Jump to content

Moto Zajednica

MZ ES 150 Moja restauracija

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sada mi je jasno da zezanja više nema i da će ovaj motor jako dobro izgledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Na es-a ce svi novi srafovi,prohromski.

 

Nasao sam u merkuru povoljno proromskih vijaka,nisam danas imao mere svih koji idu na motor,pa sam uzeo samo neke kojih sam se setio.

 

8*30 mm sa sestougaonom glavom je nekih 10din komad. 

post-2078-12879063217876_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Na es-a ce svi novi srafovi,prohromski.

 

Nasao sam u merkuru povoljno proromskih vijaka,nisam danas imao mere svih koji idu na motor,pa sam uzeo samo neke kojih sam se setio.

 

8*30 mm sa sestougaonom glavom je nekih 10din komad. 

promeni sve safove na masini zameni ih imbusima ja sam to kod mene uradio imao sam oko 30 kom.... kostalo me oko 500 din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Srafovi od masine su svi kao novi,izgleda da joj je ovo bilo prvo rastavljanje,to ostaje.

 

Ono ulje koje sam sipao u amorte je bilo neko motorno,koje je neko sipao u tu flasu. Uporedio sam sa pravim atf uljem,ovo je redje dosta. Sad cu da probam sa pravim atf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Srafovi od masine su svi kao novi,izgleda da joj je ovo bilo prvo rastavljanje,to ostaje.

 

Ono ulje koje sam sipao u amorte je bilo neko motorno,koje je neko sipao u tu flasu. Uporedio sam sa pravim atf uljem,ovo je redje dosta. Sad cu da probam sa pravim atf

ja menjao ne sto su losi nego zbog lakseg sastavljanja i da je bolje dotegnem.... imbuse je lakse zategnuti nego sasciger safove,,,,  :) :) t kako hoces,,,,  ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Na es-a ce svi novi srafovi,prohromski.

 

Nasao sam u merkuru povoljno proromskih vijaka,nisam danas imao mere svih koji idu na motor,pa sam uzeo samo neke kojih sam se setio.

 

8*30 mm sa sestougaonom glavom je nekih 10din komad. 

U Svilajncu je 9.5 din imbus ovih gabarita, okasti su jeftiniji...oko 6-6.5 din!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Pricas o prohromskim ili obicnim pocinkovanim srafovima.

Ako mene pitas, o najobicnijim-pocinkovanim...

Svraticu do ove prodavnice(to je prodavnica u sklopu jednog od najvecih distirbutera srafovskom robom u Srbiji)ovih dana, trebaju mi srafovi za DKW, doduse ove cene koje sam naveo su bile kada sam menjao srafove na bobber-u, videcu sad koje su!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja sam za prohromske pricao

E sad' ste me zbunili oko toga prohromski i pocinkovani  ??? ???

Svraticu ovih dana pa cu videti tacno koji su-od cega su-i koliko su  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Slabo sad imam vremena za emzu,poceo sam konacno da ucim (doslo vreme)...  :D  A ni finansije nisu nesto...

 

Sad sam ocistio karburator detaljno,skinuo rdju sa delova koji nisu aluminijumski,napravio nove dihtunge,i sve podloske u njemu zamenio novim...

 

post-2078-12879063674216_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Poslao sam danas trophy sablone Darku,uskoro bi trebalo da bude gotovo farbanje.

 

Inace skoro nista ne radim sad,malo samo smirglam aluminijum za poliranje,koliko stizem,finansije su mi nikakve,a i ucim stalno  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Stampar,preko karburatora idu aone alu dekle,pa se on ni ne vidi,a te dekle poliram.

 

Od delova za masinu:

-lezajevi(ovaj put moram staviti nove,radje necu ni sklapati nego da vratim stare,pa posle opet rasturam zbog toga)

-Klip

-busenje cilindra

-jedan semening radilice

-zupcanici kurble,mada to ako ne nabavim,obrusicu taj poslednji zub na polumesecu,koji glavi

 

Ostalo:

-hromiranje solja(ako se ne skupi bice ok i ovaj stari hrom  ;D)

-hromiranje zbica,u krajnjem slucaju cu da ih ofarbam

-sajla prednje kocnice

-2 smigavca

-retrovizor za es-a

i jos neke sitnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

ja sam za mesec dana zavrsio motor kad bi kao ti radio takosporo  vec bi bio u bolnici od nerava uf baki kako imas zivaca da ga toliko sredujes ja nebi izdrzao radio bi i nocu i danju dok ga nebih zavrsio pare bih pozajmio ako nebih imao i zavrsena stvar kad se hoce ide to brzo nemoj misliti da te kritikujem ali ipak je to mz skraceno moj zauvek ne treba cekati godinu a da se ne vozis na njemu brze malo i daj da vidimo neke slicice

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

 

Moze se motor sklepati i za pola dana,dan,da pali radi i ide,medjutim,neke restauracije,ozbiljnije,mogu trajati i vise godina.Tu ima tako puno stvari koje jednostavno traze vreme,znanje a i dosta novca,sa kojim svi kuburimo,uglavnom.A jurcanje kvalitetnih delova je druga prica.

Floyde,samo gas...........izbunario sam neki cilindar i glavu za to cudo,moram da ga pregledam,a sto se klipa tice ili krati onaj etz ili pijaca....jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Floyd* radi polako i metodicno. Stara je izreka - " Sto je brzo - to je kuso " . Osim toga, ima motor koji vozi, ide u skolu i jos radi  da zaradi .  Nego ti Peco bolje postavi neku sliku tvog motora da vidimo kako si ga sredio , a ne da druge pozurujes !  >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ja sam za mesec dana zavrsio motor kad bi kao ti radio takosporo  vec bi bio u bolnici od nerava uf baki kako imas zivaca da ga toliko sredujes ja nebi izdrzao radio bi i nocu i danju dok ga nebih zavrsio pare bih pozajmio ako nebih imao i zavrsena stvar kad se hoce ide to brzo nemoj misliti da te kritikujem ali ipak je to mz skraceno moj zauvek ne treba cekati godinu a da se ne vozis na njemu brze malo i daj da vidimo neke slicice

 

 

Druze voleo bi da zivis 5 dana mojim zivotom pa bi te pitao za koliko bi zavrsio...

 

 

Daj slike te tvoje jednomesecne restauracije,koliko te kostalo,jesi sam sve ispolirao za tih mesec dana itd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

e Flojd ja sam motor radio 2005  a da slikam svaki motor kojeg sam radio nije mi padalo na pamet, tako nesto polirao sam sve rucno od dekli nove spice dobose felne sve rucno ako mi ne verujes raspitaj se u klubu knm vrsac tamo ces naci ljude koji me znaju pa neka ti oni kazu za koliko sam to zavrsio a kostalo je oho oho,oko 650evra ne racunajuci vreme koje sam potrosio radeci ga, slike imam ali ne prihvata ovaj sajt tako velikog formata a ja zaista jos neznam kako da to postavim ovde. reci mi treba li ti nesto od delova  posto je moj tavan bio prepun delova od es 150/2 i es 175/2  pa ako imam deo vrlo rado cemo ga pokloniti samo da ga zavrsis sto pre da se ne mucis toliko

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja