Jump to content

Moto Zajednica

MZ ES 150 Moja restauracija

Recommended Posts

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

e Flojd ja sam motor radio 2005  a da slikam svaki motor kojeg sam radio nije mi padalo na pamet, tako nesto polirao sam sve rucno od dekli nove spice dobose felne sve rucno ako mi ne verujes raspitaj se u klubu knm vrsac tamo ces naci ljude koji me znaju pa neka ti oni kazu za koliko sam to zavrsio a kostalo je oho oho,oko 650evra ne racunajuci vreme koje sam potrosio radeci ga, slike imam ali ne prihvata ovaj sajt tako velikog formata a ja zaista jos neznam kako da to postavim ovde. reci mi treba li ti nesto od delova  posto je moj tavan bio prepun delova od es 150/2 i es 175/2  pa ako imam deo vrlo rado cemo ga pokloniti samo da ga zavrsis sto pre da se ne mucis toliko

 

 

Ja sam za sada potrosio:

-oko 100e sam platio motor

-klipnjaca i ugradnja 30-ak

-semeninzi dihtunzi i slicno,nisam siguran mozda 15-ak e najvise

-farbanje oko 150e ,Darko mi je izasao u susret,jeftinije nije moglo...

 

Znaci ukupno oko 300e  i to ne znam kako sam skupio,nesto malo sto sam radio i tako...  ::)

 

A treba jos da odradim hromiranje solja amortizera i zbice,nove su preskupe...  Za poliranje ni nemam volju,kad znam da mi trebaju te ostale stvari,mada to me ne brine,za 5 dana zavrsim sve bez problema...

 

Delovi sa farbanja definitivno stizu sledeci vikend,onda pocinjem sklapanje,za pocetak montirati viljuske,amortizere,el instalaciju ovu novu itd...

 

Da zavrsim masinu,trebaju mi :

-lezajevi radilice

-klip 56.5

-obrada cilindra

-osovina saltalice menjaca,ili samo piksna na koju ide opruga,za noviji tip te osovine

-zupcanici kurble

 

Ostalo:

-klizna plastika sto pokriva kontakt bravu

-plastika koja ide oko fara (imam neku trulu,ako ne nadjem nista,napravicu po njoj drugu)

-rucica sauga(imam je ali vrh je slomljen,nervira me  :D)

-sajla prednje kocnice

-sajla gasa

-unutrasnje gume

-spoljasnje gume

-usisna grana ako bi nasao nesto povoljno,da je hrom dobar..

-zmigavci

-retrovizor,samo aluminijumski dolazi u obzir,ovaj plasticni necu da stavljam

 

Ako neko ima nesto sa spiska,javljajte  :)

 

15-og maja zavrsavam skolu,i odma pocinjem da radim,za dve nedelje cu zaraditi dovoljno da zavrsim motor valjda  :)

 

Inace sad sam i apena sredjivao detaljno,krajnje je vreme bilo,lupao na sve strane,al i presao je poprilicno km  :)  Uradio sam komplet generalnu,sredio i amortizere,viljusku,tockove,uradio mu top case (sanduk sa vojnog otpada) ;D  i spreman je za jedan duzi put,o kom necu jos nista da pricam  ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

@Floyd: "-farbanje oko 150e ,Darko mi je izasao u susret,jeftinije nije moglo..."

A jeli ofarban i ram za te pare?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

steta flojd imam mnogo tih delova ali ja nemogu da ti pomognem. nalazim se u austriji a delovi su u vrscu kod mene u kuci kuci jos ne idem a prijatelj ne poznaje delove od motora tako da ces morati da cekas jos puno vremena dok ja ne dodem kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Danas kupio lezajeve radilice 6303 C3 fagovi,465 din komad. Nisam imao kod sebe spisak ostalih lezajeva,a ni para  :D Kupicu i te ovih dana...

 

Sredio sam i osovinu saltalice,nasao kod Vukovica tu piksnu,zupcanike kurble sam sredio ove,ali i dalje trazim druge,ako neko ima,da su u odlicnom stanju...  Blokovi detaljno ocisceni i spremni za montiranje,uskoro bi trebalko da sklopim radilicu i menjac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Floyd*-e

Jesu li stigli delovi od Darka...?

Kako napreduje masina...?

 

Darko stize sutra u ns  :)  Masina spremna za sklapanje,samo da kupim jos lezajeve menjaca  :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Danas sam malo radio na mz-u,da odmorim od ucenja  :D

 

Sredjujem onaj bakelit,zastitu lanca,kako ga vec zovete?  Nekom je valjda pukao lanac,pa ga je bas izlomio i lose zakrpio limom i pop nitnama. Sad sam  to sve raznitovao,lepo isekao novi lim umesto tih delova koji fale,i povezao te izlomljene. Nitne sam uspustio u tu plastiku,i sad sve to gitujem poliester kitom.  Komlikovano jeste,ali ce sigurno biti bolje od ovih novih madjarskih...

 

Nazalost nisam slikao tako izlomljeno,ali samo bi ludak to krpio,slikacu kad zavrsim,spolja ne sme da bude tragova da je pucalo i krpljeno  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Flojde,nesto sam prezubio,jel ti dadoh kljuc za kontakt bravu,znam da sam ga poneo za Kisac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja