Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, Bigor said:

Mislim da se ovde dobro vidi, a dole je slobodan, prosto visi.
To za filter nisam znao, a bas se kanio xa kupim ovaj manji jer mi je veliki koji sada imam malo poruzan261ad4bd0e53911f8c344f049d79e6af.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Druže jbg kod mene to crevo ide u vakuum pumpu, ne visi dole. Ne mogu da nađem nigde ni jedan prikljčak na karburatoru gde bi ga priključio. Ne'am pojma. A spušta se dole još sa par creva i to je to. Ću ga skinem ko ga šiša.

20200120_182840.jpg

20200120_182948.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Haj strpi se do sutra da pogledam, to su mi slike iz telefona, pa nosam 100% siguran

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4794 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, Novola je napisao:

Majstori čemo služi ovo faking crevo? Ne sećam se odakle sam i da li sam ga uopšte raskačio kad sam skidao rezervoar.. zadnji kraj ide dole ka zemlji, nije spojen ni na šta.

20200120_145056.jpg

To crevo ide tacno tu gde ti stoji filter, odvodi gorivo kada prelije, bar je tako zamisljeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Vidi ovako... Na svakom usisu (imaš ih 2) imaš po jedan taj ˝pipak˝ (pričam o onoj slici gde si slikao silikonsko crevo što si rekao da ti ide na vakuum pumpu). To su ti vakuumi, i oni služe da se radi sinhronizacija karbova. U normalnom radu motora sa jednog ide na vakuumsku pumpu, a drugo treba da je zatvoreno, tj na tom drugom je navučeno crevo nekih 20-30cm dužine, ali je crevo na drugom kraju zatvoreno. Ne sme da budu otvoreni ti vakuumski izvodi, jer će motor vući falš vazduh na usisu...

 

Crevo koje je tebi odspojeno mi se čini (kao što je rekao bdada) da bi trebalo da ide na lonče karburatora, na ispusni izvod... Evo obeležio sam na slici...

 

20200120_145056.jpg.2f67c5c9c90c5261455b38181cb9285f.thumb.jpg.1ab7dca9cc9ba2cf0742ab75da681ff4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sad sam klecao i zavirivao, izgleda da si u pravu i da ide na vakum pumpu, a od preliva vise

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
8 minutes ago, ThePainkiller said:

. U normalnom radu motora sa jednog ide na vakuumsku pumpu, a drugo treba da je zatvoreno, tj na tom drugom je navučeno crevo nekih 20-30cm dužine, ali je crevo na drugom kraju zatvoreno.

Pa kod mene ne stoji tako...obe te male sisice su otvorene... Jedino gde to crevo i može da dohvati je taj mali ispust i siguran sam da ste 100%  u pravu, tu ću ga i spojiti. Al gde je to drugo crevo, što treba da je zatvoreno na kraju... tome ni traga ni glasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 4 minuta, Novola je napisao:

Pa kod mene ne stoji tako...obe te male sisice su otvorene... Jedino gde to crevo i može da dohvati je taj mali ispust i siguran sam da ste 100%  u pravu, tu ću ga i spojiti. Al gde je to drugo crevo, što treba da je zatvoreno na kraju... tome ni traga ni glasa.

Ček, ček...polako...

 

Ja sam ti pričao o ovoj slici:

20200120_182840.jpg.5cf3bce96995b2b0453cc76d78bfff37.thumb.jpg.4083bbd02542b9318568959f7f7e2746.jpg

 

Ovde sam ti obeležio crvenim krugom prvi vakuum i crevo koje ti ide na vakuum pumpu. Žutim krugom sam ti obeležio crevo koje bi trebalo da ide na drugi vakuum (na drugom usisu) i ono bi trebalo da je na kraju zatvoreno...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
19 minutes ago, ThePainkiller said:

Ček, ček...polako...

 

Ja sam ti pričao o ovoj slici:

20200120_182840.jpg.5cf3bce96995b2b0453cc76d78bfff37.thumb.jpg.4083bbd02542b9318568959f7f7e2746.jpg

 

Ovde sam ti obeležio crvenim krugom prvi vakuum i crevo koje ti ide na vakuum pumpu. Žutim krugom sam ti obeležio crevo koje bi trebalo da ide na drugi vakuum (na drugom usisu) i ono bi trebalo da je na kraju zatvoreno...

Sad sam našao još jedno nepovezano crevo sa šelnicom koja je ko fol bila ZAGLJAVLJENA iza cilindra, i na drugom kraju creva je kao čepić, znači zatvoreno crevo. To treba da nakačim na isti onakav nastavak gde mi je na drugom usisu crevo koje ide u vakuum pumpu. Jel tako? Znači jedno crevo u pumpu (što već stoji) i drugo (zatvoreno crevo) na drugi, isti takav nastavak?

20200120_192131.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da, svaki karb za sebe. Ali to se moze i napraviti ako nemas creva, bitno je da ne prelivaju

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Znal ko cija je ovo makina? Bas dobra kolor sema 2018 na dedamrazijadi98b148cdaaa0ae628bcfa4805caf7c9c.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 38 minuta, Novola je napisao:

Sad sam našao još jedno nepovezano crevo sa šelnicom koja je ko fol bila ZAGLJAVLJENA iza cilindra, i na drugom kraju creva je kao čepić, znači zatvoreno crevo. To treba da nakačim na isti onakav nastavak gde mi je na drugom usisu crevo koje ide u vakuum pumpu. Jel tako? Znači jedno crevo u pumpu (što već stoji) i drugo (zatvoreno crevo) na drugi, isti takav nastavak?

20200120_192131.jpg

Imaš ti crevce i na drugom vakuumu. Eto ono crno crevce, iza ova dva debela creva... A to što držiš u ruci trebalo bi da ide na kutiju filtera vazduha sa donje strane i treba da bude zatvoreno na kraju. Ono se sa vremena na vreme očepi i pusti se da izađe ulje (ako se pojavi u kutiji filtera vazduha) i onda se ponovo zatvori da ne vuče falš vazduh...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4794 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 44 minuta, Novola je napisao:

Sad sam našao još jedno nepovezano crevo sa šelnicom koja je ko fol bila ZAGLJAVLJENA iza cilindra, i na drugom kraju creva je kao čepić, znači zatvoreno crevo. To treba da nakačim na isti onakav nastavak gde mi je na drugom usisu crevo koje ide u vakuum pumpu. Jel tako? Znači jedno crevo u pumpu (što već stoji) i drugo (zatvoreno crevo) na drugi, isti takav nastavak?

20200120_192131.jpg

Nije, to sto drzis u ruci ti je crevo sa air box-a, crevo za vakuum (sa prednje strane usisa) je dovoljno 2-3 cm i obavezno dobro zatvoreno, na soljama karbova jedno crevo je obavezno jer sluzi za preliv a drugo za drenazu kada odvrnes srafic, solja koja ima preliv je malo drugacija, slike ispod, na nju nakaci ono sto je naslonjeno na filter a drugo (sam napravi), moze i ne mora.

IMG_20200120_201528.thumb.jpg.30874d2e702986da13b2dfdae25cf745.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@bdada Mala digresija... oba lončeta imaju preliv i na obe će teći benzin ako se obori motor. Stim što na jednom lončetu je preliv na istom stubiću gde je i ispust lončeta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
17 minutes ago, bdada said:

Pisemo u isto vreme, valjda ces pohvatati. :neznam:

Pišite pišite vi samo, hvatam ja beleške polako, hvala vam na vremenu i strpljenju, za mene su ovi neprocenjive informacije. Uglavnom kapiram sve...kao :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4794 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 33 minuta, ThePainkiller je napisao:

@bdada Mala digresija... oba lončeta imaju preliv i na obe će teći benzin ako se obori motor. Stim što na jednom lončetu je preliv na istom stubiću gde je i ispust lončeta...

Ovo bas i nije tacno, osim ako neces odvrtati sraf za drenazu kada se prevrne motor :D

Elem, solja koju sam slikao ima preko cevcice otvoren prolaz za gorivo mimo srafa za drenazu, druga solja nema a cevcica ima funkciju tek kada se odvrne sraf, njena funkcija je da dozvoli dotok vazduha kada dreniras tu solju u protivnom bi imao vakuum.

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Jbt sto puta sam ih skinuo, a na to nisam obratio paznju. Tacno nemae780fad684029192cb94ce5e75d8b39a.jpg

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
13 hours ago, ThePainkiller said:

A to što držiš u ruci trebalo bi da ide na kutiju filtera vazduha sa donje strane i treba da bude zatvoreno na kraju

Jel na ovaj nastavak možda?

20200121_092627.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja