Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSXR1000 K7

Recommended Posts

Guest diRRty

Citam malopre na motorima,

Pun snage ide kao otrov, kazu da se najbolje voze ne srednjem rezimu mape paljenja, a na najslabijem kao 600 nema iznenadjenja.299 puca ko od sale :D

Ja bi jedan taki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Da niste zaboravili na neke proizvodjace :wink:

U toj kategoriji nismo :twisted:

 

Pa dobro' date=' Cale je mislio na onu visu kategoriju[/quote']

Tako je, to je ona moja kategorija od 600 ccm 8) Tu je jedino Triumph konkurentan od ne japanaca, ali i on "vara" za neke kubike :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 K9
Bit æe interesantno gledat troboj ZX10R.R1 i K7.

I onda ih 1000 RR osisa' date=' ipak HONDA je to :D[/quote']

Tesko , znas da volim Hodnu , ali to je tesko

Znam i ja da je tesko, samo cuti da niko ne cuje... :oops:

Ali opet, nikad se ne zna... :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Nisam citao puno o K7 , ali ono sto sam nacuo je da je povratio dimenzije sa modela K3 i K4 koji su navodno bili mnogo bolji nego njihovi naslednici, barem sto se ciklistike tice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Bokson je postavio odlièan link. Za vas koji ne znate talijanski samo da napomenem par stvarèica koje su naglašene na testu..

Motor je dobio na jaèini, 185konja, težini(sa prošlih 166 sad ima 172KG), ima se moguænost biranja mapa.. A je full power, B je malo mekši odaziv na gas al opet full power motora i C mapa za vožnju po mokrom i mnogo mekši odaziv na gas u svim režimima.

Zbog dobijene težine malko je sporija u mijenjanju pravca.. ali to su veæ trkaèke prièe.

Meni se sviða i teško da bi joj mogao odoljet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Vozio sam sve 1000ccm osim generacije 2008 a K6 vozim dve god.

K7 je tezi od K6 samo zbog euro 3 za razliku od K6 koji je euro2, drugi razlozi ne postoje

Svi oni su dobri na neki svoj nacin sve zavisi sta ti hoces.

Suzuki mozda samo nema finalnu obradu na nivou kao Honda ili Yamaha, mozda malo losiji osecaj kocnice ali zato motor je neuporediv...

Nije na kraju ni vazno koliko je to konja, koja konjska snaga vise ili manje ali je veoma vazno kako se razvija ta snaga i na koliko rpm razvija najveci obrtni moment.

Honda je najumerenija ko tako nesto voli, kriva snage odlicna.

Gixxer ima tu brutalnost u motoru i pruza ti zabavu i posle par godina voznje jer motor je jednostavno odlicno napravljen i veoma pokretljiv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Citao sam razne textove o K7,pratio testiranja,rezultate u voznji na svim stepenima mapiranja (A,B i C),i kazu da je to trenutno najbolji "litras" u klasi...Ne znam kakva je nova R1,da li su je malo "izbalansirali",ali ZX-10R nesto ne hvale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

bio je u motopulsu super test 1000-rki, ima kriva snage na dyno masini, kawa ubija suzuki do 9000okretaja, yamaha sa svojim varijabilnim usisom i 4 ventila ga opet izduvala, a kawa je izasla 2006. neko je rekao da kawu ne hvale, na istom tom testu iz 2006 desetka je proglasena za najbolji motor.

 

ali sto kaze GixxerK6 na kraju nije ni bitno kolika je razlika u ks ili u kg, vazno je kako kome legne motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

U Hrvatskoj Motoreviji koja je pod okriljem Motorrada izasao test 1000-ki za 2008.....Kawa dere na pisti, Honda tik iza njega i plus je osvojila prvo mesto...za gixera kazu da mora da se podmladjuje.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni kawa deluje kao zx6 a ne 10, yamaha mi se uvlači u bulju i nabija ruke, a gixer mi je nekako najudodniji. Honda mi je nekako sva gumena, malko sterilna, a dukac 988 brutalan iz niskih. Tja pih možda sam i omatorio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Meni kawa deluje kao zx6 a ne 10, yamaha mi se uvlači u bulju i nabija ruke, a gixer mi je nekako najudodniji. Honda mi je nekako sva gumena, malko sterilna, a dukac 988 brutalan iz niskih. Tja pih možda sam i omatorio....

 

Kawasaki ZX-10R je prvi put predstavljen 2004. godine.Motor od 998ccm (R4 16v) i 182 KS je bio upakovan u ultra uski aluminijumski ram,iste sirine kao i na tadasnjoj ZX-6R,a u 1. stepenu prenosa je razvijao zavidnih 145 km/h.Imao je blokadu zadnje torzije i proklizavajuce kvacilo,sto su zadrzali i danas.

 

Iskreno,meni je Suzukijeva GSX-R serija oduvek bila najlepsa (recimo 750 '93./'94.,K1,K2,K5),Kawa ZX-*R (pogotovu 6 i 10) su takodje extra,Honda CBR mi je do 2004.(ili bese 2005.) i do izmene dizajna i agregata (sa 9xx na 1000 ccm) bila lep motor (vozio sam CBR900RR i stvarno je vredan paznje),a ne sumnjam da je kvalitet ostao isti,dok dizajn i tehnoloska resenja Yamahine YZF-R serije nikada nisam gotivio (sto zbog izvikanosti modela R1 /za koji ne kazem da nije dobar/,sto zbog lose preraspodele mase i enormne snage)...Za Mottorad-ov test ne znam,ali predpostavljam da je bio testiran novi model ZX-10R (2008.),i Suzy K7,prem da sam ja u svim proslogodisnjim testovima,kako samostalnim,tako i uporednim,nailazio na sve reci hvale za Suzuki GSX-R1000...Inace i 1098 dere R1 na pisti :)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Kawasaki ZX-10R je prvi put predstavljen 2004. godine.Motor od 998ccm (R4 16v) i 182 KS je bio upakovan u ultra uski aluminijumski ram,iste sirine kao i na tadasnjoj ZX-6R,a u 1. stepenu prenosa je razvijao zavidnih 145 km/h.Imao je blokadu zadnje torzije i proklizavajuce kvacilo,sto su zadrzali i danas.

 

??? ??? ???

 

Ajde pojasni mi malo sta ovo znaci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja