Jump to content

Moto Zajednica

Bardahl vs Bel Ray?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Vec smo vodili veliku diskusiju o tome koje ulje sipati u motocikl ali posto su se ove godine pojavila jos dva velika i jaka proizvodjaca ulja na nasem trzistu, koje bi ste izabrali od ova dva i zbog cega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Od ova dva, trece, ELF. ;D  Nista nije losiji a poprilicno je jeftiniji. Litar polusintetike 510 din, sintetika 750 din. Bel Ray je dosta mladja firma od Bardahla i pravi ulja samo za motocikle, Bardahl proizvodi ulja za sve, pa i za industriju,vise od 70 godina i sto se iskustva tice trebao bi tu da bude u maloj prednosti. Po meni sve je stvar licnog izbora samo treba postovati API specifikaciju ulja koju je propisao proizvodjac motocikla koji posedujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

i sada po vama mi što imamo starije motore koji nisu na sintetici nego polu recimo šta preporučujete meni  ??? ???

 

castrol actevo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Ne znam, ne bi se ja mnogo igrao sa tim uljem, ne kazem da je lose ali vise verujem u provereno i u ono ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo.

Ipak ulje za kola placam vise od 500 dinara pa samim tim mi je nelogicno da toliko placam za motor za koji je sve skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Ne znam, ne bi se ja mnogo igrao sa tim uljem, ne kazem da je lose ali vise verujem u provereno i u ono ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo.

Ipak ulje za kola placam vise od 500 dinara pa samim tim mi je nelogicno da toliko placam za motor za koji je sve skuplje.

 

Ne pada ti na pamet da recimo deru sa cenama Ipona, Motula i jos nekih "zvucnih" firmi kod nas i da je taj ELF recimo sa nekom realnom cenom u prodaji. Ja sam ga sipao u svoj motor i ne primecujem da agregat losije radi ili menja zvuk i da menjac slabije radi u odnosu na Motorex Top Speed koji je pre toga bio u agregatu. Btw, malo sam pricao sa malim Cacom, znas sta kaze, Agip, pa ELF su mu se najbolje pokazali na trkama u Kanadi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Moze biti istina da pojedini uvoznici deru sa cenama ali racunam da ce mi najveci trosak biti ako nesto ode u agregatu.

Ali nelogicno je da oscilacija bude tolika da lupam sada 300V bude 4 puta skuplji od tog ELF-a a da budu u rangu istog kvaliteta.

 

Inace sto se tice bas tog Motorexa, ja npr nisam uopste bio zadovoljan sa njim.

U ZX9R sam sipao i odmah od 10 000 do 11 800 obrtaja mi je klizala lamela a npr pre toga je u motoru bio 300V sa kojim se to nije desavalo cak i posle 5000km a to ipak govori mnogo o kvalitetu ulja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

znači po vama najbolja kupovina koja bi bila u odnosu cena kvaliteta?

 

Ako ces pravi odnos cena kvalitet, onda ELF, potom Bel Ray, pa Bardahl, pa onda ostali..... (moje misljenje) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Dobavljao se iz Italije, ali je tih davnih sedamdesetih i osamdesetih popularniji bio crveni Castrol, da li bese TT za dvotaktne motore. Imao je miris kad sagori bolji nego Giorgio Armani parfem. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Moze biti istina da pojedini uvoznici deru sa cenama ali racunam da ce mi najveci trosak biti ako nesto ode u agregatu.

Ali nelogicno je da oscilacija bude tolika da lupam sada 300V bude 4 puta skuplji od tog ELF-a a da budu u rangu istog kvaliteta.

brko pogresno ulje si poredio jer je 300v sintetika cista a elf je polusintetika, a elfova sintetika je oko 750din sto mu dodje onda 2,5x manje kosta od motula koji inace nije nista posebno i samo kosta puno a po kvalitetu na raznim testovima ga premase dosta jeftinija ulja

jedno je sigurno a to je da cu sipati kao sledece ulje bardahl, dok ne probam necu znati da li valja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Moze biti istina da pojedini uvoznici deru sa cenama ali racunam da ce mi najveci trosak biti ako nesto ode u agregatu.

Ali nelogicno je da oscilacija bude tolika da lupam sada 300V bude 4 puta skuplji od tog ELF-a a da budu u rangu istog kvaliteta.

brko pogresno ulje si poredio jer je 300v sintetika cista a elf je polusintetika, a elfova sintetika je oko 750din sto mu dodje onda 2,5x manje kosta od motula koji inace nije nista posebno i samo kosta puno a po kvalitetu na raznim testovima ga premase dosta jeftinija ulja

jedno je sigurno a to je da cu sipati kao sledece ulje bardahl, dok ne probam necu znati da li valja

Gde to sipas,u skuter! ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja