Jump to content

Moto Zajednica

Moto sport vesti za sezonu 2010

Recommended Posts

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Crash.net prenosi da je Valentino Rossi danas podvrgnut drugoj operaciji kpoja je trebala da zatvori ranu.

 

"Danas je Valentino podvrgnut jos jednoj maloj operaciji koja je trebala da zatvori ranu, koja izgleda dobro", rekao je dr Roberto Buzzi.

 

"Zatvorili smo je sa 15 savova i nas ukupan medicinski sud je pozitivan. Koristili smo kratak anestetik i kad se probudio bio je u dobrom stanju.

 

"Proces ozdravljenja od povrede ide dobro i kao sto je ocekivano u stanju povrede koju Valentino ima."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Znaci kako ste vec rekli,pravila ne dozvoljavaju da se "rookie" ubaci u oficijelni fabricki tim,pa tako Spies u startu otpada.Naravno da pravila mogu da se menjaju,ali sa time moraju da se sloze SVI ostali timovi.

Kazu da je pominjano i ime Colina Edwardsa,koji je na ovom mestu vec bio + sigurno bi bio i po Valentinovom ukusu,jer je sa njim imao fantasticnu saradnju.Medjutim i ovde postoje neke problematike sa ugovorom,tako da od toga za sada nista.

Uglavnom YAmaha ima dve trke fore da se snadje,a to sto se pojavljuju uglavnom americka imena,vezano je malo za marketing  ;D,a malo (vise) za cinjenicu da se u komandi nalazi izvesni LIn Jarvis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Jeste,ali je prethodno bio World champion u nizoj klasi istina,ali u GP sampionatu, koji se vozi na istim stazama.Spies dolazi iz drugog sampionata i jos uvek uci staze  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Priznajem da nisam bas potpuno siguran,ali mislim da je u pitanju licenca za takmicenje na prototipovima.

SBK motocikli,iako su jaci od GP250,prakticno su identicni onima koje se voze i po ulici.Kad kazem identicni,mislim na obavezu da budu izradjeni u odredjenoj seriji i homologirani za upotrebu u saobracaju.

Za takmicenje sa prototipovima,iako su gledajuci snagu bitno slabiji,potrebna je posebna licenca,pa je mr. Spies u tom smislu rookie,jer se po prvi put takmici na motociklu specijalno izradjenom za trke.

Mislim da moze u ovom slucaju da se napravi poredjenje sa formulom.

MOzes da si prvak prvaka i da si vozio avione i raketle,ali ako nemas licencu za F1,mozes da budes samo o dusevljeni posmatrac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Pravilo je od sezone 2010.!

Ne moze pravo u fabricki tim,bez obzira iz koje kategorije i prvenstva dolazi

Edwards je u Yamahi sa Rossijem tretiran i imao kao status test vozaca. Bio je svestan da je druga rupa na svirali i zato nikada nije,niti ce biti sampion!

Mozda ima nesto u pravilima gde ce se tretirati kao "zamena" u slucaju Spisa :) i Fiat Yamaha ,ja bi bas to vol'o

a mogao bi i Crutchlow neku egzibiciju da uzvede...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Visordown prenosi da je Ferrarijev predsednik gosp. Luca di Montezemolo preko zvaničnog Ferrarijevog sajta ponudio Valentinu Rossiju pomoć:

 

"Svi u Ferrariju su uz tebe u ovom teškom trenutku. Sigurni smo da ćeš se ubrzo vratiti na stazu, čak i jači nego pre."

 

"Ako za vreme oporavka želiš da uradiš trening na na četiri točka, onda imaj u vidu da su vrata Maranella uvek otvorena za tebe."

 

screenhunter01jun091414.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

GPone prenosi da je Lin Jarvis rekao da se raspoloženje u Fiat Yamaha timu promenilo posle Valentinove povrede.

 

"Tim je tužan i pomalo demoralisan - Jarvis je priznao na Mugellu - jer se sada sve promenilo. Valentino neće biti tu neko vreme, a nama će nedostajati rivalitet unutar tima."

 

9ecIs_jarvis.jpg

 

"Ovo ipak pokazuje - Jarvis je nastavio dalje, braneći svoju teoriju - da je strategija sa dva vozača zvezde, ona dobitna. Sada nažalost vidimo prednosti zbog ove situacije. Imajući samo jednog jakog vozača olakšava stvari, ali u slučajevima kao što je ovaj, u mogućnosti smo da ostanemo u borbi za šampionat. A to je ono zbog čega smo ovde."

 

screenhunter02jun091453.gif

 

GPone dalje prenosi da je Jarvis razgovarao sa Suppom u Mugellu. GPone sumnja da su njih dvojica pričali između ostalog i o prelaznom periodu, pogotovo zbog Hondine agresivne politike o dva jaka fabrička. Italijani spekulišu da bi ta dvojica mogli biti Pedrosa i Stoner ili čak Stoner i Lorenzo.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin
GPone prenosi da je BMW Motorrad Superbike tim došao na Mugello da testira dve šasije koje je razvijao Steve Martin. Troy Corser je trebao danas da stigne i istestira ih ali je njegov dolazak odložen za sutra. Pored Corsera u testiranje je bio uključen i Jakub Smrz koji je okrenuo oko 30 krugova sa najboljim vremenom 1'53". Njegov tim Team PATA B&G je nezadovoljan odnosom sa Ducatijem i oni žele da promene proizvođača. Kako saznajemo u planu su BMW ili Aprilia. Posle ovog testa BMW Motorrad Superbike tim odlazi u Misano gde će nastaviti sa testiranjem zajedno sa fabričkim timovima Aprilie, Yamahe i Suzukija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

GPone nas dalje informiše da se Team RSM Scot nalazi u velikim finansijskim nevoljama. Saznajemo da su mehaničari tima štrajkovali u petak zbob neisplaćenih plata za vreme Gran Prixa u Mugellu. Ovo je najviše pogodilo pilote, tako da su Alex i Niccolo uz pomoć rodbine pripremili mašine za trening. Zbog ovoga su bili čak 25 km/h sporiiji od konkurencije na pravcu.

 

Ako se situacija uskoro ne popravi biće teško da tim nastavi da funkcioniše. Oba vozača bi mogli izgube sezonu ali ne njihovom krivicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Interesantan bese Man.

Nisam sve pratio,malo onako kroz stampu i komp.

Odneo je i zrtve,kako obicno ume  :-[.

Multi pobednik Hutchinson je razvalio  :o.Sve okolo spektakularno,kao i obicno.

Poziv uredniku da beci neku rec i slikicu,a za sve zaiteresovane vise info. na www.iomtt.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Prenosimo izjavu Troy Baylissa koji je za vreme World Ducati Week festivala ražalostio fanove širom sveta izjavom da je on još uvek zvanično u penziji i namerava da ostane penzioner.

 

"Prerano sam pričao," rekao je za GPOne.com. "Sve mi se činilo lako i rekao sam da želim da se vratim; Izgleda da sam sam započeo glasine o povratku na stazu. Ali kada sam ovde testirao saznao sam da stvari ne idu baš toliko dobro i da se vrtimo u krug.

 

"Tada mi je sinulo da mi takve teške situacije ne nedostaju u trkanju. I tada sam potpuno promenio mišljenje i ne želim da se vratim trkama i ne želim da imam ništa sa povremenim zamenama (wild cards). U penziji sam i srećan sam zbog toga. "

 

3ypR9_troybayliss.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Poziv uredniku da beci neku rec i slikicu,a za sve zaiteresovane vise info. na www.iomtt.com

Nažalost, bio sam sprečen da pratim bilo šta u poslednje vreme ali obećavam da ću se truditi da to nadoknadim. Pozdrav Pronto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Kada je Roger Lee Hayden izjavio da je potpisao ugovor sa Pedercini Kawasaki timom i da odlazi u World Superbikes šampionat, većina fanova u Sjedinjenim Državama se pitala zašto nije otišao u novu Moto2 kategoriju, jer iako je bio dobar na Superbike, njegov najveći uspeh je bio na Supersport mašinama - osvojio je AMA Supersport titulu. Razlog je veoma jednostavan - novac.

 

screenhunter02jun161808.gif

 

Amerikancima će se ipak ostvariti želja, Roger Lee je prijavljen kao wild card vozač za Moto2 trku u Indianapolisu, koja je zakazana za kraj avgusta. On će voziti Moriwaki MD600 prototip Erion Honda tima, jednog od najjačih timova u AMA koji ima direktnu podršku Honda America.

 

Tim će voditi MotoGP legenda i bivši šampion Kevin Schwantz. Ovo je i najveće iznenađenje. Schwantzowo prezime se obično vezivalo za Suzuki i biće ga veoma čudno videti u Honda odeći. On kaže da je u svojoj trkačkoj školi koristio CBR600RR i očegledno je da kako vreme ide, veze sa Suzukijem polako slabe.

 

American Honda Announces Additional Moto2 Team Details

 

Torrance, CA: Following an earlier release outlining American Honda's intention to participate in the Moto2 class at the 2010 Red Bull Indianapolis Grand Prix, August 27 to 29, American Honda now announces that the team will be led by Kevin Schwantz.

 

Schwantz, the 1993 500cc Grand Prix World Champion, has a wealth of racing knowledge and currently runs the Schwantz School, where riders can learn from the best aboard Honda CBR600RR machines. "It's an honor for me to be chosen as team manager," said Schwantz. "We've been using CBR600RRs for some time now at our schools, and I've ridden a Moto2 bike and it's very good. I watched the first three Moto2 races and I expect the racing to be just as good at Indy."

 

Led by Schwantz, the team will field a Honda-powered Moriwaki MD600 ridden by wild card entry Roger Lee Hayden.

 

Roger Lee Hayden has a solid history with American Honda, and a string of 12 national road race victories on 600cc machines en route to a Supersport championship. Along with his siblings Nicky and Tommy, the Hayden brothers are American racing royalty, and the Indy GP will give American fans another opportunity to see Roger racing on American soil. At 27, Hayden also qualifies to race as a wild card entry: Moto2 rules require all wild card riders to be 28 years old or younger.

 

"This is a great opportunity for me to race in front of my home crowd at a MotoGP event," said Roger, who is currently competing in the World Superbike Championship. "The Moto2 class is really competitive and I'm looking forward to jumping in the middle of it."

 

The team will be staffed by Erion Racing technicians led by Kevin Erion. Erion Racing has been American Honda's premier support team for more than 15 years, winning 16 national championships—many of them with Honda's CBR600 in the process. "We're excited to partner with American Honda again and participate in our first World- Championship event," said Kevin Erion.

 

The American Honda Indy GP Moto2 team will also benefit the Ride for Kids® (RFK) program and the Pediatric Brain Tumor Foundation® (PBTF) through special fund-raising activities. At Indy, for example, Schwantz will lead the Lap of Champions, where 300 participants will join him in a lap around the track in a special fund-raiser that benefits the PBTF by raising funds to promote childhood brain tumor research.

 

screenhunter01jun161758.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Valentino Rossi je izjavio da nije 100% siguran da ostaje u Yamahi. On se oporavlja od teškog preloma desne noge i sigurno je da će njegovo odsustvo uticati kako na šampionat, tako i na prelazni period.

 

"Još nisam 100% siguran da li ću ostati u Yamahi - to zavisi od toga šta će se desiti naredne godine,"

 

"Mogao bih da promenim motor, da vozim za Ducati i da pokušam da osvojim šampionat sveta na italijanskom motoru. Imao bih veliku motivaciju."

 

Ako su price novinara tačne da je Casey Stoner potpisao za HRC, onda i nije toliko teško zamisliti Valenentina na crvenoj mašini iz Bolonje, zar ne? 

 

post-6549-12879081177793_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Pobedom u Mugellu Dani Pedrosa se popeo na 15 poziciju liste večitih Gran Prix pobednika. On je tom pobedom prestigao imena kao što su Kork Ballington (koji se takmičio u 250cc i 350cc), i Eddie Lawsona (500cc) koji obojica imaju po 31 pobedu.

 

Daniju treba još samo jedna pobeda da se izjednači sa legendarnim Geoff Dukeom koji ima čak šest titula osvojenih tokom 50-ih prošlog veka.

 

Na samom vrhu su očigledno Giacomo Agostini (120), Valentino Rossi (104), Angel Nieto (90), Mick Doohan (54), Phil Read (52) and Jim Redman (45).

 

Ako ne bih računali Valentino Rossija, jedini aktivni vozač ispred Danija Pedrose je Max Biaggi sa 42 pobede ali sa obzirom na godine Danija Pedrose (24), možemo reće da je vrlo verovatno da bih on mogao da se izjednači ako ne i prestigne legendarnog Mad Maxa.

 

screenhunter01jun162353.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5413 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Valentino Rossi je izjavio da nije 100% siguran da ostaje u Yamahi. On se oporavlja od teškog preloma desne noge i sigurno je da će njegovo odsustvo uticati kako na šampionat, tako i na prelazni period.

 

"Još nisam 100% siguran da li ću ostati u Yamahi - to zavisi od toga šta će se desiti naredne godine,"

 

"Mogao bih da promenim motor, da vozim za Ducati i da pokušam da osvojim šampionat sveta na italijanskom motoru. Imao bih veliku motivaciju."

 

Ako su price novinara tačne da je Casey Stoner potpisao za HRC, onda i nije toliko teško zamisliti Valenentina na crvenoj mašini iz Bolonje, zar ne? 

 

 

 

Ijaoooo, kako li se tu mucka!? Prije nego je odleprsao sa Yamahe u Mugellu, nije bas mnogo govorio o prelasku. E sad da li se opet ta ljubav razbuktala u bolnici ili su mu cike iz Yamahe rekle sorry but jebi ga. Ili je ovo samo jos jedno u nizu Rossijevih podjebavanja novinara, posto nije poznat kao neko ko daje ishitrene izjave. Koliko li je samo placeno novinskih clanaka povodom njegovog prelaska u F1!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Priče o Casey Stonerovom prelasku u fabrički Repsol Honda tim postaju sve ozbiljnije. Speedweek je samo jedan u nizu koji piše o ovome, međutim ono što ovde prvi put saznajemo su neki detalji koji ranije nisu bili pominjani. Naime, sudeći po Speedweeku Stoneru je ponuđeno 5 miliona eura po sezoni.

 

screenhunter01jun171056.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12919 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da vam iskreno kažem ja bih se iznenadio da Rossi ne pređe u Ducati. U njemu, ukoliko se više

ne bude povrećivao, ima još 5 godina šampionskog materijala.Zašto bi ih proveo u Yamahi. I

štreberima će da postane dosadno da ga gledaju u istom timu (mada kad pogledam koiko njih

kuka za Schum...u Ferrariju...) Prelaskom u Ducati bi vratio situaciju na početak angažmana sa Yamahom

i da sebi šansu da na 3 marke bude prvak. Nema šta da izgubi, samo da dobije. Go Vale go (u Ducati)

 

 

Da sam Stoner pre bih u Yamahu nego u Hondu, ali ja se ne pitam, a ni Stoner. Menadžeri, advokati, ponuda,

potražnja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Privatne Tech3 Yamahe su dobile nove izduve za Britanski GP marke Leo Vince. Sumnja se da novo rešenje neće dati neki pomak u performansama, već da ima iste karakteristike kao njegov prethodnik ali će u svakom slučaju privatnim M1 mašnama dati moderniji izgled.

 

Yamaha je u prošlosti dosta ekperimentisala na ovom polju, počev od skidanja prigušivača , ideja koja je odbačene od strane Valentina Rossija i Jorge Lorenza zbog prevelike buke, obojica su ostali pri originalnoj konfiguraciji. Smatra se da je novo rešenje koje koristi Tech3 kompromis dva pomenuta ekstrema.

 

screenhunter01jun191021.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja