Jump to content

Moto Zajednica

Kasko

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Ne znam da li je za ovaj podforum, pa premestite ako treba. :wink:

 

Da podelim moje iskustvo sa vama, nekima moze koristiti. Danas sam bio u Dunavu da osiguram motor kasko, posto je nov, pa da me ne bi previse zabolelo neko proklizavanje ili cak pad sa copave.

 

Losa strana: ne osiguravaju motor od kradje.

 

Dobra strana: za moj motor, koji je po profakturi oko 480.000 din, kasko, sa 100% ucescem u steti (dakle oni placaju pun iznos stete) ispada oko 22.000 din, ali sve se to moze placati u ratama, tako da je mesecna rata oko 1800 din. Dakle svaki mesec uplatim 1800 din i ne razmisljam. Jedino mora da se vodi racuna da se ne zakasni sa uplatama ili opet mora da se pregleda motor, da se nesto u medjuvremenu nije desilo. Inace, ako vise necete da produzavate kasko, samo vise ne platite i to je to, posto ionako uplacujete za naredni mesec.

Imaju i neko osiguranje i za vozaca i suvozaca, koje je oko 1400din godisnje valjda, ali mi je morbidno da to radim, tako da sam to preskocio, ali koga zanima...

 

Nije losa fora, imo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Ja sam bas danas sticajem okolnosti, zvao sva moguca osiguravajuca drustva kod nas bas po pitanju kaska, mada je mene zanimao kasko koji pokriva stetu i u slucaju kradje, i niko ne redi taj vid kasko osiguranja. Po meni neverovatno bezobrazno i drsko ali sta je tu je.

 

Gde vi ljudi koji zivite u stambeninm zgradama drzite motre? Kako ste se obezbedili. Ja licno bih uzeo garazu, disk lock, alarm i sve sto treba ali da li je to dovoljno?

 

Malo je Off topic ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9
Ja sam bas danas sticajem okolnosti' date=' zvao sva moguca osiguravajuca drustva kod nas bas po pitanju kaska, mada je mene zanimao kasko koji pokriva stetu i u slucaju kradje, i niko ne redi taj vid kasko osiguranja. Po meni neverovatno bezobrazno i drsko ali sta je tu je.

 

Gde vi ljudi koji zivite u stambeninm zgradama drzite motre? Kako ste se obezbedili. Ja licno bih uzeo garazu, disk lock, alarm i sve sto treba ali da li je to dovoljno?

 

Malo je Off topic ali...[/quote']

Za profesionalne lopove mozes ga zastititi ne znam kako, ako se oni namerace na taj motor verovatno ce biti njihov...

Znam nekog necu da pominjem ime kome su ukrali k5 1000 u ns-u iz ulaza u zgradu... mislim da je bio bas dobroo zakljuca (zasticen)...

Ni jednom osiguravajucem drustvu se ne isplati da osigura motor od kranje, jer ti mozes da dodjes i kazes ukrali su mi motor (a nisu) i oni mislim da moraju da ti ga isplati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
kod nas kasko pokriva kradju motora

 

U normalnim državama, normalna osiguravajuæa društva ne tretiraju svoje klijente kao lopove koji æe danas da osiguraju motor a sutra da ga prijave da im je marnut i uzmu pare. Ako to i urade, u normalnim zemljama normalna policija se bave tim stvarima. U našoj zemlji za cca. 1000 evra možeš da kupiš od policije blanko papire i da registruješ takav motor bez problema i... olešiš osiguranje za pare...

 

I na kraju krajeva ispade da ja branim osiguravajuæa društva :roll:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam pre dve godine takodje uzeo Kasko u Dunavu bez osiguranja od kradje, ali sam se nadao da se u medjuvremenu nesto promenilo... :(

 

Jebga, kakvo drustvo i drzava, ne moze se mnogo vise ni ocekivati od osiguravajucih drustava... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ali tjesite se time da bar imate pokrivenu stetu, mnogo znaci kada te neki taxista srusi na semaforu...

Kad otopli idem u CG da odradim kasko, raspitao sam se i kazu: kradja, ostecenja i sve to bilo gdje u Evropi - respect!

Odradio bih ja to vec sada ali moram da povezem motor da ga slikaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
@Evil_Zo

 

Da li to znaci da bih ja mogao da kasko osiguram bajk kod nekog drustva u CG kad vec pokriva i kradju kako kazu ili to nece da moze? :)

Ako imas CG table mozes :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

 

Ni jednom osiguravajucem drustvu se ne isplati da osigura motor od kranje' date=' jer ti mozes da dodjes i kazes ukrali su mi motor (a nisu) i oni mislim da moraju da ti ga isplati...[/quote']

 

Ako bi tako razmisljali, onda se ni jedan auto takodje ne bi mogao osigurati jer i sa njima moze da se rade iste stvari,cak sa jos vecom zaradom,ali upravo zbog toga policija ima najvazniju ulogu u pokrivanju kaska,bila ogrebotina u pitanju ili kradja..;)..Doci ce jednog dana i ovde kasko protiv kradje motora, samo sto bi u ovom trenutku, s'obzirom na intenzitet kradja dvotockasa, bio papreno skup i neisplativ bilo kome, stoga ga jos uvek i izbegavaju...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

@evil_zo

 

U vecini slucajeva, osiguranje pokriva odredjeni period boravka izvan maticne zemlje (uglavnom do 45 dana godisnje).

 

Znaci, ako zivis u Srbiji, a osiguras motor u CG, moze lako da se desi da odbiju da isplate stetu.

 

Da ne duzim... trebas procitati small print :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
@evil_zo

 

U vecini slucajeva' date=' osiguranje pokriva odredjeni period boravka izvan maticne zemlje (uglavnom do 45 dana godisnje).

 

Znaci, ako zivis u Srbiji, a osiguras motor u CG, moze lako da se desi da odbiju da isplate stetu.

 

Da ne duzim... trebas procitati small print :).[/quote']

Proucicemo sve to potanko :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

kod nas kasko pokriva kradju i skoro u cijeloj evropi ali postoje zemlje "visokog rizika"-albanija,makedonija srbija,crna gora.......za bosnu nisam siguran,i ako mi recimo u tim zemljama ukradu motor,kasko ne isplacuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
kod nas kasko pokriva kradju i skoro u cijeloj evropi ali postoje zemlje "visokog rizika"-albanija' date='makedonija srbija,crna gora.......za bosnu nisam siguran,i ako mi recimo u tim zemljama ukradu motor,kasko ne isplacuje[/quote']

A da li pokrivaju stetu u tim zemljama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom
kod nas kasko pokriva kradju i skoro u cijeloj evropi ali postoje zemlje "visokog rizika"-albanija' date='makedonija srbija,crna gora.......za bosnu nisam siguran,i ako mi recimo u tim zemljama ukradu motor,kasko ne isplacuje[/quote']

A da li pokrivaju stetu u tim zemljama?

pokrivaju sve osim kradje motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
pokrivaju sve osim kradje motora

Steta mi je najvaznija, posto se u principu nikada ne odvajam od njega :) Pad je mnogo vjerovatnija stvar od kradje u ovom slucaju :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Tema jeste stara, ali rekoh da ne otvaram sad novu a ista je tematika u pitanju  ;) a pitanje glasi: Da li se nesto promenilo u smislu kaksko osiguranja motocikla kod nas, odnosno da li je neka osiguravajuca kuca kod nas konacno pod kaskom ponudila i deo odiguranja od kradje?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Mene zanima jel sigurno to da se motor moze osiguravati kasko mesecno?

 

Jer, koliko kapiram ovde, ja mogu da uzmem kasko osiguranje, oni pogledaju stanje motora itd. i npr. posto ja taj motor planiram da vozim 3 meseca i da ga posle prodam ili da ga ne vozim, nebitno, mogu da ga osiguram samo ta 3 meseca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Mene zanima jel sigurno to da se motor moze osiguravati kasko mesecno?

 

Jer, koliko kapiram ovde, ja mogu da uzmem kasko osiguranje, oni pogledaju stanje motora itd. i npr. posto ja taj motor planiram da vozim 3 meseca i da ga posle prodam ili da ga ne vozim, nebitno, mogu da ga osiguram samo ta 3 meseca?

 

Moze nesto slicno. Obracunaju ti kasko cenu za godinu dana, pa ti podele na 12 rata. To ti ispadne malo skuplje nego odmah da platis, a prva rata je recimo kao dve obicne, zbog toga sto je uracunata cena pregleda vozila, tralala...E sad, kasko ti traje dok placas rate - dakle, dok ti treba - ti placas, kad ti vise ne treba - ti prestanes da placas i kasko ti vise nece vaziti, a ti im nista vise nisi duzan.

 

I da li moze kasko na motor 2000 god ?

 

Moze.

 

Da li neko slučajno zna koliko košta kasko za nov v-strom 650?

 

 

Meni je za Versysa, koji je tada kostao oko 6200E, prva rata bila oko 3000din, ostale po 1800din, kod Dunav osiguranja. Da sam platio iznos za godinu dana u celosti bilo bi nesto nize, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo jedan info za sve vlasnike ljubimaca

 

Danas sam bio na sajmu i iskoristio priliku da svratim do nekih osiguranja da pitam za uslove kasko osiguranja motora.

Od svih koje sam pitao, jedino "nase" dve osiguravajuce kuce, Dunav i DDOR osiguravaju kasko, a pitao sam izmedju ostalog Wiener, Uniqa i jos neke strane kompanije. Interesovalo me naravno da li se moze osigurati motor koji je star 17 godina i naravno moze.

Tako da cela ova prica tice se polovnih motora jer nove motore mozete osigurati bez problema.

 

A ovako stoji stvar

DDOR: uzima vrednost iz AMSS kataloga i to racuna kao premiju, sto je dobro(ne daj boze da zatreba) jer bi u tom slucaju dobili mnogo vise para nego sto je motor placen, ali to ujedno povecava sumu koju treba dati da bi se osigurao motor(za moj motor 24000din), naravno moze na rate, 12 rata stim sto je prva nesto veca nego ostale jer se placa i porez. U slucaju da se ne placanja 3 rate kasko se ukida.

 

Dunav: uzima vrednost iz AMSS kataloga i tu sumu umanjuje za amortizaciju tokom godina sto drasticno umanjuje premiju ali je priblizna cifri koja je data za motor, e tu sumu onda racuna kao premiju, sada dolazimo do neke realne sume za placanje(6000din), sto kad se podeli na 12 rata izadje smesno, stim ko hoce sto pre da isplati moze i na 4 rate.

 

Naravno niko ne osigurava protiv kradje, samo steta ali i to je nesto.

 

Ja sam se odlucio za Dunav, jeste manja premija ali manje su i rate i sutra idem da to zavrsim

Mislim da ovo vredi uciniti bez obzira sto je motor star, jer u slucaju bilo kakve nezgode, sto neko rece pad sa copave ili nekog preturanja od strane kola na parkingu, svaki dinar za opravku dobro dodje, a jos plus ja nisam jos toliko iskusan vozac, tako da kad se sve sabere, 500din mesecno koje cu morati da odvojim za ratu mozda ce biti najbolje ulozene pare jer mnogo puta potrosimo pare na vece gluposti

 

Nadam se da ce ovo nekome pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha R1 2009

Evo jedan info za sve vlasnike ljubimaca

 

Danas sam bio na sajmu i iskoristio priliku da svratim do nekih osiguranja da pitam za uslove kasko osiguranja motora.

Od svih koje sam pitao, jedino "nase" dve osiguravajuce kuce, Dunav i DDOR osiguravaju kasko, a pitao sam izmedju ostalog Wiener, Uniqa i jos neke strane kompanije. Interesovalo me naravno da li se moze osigurati motor koji je star 17 godina i naravno moze.

Tako da cela ova prica tice se polovnih motora jer nove motore mozete osigurati bez problema.

 

A ovako stoji stvar

DDOR: uzima vrednost iz AMSS kataloga i to racuna kao premiju, sto je dobro(ne daj boze da zatreba) jer bi u tom slucaju dobili mnogo vise para nego sto je motor placen, ali to ujedno povecava sumu koju treba dati da bi se osigurao motor(za moj motor 24000din), naravno moze na rate, 12 rata stim sto je prva nesto veca nego ostale jer se placa i porez. U slucaju da se ne placanja 3 rate kasko se ukida.

 

Dunav: uzima vrednost iz AMSS kataloga i tu sumu umanjuje za amortizaciju tokom godina sto drasticno umanjuje premiju ali je priblizna cifri koja je data za motor, e tu sumu onda racuna kao premiju, sada dolazimo do neke realne sume za placanje(6000din), sto kad se podeli na 12 rata izadje smesno, stim ko hoce sto pre da isplati moze i na 4 rate.

 

Naravno niko ne osigurava protiv kradje, samo steta ali i to je nesto.

 

Ja sam se odlucio za Dunav, jeste manja premija ali manje su i rate i sutra idem da to zavrsim

Mislim da ovo vredi uciniti bez obzira sto je motor star, jer u slucaju bilo kakve nezgode, sto neko rece pad sa copave ili nekog preturanja od strane kola na parkingu, svaki dinar za opravku dobro dodje, a jos plus ja nisam jos toliko iskusan vozac, tako da kad se sve sabere, 500din mesecno koje cu morati da odvojim za ratu mozda ce biti najbolje ulozene pare jer mnogo puta potrosimo pare na vece gluposti

 

Nadam se da ce ovo nekome pomoci

Ako sam dobro shvatio,a verovatno nisam,mogu da uzmem kasko za motor na rate,gde je rata oko 1800 din i placam to tako mesecno, i na kraju sezone prestanem da placam kasko jer mi preko zime nije potreban i nikom nista,i ispadne me kasko 4-5 meseci puta 1800 din,sto je nista,a sledece godine opet ponovo tako.Al nije to tako sigurno,al tako ispadne.Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

dobro si ti sve to razumeo

stim sto sam ja kad sam isao da uplatim saznao da za iznose manje od 10000din moze samo na 4 rate sto opet nije lose

ali ako je veci iznos onda moze na 12 rata i to ti zavrsava posao

 

tako da sada odes, pocnes sa placanjem rata i recimo tamo u oktobru ne platis ratu i ako ne platis sledece tri(kod dunava) i kasko ti vise ne vazi

ako dodje do neke nedaj boze nesrece moras isplatiti kasko do kraja da bi dobio premiju i to ti je to

sve je veoma jednostavno, ovaj sistem odavno postoji za kola ali slabo ko to koristi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja