Jump to content

Moto Zajednica

Predlog

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Imam jedan predlog pa da cujem sta kazu ostali.

Sta mislite da neko napise recimo koje sve vrste takmicenja postoje (tipa MotoGP, SuperBike i dr.), koje su razlike izmedju njih, pravila, koliko trka ima u sezoni, kako se boduju trke, uslovi da bi neko ucestvovao i sl. i to stavi kao lepljivu. Napisao bih i ja samo ja se uopste ne razumem u te stvari :oops: tj. tek od skoro sam poceo da pratim ta desavanja zbog cega mi je izmedju ostalog i pala ovakva ideja na pamet.

 

Sto se mene tice ja jedino mogu ako to vec neko ima na engleskom da mi posalje na e-mail pa da ja iscimam nekoga da to lepo prevede i okacim, ako se niko drugi ne javi kao dobrovoljac za ovaj prljavi posao :twisted:

 

P.S. Ideja je proistekla iz zelje da i ja dam barem mali doprinos ovom forumu koji je meni dao jako puno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ima dosta postova na tu temu samo su razbacani po forumu... mali caca je u jednom postu detaljno objasnio razliku izmedju sbk-a i moto gp-a...

podrzhavam ideju i dobrovoljno se javljam da c/p sve postove vezane za ove razlike i ostale stvari prikupim u ovu temu, naravno ako se admini slazhu :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Takmicenja i klasa ima toliko da je to strasno :)

 

u GP takmicenjima potoje 3 klase na svetskom nivou. To su do 125, do 250cc i MotoGP klasa koja je od ove godine limitirana na 800cc-4 taktne motore. Dok u klasama 125 i 250 ucestvuju tako reci iskljucivo 2-taktasi, u njjacoj klasi oni vise ne mogu ucestvovati. Motori u GP takmicenjima nisu motori koji se mogu naci u serijskoj proizvodnji, a timu WCM je bilo zabranjeno da koristi prepravljene Yamahine R1 masine, jer sadrze elemente motora iz serijske proizvodnje.

 

Superbike su serijski motori zapremine do 1000cc, sa dozvoljenim prepravkama.

 

Superstock 1000 su isti motori, ali su dozvoljene mnogo manje prepravke.

 

Supersport su poput superbike motora, ali zapremine do 600cc (4 cilindra), do 750cc (2 cilindra) i nisam siguran, da li je sa Daytonom 675 to ograniucenje za 3-cilindricne motore.

 

Superstock 600 su kao supersport, ali su dozvoljene znatno manje izmene.

 

Eto to je zaista ukratko o ovoj vrsti takmicenja, jer poistoje i takozvana TT takmicenja sa slicnom podelom, zatim supermoto, moto-cross, speedway, drag takmicenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Æale æale, sta bi mi bez tebe. Nista! Puno hvala na ovome. I mene je to zanimalo, jer su me neke stvari zbunjivale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Evo malo sam se pozabavio i detaljnije opisao razlike u SBK, Supersport, Stock 1000 i Superstock klasama:

 

Kada je rec o superbajk takmicenju, stvari su malo nejjasnije, ali cu navesti osnovne razlike. Postoje 4 klase. Superbike(1000cc), supersport(600cc), stock 1000 i superstock(600cc).

-Kod sve 4 klase u pitanju su motori koji se nalaze u serijskoj proizvodnji, ali su prepravljeni za trke.

-Sve 4 klase moraju imati precnik i hod klipa kao serijski motori, a ista stvar je sa cilindrima i sistemom za ubrizgavanje goriva.

-Takodje sve 4 klase moraju imati isti ram kao na serijskim motorima.

-Superbike klasa ima ogranicenje sirine felgi na 4” naprijed i 6,25” nazad. Ostale klase moraju imati iste dimenzije kao serijski motori.

-Prednja viljuska takodje moze biti modifikovana, ali istog tipa, samo na superbike motorima, dok ostale klase moraju imati serijsku prednju viljusku.

-Zadnja viljuska moze biti potpuno drugacija kod superbike motora, dok ostale klase moraju koristiti serijsku zadnju viljusku.

-Kocnice kod stock 1000 i superstock motora moraju biti originalne, dok superbike i supersport mogu menjati ili modifikovati kocioni sistem.

-Slik gume mogu koristiti samo superbike motori.

-Oklopi moraju biti slicni originalnim, a rezervoar je dozvoljeno mjenjati samo u superbike klasi.

-Stock 1000 i superstock moraju imati bateriju iste velicine kao originalni motori, a ista stvar je i sa hladnjacima.

-Samo kod superbike motora su dozvoljene izmjene na radilici, bregastim, kucistu filtera, klipovima i kvacilu.

-Sistem palenja i startovanja motora mora ostati isti kod stock 1000 i superstock motora.

-Izduv je dozvoljeno mjenjati u svim klasama.

 

Eto to bi bile glavne razlike. A sad pun gas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja