Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

u čemu se razlikuju prednji od zadnjih diskova?

nalaze se na prednjem tocku za razliku od zadnjeg diska koji je na zadnjem tocku :nanana:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Juče sam se malo provozao i jutros vidim ispod motora mali flekič. Gledam u 3pm šta je sad to. Ispod bilo malo masno. Obrišem, stavim papir ispod motora, da vidim, jel možda nešto pušta!? Ništa! Sve suvo! Prije nekoliko dana sa spray-em našpricao sam lanac! Jel moguče da je to od spray-a? Motor je stajao nekoliko dana i sve OK, onda sam juče išao na vožnju i jutros mali flekič! WTF???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ako nigde ne slini na agregati vrlo verovatno da je sa lanca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Pa malo je bilo masno i dno motora! Možda je bacalo sa lanca naokolo...? Kad sam papirom obrisao i očistio motor, ostalo je sve suvo i čisto! Ni kap ispod motora na papiru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Prvo nam prenesi od koje vrste tečnosti je fleka, pa da većamo.

P.S. Nadam se da mi braća Teneraši ne zameraju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ni najmanje... nego ako si vozio po kiši ili barama, moguće je da si negde uterao vodu koja se posle ocedila.. takođe proveri nivo tečnosti u akumulatoru (ako ti regler prepunjava onda ključa voda u akumulatoru a izlazi kroz izdusno crevo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Nisam vozio po kiši ili barama! Fleka je bila masna i izgledalo je kao ulje. Barem mislim tako. Videču sledeči put kad ču se voziti, šta če biti. Ako če biti donji dio motora opet malo mastan, šta bi moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

zavisi gde masti, ako masti sa desne strane (gde je fuzaster sa zadnjom kočnicom) tu ti se nalazi filter za gorivo pa moguće da je popustila neka od Oring gumica... ako nije to možda neki dihtung je popustio... operi motor pa vidi gde slini...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ajd da i ja pitam nesto, kupio Givi kofer pa mi je sad potreban nosac kofera , ili bar neka sema kako se pravi, savet nekog ko je vec to pravio ili ko moze da napravi naravno sa cenom koliko bi to zadovoljstvo izaslo. Bilo sta sto bi pomoglo jer ne bi hteo da plocu direktno srafim na rep motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Moze biti da nisi dobro stegao filter ulja a ne goriva kako kaze Popsy (on se nalazi sa desne strane odozdo na motoru) ako si ga menjao. Ako si sipao full sintetiku a bila je neka polu sintetika ili mineralno.... mora da propisa negde...... sintetika ti ocisti ceo motor iznutra od garezi i masti koja zadihtuje rupice..... poeri motor pa ga pusti da radi na leru da vidis gde ce da kapne

 

Za nosac kofera idi u Laboratoriju ili kod Mojse ili trazi Givi-jev nosac (sto je malo teze).A ima i slika u temi pa vidi kako izgledaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Ajd da i ja pitam nesto, kupio Givi kofer pa mi je sad potreban nosac kofera , ili bar neka sema kako se pravi, savet nekog ko je vec to pravio ili ko moze da napravi naravno sa cenom koliko bi to zadovoljstvo izaslo. Bilo sta sto bi pomoglo jer ne bi hteo da plocu direktno srafim na rep motora.

Moze se poruci Givi nosac kofera preko Aunera, kosta verovao ili ne 54 eu!!!!!!

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Ajd da i ja pitam nesto, kupio Givi kofer pa mi je sad potreban nosac kofera , ili bar neka sema kako se pravi, savet nekog ko je vec to pravio ili ko moze da napravi naravno sa cenom koliko bi to zadovoljstvo izaslo. Bilo sta sto bi pomoglo jer ne bi hteo da plocu direktno srafim na rep motora.

Moze se poruci Givi nosac kofera preko Aunera, kosta verovao ili ne 54 eu!!!!!!

:takoje:

 

Ko i šta je Auner?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

I ja sam se to pitao dok nisam ukuca Auner u pretrazivac i izbaci mi sajt ove firme nesto kao Louis. Stvarno nosac 54 eura.( ovo je kataloski broj 170/316F ) samo sto nema slika ali u svakom slucaju hvala. Jer donosi neko ako budem resio da ga kupim u Srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Ovo ne mogu da vjerujem, jer sam u petak kontaktirao direktno GIVI Italiju i pitao za nosač za ST, pa su mi odgovorili, da oni to ne rade više!

 

Dear Mr Blaz,

 

 

we thank you for your interest in our products and for contacting us.

 

With reference to your enquiry we regret to inform you that we do not produce a specific holder for side cases.

 

In order to receive any further information about our products we suggest you to contact our Importer in your Slovenia:

 

TC MOTOSHOP D.O.O.

 

LESKOSKOVA CESTA 12

 

1000 LJUBLJANA

 

Attn: Mrs. Tea Karlatec

 

E-mail: teja@tc-motoshop.si

 

tel. + 386 1 524 00 81

 

We remain at your disposal for any further information you might need and send you our

 

Best regards

 

 

Reception

 

GIVI s.r.l. unipersonale

Via S. Quasimodo, 45 - 25020 Flero (BS)

Phone: +39 030 3581253 - Fax +39 030 3583723

www.givi.it

 

Kasnije sam kontaktirao još TC Motoshop u Ljubljani i onda je zvala u GIVI još neka žena iz TC shopa i odgovor je bio isti!! Ako ti nosači stvarno pašu na ST, ima da saznam sutra, kad nazovem u Austriju i pitam! Javiču vam informaciju iz prve ruke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

proveri, ali mislim da Givijev nosač za zadnji kofer odgovara i sa TDMa (ali moraš da proveriš). Vlajko i ja imamo hepco&becker nosač zadnjeg kofera a bočne smo radili u Labaratoriji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Na Aunerovom web sajtu gledao sam spisak njihovih prodavača i našao sam i dvojicu iz SLO. Nazvao sam nekog tipa iz Lendave i rekao mu šta me muči. Sutra če da proveri u štabu u Austriji, pa če da me nazove. Ja sam na poslu, pa mogu nazvat tek posle podne! U svakom slučaju kad dobijem odgovor lepim ga na forum!

 

Pozdrav iz SLO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Ma sad sam dobro pogledao u njihov katalog za 2011 godinu. To što košta 54€ nisu nosači stranskih kofera, nego stranske ruke za nosač zadnjeg kofera! JBG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja imam nonfango nosac za zadnji kofer. Mozda mozes da nadjes takav umesto givi. Kofer mi je kapin tako da marka drzaca i nije bitna tj ne moras da juris bas givi nosac zato sto si kupio givi kofer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Ma sad sam dobro pogledao u njihov katalog za 2011 godinu. To što košta 54€ nisu nosači stranskih kofera, nego stranske ruke za nosač zadnjeg kofera! JBG

Pa bas to i trazi covek!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Ma meni nije bitno ime proizvodjaca samo da pasuje za moj kofer. Zato i gledam i domacu radinost odnosno gledam da prodjem finansiski sto bolje, kao i svi mi.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja