Jump to content

Moto Zajednica

Protest bajkera u Francuskoj

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: SOMEWHERE IN TIME

cesto sam  na putu bg pariz i vidjao sam dosta protesta  cim neko protestuje  izlaze svi  i pridruzuju se , vozaci tramvaja tu su i autobusi  kamioni avioni .....  a mo ni pljeku sa  lukom nemozemo da udruzimo, pa neka na  i hebu  kad smo taki , i da  uspeli smo za  6 meseci ad popunimo  listu od 200 ljudi . jbga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova

Fantasticna akcija!

Kod nas, na srecu, policija jos uvek ne kaznjava provlacenje izmedju traka. Takodje, na srecu, nisu nas nagazili kao njih za placanje parkinga za motore. Kazem 'na srecu', zato sto je kod nas sve usporeno, pa i takvo kaznjavanje. Nasim zahtevima cemo se direktno boriti da se provlacenje dozvoli, a ako se desi da nam se to ne dozvoli i ako policija bude pocela da pise kazne za takvu voznju, organizovacemo bez dileme takve proteste.

 

Interesantno mi je sto se ne bore protiv cene registracije, iako su im cene daleko iznad nasih cena registracije.

 

Tako je druze Pablo!

 

Odusevili ste me kako Vasim ispravnim stavom, bravo!!!

 

Sledeci Vase razmisljanje i ja cu bit za proteste, sa razervom, samo ukoliko motociklistima budu odsecali desnu ruku za filtering. Ranije stvarno nema potrebe, kad je kod nas, slozicu se, sve potaman, skoro idealno!?

 

Takodje i mene, kao i Vas, cudi odakle u Francuskoj vece cene registracije motora, mislim jes da imaju visestruko veca primanja i veci standard i oni sa najnizim primanjima ali eto ljudi se ne bune pa zasto onda i mi ne bi malo zacutali!

 

Srdacan pozdrav sa Marsa!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Druze Ziko,

 

Hajde molim Vas uradite jednostavnu akciju pronalazenja informacija o visini godisnje registracije za nekoliko tipicnih motocikala u Francuskoj. Obzirom na Vase pisanje na forumu, deluje mi da ste vec sad potkovani cinjenicama, pa to ne bi trebalo za Vas da bude problem.

 

Unapred zahvalan,

Pablo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Svaka cast francuzima. I mi smo ovdje imali jednu slicnu paradu kad su htjeli da nas "ukljuce" u projekat "putarina po km".

Inace "putarina po km" je izmisljena da se smanji guzva, pa nije bilo bas velike logike da se i motori "ukljuce".

Za sad su odustali od nas, ali djavo nikad ne spava (...jer treba mu loooovaaa, sto bi rekao Bora)

 

Kod nas je zabranjeno provlacenje na semaforima, kao i trava sto je zabranjena, tj. tolerise se.

Tj. nije zaranjeno sa vise vozila voziti u istoj traci, ali ako predjes liniju, kaznjiv si.

Na autoputu nije zabranjeno provlacenje kad je guzva, s tim da se ne ide brze od 10km/h od ostalih.

 

Inace putarina (bez osiguranja) kosta u Holandiji 96 eura godisnje za sve motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

96 evra,pazi kad bih im dao  ::) odakle mi jos toliko?

I koja putarina-bolje reci RUPArina-bar kod mene

 

Pa koliko im ti dajes za taj Kawasaki, ako dajes?

Bokilic se zali na nekih 300-400 eura za njegov Suzuki.

Sta je kod vas uracunato u tu cijenu "registracije"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Svaka cast francuzima, tako cemo i mi  :)   A ovaj je ili pao sa marsa ili  je neki štrajk brejker.....mora da se jadno osecao

 

 

 

Ovo je garant Srbin na privremenom radu u Francuskoj  ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Svaka cast francuzima, tako cemo i mi  :)   A ovaj je ili pao sa marsa ili  je neki štrajk brejker.....mora da se jadno osecao

 

Ovo je garant Srbin na privremenom radu u Francuskoj   ;D ;D ;D

 

 

Маа јок, него пош'о правац Србије да се упише у листу петиције протеста против скупих регистрација...

>:(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda cbf 500

evo malo da razjasnim zbog cega se kolege bune....

 

protest je organizovala FFMC ( federation francaise des motards en colere) koja postoji i aktivna je vec 30 god. Oni su poslednjih 8 meseci pregovarali bezuspesno sa francuskom vladom i delegacijom za sigurnost na putevima povodom novog zakona koji ogranicava motocikliste da prodju izmedju kolone i primorava ih da se ponasaju kao automobili. Pored toga bune se i zbog striktnih tehnickih pregleda motora, kao i pregleda na licu mesta od ovlascenog lica koje te zaustavi u saobracaju Ono sto sam ja procitala na njihovom site-u je da mnogi stari motocikli po tom pravilu nece moci da se registruju jer nemaju migavce,a pritom i nece moci da izvrse homologaciju istih  ili da oni koji voze motore sa side car-om nece moci da se registruju ( zbog novog zakona u kome nije dozvoljen side car), da bilo kakvo menjanje na motociklu koje nije po standardu proizvodjaca nece proci tehnicki pregled, takodje ne mogucnost homologacije. Francuska vlada iznosi argument da ce primoravanjem tehnickog pregleda smanjiti smrtne ishode i udese u kojima ucestvuju motociklisti zbog neadekvatne i prepravljene opreme na motorima.

Ono sto nisam shvatila je da li oni traze trajno izuzece tehnickog pregleda!?

jos jedan podatak govori da je u francuskoj zakonom odobreno registrovati motocikl do 74 KW.Sve sto je preko ne moze.

Toliko o tome sta oni zahtevaju i koliko dugo pregovaraju....

 

e sad kad bi mi neko rekao koliko je tih 74 kw.....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

74 * 1.36 = 100.64 KS

LM, francuzi su najorganizovaniji sto se tice toga i znaju svoja radnicka prava, imaju najbolji radnicki sindikat. Moj otac je jednom bio na carini kada su se francuski kamioni poprecili i napravili blokadu granica gdje god da su se nasli, samo zato sto je na tamo nekoj granici carinik gurnuo(udario, ne znam) jednog francuskog kamiondziju... Kad bi to kod nas tako bilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Postoji greska u prevodu nekog od kolega. U Parizu (a cini mi se da je ovo Pariski centralni autoput) je dozvoljeno motoristima da idu izmedju kola i postoji kazna za vozace automobila ako se ne pomere u trenutku nailazenja motora. Motorista mora da upali sva cetiri migavca u toku prolazenja izmedju kola. Njima su ovo pokusali da zabrane prosle ili predprosle sezone pa su napravili bas ovakav protest i to im je omoguceno. Tu su bili jos neki zahtevi ne secam se tacno. Inace za sklanjanje automobila kad nailazi motor-to je proverena prica i osecao sam se zasticen ko beli medved.

A sta rade oni koji nemaju prekidac za "sva cetiri"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jeste, pa će ti proraditi elektronska blokada i ugasiće motor, a onda baš nećeš stići daleko :) No, odosmo u totalni off ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Postoji greska u prevodu nekog od kolega. U Parizu (a cini mi se da je ovo Pariski centralni autoput) je dozvoljeno motoristima da idu izmedju kola i postoji kazna za vozace automobila ako se ne pomere u trenutku nailazenja motora. Motorista mora da upali sva cetiri migavca u toku prolazenja izmedju kola. Njima su ovo pokusali da zabrane prosle ili predprosle sezone pa su napravili bas ovakav protest i to im je omoguceno. Tu su bili jos neki zahtevi ne secam se tacno. Inace za sklanjanje automobila kad nailazi motor-to je proverena prica i osecao sam se zasticen ko beli medved.

A sta rade oni koji nemaju prekidac za "sva cetiri"?

logicno upale samo jedan migavac, to je kao znak da prolaze izmedju jer ako nemaju migavac moze pandur da ih kazni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

A sta rade oni koji nemaju prekidac za "sva cetiri"?

kupe yamahu  ;D

:D Da, to je i jedino u cemu je bolja, ima dugme za sva cetiri  ;D Sto rece Jager, odosmo u totalni off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: CB 600 F

Postoji greska u prevodu nekog od kolega. U Parizu (a cini mi se da je ovo Pariski centralni autoput) je dozvoljeno motoristima da idu izmedju kola i postoji kazna za vozace automobila ako se ne pomere u trenutku nailazenja motora. Motorista mora da upali sva cetiri migavca u toku prolazenja izmedju kola. Njima su ovo pokusali da zabrane prosle ili predprosle sezone pa su napravili bas ovakav protest i to im je omoguceno. Tu su bili jos neki zahtevi ne secam se tacno. Inace za sklanjanje automobila kad nailazi motor-to je proverena prica i osecao sam se zasticen ko beli medved.

A sta rade oni koji nemaju prekidac za "sva cetiri"?

logicno upale samo jedan migavac, to je kao znak da prolaze izmedju jer ako nemaju migavac moze pandur da ih kazni.

Nije mi to previse logicno, jer time dajes znak da zelis da se prestrojis u drugu traku a ne da hoces da ,,filtriras,,. I zasto bi onda bilo ko palio sva cetiri umesto da samo da zmigavac. Ali ako kazes da si licno video, ja ti verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Licno video, licno probao i licno se osecao k'o Obama na turneji. I to oni se ne sklanjaju toliko da bi ti proso vec sam u trenucima mislio da ce da izlete sa puta hahahah  show program  :) :) :)  Jbg niko nece da razmislja sta da radi sa zgazenim motoristom bio on u pravu ili ne a jos kad su ubacili i kao propis onda im se ni pare ne bacaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: honda cbf 500

Licno video, licno probao i licno se osecao k'o Obama na turneji. I to oni se ne sklanjaju toliko da bi ti proso vec sam u trenucima mislio da ce da izlete sa puta hahahah  show program  :) :) :)  Jbg niko nece da razmislja sta da radi sa zgazenim motoristom bio on u pravu ili ne a jos kad su ubacili i kao propis onda im se ni pare ne bacaju.

hmmm.... nisam bas sigurna da je zakon bio takav.....

 

http://www.ffmc.asso.fr/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Ovde pise situacija vezana za protest i za njihove zahteve, video sam i datum. Ja sam pitao za to prijatelje tamo(proslog leta ) i rekli su mi da je tako kako sam prezentovao....da li je to bilo u proceduri tada ili ne ja stvarno ne znam al znam sta mi je receno i znam da se kola sklanjaju ko luda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja