Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 486 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

ma kad je toplo napolju kazaljka je na polovini, ventilator upali tek na oko 3/4. sto je ok skroz.
Nego me brine sto sad nikako da se zagreje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Valjda je i normalno kada je hladnije da brze gubi trmperaturu ali ako ti je termostat ispravan i originalan nema sta da brines jer je to sve u opsegu koji je predvidjen za taj motor.
Problem bi veci bio da ga pregreva, to bi znacilo da termistat ne radi, a opet da se nikako ne geje da ne zatvara tj zaglavljen.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1993 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 7 sati, el classico je napisao:

Nahrani svinje a u motor ne diraj.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Primetio sam da kako se završi sezona, a nije to samo slučaj u našoj "sekti", počinje pametovanje,  čačkanje i karabudženje čak i ako je motor besprekorno fercerao cele sezone. A onda kad krene nova sezona ono standardno - ne znam šta mu je super je radio prošlog leta a sad zajebava. Ljudi uradite sevis, mali ili veliki, ako mu je vreme, očistite motor, ako ima potrebe uradite nešto na estetici, proveravate akumulator ili ga priključite na režim održavanja i parkirajte kamilu. Manite se igranja i mehaničarskih zahvata ima drugih i pametnijih načina da se ubije zimska dosada.  

Promenio član Arso
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 486 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Motor vozim skoro cele godine, tako da od tog parkiranja nema nista. Zato i ne stizem da radim nesto ozbiljnije oko njega :D
Nego jednostavno ranije po hladnom vozio krace relacije, ili bilo vise podji stani pa stigne da se ugreje koliko toliko, sad kad strsim 200-400 km u cugu na otvorenom vidim da je leden.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1993 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 7 minuta, JoeD je napisao:

Motor vozim skoro cele godine, tako da od tog parkiranja nema nista. Zato i ne stizem da radim nesto ozbiljnije oko njega :D
Nego jednostavno ranije po hladnom vozio krace relacije, ili bilo vise podji stani pa stigne da se ugreje koliko toliko, sad kad strsim 200-400 km u cugu na otvorenom vidim da je leden.
 

Ne znam zašto si se prepoznao u mom postu, budući da je on slika nekog opšteg stanja. A što se tiče agregata koji nose Tenere i TDM treba da znaš da je on prvo pravljen za Pariz - Dakar pa tek onda je počeo da se ugrađuje u serijske modele, a samim tim je sposoban da izdržava visoke temperature i da se sporije greje nego neki drugi motocikli. Ali kao što ti Bigor reče opusti se jer bolje je da se sporije greje nego da se pregreje i u slučaju kvara termodavača da prokuva.

Promenio član Arso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1595 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, Arso said:

Primetio sam da kako se završi sezona, a nije to samo slučaj u našoj "sekti", počinje pametovanje,  čačkanje i karabudženje čak i ako je motor besprekorno fercerao cele sezone. A onda kad krene nova sezona ono standardno - ne znam šta mu je super je radio prošlog leta a sad zajebava. Ljudi uradite sevis, mali ili veliki, ako mu je vreme, očistite motor, ako ima potrebe uradite nešto na estetici, proveravate akumulator ili ga priključite na režim održavanja i parkirajte kamilu. Manite se igranja i mehaničarskih zahvata ima drugih i pametnijih načina da se ubije zimska dosada.  

Uh, ja sam spremio listu zahvata, može da ga spasi samo ako ne budem imao vremena za sve svoje planove, a kad dođe proleće ima da bude : pomagajte drugovi ... :D :D :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1993 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 2 minuta, JoeD je napisao:

Jer cackam :D
 

Nisi ti od onih koji čačkaju čim si prvo postavio pitanje na forumu a ne, kao gomila njih što radi, karabudžio i igrao se mehanike pa kad vide da su ukenjali onda sledi jao braćo pomagajte!!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pa zar forum tome i ne služi? Da ne bi foruma, ja bi i dalje sedeo i plakao pored neispravnog motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1993 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 6 minuta, Novola je napisao:

Pa zar forum tome i ne služi? Da ne bi foruma, ja bi i dalje sedeo i plakao pored neispravnog motora.

Služi ali većina prvo nešto sama ili uz pomoć nadri mahaničara nešto sjebe pa onda pita.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: ex XTZ 750 SuperTenere, now Suzuki V-Strom 650 2004

Nemojte tako, mora se nešto čačkati i spremati lagano za sledeću sezonu. Evo ja se spremam da ubacim el. pumpu benzina pa da se vozim malo da vidimo kako fercera i puni li dovoljno za pun gas. 

 

Ima li nas dosta sa el. pumpama bas me zanima?

 

Usput ako je neko planirao nabavku novih guma za kamilu stanje nasih dimenzija je katastrofa u prodavnicama. Ja se namerio na Trilmax Mission ali jedva cu da iskopam samo zadnju i to u dimenziji  150/70.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Eto to sa pumpom je tipičan primjer, o tome i govorimo.

Ideš nešto što je ispravno mijenjati za nešto što neznaš kako će uopće raditi.
Nahrani svinje …..


Gesendet von iPad mit Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Ja sam ove godine radio leti! Ostaje mi jos par "sitnica" za preko zime (rezervoar i slavine).

Teneru sam pozajmio na neodredjeno od mog buraza. Stojala je skoro 10 godina u garazi

i propadala. Stari Kawasaki GTR 1000 prodao sam za 950 EUR, Teneru nisam kupio ali

sam ulozio fine novce. Ovo je spisak sta sam sve odradio:

 

       UKUPNI TROŠKOVI ZA MOTOCIKL U 2021 (MAJ-OKTOBAR):

 

1. NOVE GUME MITAS (KupujemProdajem), NOV AKUMULATOR FULBAT (Motoland), NOV ČEP REZERVOARA I NOVA BRAVA ZA PALJENJE (Götz)

NOVE VELIKE I MALE MEMBRANE ZA KARBOVE, DVA KOMPLETA ZA REPARACIJU KARBOVA SA DIZNAMA I TUBAMA (Kedo): 585 EUR

2. MOTORNO ULJE, FILTER ULJA, FILTER VAZDUHA, NOVE SVEĆICE (Šimi moto): 50 EUR
3. LEŽAJ PREDNJEG TOČKA, REGLER, KOČIONA TEČNOST, ULJE U VILJUŠKAMA, ANTIFRIZ, RUKE MAJSTORA: 250 EUR
4. REGISTRACIJA: 200 EUR
5. OSTALI TROŠKOVI ZA GORIVO, RUČKOVE,PIVO I ŠETNJU TAMO VAMO DA BIH OBAVIO SVE TO: 150 EUR

--

UKUPNO: 1235 EUR

 

       TREBA DA SE OBAVI:

 

6.SREĐIVANJE I ZAŠTITA REZERVOARA OD KOROZIJE: 90 EUR ILI 190 EUR (U ZAVISNOSTI OD STANJA I SJEBANOSTI)

7. DVE NOVE SLAVINE ZA GORIVO: 260 EUR (KEDO) ILI 20-30 EUR (KINEZI)

 

Trenutno je rezervoar najveci problem i moram da ga resim hitno. Stalno mi userava filter i karbove. Verovatno cu u Kragujevcu to da resim.

Eto, hteo sam da podelim troskove ovog naseg hobija :)

Trenutno su na Polovnim Automobilima par tenera kojima sve ovo (ili bar veci deo) treba da se sredi da bi bile u voznom stanju a prodavci

drze cenu kao da prodaju suho zlato. Dobro je sto nisam kupio neku takvu jer bih puko novce za kantu a onda jos toliko da je sredim i dovedem

u vozno stanje.

 

Najpozitivnija stvar koja mi je cist dobitak na sve ove troskove i gubitke jeste da se nikad lepse i prijatnije nisam vozio nego sada! Bukvalno sam

zaljubljen u ovaj motor i sad mi je jasno zasto neki od vas imaju po vise komada, @el classico :zdravo:

 

Pozdravljam i sve ostale kolege koji su mi nesebicno pomagali i davali savete, @Bigor, @Novola, @magico i naravno g-din @Arso

 

Za sledecu sezonu bice pracka! Pozdrav svima!

 

 

 

 

viber_image_2021-11-04_18-11-43-677.jpg

Promenio član Marko81
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Ako smijem sugeriram ti da na prednje vilice navučeš zaštitne gume, Tzv. harmonike, one itekako imaju smisla i funkciju. Ja uzeo u kedo.de


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Cu 260 € slavine? Nebi ih ja uzeo nikad, mogli su staviti cijenu od 2600€. Tu zamijeni samo gumice, ima ih u Pancevu za 18€ po slavini

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: ex XTZ 750 SuperTenere, now Suzuki V-Strom 650 2004
Pre 2 sati, el classico je napisao:

Eto to sa pumpom je tipičan primjer, o tome i govorimo.

Ideš nešto što je ispravno mijenjati za nešto što neznaš kako će uopće raditi.
Nahrani svinje …..


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Bilo bi lepo da je ispravna. Em što je neispravna em što mi se usrala u zivot da nisam znao šta me zeza skoro celu sezonu. 

Inače imam tih polovnih orginala 3 kom i sve su neipravne na svoj nacin, a lepe sam  novce dao za njih.

 

E sad radi inat i stavljam elektronsku.

Od pronalaska kvara u pumpi svo vreme vozim na slobodan pad.

Autonomija mi je preko 200 km i to mi dovoljno.

 

Stavljati li zadnju gumu 150/70?

Čitao sam ranije da su se neki žalili da nesšto nije ugođaj u obaranju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Preko tri i po miliona oglasa, na jednom mestu!


Kod mene je ta dimenzija gume, ne znam da li sam se navikao ali ja peglam samo tako, vise mi je bitan polozaj koji zauzimam prilikom ulaska u krivine nego sto se obzirem na gumu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1993 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 3 sati, kovinac78 je napisao:

Nemojte tako, mora se nešto čačkati i spremati lagano za sledeću sezonu. Evo ja se spremam da ubacim el. pumpu benzina pa da se vozim malo da vidimo kako fercera i puni li dovoljno za pun gas. 

 

Ima li nas dosta sa el. pumpama bas me zanima?

 

Usput ako je neko planirao nabavku novih guma za kamilu stanje nasih dimenzija je katastrofa u prodavnicama. Ja se namerio na Trilmax Mission ali jedva cu da iskopam samo zadnju i to u dimenziji  150/70.  

Ja sam uzeo Metzeler Karro Street dimenzija koje je propisala Yamaha u Pilot sportu, doduše možda ih nemaju na stanju ali su tu za dvadesetak dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 26 minuta, Bigor je napisao:

Cu 260 € slavine? Nebi ih ja uzeo nikad, mogli su staviti cijenu od 2600€. Tu zamijeni samo gumice, ima ih u Pancevu za 18€ po slavini

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока


 

OEM bajo moj...japanac je to...ludi ljudi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma nije karburator, nema nista u njoj znacajno, a niko i ne garantuje da ti gumice nece isjeci prilikom prvog hladnijeg vremena. Ove iz oglasa su isto original, bila je ranije i slika pakovanja ali ju je sada izbacio.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Jos da dodam, bolje je Tomos rijesio slavine nego ti Japanci

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja