Jump to content

Moto Zajednica

Pad na Autoputu

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav!

Evo da vam se javim i ovde, mada sam se grcevito borio da budem sto dalje od ovakvih vesti.

Vracajuci se sa posla na svom novom kawasaki-ju i lagano se pripremajuci za onaj svakodnevni haos na autoputu od Genexa do Gazele, desi mi se nezgoda, uzrokovana nepazljivim prestrojavanjem vozaca automobila iz srednje u levu traku. E sad, moram biti malo i samokritièan. Kroz svoje BOGATO vozacko iskustvo ( uglavnom je vezano za voznju kola ), uspevao sam da predvidim razne nelogicne situacije u saobracaju. Sada moram iskritikovati i sebe, jer mislim da sam preterao u poverenju ka ostalim ucesnicima u saobracaju tj zaboravio sam koliko smo ranjivi na nasim spravama.

Dakle, kretao sam se levom trakom autoputa brzinom 70 km/h ( primerena brzina, jer sam se priblizavao zaustavljenim automobilima u sve tri trake ) bez ikakvih smetnji, posto sam ispred sebe imao jos nekih 150 metara do zaustavljene kolone automobila. U jednom trenutku vidim da se automobil iz srednje trake ( gde kolona uveliko stoji ) ubacuje ispred mene.... na nekih 10 metara. Kao da ne postojim, ne verujem svojim ocima i krecem da kocim. Tada se taj lik seti da je krenula i kolona iz srednje trake pa koci ispred mene i gleda kako da se vrati tamo odakle je i krenuo sa pokusajem ubistva. E, tada ja, da bih ga izbegao mahinalno cimam volan prema bankini. Sve ovo traje sekundu.

Evo sada i rezultata: pošto sam maksimalno kocio i cimnuo volan da izbegnem udarac u automobil....Kocenje + naglo pomeranje volana = Poljubac betona. Preklopi me motor preko desne noge i tako putujemo jedno 5 metara. AUTOPUT , sreca da je petkom guzva na tom delu pa se automobil iza mene zaustavio bez nekih trzaja. Izlaze ljudi, podignu motor sa moje noge, posto ja nisam mogao da ga pomerim ni mm, kako bih se izvukao i pomerio van puta.

Od opreme sam imao KACIGU, JAKNU, RUKAVICE, pa ti delovi tela nisu ni osetili pad, ali noga je prosla najgore (srecom bez preloma ).

O tom liku, sto je izazvao udes, necu da pisem nista, jer nezasluzuje ni da se pomene.

Ovo vam pisem kako bih skrenuo paznju svima, jos jednom, da se ljudi jos nisu navikli na motore u saobracaju, i da CUVATE SAMI SEBE.

NOSITE OPREMU!

 

Pozdrav svima,

Milos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Dobro je da si ti ok !

 

Sreca da je auto put bio zakrchen i da te niko nije pokupio kolima...

 

Shteta za motor, ali sreditje se to, najbitnije je da si ti dobro !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ma vazno je da je sa tobom sve ok. A upravu si kad kazes da ljudi nisu pazljivi. Ja tacno vidim za volanom kola ko je vozac motora ili ko je vozio, a ko nije. Ja kada sam u kolima uvek se sklanjam motorima. Dok sam na motoru, vidim da neki vozaci kola nece uopste da mi se sklone. Ja onda po.izdim i kada vidim slobodnog prostora prodjem ali mi se leva ruka podigne i pokaze :finger:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Imenjace, dobro si prosao i sreca je pa si imao deo opreme..;)

pretopstavljam da bi bilo jos bolje da su bile i pantalone na tebi, ali sta je tu je, nema nazad..lepo je sto si svoje iskustvo podelio sa nama jer opasnost vreba na svakom koraku itreba otvoriti cetvoro ociju. :shock: ..Evo imas malo losijeg vremena, taman da se do sunca oporavite i ti i kawa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Dobro je da si ti ok !

 

Sreca da je auto put bio zakrchen i da te niko nije pokupio kolima...

 

Shteta za motor' date=' ali sreditje se to, najbitnije je da si ti dobro ![/quote']

 

Da, motor je u voznom stanju, ne znam sta da radim sa rezervoarom, ulubio se 2x4 cm.

Slikacu motor danas, pa cu vas zamoliti za savete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Najbitnije je da si posle ovoga koliko-toliko dobro...i da si kadar da pogledash situaciju kako treba i sagledash i svoje greshke i mogucnosti kako do ovakvih greshaka ne bi dolazilo!

I DA...OPREMA!!!

 

Slikacu motor danas' date=' pa cu vas zamoliti za savete.[/quote']

 

Postavi slike obavezno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Imenjace' date=' dobro si prosao i sreca je pa si imao deo opreme..;)

pretopstavljam da bi bilo jos bolje da su bile i pantalone na tebi, ali sta je tu je, nema nazad..lepo je sto si svoje iskustvo podelio sa nama jer opasnost vreba na svakom koraku itreba otvoriti cetvoro ociju. :shock: ..Evo imas malo losijeg vremena, taman da se do sunca oporavite i ti i kawa :)[/quote']

 

OPREMA je OBAVEZNA!

jos pantalone i neke cizme, ne bih ni osetio, osim onih standardnih bolova od cimanja...kao posle teretane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Hvala bogu da si imao opremu:)))) Pretpostavljam da si bio u obicnim farmerkama ili tako nessto?

 

Znaci prvo sto cu da uradim sada na prolece je da uzmem dobre pantalone, jer se zezam bez njih svo ovo vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Najbitnuje je da si posle ovoga koliko-toliko dobro...i da si kadar da pogedash situaciju kako treba i sagledash i svoje greshke i mogucnosti kako do ovakvih greshaka ne bi dolazilo!

I DA...OPREMA!!!

 

Slikacu motor danas' date=' pa cu vas zamoliti za savete.[/quote']

 

Postavi slike obavezno!

 

Tako je!

Zato sam i podelio ovo sa vama, nebi li mladji ( po broju km ) naucili iz mog iskustva.

Suvise sam disciplinovan vozac ( i kola i motora i kamiona ) i uvek sam razmisljao na temu udesa da je to nemoguce MENI da se desi.

Dakle, malo manje ponosa, i cetvoro ociju otvoreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Jesi zvao policiju da izvrshe uvidjaj ?

Nisam!

Nemam nameru da se cimam oko toga, jer mi je i ovako dan prebukiran, posao, jurcam kredit za stan, neke radnje vezane za ovaj nas hobi ( cuce se-vise je za skuterase ).

Upisao sam broj tablice...ali...ne mogu da se jurim sa kretenom koji je seo u auto i lagano zapalio ( a ja mislio da hoce da pomeri auto sa puta )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Upisao sam broj tablice...ali...ne mogu da se jurim sa kretenom koji je seo u auto i lagano zapalio ( a ja mislio da hoce da pomeri auto sa puta )

 

strashno ! :evil: :kaboom:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Hvala bogu da si imao opremu:)))) Pretpostavljam da si bio u obicnim farmerkama ili tako nessto?

 

Znaci prvo sto cu da uradim sada na prolece je da uzmem dobre pantalone' date=' jer se zezam bez njih svo ovo vreme.[/quote']

 

Farmerke i to malo deblje, jer ovde gde ja idem na posao, nije normalno koliko je hladno...dok ne izadje sunce...

Pantalone obavezno, ali i neke cipele cizme, sta god sto je namenjeno za motor. Strada skocni zglob vrlo lako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
ali...ne mogu da se jurim sa kretenom koji je seo u auto i lagano zapalio...

 

Pa daj nama broj, pa da nadjemo tog idijota i da mu objasnimo neke stvari :axe: :bokser:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ako si uspeo da od shoka zapises broj kola pod obavezno bi trebao da odes u policiju i da prijavis ludaka koji je izazvao incident. Nadam se da nije kasno.

 

Super da si imao opremu i da si dobro prosao,

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
ali...ne mogu da se jurim sa kretenom koji je seo u auto i lagano zapalio...

 

Pa daj nama broj' date=' pa da nadjemo tog idijota i da mu objasnimo neke stvari :axe: :bokser:[/quote']

 

Ma to je sve kasno...trebalo bi prepoznati takve VOZACE u ranoj mladosti...pa saseci u korenu, ....Salim se, naravno,

Desava se, a ja sam VISOKO tolerantna osoba, tako da vec ne razmisljam o liku...evo sada na primer razmisljam o lepom vremenu, ja na motoru ..ITD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Ako si uspeo da od shoka zapises broj kola pod obavezno bi trebao da odes u policiju i da prijavis ludaka koji je izazvao incident. Nadam se da nije kasno.

 

Super da si imao opremu i da si dobro prosao' date='

 

Pozdrav,[/quote']

 

He he, ukucao sam u mob. Kasno je za to, a i bilo bi potrebno da sam ga udario i napravio neku stetu na kolima, kako bih lakse dokazao krivicu...a i svedoci su se pokupili u kola i otisli, jer je pocela da se stvara neverovatna guzva...sirene ....nervoza...haos

Najbolje od svega je sto su me podigli ( mene i motor ) pored bankine i tu sam ostao dok me nisu pokupili ortaci..nisam mogao da predjem autoput na jednoj nozi...znaci dobrih pola sata sam presedeo na bankini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Jesi zvao policiju da izvrshe uvidjaj ?

Nisam!

Nemam nameru da se cimam oko toga' date=' jer mi je i ovako dan prebukiran, posao, jurcam kredit za stan, neke radnje vezane za ovaj nas hobi ( cuce se-vise je za skuterase ).

Upisao sam broj tablice...ali...ne mogu da se jurim sa kretenom koji je seo u auto i lagano zapalio ( a ja mislio da hoce da pomeri auto sa puta )[/quote']

Vidi mnogo si dobro prosao, pa mozda nemas volje,zivaca ni vremena da se juris sa njime , ali gresis.

Jednostavno trebas da ga nadjes po tablici.

To sto nisi zvao policiju je velika budalastina, zato sto taj ako prodje nekaznjano nikad nece shvatiti sta je uradio , a sta je tek moglo da se desi.

Meni se desila slicna situacija pre dve godine znaju to mnogi ovde, kada mi je jedan audi slomio oba skocna zgloba na desnoj nozi i dan danas imam velike probleme sa tom nogom.Ja sam uradio takvu glupost kao ti nisam zvao policiju tako da sa tuzbom protiv N.N. pocinioca mogu da obrisem bulju, a mogo sam bar za utehu da mu uzmem jedno 5-10.000 evra za teske telesne povrede, pa sledeci put kad bude video motoristu ima da stane sa strane i pozdravi dok ovaj ne prodje.

Pare lece sve bolesti veruj mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

I jos jedna stvar, barem kroz moju prizmu

Mnogo me je stvari bolelo zbog svojih gresaka, tudje necu da prastam.Evo ti kratka statistika mojih muka u vezi motora

3 puta kljucna kost

1 operacija ruke

oba skocna zgloba (maleolusa) slomljena

oderano jedno 1,5 kvadratni metar koze sa trajnim oziljcima

Ovo pisem sve iznerviran zbog smrada kojeg boli uvo sto nije sam na putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Jesi zvao policiju da izvrshe uvidjaj ?

Nisam!

Nemam nameru da se cimam oko toga' date=' jer mi je i ovako dan prebukiran, posao, jurcam kredit za stan, neke radnje vezane za ovaj nas hobi ( cuce se-vise je za skuterase ).

Upisao sam broj tablice...ali...ne mogu da se jurim sa kretenom koji je seo u auto i lagano zapalio ( a ja mislio da hoce da pomeri auto sa puta )[/quote']

Vidi mnogo si dobro prosao, pa mozda nemas volje,zivaca ni vremena da se juris sa njime , ali gresis.

Jednostavno trebas da ga nadjes po tablici.

To sto nisi zvao policiju je velika budalastina, zato sto taj ako prodje nekaznjano nikad nece shvatiti sta je uradio , a sta je tek moglo da se desi.

Meni se desila slicna situacija pre dve godine znaju to mnogi ovde, kada mi je jedan audi slomio oba skocna zgloba na desnoj nozi i dan danas imam velike probleme sa tom nogom.Ja sam uradio takvu glupost kao ti nisam zvao policiju tako da sa tuzbom protiv N.N. pocinioca mogu da obrisem bulju, a mogo sam bar za utehu da mu uzmem jedno 5-10.000 evra za teske telesne povrede, pa sledeci put kad bude video motoristu ima da stane sa strane i pozdravi dok ovaj ne prodje.

Pare lece sve bolesti veruj mi

 

Cenim sve vase savete, ali meni je ovo bio prvi pad, udes...od soka sam bio srecan da mi je glava citava... a sto se tice njegove svesti..mislim da se nije stvorila neka kriticna masa za borbu sa takvim vozacima, tako da mi se cini da je pojedinacna jurnjava beskorisna. Potrebna je ozbiljna kampanja i siguran sam da ce se pokrenuti u ovij godini, jer se ocekuje da broj motora bude dupliran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Uh... to je taj standardni pad i situacija koja vreba non stop, nazalost imao sam slicnu situaciju juce u gradu.

 

Nek su ti lake rane junacke, mada iz iskustva znam da vise boli motor nego noga... Procice i popravice se, a potpuno sam siguran da cu da pazarim neki skuter za po gradu cim budem imao visak para na raspolaganju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Znas sta, drago mi je da si ti u voznim stanju. Policijsku proceduru si trebao da prodjes ako ni zbog ceg grugog, a ono zbog osiguranja bar. Ovako ces tu stetu sam platiti. A kao sto DiRRty rece, i taj vozac je trebao da snosi posledice takodje. Lijepo je cuti da ti je bar duh ostao vedar :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd
Uh... to je taj standardni pad i situacija koja vreba non stop' date=' nazalost imao sam slicnu situaciju juce u gradu.

 

Nek su ti lake rane junacke, mada iz iskustva znam da vise boli motor nego noga... Procice i popravice se, a potpuno sam siguran da cu da pazarim neki skuter za po gradu cim budem imao visak para na raspolaganju....[/quote']

Hvala na zeljama, ubi noga, popucale su neke tetive...boli i motor, to je tacno, narocito zato sto sam jedva stigao da ispunim svoj san..

I ja sam razmisljao da iskuliram voznju po gradu sa nekim skuterom.

Jer i autoput je konstantno zakrcen kao i centar.

Zao mi je sto cujem za tvoju nezgodu, ali je najbitnije da si ti u redu.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja