao da iskuliram voznju po gradu sa nekim skuterom.

Jer i autoput je konstantno zakrcen kao i centar.

Zao mi je sto cujem za tvoju nezgodu, ali je najbitnije da si ti u redu.

Pozdrav

Neznam samo zasto mislite da je skuter bezbedniji , po meni je cak suprotno.

Prvo manji je i manje upadljiv, a drugo nestabilniji u takvim situacijama sto posto

Ne moze da ti zaglavi nogu na ovakvim laksim padovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Skuterom ne i ni izašao na autoput... bitno je da si ti ok, da si psihološki sve to dobro podeo i da æeš vrlo brzo na toèkove.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Razumem da oprostis nesto nekome ko se pokaze kao covek, ali liku koji nije izasao iz kola da vidi da li je sa tobom sve u redu, da napravite barem neki dogovor oko naknade stete ako nista delimican, koji ladno ode sa mesta udesa i sl... stvarno ne bih oprostio.

U svakom slucaju shvatam da si, kao sto si i sam rekao osoba sa visokim stepenom tolerancije sto je za svaku pohvalu :kul: . Da smo svi malo vise takvi ovaj svet bi bio mnogo lepse mesto za zivot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Lave, bitno je da si ti dobro a kretena za volanom ce uvek biti.

Slazem se sa DiRRtyjem da si trebao momentalno da ga prijavis policiji, ali sada sta je tu je, prosao voz.

Najbitnije je da si relativno jeftino prosao (kako je moglo da bude) a motor ce se vec srediti, nije drama...

Zelim ti brz i uspesan oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Uh' date=' dobro si prosao kako je moglo biti...

 

Ma nama celokupno u saobracaju fali edukacija. Pocev od sistema obuke za kategorije (SVE kategorije), pa do opste kulture u voznji i tolerancije prema drugima...

 

Kampanja je potrebna definitivno. :?[/quote']

 

Mislio sam da ne reagujem al nek ide zivot...

 

A kako bi bilo da se sa tim krene odavde? Da se brisu svi postovi kao Hi-speed touring, gde se propagira voznja od preko 200km/h, da se brisu postovi gde se pokazuje voznja po Ibarskoj od >270km/h. da se brisu postovi gde se coveku koji prelazi 400km sa gumom iz koje vire zice pisu hvalospevi kao "Care, Legendo Idolu..." Da se brisu postovi o bezanju pred policijom.... Obrisan je post o Tajlandu i ondasnjoj problematici, kao vrlo opasan!

Ako pogledate predstavljanje novih clanova videcete ogroman broj dece sa manje od 18 godina. Sta mogu da nauce iz gornjih postova? Da "tako treba" jer niko rec nije rekao protiv toga? I posle se cudimo sto se umesto Garaze puni jedna druga konferencija.

 

Dakle uradimo to. Neka putopisi budu normalni, o tome koga smo upoznali, sta smo videli, za sta smo bogatiji. To su korisne informacije koje coveka cine bogatijim i zbog cega zelim da imam motor. I zbog cega i postoji Internet. Svaki post gde je i jedna recenica o voznji preko ogranicenja treba brisati. Za mnoge odavde vec je kasno, ali bar nek novi klinci krenu pravim putem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Pa oce nego sta ce.

Topic o Tajlandu je obrisan zato sto je off topic off topica,a ne zato sto je opasan i ubuduce cu se truditi da ubedim Pabla i ostale admine i moderatore da sto vise zakljucavaju i off koji nema ama bas nikakve veze sa motorima.

Sto se tice tema o Hi speedu i putopisima o 270 na sat njih treba da bude , jer ovo je moto forum, koji objedinjuje i one koji vole da se voze turisticki i uzivaju na svoj nacin , ali i one koji uzivaju u 300 na sat i na zadnjem tocku itd.Ali to u svakom slucaju nije off,a u svakom slucaju moze sa polemisati na temu gde je nesto primereno , a gde nije.

Sto se tice onoga o 400 km na uzasno losoj gumi , to je tema opet vezana za motore, a ne znam ko normalan moze da podrzava voznju na losoj gumi.

Sto se tice postova o bezanju pred policijom opet se slazem da nisu primereni , ali su tema vezana za motore.A mi smo tu da ovde polemisemo o takvoj i slicnim temama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.
Ne moze da ti zaglavi nogu na ovakvim laksim padovima

 

Moze, ja sam imao nagnjecenje skocnog zgloba od skootera i nisam mogao da ustanem nakon udesa, dok nisu podigli motor sa mene!

A sto se tice auto puta, pa skuteri od 125ccm i vise, mogu komotno da se voze po auto putu, i ovi veci (kao sto ja vozim sada) nisu uopste neupadljivi niti manje upadljivi od motora!

Anyway. srecne rane i brz oporavak!

 

Trebao si odmah da pozoves policiju i kazes broj tablica, prijavis da te oborio i pobjegao sa mjesta nesrece,

Zbog ugrozavanja bezbjednosti saobracaja i nanosenja telesnih povreda drugom licu doticni vozac ne odgovara prekrsajno, vec krivicno, sto znaci da mu sleduje zatvor! Sto se tice svedoka, tu bi morao da se snadjes, ali to je najmanji problem!

Inace, rok za ovu prijavu je 24 sata nakon udesa, tako da ne znam da li je kasno da to sada uradis?

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

2 tocka su 2 tocka!! U jednom ili drugom obliku (skuter,R,enduro, custom..) su, manje-vishe, podjednako opasni, uglavnom zbog nepaznje vozaca na 4 ili vishe tockova,na to ne mozemo da uticemo ali mozemo da pokusamo da iskontrolisemo svoje nagone za okretanjem zgloba desne ruke ,pogotovo u situacijama koje nisu 100% sigurne! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Uh' date=' dobro si prosao kako je moglo biti...

 

Ma nama celokupno u saobracaju fali edukacija. Pocev od sistema obuke za kategorije (SVE kategorije), pa do opste kulture u voznji i tolerancije prema drugima...

 

Kampanja je potrebna definitivno. :?[/quote']

 

Mislio sam da ne reagujem al nek ide zivot...

 

A kako bi bilo da se sa tim krene odavde? Da se brisu svi postovi kao Hi-speed touring, gde se propagira voznja od preko 200km/h, da se brisu postovi gde se pokazuje voznja po Ibarskoj od >270km/h. da se brisu postovi gde se coveku koji prelazi 400km sa gumom iz koje vire zice pisu hvalospevi kao "Care, Legendo Idolu..." Da se brisu postovi o bezanju pred policijom.... Obrisan je post o Tajlandu i ondasnjoj problematici, kao vrlo opasan!

Ako pogledate predstavljanje novih clanova videcete ogroman broj dece sa manje od 18 godina. Sta mogu da nauce iz gornjih postova? Da "tako treba" jer niko rec nije rekao protiv toga? I posle se cudimo sto se umesto Garaze puni jedna druga konferencija.

 

Dakle uradimo to. Neka putopisi budu normalni, o tome koga smo upoznali, sta smo videli, za sta smo bogatiji. To su korisne informacije koje coveka cine bogatijim i zbog cega zelim da imam motor. I zbog cega i postoji Internet. Svaki post gde je i jedna recenica o voznji preko ogranicenja treba brisati. Za mnoge odavde vec je kasno, ali bar nek novi klinci krenu pravim putem.

 

Taj snimak sam okacio relativno neprimetno u jednoj temi i prosto nemam vise snage da se 'branim' zbog toga. Mislim da je ocigledno da to nije ono sto ja propagiram na ovom forumu. Ako neko to ne vidi i ne shvata, to je njegov problem. Vise da se pravdam necu niti imam vremena i volje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...Da se brisu svi postovi kao Hi-speed touring' date=' gde se propagira voznja od preko 200km/h...[/quote']

U toj temi niko nije pricao o takvoj voznji, vidio si i sam da je prosjecna brzina bila 80 km/h, a samo je najveca izmjerena brzina u jednomk momentu bilo 200 km/h i to znam tacno i gdje. Tamo takodje pise da smo na predjenih 500km na motorima bili u voznji preko 6 sati, dakle, tamo niko ne propagira divljanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
U toj temi niko nije pricao o takvoj voznji, vidio si i sam da je prosjecna brzina bila 80 km/h

 

:shock: :boca:

Lazo, jedino ako mislis na 80 MILJA / h :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Najbitnije je da niko nije ozbiljno povredjen, koliko god da te boli seti se da je moglo biti i gore... Pomenuo si da si mislio da se to tebi nikad ne moze desiti... tu gresis, garantujem da smo svi mi nekada pali s'motora, oni koji nisu, pasce... to je cinjenica! No, druga stvar gde mnogi grese je panicno kocenje, prednji tocak tu mora da izgubi grip... a greska koja posle toga sledi je pokusaj da se motor obuzda, da se zadrzi... Kad motor krene da pada, treba ga pustiti, jos bolje odbaciti od sebe... tako bi izbegao nagnjecenu nogu... Nemoj samo klonuti duhom, ja sam imao slicno vatreno krstenje i dva dana sam bio gotov da se batalim motora...

 

A kako bi bilo da se sa tim krene odavde?...

 

Da se sve to pobrise nije resenje, nie resenje ignorisati takve stvari... Ljudi koji rade takve stvari imaju pravo to da rade i to im niko ne moze zabraniti, moze se kaznjavati i treba se STROGO kaznjavati... i kaznjavace se najstroze po novom zakonu kada krene da se primenjuje...

Saobracaj je opasan bez obzira kako ucestvujes u njemu, kao vozac kamiona ili pesak... pa koliko pesaka strada u saobracaju? Koliko dece? Retko ko razmislja o kolicini odgovornosti kada se sedne za volan, kako neprimerena brzina i nepostovanje propisa moze imati ozbiljne posledice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
ubuduce cu se truditi da ubedim Pabla i ostale admine i moderatore da sto vise zakljucavaju i off koji nema ama bas nikakve veze sa motorima.

 

Iz kog razloga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

stvarno mi je zhao zbog incidenta...

nadam se da cesh brzo zaboraviti na ovaj dogadjaj...

a za motor nishta ne brini... motor se popravi, sredi, promeni... bice ih josh hiljadu a zhivot samo jedan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Najbitnije je da niko nije ozbiljno povredjen' date=' koliko god da te boli seti se da je moglo biti i gore... Pomenuo si da si mislio da se to tebi nikad ne moze desiti... tu gresis, garantujem da smo svi mi nekada pali s'motora, oni koji nisu, pasce... to je cinjenica! No, druga stvar gde mnogi grese je panicno kocenje, prednji tocak tu mora da izgubi grip... a greska koja posle toga sledi je pokusaj da se motor obuzda, da se zadrzi... Kad motor krene da pada, treba ga pustiti, jos bolje odbaciti od sebe... tako bi izbegao nagnjecenu nogu... Nemoj samo klonuti duhom, ja sam imao slicno vatreno krstenje i dva dana sam bio gotov da se batalim motora...

 

A kako bi bilo da se sa tim krene odavde?...

 

Da se sve to pobrise nije resenje, nie resenje ignorisati takve stvari... Ljudi koji rade takve stvari imaju pravo to da rade i to im niko ne moze zabraniti, moze se kaznjavati i treba se STROGO kaznjavati... i kaznjavace se najstroze po novom zakonu kada krene da se primenjuje...

Saobracaj je opasan bez obzira kako ucestvujes u njemu, kao vozac kamiona ili pesak... pa koliko pesaka strada u saobracaju? Koliko dece? Retko ko razmislja o kolicini odgovornosti kada se sedne za volan, kako neprimerena brzina i nepostovanje propisa moze imati ozbiljne

posledice?

Velika je razlika saobracaj i putevi koji nisu tako jako optereceni.Pa oces da kazes da neko ko kupi gume za motor od 300 evra to radi da bi se vozio 60 na sat kroz krivinu 8)

Davno sam napisao i stojim iza toga, tamo gde nemozes vozi 20 na sat , a gde uslovi omugucavaju vozi kako znas i umes, niko ne kupuje motor preko 100 konja (osim sminkera) , a da ne koristi i ne uziva u njegovim preformansama.

Potrebana je ogromna doza savesti i ozbiljnog MOTO vozackog umeca.To znaci da neko ko je imao dva petka na motoru apsolutno treba da se pridrzava propisa u svim uslovima, ali ima ljudi ovde koje poznajem koji imaju desetine hiljada kolimetara na ozbiljnim motorima u ozbiljnim rezimima voznje pa su Hvala Bogu zivi i zdravi i nikog nisu ugrozili.

Tako da te price o kaznjanju stoje , ali GDE mi koji volimo da nam adrenalin puca u mozak uzivamo.Bolje da si napisao NAPRAVITE IM STAZE pa nek tamo rade sta znaju i vole.

I opet nije poenta ni rec o izivljavanju nego u ozbiljnoj voznji motorcikla koji ja smatram sportskim prevoznim sredstvom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
U toj temi niko nije pricao o takvoj voznji' date=' vidio si i sam da je prosjecna brzina bila 80 km/h[/quote']

 

:shock: :boca:

Lazo, jedino ako mislis na 80 MILJA / h :wink:

Pa mozda malo oko rudnika 8-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ma razumem ja da niko nece kupiti motor od 100ks i da vozi 40 km/h. Ali za to postoji mesto ivreme. Evil recimo ode na stazu u Novom Sadu (ako je to staza, nisam licno bio) izdivlja se i moze da vozi mirno putem. To je potpuno OK. I o tome je u redu pricati. Ali to raditi u naseljenom mestu...

Ovo je aljkava zemlja. Aljkavi ljudi kupuju motore koje odrzavaju aljkavi mehanicari. Izadju na put gde su aljkavi automobilisti i aljkava podmitljiva policija, i sta ocekivati??? Svi zajedno za sebe smatraju da su Bogom dani i da mogu da uzmu zakon u svoje ruke i odvrnu gas do doaske. 40 na sat? Pa kako rece onaju u filmu Taxi ...to je za skejtbord! Koliko jos tragedija treba da se dogodi pa da nekom dodje u glavu nesto iz nekog drugog dela tela? Kazu Crna hronika je bila puna 2006. Tvrdim da ce svake sledece godine biti sve gore i gore. Setite se tokom leta ovoga sto sam napisao, kad se budete pitali: pa zasto??

 

Necu vise smarati sa ovom tematikom, ne znam sto mi je i ovo trebalo. Uvek se setim price o ono dvoje starih ljudi koje su novinari pitali u cemu je tajna vase dugovecnosti. Stari odgovaraju: "Znas sinko, svako, cim se rodi stane u red za smrt. I mi smo tako stali, ali se nismo gurali".

 

PS I ja sam bio protiv tajlandskog topica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.

Drugari, mislim da odoste u OFF!!

Covjek oboren, javio nam se i izjadao,a vi ovde razvezoste Markove konake!

Podrzimo drugara, dajmo svoje misljenje o tome sto mu se desilo, pomozimo kako mozemo, a o podmitljivoj policiji, Tajlandjanima, uzirima mladih i slicno cemo na drugom mjestu

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Motori sluze da malo zacine zivot (inace bi vozali skuter ili auto jel), tako da se ne moze nekome zameriti blago krsenje ogranicenja (brzinskih) :), naravno uz duznu paznju, ispravan motor i punu zastitnu opremu (i izvan naselja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Motori sluze da malo zacine zivot (inace bi vozali skuter ili auto jel)' date=' tako da se ne moze nekome zameriti blago krsenje ogranicenja (brzinskih) :), naravno uz duznu paznju, ispravan motor i punu zastitnu opremu (i izvan naselja).[/quote']

 

Tako je!!

 

Milose izvini za ovu diskusiju, desilo se :) Nadam se da je noga bolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja