Jump to content

Moto Zajednica

Odrzavanje kacige

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

ja iscupao sve iz nje i ubacijo u ves masinu..nije se raspala.......a moze i samo penom sapunice da se predje unutra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Kupio sam pre par dana Motorex sprej i oprao unutrasnjost kacige. Mogu da kazem da sam prezadovoljan. Cena spreja od 200ml je nesto manje od 800 dinara i trebalo bi da ga ima za 4-6 pranja. ;)

 

 

Naprskas i sacekas par minuta, posle obrises cistom i suvom krpom. rezultat je cista unutrasnjost kacige, a tek sto lepo mirise...  :)

 

Preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Viziri novije generacije se prave iz vise slojeva tako da je ne moguce popraviti ih ,a ako je u pitanju neka stara kaciga mislim da bi Ivan sa Dusanovca to mogao da ti zavrsi

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Mislim da je najbolje za odrzavanje kacige sledece....

 

Kupiti novu!

Stalno nositi podkapu...Zimi pamucnu... leti svilenu...

 

Podkape su mnogo lakse za pranje,a u tom slucaju nece biti potrebno prati unutrasnjost kacige.

Sto se tice vizira...skinuti i oprati u toploj vodi sa malo sapuna...cisto,nije izgrabano i manje magli.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Pa ne znam bash dal je za zimu pamuchna...Ja sam uzeo windstoper i mogu reci da je odlichna.Pamuchna je mnogo bolja za leto i vrucine.

 

Ja sam upravo oprao unutrashnjost kod mene, vadiva je do dushe, al sam potopio u mlaku vodu sa prashkom stajala je sat vremena, posle sam je gnjechio da izadje crnilo iz nje, isprao nekoliko puta, potpio u omekshivach i sad mirishe super :)))

 

E sad smishljam kako one delove oko brade i oko vrata koji se ne skidaju, kako da operem.Poshto i sama unutrashnjost kacige ima miris koji nikako da izadje... ???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Posto sam vec bolestan i karantiniran aj da operem kacigu.

Imam AGV K3 Basic i polako se vec postava isprljala malo.

Izvadio sam obraznice i sundjer sto ide oko glave, oni su predjvidjeni da se vade.

Obraznice u sebi imaju i nekakav stiropor i koliko znam on ne sme niposto da se stavi u vec masinu, a to je ono sto sam planirao sa postavom.

Dugi postupak koji sam nasao ovde je da sapunicom istrljam postavu i da je ostavim da se susi par dana.

Sta je bolje, masina (ako sme) ili sapunica ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Pa ne znam bash dal je za zimu pamuchna...Ja sam uzeo windstoper i mogu reci da je odlichna.Pamuchna je mnogo bolja za leto i vrucine.

Ne bih se slozio sa tobom(iz ličnog iskustva)."svilena" podkapa daje prijatniji osećaj kada su temperature visoke i koža se manje iritira ili znoji u njoj. Zato pamučna,leti ne prija ali zato zimi mnoooogo bolje greje od predhodne a tad nema ni z od znojenja pod kacigom :)

!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: BMW f650 furuna, R1200gs LC

Pa ne znam bash dal je za zimu pamuchna...Ja sam uzeo windstoper i mogu reci da je odlichna.Pamuchna je mnogo bolja za leto i vrucine.

Ne bih se slozio sa tobom(iz ličnog iskustva)."svilena" podkapa daje prijatniji osećaj kada su temperature visoke i koža se manje iritira ili znoji u njoj. Zato pamučna,leti ne prija ali zato zimi mnoooogo bolje greje od predhodne a tad nema ni z od znojenja pod kacigom :)

!

Slažem se sa S@le-om, svilena je bolja za zimu ali opet mislim da nema ništa i bez vind stopera.. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Posto sam vec bolestan i karantiniran aj da operem kacigu.

Imam AGV K3 Basic i polako se vec postava isprljala malo.

Izvadio sam obraznice i sundjer sto ide oko glave, oni su predjvidjeni da se vade.

Obraznice u sebi imaju i nekakav stiropor i koliko znam on ne sme niposto da se stavi u vec masinu, a to je ono sto sam planirao sa postavom.

Dugi postupak koji sam nasao ovde je da sapunicom istrljam postavu i da je ostavim da se susi par dana.

Sta je bolje, masina (ako sme) ili sapunica ?

 

Najbolje je koristiti domaći sapun. Garantovano sve opere, a neće oštetiti ni najosetljiviji materijal. Svaki put kad ne znam čime da operem neki deo garderobe ili opreme koristim baš domaći sapun i radi pos'o.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

A kako čistite bube sa vizira? Ja pokvasim krpu običnom vodom i zalepim je odnapred na kacigu gde je flekava. Posle dvadesetak minuta je blago prebrišem sa tom krpom, pa onda sa mekom, suvom i to je to! Skinu se i najlepljivije bube a vizir se ne izgrebe ni sa onim najtvrđim bubetinama jer su se raskvasile. I gde god da dođem pre nego što krenem nazad, kući, ja ga očistim na taj način.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja