Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSXR1000 K7

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Hiljadarka u prvom stepenu prenosa samo 145km/h? Daj bre od mog  druga GSXR 600 k5 sa dvojicom razvio 135km/h i nije zasijala chuvena bela lampica :)). Ko zna kolko moze dok je samo jedan vozac

k7 u prvoj ide oko 180 ;)

 

...a drugom 299  ;D ;D koji prenos lancanika ima taj suzuki ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Za koliko para moze da se nadje k7 1000, da je u stanju ''kao nov'' i da je presao do 8-9-10 hiljada km ?? moze li za 10000 ?

 

Za toliko para ce ti kostati NOV K8 sad za jedno mesec dana kad krenu rasprodaje lagera...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F

Hiljadarka u prvom stepenu prenosa samo 145km/h? Daj bre od mog  druga GSXR 600 k5 sa dvojicom razvio 135km/h i nije zasijala chuvena bela lampica :)). Ko zna kolko moze dok je samo jedan vozac

k7 u prvoj ide oko 180 ;)

 

...a drugom 299  ;D ;D koji prenos lancanika ima taj suzuki ???

Bre tako je nesto pisalo kad sam saltao iz prve u drugu :o

a 5. ide 299,nekoliko puta sam proveravao ;D 8);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Hiljadarka u prvom stepenu prenosa samo 145km/h? Daj bre od mog  druga GSXR 600 k5 sa dvojicom razvio 135km/h i nije zasijala chuvena bela lampica :)). Ko zna kolko moze dok je samo jedan vozac

k7 u prvoj ide oko 180 ;)

 

...a drugom 299  ;D ;D koji prenos lancanika ima taj suzuki ???

Bre tako je nesto pisalo kad sam saltao iz prve u drugu :o

a 5. ide 299,nekoliko puta sam proveravao ;D 8);)

 

 

K3-K4 = 285 V/max

K5-K6 = 295 V/max    147/184/221/251/277/297 km/h. (ovo je mereno na probnom stolu tada svaka brzina "udara" u blokadu)

K7-K8 = 292 V/max    145/181/217/247/272/292 km/h. (ovo je mereno na probnom stolu tada svaka brzina "udara" u blokadu)

 

Nebitno sta pokazuje sat ovo gore je istina ... meni na kawi pokazuje preko 280 a toje nekih "pravih" 264  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

K8 1000 = 292 max ??? Samo :D , ja sam kontao da to mora ici pravih 300 . ..

 

295  ;D...Satovi na motorima puno "lazu" nemam pojma zasto je to tako...na kolima su prilicno tacni ???

Al...ipak je lepo videti 299 na satu  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Svasta, neznam sta mi je, nikako da se nacudim, mislim 295 je stvarno jakooo velika, i opasna brzina, ali ipak sam mislio da imaju snage za 3 glave, imas li link ka tom ispitivanju ? Cime su merili? ko ? gde? kad? :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F

Naravno da lazu. Bas sam pre niki dan na motori.hr citao testiranje B-KINGa i kazu da je na satu pisalo 250(tu mu je blokada) a GPS je pokazivao 242 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Svasta, neznam sta mi je, nikako da se nacudim, mislim 295 je stvarno jakooo velika, i opasna brzina, ali ipak sam mislio da imaju snage za 3 glave, imas li link ka tom ispitivanju ? Cime su merili? ko ? gde? kad? :D :D :D

 

mogu oni da dodju do tih 300...mala nizbrdica i vetar od nazad  ;D fabricki podaci su ti napisani gore a na raznim merenjima brzine su izmedju 292 i 297 ... mozes kupiti 2 ista motora sto nece znaciti da imaju istu KS (fabricka tolerancija je oko 3%) naravno i na testovima jedan vozac ima 70kg a drugi 90kg :D

ZX10R za 2008 kazu da ima 188KS...na merenju "samo"182KS

K7 185 KS a ima 180KS

"Die GSX-R fährt keine 300 km/h, auch wenn das jeder Besitzer von ihr behauptet. Der Tacho, der nur bis 299 anzeigt, geht etwas vor. Die GSX-R 1000 K5-K6 ist bis 297 km/h übersetzt. Über 300 schafft sie nur, wenn man sie aus dem Flugzeug wirft."

 

Kazu :GSXR nemoze da ide 300 mada to vlasnici tvrde.Sat pokazuje do 299 malo "zuri".GSXR1000 K5-K6 ima prenos lancanika do 297 km/h (onda udari u blokadu).Preko 300 postize samo ako se izbaci iz aviona ;D ;D

 

K5-6 imaju malo vecu max. brzinu od K7-8

 

I ono sto pricaju za K8...kao 3 rezima rada motora mozes birati...vidi ovo:

Modus C 125 PS bei 12000/min

Modus B 178 PS bei 12100/min

Modus A 180 PS bei 12100/min

...vise lici na 2 rezima ;D to je pdatak iz nemacke bilo je jos "kontrolno" merenje nemackog moto-magazina "MO" posto nisu mogli verovati.

Ko misli da nije tako neka dodje da izmerimo ...inace stvarno 30% motora koje smo merili imali su manje KS nego fabricki dato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Elem, gde da nadjem dimenzije motora? i dimenzije od r1 2004/5/6, cini mi se da je gixxer manji ...

 

 

R1 2006

 

Duzina (mm) 2085

Sirina (mm) 720

Visina (mm) 1105                       

Medjuosovinsko rastojanje (mm)  1415

Tezina suva (bez tecnosti) (kg) 173 kg

 

 

GSX/R 1000 2006

 

Duzina (mm) 2030

Sirina (mm) 710

Visina (mm) 1130                       

Medjuosovinsko rastojanje (mm)  1405

Tezina suva (bez tecnosti) (kg) 166 kg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

ZX10R za 2008 kazu da ima 188KS...na merenju "samo"182KS

K7 185 KS a ima 180KS

K5-6 imaju malo vecu max. brzinu od K7-8

Ko misli da nije tako neka dodje da izmerimo ...inace stvarno 30% motora koje smo merili imali su manje KS nego fabricki dato.

Koliko vidim ovo je merena snaga na radilici, kako oni to rade ja ne znam pa ako možeš da napišeš koju reč oko toga.

Znam da se obično meri na točku gde su cifre drugačije.

Gde vi merite snagu i kako?

Nisam znao ovaj podatak da je K6 čak i malo brži od K7.

Ja sam K6 kupio tokom zime 2007 kada je trebao da izadje K7 i mogao sam da sačekam 3 meseca do K7 ali kada sam video raspored i krivu snage odustao sam jer je to na K6 i najjača strana a nisu mi se sviđale i neke druge stvari zbog Euro3 standarda kao i mapiranje ECU sa prekidačem.

Koliko sam čitao kasnije tokom 2007-me mnogo bajkera pogotovo u Americi su tražili K6 ali je bio veoma brzo rasprodat pa ga nije bilo.

Ovo pričam za serijske motore, kada se skinu katalizatori tj promeme auspusi, skine se SET ventil kažu da je već tada drugačije na oba modela pogotovo na K7.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

ZX10R za 2008 kazu da ima 188KS...na merenju "samo"182KS

K7 185 KS a ima 180KS

K5-6 imaju malo vecu max. brzinu od K7-8

Ko misli da nije tako neka dodje da izmerimo ...inace stvarno 30% motora koje smo merili imali su manje KS nego fabricki dato.

Koliko vidim ovo je merena snaga na radilici, kako oni to rade ja ne znam pa ako možeš da napišeš koju reč oko toga.

Znam da se obično meri na točku gde su cifre drugačije.

Gde vi merite snagu i kako?

 

 

MI isto merimo na tocku.Postavimo motor na probni sto prednji tocak se fixira pneumatikom a zadnji tocak je na valjku.U programu nadjemo odgovarajuci model tu nam pise  sa koliko i do koliko obrtaja se vrsi testiranje i u kojoj brzini.Nakon sto se postigne max broj obrtaja ( naravno se motor i guma predhodno zagreju na stolu) tada se pusta gas i stisne kvacilo (ima/postavi se  senzor na rucici kvacila)  onda pocinje da meri  "gubitke". "Gubitak"= Proracun koliko se gubi snage sa tocka do izlaza menjaca (kvacila).Los lanac i lancanici,slab pritisak u gumi itd znaci vece trenje-veci gubitak (brze usporava valjak). E a sa kvacila postoji formula koja preracunava snagu sa kvacila na radilicu.Naravno to ide sve samostalno i elektronskim putem preko softwera.

Nama moze izracunati snagu na valjku,tocku,kvacilu i radilici.U principu je merodavna snaga na tocku postoje to "stvarna" snaga koja nam je na raspolaganju medjutim ako neko ima 530 lanac i 190 gumu taj ce imati sa istim motorom manju snagu nego neko sa 525 lancem i 180 gumom.Ja na mom motoru sa 520 lancem (trkacki) i aluminijumskim lancanikom imam nepunih 3KS vise nego sa fabrickim.

To je onako grubo objasnjeno  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Hvala na informacijama.

Nije mi bilo jasno to kako se meri na radilici ali ako to radi software onda je jasno.Ja jako pridajem važnost prenosu i nosim lanac 530 koji je ok za ulicu (prešao je oko 20000) skoro da je zreo za zamenu mada ne pruža još uvek veliki otpor ni on ni lančanici.

Guma mi je 190 jer je felna 6J, eventualno bi probao sa 190/55 umesto /50, mada sam i sa /50 zadovoljan.

Nadam se da je service uvek uredan kao na slikama na website.

Drago mi je da ovako nešto ima kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

 

Nadam se da je service uvek uredan kao na slikama na website.

Drago mi je da ovako nešto ima kod nas...

 

Uglavnom je uredan  ;D ...naravno dok se radi nemoze biti bas takav ali za sledeci dan ujutru bude uvek kao na slikama  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja