Jump to content

Moto Zajednica

Koliko je ogranicenje brzine?

Vozite autoputem kroz Beograd (mada ovo ima i na drugim mjestima) i naidjete na ovu situaciju kao na slici. Par stotina metara dalje zaustavi vas saobracajac i pita: Vozili ste 150 km na sat! Znate li koliko je ogranicenje brzine?!? A vi mu odgovorite:  

133 članova je glasalo

  1. 1. Vozite autoputem kroz Beograd (mada ovo ima i na drugim mjestima) i naidjete na ovu situaciju kao na slici. Par stotina metara dalje zaustavi vas saobracajac i pita: Vozili ste 150 km na sat! Znate li koliko je ogranicenje brzine?!? A vi mu odgovorite:

    • 60
      9
    • 80
      114
    • 100
      3
    • 120
      7


Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja bih ipak tuda vozio 50, znajuci gde sam  >:(

Inace vozim brzinom svih ostalih vozila ili kad je krkljanac, provlacim se ponekad sa +10kmh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Autoput kao takav se definiše po fizičkim karakteristikama, konkretno, po novom ZOBS-u:

 

autoput je državni put ...

 

To što se isti nalazi u naselju i ima ime kao neka ulica/bulevar nema nikakve veze sa činjenicom da je autoput.

Što se tiče dozvoljene maksimalne brzine na autoputu, ona jeste 120 km/h, ali samo van naselja i tamo gde nije drugačije obeleženo saobraćajnim znakom.

U naselju i na autoputu važi opšte ograničenje brzine od 50 km/h, ali:

 

Član 43.

Na putu u naselju, vozač ne sme vozilom da se kreće brzinom većom od

50 km/h, odnosno brzinom većom od brzine dozvoljene postavljenim saobraćajnim

znakom za celo naselje ili njegov deo.

Izuzetno, na putu u naselju, čiji saobraćajno-tehnički elementi to

omogućavaju, može da se saobraćajnim znakom dozvoli kretanje vozilom brzinom i

do 80 km/h.

 

E sad, onaj znak ograničenja sa dopunskom tablom je budalaština u primeni zakona.

Naime, po slovu zakona, dopunska tabla sa samo nacrtanom pahuljicom znači samo da je moguća iznenadna poledica, i nema nikakvog uticaja na ograničenje iznad. Jedino dopunska tabla na kojoj piše Za vreme snežnih padavina (vidjali ste ih sigurno) "smešta" ograničenje u odredjene vremenske uslove.

Što će reći da je po slovu zakona na povelikom delu autoputa Beograd-Niš ograničenje 60 km/h!!??  ??? ::)

 

Tu se ogleda pomenuta budalaština - i policija, i svi učesnici u saobraćaju kombinaciju ta dva znaka tretiraju kao da se odnose samo na odredjene vremenske uslove, a po slovu zakona nije tako...

 

 

Ah ta "slova zakona" ... ;)

 

Brzina u naselju je 50 km/h samo ako nije drugacije odredjeno znakom.

Znak za autoput = max brzina 120 km/h, znaci tu naselje vec ne bi trebalo da igra nikakvu ulogu.

 

Dopunska tabla, kako joj ime i samo govori, dopunjuje znak ispod kojeg stoji.

Okrugli znakovi izricite naredbe nemaju funkciju upozorenja, nego naredbe.

Tako da pahuljica ispod okruglog znaka ne moze da te upozori o mogucoj poledici.

Za to postoji trouglasti znak sa pahuljicom.

 

Dopunske table bez texta (kao ova) znaci da znak vazi samo za opisano simbolom.

Ukoliko pise "Osim" ispred simbola...zakljucite sami.

Sa textom jos moze da se objasni "zasto je tu taj znak", koji naravno onda vazi za sve.

 

Ovo je ogranicenje za kamione 60 km/h? Ispod je objasnjenje zasto.

Ili vazi za sve, a moguce je i da naidje po koji kamion ili da se osteti put?  ;D

 

0,1020,113105,00.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1592 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

 

Ah ta "slova zakona" ... ;)

 

Brzina u naselju je 50 km/h samo ako nije drugacije odredjeno znakom.

Znak za autoput = max brzina 120 km/h, znaci tu naselje vec ne bi trebalo da igra nikakvu ulogu.

 

Dopunska tabla, kako joj ime i samo govori, dopunjuje znak ispod kojeg stoji.

Okrugli znakovi izricite naredbe nemaju funkciju upozorenja, nego naredbe.

Tako da pahuljica ispod okruglog znaka ne moze da te upozori o mogucoj poledici.

Za to postoji trouglasti znak sa pahuljicom.

 

Dopunske table bez texta (kao ova) znaci da znak vazi samo za opisano simbolom.

Ukoliko pise "Osim" ispred simbola...zakljucite sami.

Sa textom jos moze da se objasni "zasto je tu taj znak", koji naravno onda vazi za sve.

 

Ovo je ogranicenje za kamione 60 km/h? Ispod je objasnjenje zasto.

Ili vazi za sve, a moguce je i da naidje po koji kamion ili da se osteti put?   ;D

 

0,1020,113105,00.jpg

 

 

 

Nažalost, nisi u pravu:

 

Član 44.

Na putu van naselja vozač ne sme vozilom da se kreće brzinom većom od:

1) 120 km/h na auto-putu,

2) 100 km/h na motoputu,

3) 80 km/h na ostalim putevima.

Na putu van naselja vozač ne sme vozilom da se kreće brzinom većom od

brzine dozvoljene saobraćajnim znakom.

 

Dalje, da se vratim na primenu budalaština u zakonu.

 

Pre dve-tri godine sam dobio dopis pravne službe jedne naše poveće firme sa preko 200 vozila u voznom parku koji se bavio "opšteprihvaćenim zabludama" u saobraćaju kod nas, i baš ovo sa pahuljicom je bilo navedeno kao jedna od tih

Dopunska tabla sa pahuljicom nije predvidjena za upotrebu uz ograničenje brzine što se lepo može videti na već postavljanom linku http://www.vozite.com/dopunske_table.html# gde se vidi kao dopuna znaku opasnosti (uspravni trougao), a to što je koriste uz znak za ograničenje brzine...Srbija...

A inače, pahuljicu u uspravnom trouglu nikad nisam video?? Samo znak  ''klizav kolovoz'' (onaj sa nacrtanim nakrivljenim automobilom i par krivudavih linija) koji valjda oznacava "blizinu dela puta na kome  kolovoz pod odredjenim atmosferskim uslovima ili slicnim okolnostima ima klizavu povrsinu"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ne razumijem ono crveno. Nije bash povezano (ono moje i tvoje)

 

Na Tvom linku za dopunske table ima ovo:

 

dopunske%20table_clip_image008_0000.jpg

 

a pored pise:

Dopunska tabla  koja sadrzi simbol koji blize odredjuje znacenje znaka uz koji se istice.

 

Mada je ovo totalna glupost:

 

dopunske%20table_clip_image010.jpg

 

a pored pise:

Dopunska tabla  koja oznacava pocetak dela puta , odnosno mesta na kome postoji opasnost od neocekivanog nastanka posledice.

 

Trebalo bi da pise:

Dopunska tabla  koja oznacava da se znak upozorenja vazi u slucaju poledice.

 

Ovaj znak bi mogao da ide uz njihov opis:

winter_autobahn_warnung.jpg

 

A to "Srbija" isto nije primjereno, ili je i ovdje u pitanju "Deutchland":

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1592 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Kako ne vidiš vezu izmedju crvenih - prema našem ZOBS-u, znak za autoput nije jednak ograničenju brzine od 120 km/h, a u onom članu koji sam citirao lepo piše da je van naselja na autoputu dozvoljeno max 120 km/h.

 

Ono moje "Srbija" se izmedju ostalog, i odnosi na primere kao što si izvukao ova dva potpuno različita primera za upotrebu dopunske table.

 

A onaj znak sa pahuljicom na tvojoj slici ja stvarno nikad nisam video. Ne mislim samo na putu, nego ni po ovim raznim sajtovima sa znakovima, pa bih voleo ako može neko da me demantuje da u Srbiji isti postoji??

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pazi ovako, zakon o saobracajnim znakovima je isti u cijeloj evropi, tj. znakovi imaju isto znacenje.

Na uslasku u svaku zemlju ima tabla sa vazecim ogranicenjima brzine za tu zemlju.

Na toj tabli ima sledece:

 

- Autoput

- van naselja

- u naselju

 

Znaci, kad ja udjem u Srbiju i vidim znak za autoput, ja primjenjujem max brzinu koju sam procitao na granici,

osim ako ne stoji znak koji explicitno odredjuje max brzinu (kao ono 80 kroz BG). Zato i ima taj znak posle svakog ukljucenja.

 

Znaci autoput nije nikada u naselju! To dodje kao neka ambasada medju putevima.

U sred beograda ima jedan komadic Holandije, i kad udjes tamo ti si legalno na Holandskoj teriroriji.

Tako i autoput kroz naselje, i dalje je autoput i bez dodatnog znaka max brzina je 120 km/h.

 

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1592 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

I opet, nažalost, nisi u pravu.

 

Samo da naglasim: nažalost

 

Naime, ovo je Srbija, i ovde ipak važe malo drugačija pravila.

Voleo bih da sad mogu da ti pokažem članak i slike iz jučerašnjih 'Novosti', pa da vidiš sve nove budalaštine http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=174470&title_add=Nova%20tabla%20najavljuje%20grad&kword_add=saobracaj%2C%20saobracajni%20znakovi.

Dole je slika novog saobraćajnog znaka koja će uskoro u Srbiji označavati naselje, i zarad daljeg objašnjavanja nazovimo ga "naselje"

Slika iz novina koju ne mogu da nadjem na netu je slika znaka koji će biti postavljen na graničnim prelazima na ulasku u Srbiju.

Na tom znaku će biti obeležene maksimalne brzine dozvoljene u naselju i van naselja, i to tako što će biti poredjano u jednoj liniji znak naselje i ograničenje 50, pa precrtan znak naselje (sa crvenom dijagonalnom linijom) i ograničenje 80.

U sledećoj liniji znak za motoput (put rezervisan za motorna vozila), znak naselje, ogarničenje 50, pored njega precrtano naselje i ogrničenje 100.

Pogadjate poslednju liniju - autoput, naselje, 50 i pored toga precrtano naselje, 120.

post-8212-12879069206316_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

hmz... ovu pahulju u trouglu nisam ni ja video, sad prelistavam udzbenik za polaganje voznje i nema ni tamo.

za dopunsku tablu kaze sledece: "Dopunsne table su sastavni deo saobracajnog znaka i blize oznacavaju znacenje znaka"

 

e sad, pahulja ispod ogranicenja znaci da se to ogranicenje primenjuje kada na kolovozu ima snega/poledice, zasto bi vazilo ogranicenje ako je put cist, a oko puta ima metar snega, taj sneg pored puta ne ometa kretanje vozila.

 

a ovo "iznenadna poledica" mi zvuci jako tupavo,(ne vredjam nikoga tako pise i na nekim sajtovima)  ne dolazi to iznenadno - ako je minus i bilo je padavina naravno da ce biti poledice, ali ne moze sad da bude iznenadna poledica u julu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

I opet, nažalost, nisi u pravu.

 

Samo da naglasim: nažalost

 

Naime, ovo je Srbija,...

Dole je slika novog saobraćajnog znaka koja će uskoro u Srbiji označavati naselje

...

 

Izgleda da je stvarno Srbija.  :-X

 

Evo sta citam i nevjerujem:

"

...

Jedan od znakova, sa kojima će se vozači najčešće sretati jeste "naseljeno mesto". On obavezuje da se brzina ograniči na maksimalnih 50 kilometara na čas.

Okanović, ipak, ističe da je potrebno jasno razgraničiti odakle počinje i gde se završava ta zona. U Beogradu, recimo, nije moguće celu teritoriju označiti ovim znakom, jer ne važi za mostove, bulevare duž kojih nema zgrada sa obe strane, na Rakovičkom putu... Zato će postavljači znakova imati veliku odgovornost da precizno postave odgovarajuću signalizaciju.

...

"

Bas super da se i u Srbiji konacno uvodi znak za naseljeno mjesto.  ::) Pa da li taj ministar ima vozacku dozvolu? Ne, da li je on normalan?

LM, problem ce biti Beograd jer nije moguce postaviti znak za ogranicenje brzine po bulevarima i mostovima, pa ce Beograd da "isjeckaju".

HAHAHAHA

U svakom slucaju, autoput nisu naveli, tako da to ostaje u naselju.  ::)

Znaci nevjerovatno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

mali off...znakovi su prolazna pojava  ;D da pojasnim... ispred zgrade u kojoj živim u startu su napravili manjak parkinga i ljudi od kad je zgrade parkiraju i u jednoj traci dvosmernog puta... skoro  postaviše i  znak zabrane parkiranja i zaustavljanjana toj strani puta, 2 jutra posle toga je dolazio pauk i odnosio kola a ljudi i dalje nastaviše da parkiraju jer nemaju gde... samo što je znak nestao... fight fire with fire...

 

Kad smo već kod znakova za dozvoljenu brzinu, prošle godine sam dva puta uhvaćen od radara u istom danu ( a još 3 sam izbegao nekako) u okolini Zrenjanina, gde su postavili ograničenje na 60 za dvosmeran put iliti regionalan put (ako se dobro sećam pravog naziva za 2smeran put između gradova). Put u dobrom stanju, bez rupa... i radar na svakih 3 km...  >:(  Čista lopovska država... na istom takvom putu sam se vozio kroz Mađarsku ka Ukraini 2005. god i kod njih je ograničenje bilo 110km/h... Stvarno dovoljno, niti je prebrzo a sporije uvek možeš da voziš ako hoćeš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1592 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

e sad, pahulja ispod ogranicenja znaci da se to ogranicenje primenjuje kada na kolovozu ima snega/poledice, zasto bi vazilo ogranicenje ako je put cist, a oko puta ima metar snega, taj sneg pored puta ne ometa kretanje vozila.

 

Je l' ovo piše u tom udžbeniku ili je to tvoja interpretacija znaka?

 

Pitam to jer u novom* Predlogu o saobraćajnoj signalizaciji (http://doku.mi.gov.rs/dokumenta/bezbednost/Predlog%20pravilnika%20o%20saobracajnoj%20signalizaciji.pdf) ne piše to, već

"7) допунска табла IV-7, која означава почетак дела пута, односно места на коме постоји опасност од неочекиваног настанка поледице;"

 

 

 

*Ovo sa "novim predlogom" je tek vic - taj predlog su objavili zimus oko nove godine, usvajanje najavili za početak ove godine, zakasnili sa usvajenjem istog, a onda se setili da objave kako ćemo da dobijemo znak za naselje...

 

 

@GhostMile - drago mi je da ti pomogah shvatiti gde mi živimo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja bi tu isao 80 ako nema snijega bez trzavica.

Ako bi me kaznili, morali bi na sudu da mi objasne gdje sam upozoren da su u Srbiji drugaciji saobracajni znaci od ostatka evrope..... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

"Neočekivanog nastanka poledice"  kad?! U sred leta na 35 stepeni?!

To bi se onda zvalo "paradoksalni nastanak poledice". Pahulja se odnosi

na snežne uslove. Ako nemožeš tako da je doživiš onda bi trbalo i leti da

nosiš lance na točkovima ili minimum zimske gume.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Dakle ovo su tacni odgovori:

 

U stvari, ograničenje je 80 pa 60 uz napomenu da je moguća pojava iznenadne poledice.

 

Stara glupost sa dodanom tablom koju naši putari koriste naopako.

 

 

Ogranicenje je 60 po znaku, a dopunska tabla oznacava da je moguce iznenadna pojmava sneznih padavina.

 

Ma ljudi 60 bez obzira na ovaj od 80,zato što je iza  znaka koji pokazuje 80 km/h nalazi znak od 60 km/h pa je njegova važnost veća u odnosu na predhodni.I nije plavi sa podtablom za snežne uslove koji bi značio preporučenu brzinu,nego je crven-a to znači poštuj i vozi barem 2 km manje da te ne navataju. ;)

 

neki dan je onaj matori trubio na telki da onaj mali znak pahulje nema nikakvu važnost !!!!  stoga 60 km ili radar pa 5000d

 

 

E sad, onaj znak ograničenja sa dopunskom tablom je budalaština u primeni zakona.

Naime, po slovu zakona, dopunska tabla sa samo nacrtanom pahuljicom znači samo da je moguća iznenadna poledica, i nema nikakvog uticaja na ograničenje iznad. Jedino dopunska tabla na kojoj piše Za vreme snežnih padavina (vidjali ste ih sigurno) "smešta" ograničenje u odredjene vremenske uslove.

Što će reći da je po slovu zakona na povelikom delu autoputa Beograd-Niš ograničenje 60 km/h!!??  ??? ::)

 

Tu se ogleda pomenuta budalaština - i policija, i svi učesnici u saobraćaju kombinaciju ta dva znaka tretiraju kao da se odnose samo na odredjene vremenske uslove, a po slovu zakona nije tako...

Dalje, da se vratim na primenu budalaština u zakonu.

 

Pre dve-tri godine sam dobio dopis pravne službe jedne naše poveće firme sa preko 200 vozila u voznom parku koji se bavio "opšteprihvaćenim zabludama" u saobraćaju kod nas, i baš ovo sa pahuljicom je bilo navedeno kao jedna od tih

Dopunska tabla sa pahuljicom nije predvidjena za upotrebu uz ograničenje brzine što se lepo može videti na već postavljanom linku http://www.vozite.com/dopunske_table.html# gde se vidi kao dopuna znaku opasnosti (uspravni trougao), a to što je koriste uz znak za ograničenje brzine...Srbija...

A inače, pahuljicu u uspravnom trouglu nikad nisam video?? Samo znak  ''klizav kolovoz'' (onaj sa nacrtanim nakrivljenim automobilom i par krivudavih linija) koji valjda oznacava "blizinu dela puta na kome  kolovoz pod odredjenim atmosferskim uslovima ili slicnim okolnostima ima klizavu povrsinu"

 

 

Ovo je jedna od zabluda koja je specificna za nas i koju je uveo netko tko je bio lijen da stavi odgovarajucu tablu ili je htio da stedi na troskovima  ;) ;D ;D

Svi vi koji ste mislili da je ogranicenje 60 po snijegu, ustvari ste procitali sta je "pisac htio da kaze", ali ne i ono sto stvarno pise.

Sve je objasnjeno u prethodnim postovima, pa ja nebih dodatno objasnjavao.

Dobra stvar kod ove zablude je sto je i policija mislila da tu pise da je ogranicenje 60 po snijegu, a u ostalom vremenu 80, pa nisu nikoga jurili  ;) ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Vidim, da ste ovde svi neki "jaki"  :D :D  saobračajni stručnjaci, ali kladim se, da još niste videli najnoviji znak, koji će obično stajati u blizini katoličkih crkva.

post-639-12879069338053_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Vidim, da ste ovde svi neki "jaki"   :D :D   saobračajni stručnjaci, ali kladim se, da još niste videli najnoviji znak, koji će obično stajati u blizini katoličkih crkva.

::)

 

 

:D :D :D :D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Savrseno. jel vazi samo za puteve u Irskoj ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

 

Dobra stvar kod ove zablude je sto je i policija mislila da tu pise da je ogranicenje 60 po snijegu, a u ostalom vremenu 80, pa nisu nikoga jurili  ;) ;D

 

 

 

 

;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Dobra stvar kod ove zablude je sto je i policija mislila da tu pise da je ogranicenje 60 po snijegu, a u ostalom vremenu 80, pa nisu nikoga jurili  ;) ;D

 

 

jbte, 90% ljudi "u zabludi"... :o

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

60 u slucaju  snega bez obzira na nepravilnost za koju nisam ni znao.

Ogranicenja sa dodatnim tablama ima koliko hoces i ovo je samo jedna od primenjenih kombinacija makar i nepravilna.  Sama pahulja sta god znacila sama za sebe mi ne predstavlja nista jer je ovde u kombinaciji sa znakom ogranicenja koga dopunjuje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Je l' ovo piše u tom udžbeniku ili je to tvoja interpretacija znaka?

to je tumačenje instruktora vožnje, pošto mi devojka polaže ovih dana pa sam je iscimao da smara instruktora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

Ja tu vozim 60,ali u prvoj  :)

Ogranicenje je 80,od Bubanj potoka

pa do izlaska zi Bg,gde prestaje ne znam...

 

malo posle iskljuchenja za aerodrom ima ukjuchenje neko .. i malo posle toga

je opet 120 :) ...

e sto ej najgore tu nemozesh vozish ko chovek jer se redovno pojavi neki ''zeljo'' sa

golfom bosanskih tablica koji dimi uzas a pritom ide 100-110 .. to su moja zapazanja

vozacha motornog vozila B kategorije ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja