Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

u pm za regler, zvao sam josku juce, nije se javio...

sutra u 10h idem u moto ghost pa bi posle toga dosao kod vas (12-01pm), jel to ok? na kojoj ste adresi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12276 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

u pm za regler, zvao sam josku juce, nije se javio...

sutra u 10h idem u moto ghost pa bi posle toga dosao kod vas (12-01pm), jel to ok? na kojoj ste adresi?

 

Kako se ponaša Tenera posle današnjeg strujno - mehaničkog tretmana? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Ljudi, menjao bi lezajeve na STeneri, pa ako neko ima dimenzije napamet, bilo bi dobro da podeli info... Trebaju mi dimenzije za korman, ostale imaju u Popsy - jevom postu, to sam video...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

u pm za regler, zvao sam josku juce, nije se javio...

sutra u 10h idem u moto ghost pa bi posle toga dosao kod vas (12-01pm), jel to ok? na kojoj ste adresi?

 

Kako se ponaša Tenera posle današnjeg strujno - mehaničkog tretmana? :moto3:

odlicno! pisem par recenica kasnije!

 

kasnije: stavljen zlatni zvmx-o 520 did lanac i jt lancanici u moto ghostu cime je resen problem lupanja, 170e i besplatna ugradnja

 

arakis mi je sredio struju, problem je bio taj sto sam umesto osiguraca imao parce lima uvijenog u rolnu (na mestu one 'zice' koja se grejala, postavio sam fotku) :stabre:

navalio arakis da zameni iako je mog'o jos da gura! :D

 

scuba mi je promenio ulje u viljusci i plocice u kljestima na zadnjem tocku. vrlo uspesno sam mu asistirao dok me nije izbacio napolje :D

 

sve u svemu odradjeno par stvari zbog kojih vise verujem svom 'novom' motoru, vec od sledeceg vikenda planiram duze relacije (najduza do sada je bila 400km pretprosli vikend, na putu ka kuci su poceli da se javljaju problemi koje sam imao). arakis, prestalo je i ono tandrkanje ispod guvernale (nisam pominjao na forumu), mozda je ipak pokusaj stezanja lezaja pomogao, drugi razlog je mogao da bude resetka hladnjaka..

 

za sledeci put ostaje uticnica 12v, verovatno podmazivac lanca i joskin regler i ipak povezivanje farova direktno na akumulator, i dalje mi malo trepere farovi u leru i kad koci masina dok je ukljucen zmigavac

 

:moto3:

Promenio član sasha.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

e da, hteo sam da fotkam to parce lima a treba mi jako sunce jer imam samo telefon, zato sam rekao kasnije, fotkam sutra pa kacim da vidite bez preterivanja verovatno zivotno delo anonimnog umetnika! danas zaboravio da ponesem sa sobom na posao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Čika Rajko se izverzirao na našim kangrbama..

pa sad kad mu dođe pod nož..samo pršti.. :jee:

 

Obavezni su ti još..pištalica, alarm ako si u gradu, kreš barovi..regler staviš i više ne razmišljaš o struji.. malo bolje sijalice i povišen Ivanov vizir..

 

Ondak mozeš i na kraj sveta..

 

Da, sedište udobnije i lepše kod Bobana, a ja sam stavio i povišen volan i tegiće..

 

emulzione tube si menjao? odmah menjati i igle..smešno koštaju a mogu posle da zezaju.. slavine takođe treba reparirati..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Čika Rajko se izverzirao na našim kangrbama..

pa sad kad mu dođe pod nož..samo pršti.. :jee:

 

Obavezni su ti još..pištalica, alarm ako si u gradu, kreš barovi..regler staviš i više ne razmišljaš o struji.. malo bolje sijalice i povišen Ivanov vizir..

 

Ondak mozeš i na kraj sveta..

 

Da, sedište udobnije i lepše kod Bobana, a ja sam stavio i povišen volan i tegiće..

 

emulzione tube si menjao? odmah menjati i igle..smešno koštaju a mogu posle da zezaju.. slavine takođe treba reparirati..

jeftinije mu je da kupi drugi motor :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

planirao sam sve to osim pistalice i sedista ali ne mogu sve odmah..vecina stvari ce sacekati sledecu sezonu posle zimske stednje (heidenau takodje) a regler pod obavezno sto pre! ja sam se inace zestoko iscimao prosle godine i kupio motor od plate (koja je 370e), i dalje ne mogu da verujem da sam uspeo! uspeo sam cak i da izadjem iz dozvoljenog minusa u banci u kom sam bio nekih 6 i po godina..

 

hteo sam da razmenim sa vama iskustva u vezi sa vizirima i potrosnjom, uradicu to ovih dana

 

 

evo 'osiguraca'! ipak nije lim uvijen u rolnu, vise lici na 'gotov deo'..ovo sam ja imao umesto kucista osiguraca i osiguraca, fotke su naravno ocajne:

 

photo0268.jpgphoto0269.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

zanima me koliko povisen vizir moze da pomogne u ovakvoj situaciji:

vozio sam nekih 90-ak km po auto putu, nije mi vise bilo do voznje, islo mi se kuci, pao mrak..kad naidjem na slepere motor se ljulja levo-desno, tako se ponasao dok sam vozio iza njih i dok sam ih obilazio dok nisam ukapirao da se ne ljulja kad legnem na rezervoar, vozio sam 130kmh, vise od toga nisam ni pokusavao. razmisljam da li bi uzrok tog ljuljanja zbog strujanja vazduha oko slepera mogla da bude moja siroka vijetnamka koju sam nosio, ona se takodje sve vreme bacakala (smenjivale se leva-desna strana, isto kako se motor ljulja). bilo bi super ako bi drugi vizir uticao na to ljuljanje (i druga jakna), meni je ovakva voznja po auto putu besmislena, zamisljam takvu voznju od par stotina km, ne bi me iznenadilo da mi se povecala misicna masa jedno 0.2% za tih 90ak km koliko sam na trenutke cvrsto drzao motor i rukama i nogama :)

 

mozda nije losa ideja da se napravi neki siri vizir sa aluminijumskim nosacem kao sto imaju gs-ovi, ili siri vizir na vizir sistem kakav ima bandolero na tdm-u (video sam u putopisu o tasosu)

 

 

potrosnja, moj motor je trosio oko 11-12 litara kad sam ga kupio, odvezao sam ga u jedan karburator servis i odmah poceo da kukam o potrosnji, majstor je odmah krenuo rukom na saug i rekao mi je da motor non-stop radi pod saugom i da zato trosi, da saug treba da ima mali prazan hod. ocistio je karburatore ultrazvucno i podesio saug (ima mali prazan hod) i meni motor sada trosi 5.5-6.5 litara tako da bi preporucio proveru sauga kad se skidaju karburatori koji god motor ili auto bio u pitanju, ovo kazem najvise zato sto nisam nigde na forumu video da neko dovodi saug u vezu sa povecanom potrosnjom..

 

nisam menjao tube, jedna je originalna mikunijeva (mozda stara koliko i motor) a druga pravljena kao one iz kedo-a, igle imaju ostecenja u dubini 1mm i sirini 4-5mm, moj motor je uvezen iz svajcarske i imao je blokadu pa su igle krace nego kod ostalih, ne znam koliko i da li to utice na potrosnju ali kedov 'svajcarski set za smanjenje potrosnje' sadrzi bas takve, krace igle..

 

 

fotke karburatora pre i posle:

 

karb1.jpg

 

karb2.jpg

 

 

edit: trosi 5.5-6.5 litara kad sipam gorivo na eko pumpi, kad sam sipao na jugopetrolovoj trosio je skoro litar vise!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Dovoljno je da uporediš masu i veličinu kamiona i motocikla..

 

Normalno je da te baci kad si ga skoro pretekao..zato se i pri nekim jako lošim vremenskim uslovima vozi u dupetu kamiona.. da bi on probijao vazduh i kijamet..

 

ST je visok motor.. i ima uticaja u ciklistici dal si sam ili sa suvazačem i koferom..

meni negde na 170 počinje da uvija..pogotovu ako sam sam..

 

Prilično je povoljan vizir kod Ivana, a glavna svrha mu je da baca vazduh iznad kacige.. originalni bije pravo u glavu, a ja vozim uglavnom sa otvorenim vizirom..

 

Tube te sledeće čekaju.. teraj tako dok ne digne abnormalno potrošnju ili promeni rad motora u leru..

i tad može da se budži, ali već je budženo.. tim kitom je uštrojen motor..skoro pa ko afrika.. :D

nije mi samo jasno kako nisi provalio da radi na sauhu?

normalna potrošnja je između 5 i 7 l zavisi kolko zavrćeš gas..

 

samo nemoj da kukaš kao naš Fića koji se žalio na potrošnju motora u zimskim uslovima i minusu od 8l, a grejao ga je po 20 min i vozio isključivo po gradu :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

zanima me koliko povisen vizir moze da pomogne u ovakvoj situaciji:

vozio sam nekih 90-ak km po auto putu, nije mi vise bilo do voznje, islo mi se kuci, pao mrak..kad naidjem na slepere motor se ljulja levo-desno, tako se ponasao dok sam vozio iza njih i dok sam ih obilazio dok nisam ukapirao da se ne ljulja kad legnem na rezervoar, vozio sam 130kmh, vise od toga nisam ni pokusavao. razmisljam da li bi uzrok tog ljuljanja zbog strujanja vazduha oko slepera mogla da bude moja siroka vijetnamka koju sam nosio, ona se takodje sve vreme bacakala (smenjivale se leva-desna strana, isto kako se motor ljulja). bilo bi super ako bi drugi vizir uticao na to ljuljanje (i druga jakna), meni je ovakva voznja po auto putu besmislena, zamisljam takvu voznju od par stotina km, ne bi me iznenadilo da mi se povecala misicna masa jedno 0.2% za tih 90ak km koliko sam na trenutke cvrsto drzao motor i rukama i nogama :)

 

mozda nije losa ideja da se napravi neki siri vizir sa aluminijumskim nosacem kao sto imaju gs-ovi, ili siri vizir na vizir sistem kakav ima bandolero na tdm-u (video sam u putopisu o tasosu)

 

edit: trosi 5.5-6.5 litara kad sipam gorivo na eko pumpi, kad sam sipao na jugopetrolovoj trosio je skoro litar vise!

 

U onom boldovanom delu ti je problem...ti kada prolazis ili se mimoilazis sa kamionom i uvatis se onako muški za korman, vetar koji te udari u telo se prebacuje preko upravljača na korman a pošto ga ti dušmanski držiš umesto da se motor smiri on ima vibracije... probaj da opuštenije držiš korman (što se nogu tiče stiskaj kolko oćeš ako je tebi lakše, neće uticati na upravljivost motora) ;) ja sam imao slični problem do kursa bezbedne vožnje gde je to Evil Zo više nego plastično objasnio, posle sam probao i potvrdio tako da je to to ;)

 

što se tiče potrošnje ona ti je kako treba a ovaj info za pumpe je koristan... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

vlajko znam za voznju u dupetu (vozio sam bajs i isto vazi, kad se zabijes i drugom biciklisti neuporedivo lakse se mota) samo ne bi se jos uvek zezao sa tim :)

 

super ako povisen vizir bacanjem preko kacige resava to, ja sam tripovao da je potrebna i sirina..

 

sto se sauga tice ako sam dobro razumeo: (rucica sauga naravno skroz vracena, nije 'povucen saug') sajla je bila prezategnuta na karburatorima a ler gas vracen odn podesen kako treba, zbog zategnute sajle karburatori prave vecu mesavinu vazduha i benzina (ili sta se vec desava u karburatorima kad se povuce saug) kao da je povucen saug pa vise trosi, odn sve vreme radi pod saugom..

 

znam i za to popsy, zato sam napisao 'na trenutke', nisam 'teo bas da duzim, stezao sam ga jace dok prolazim pored slepera kad sleper krene da me vuce ka njemu ali kad sam provalio da je sve ok kad legnem na rezervoar onda vise nije bilo potrebe. inace izbegavam to leganje 'iz principa', da sam hteo da vozim u tom polozaju kupio bi neki r..

 

a jednom sam vozio jednu drugaricu koja je u jednom trenutku dok smo isli 10-20kmh pred semafor odlucila da 'vidi koliko je to labavo' :D i zaljuljala jako motor levo-desno, tad sam video koliko ga 'labavo' drzim odn kako treba, volan sam levo-desno, motor se sam ispravi..uradila je to bez najave naravno, smejao sam se nekoliko dana kad god se setim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Drustvo, treba mi set za reparaciju slavinica... Znate li da li ima neko i gde ima da se kupi ili neka druga kombinacija... Trebaju mi dve, naravno... 1zvizduk.gif1jezik.gif

 

I trebaju mi, pokusacu da objasnim jer ne znam kako se zove strucno... Nazvao bi ih membrane... Izmedju filtera za vazduh i karburatora i izmedju karburatora i "motora"... Treba mi 4 komada... Da li neko zna ko to pravi (mere ako znate) ili gde da se kupi...

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Drustvo, treba mi set za reparaciju slavinica... Znate li da li ima neko i gde ima da se kupi ili neka druga kombinacija... Trebaju mi dve, naravno... 1zvizduk.gif1jezik.gif

 

I trebaju mi, pokusacu da objasnim jer ne znam kako se zove strucno... Nazvao bi ih membrane... Izmedju filtera za vazduh i karburatora i izmedju karburatora i "motora"... Treba mi 4 komada... Da li neko zna ko to pravi (mere ako znate) ili gde da se kupi...

 

Hvala unapred

 

Za membrane obrati se VIDIK-u. Meni je pravio za ST i bile su sjajne. Prešao 15kkm bez problema pre prodaje. Tel 063 896 86 94

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Ma bre njemu trebaju gume izmwedju karbova i usisne grane i izmedju karbova i airbox-a..... ako sam te dobro razumeo.......

Imam ih :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

http://www.polovniautomobili.com/oglas2405198/yamaha_super_tenere_xtz_750/ da li neko zna nesto o ovom motoru msm u kakvom je stanju,posto planiram da pazarim ovakav?

zar ovo nije St onoga cije se ime ne spominje????????? jest da nema sediste i da je farbana........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja