Jump to content

Moto Zajednica

Little help...

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125,Honda Hornet 600

Na sta da obratim paznju prilikom kupovine motora? Mislim na polovan motor..i na to kad idem da ga pogledam,koji mogu biti pokazatelji da motor ne valja.. ? Neke sitnice..il nesto drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Pa pod 1 da je u fabrickim bojama, da nije farban, da pali bez problema i na leru da ima miran rad. Sednes na njega i plako ga guras u napred i na sitno stiskas prednju kocnicu, tako cesutvrditi da li ima lufta u vratu , trouglovima, kakvi su lezajevi i ostalo. Obavezno napravis probni krug, osluskujes masinu, isprobas saltanje u svim brzinama i probas kocnice i prednjui zadnju. Pogledas lanac, bitno je da srednji deo koji naleze na lancanik nije urezan, na lancanicima obratis paznju na zube, trebali bi sa obe strane da budu jednaki. Gume , dubina sare. Kocnice , debljina mesa na plocicama. Proveris svetlosnu signalizaciju. Obratis paznju na ram , ako je fabricke boje, da li je izgreban koliko i zasto. Odvrni cep meraca ulja, ako kaze da je skoro menjao, ne bi trebalo da bude bas skroz crno, kad je agregat dobar, ulje nece pocrneti ni posle 5000 km.

Eto valjda je to to.

E da i nikako ne idi sama, povedi nekog ko se razume i zna sta da gleda, ako nemas koga, pitaj na forumu sigurno ce ti neko izaci u susret.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Najbolje ti je da povedeš nekoga ko ima iskustva, još bolje nekoga ko je duže vremena imao taj motor i sam ga održavao. Jednostavno takva osoba drukčije gleda određeni motocikl, ne gleda suštinu, nego zalazi u detalje, a detalji su bitni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125,Honda Hornet 600

Imam koga cu da povedem,al reko aj i ja malo da se edukujem da ne budem totalna neznalica... :)

 

@kobra

 

a kako da napravim probni krug po ovom snegu? :) a rekli da ce ovako biti nekih 10-tak dana... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

U petak, subotu i nedelju 2-3 stepena u ponedeljak opet minus... tako da subota ili nedelja a i ocistice snega, pa nadji nekog iskusnijeg da ne padne sa motora , da proba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Imam koga cu da povedem,al reko aj i ja malo da se edukujem da ne budem totalna neznalica... :)

 

@kobra

 

a kako da napravim probni krug po ovom snegu? :) a rekli da ce ovako biti nekih 10-tak dana... :D

 

Zajebi kupovinu po snegu. Sačekaj čist put, nemoj da kupiš motor bez probe. Ja se pre neki dan vratih iz Subotice bez motora, a sve je fino delovalo dok nisam provozao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Pa pod 1 da je u fabrickim bojama, da nije farban

 

Ovo je nevazno. Ja sam prvi za customizaciju motora, pa i boje ako nije po mom ukusu. Ako ti je neka plastika sumnjiva, pitaj da se skine pa pogledaj iznutra da li je pucana. Gledaj ivice fuzastera, tegica kormana i svih delova koji najvise strce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 828 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Kao neko ko nije majstor i ne razume se ne znam koliko...

 

Prvo, defintivno ne idi sama :). Drugo, ja sam se drzao onoga "nabij mu gas, pa pusti volan, da vidis kako ide" (do sada sam imao srece :D).

 

Kobra ti je dosta objasnio.

 

Inace, dosta motora je zagrebano u sustini i to nije nista strasno, nemoj da te odbije neka najmanja ogrebotina (npr. meni je stvarno motor 2x pao u mestu, jednom zamalo na kola u garazi... znam debil sam, ali eto :)). Naravno, ako je ram udaren ili ti on prica kako nije nista, a ustvari su plastike krpljene itd... verovatno je pao, pa je pitanje za sta jos laze. Kada dodjes mozes pipnuti motor da vidis da li je vec paljen ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125,Honda Hornet 600

@all

 

hvala na savetima... :)

 

@Madhead

 

Ne znam koji bih motor...taman nadjem neki koji mi se svidja i onda mu nadjem manu...evo zadnji u nizu je suzuki gsx 600f...sta mislite o njemu?

 

I sta bi mi vi preporucili..? Do sad sam vozila yamahu ybr 125....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Krusevac

Cao Ivanice bas mi je extra, a i sexy kad vidim devojku na motoru(nemoj me pogresno razumeti ;D. Taj suzuki je solidan motor i lep motor. Ne znam koliko je tvoje iskustvo i koju vrstu motora preferiras ali mislim da taj suzuki i nije bas za cure (mozda gresim) . Dosta je robusan i tezak a i ide ko blesav tako da posle 125ice............ Mislim da bi ti najbolje lezao gs500suzuki, dovoljno jak,nije pretezak,solidno ubrzava,dva klipa ,jeftino odrzavanje,a masina vrlo pouzdana i proverena. Mozda pokusas i sa nekim custom motorom ali mislim da ti ne treba nista preko 500cc i jace od 60ak konja. Eto mog saveta i srecno sa kupovinom, naravno pamet u glavu.Pozzzzzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125,Honda Hornet 600

@Iron Raya

 

Pa vozim ybr-a jednu sezonu...a najvise volim sportske motore...

 

Pa slazem se da je bas tezak.. :)

 

Ako mislis na Suzuki GS500 njega ima samo 2009god,ako se ne varam...s obzirom na budzet ipak neki polovan.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Krusevac

 

Ivancice gs500 se pravi od 1989 god do dan danas tako da ima dovoljno motora pogledaj po oglasima i nadji sta ti odgovara. Cene su pristupacne a ako ti nesto nije jesno ti pitaj. Poz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125,Honda Hornet 600

@Iron Raya

 

da..sad sam videla da ima... :) sad da ima neki smajli koji se lupa po glavi,taj bih stavila.. :)

 

ali taj model mi se i ne svidja bas... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

Pozdrav Ivana jesi li mozda razmisljala mozda o kruzer varijanti to je onako pitoma i lagana varijanta za jednu damu s uzivanjem da vozis i sve da vidis,il volis pun gas,sad dobro razmisli ja predlazem kruzer, al ko sta voli to nek i izabere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Npr ovako  ;)

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=51544&trazi=1&ur=1&model=0&m=Suzuki-GS-500-E

 

gledaj nesto sto ce ti prijati i izgledom i snagom a opet te nece mnogo opteretiti odrzavanjem... mozda i neki GPZ 500 ne bi bio los izbor...

 

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=51217&trazi=1&ur=1&model=0&tip=gpz&m=Kawasaki-GPZ-500

 

naravno, upamti motor bira srcem a vozi se glavom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125,Honda Hornet 600

Pa to i jeste problem...ne zma koja dva.. :)

 

Ja bih htela neku sportsku varijantu...ne bih naked-a....a moram da gledam i visinu sedista jer sam 165cm visoka...max do nekih 820mm,s tim sa moze da se spusti sediste...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Pa to i jeste problem...ne zma koja dva.. :)

 

Ja bih htela neku sportsku varijantu...ne bih naked-a....a moram da gledam i visinu sedista jer sam 165cm visoka...max do nekih 820mm,s tim sa moze da se spusti sediste...

 

 

ne sekiraj se za visinu motora...evo ja cu biti uvek tu kad trebas da krenes i stanes ;)

 

ne zuri sa kupovinom vec dobro razgledaj oglase svud redom po netu bar jos mesec dana i naleteces na ono sto ti najvise lezi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 828 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

SUZUKI SV 650 S + oklopi sa strane (postoje i izgleda odlicno sa njima)

 

http://www.bikez.com/motorcycles/suzuki_sv_650_s_2001.php

 

Sa punim oklopom

 

http://www.whaccessories.com/images/SV650MET.jpg

http://www.froghammer.com/Dave/sv650s.jpg

 

 

Visina sedista je valjda oko 805-810. Nisam ga vozio, ali sam cuo samo reci hvale o njemu (i sve vise mi se svidja :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja