Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

neko zaintresovan da kupi mog ctxa xD ?

 

Ti krenuo u opasni marketing ?  ;D

Ma nemoj da prodaješ CTX baš je dobar motor. Šta si sada poželeo da kupiš ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Jedan stariji motorista koji je imao nekoliko motora (kasnije je ostavio samo jedan !) mi je rekao :

"ne mogu istovremeno da izvozam ni 2 a kamoli više motora". Poslušao sam ga. Vozim samo jedan ;)

 

Dobro razmisli šta stvarno želiš - pa kreni prema tom modelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Znaci da ti ne treba A kategorija i da ne moras da ga registrujes svake godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 473 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

moja zelja je da imam jedan motor za put npr pulser zbog godina i kategorija i jedan full cross zbog ludovanja :) pa videcemo kako stvari stoje za sad ctx na prodaju trazim za njega 400e ja msm da je premalo a opet neki ljudi ovde misle da je mnogo :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Na duze puteve (preko 100km) se ne krece bez minimum 250ccm a optimalnoje +500ccm sve ostalo ispod je da se treses i da razmisljas sta moze biti ili je jednostavno suvise sporo.

Naravno mozes ti i sa 125 da krenes ali onda moras da prilagodjavas brzinu da ne preopteretis motor i jos drugih stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Na duze puteve (preko 100km) se ne krece bez minimum 250ccm a optimalnoje +500ccm sve ostalo ispod je da se treses i da razmisljas sta moze biti ili je jednostavno suvise sporo.

Naravno mozes ti i sa 125 da krenes ali onda moras da prilagodjavas brzinu da ne preopteretis motor i jos drugih stvari.

 

Naravno da je bolje da se vozi nesto sa malo vise kubika i nesto sa vise cilindra od 1. Cak mi je smesno da dug put smatras putem preko 100 km. Evo ja sam juce presao 130 km samo u gradu. Sa Princem 125 sam vise puta pravio voznjice po preko 300 km u danu, jedan moj drug sa malim rebelom 125 preko 500, mozda 600 km. Ja svakodnevno prelazim po 200km i posle toga ne osecam nikakv zamor, mogu jos toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Moje licno iskustvo:

Isto sam tako mislio nije bitna brzina dok jednog dana nisam seo na gpz 500 posle toga se sve promenilo do 100 nisi ni svestan da se kreces brzo tek preko pocinjes da osecas znaci prosek je na otvorenom putu oko 100-120 negde da se i zelja zadovolji moze i jace ja sam g atero do 140 jer nije bio prevac na pravcu je me je ortak vozio i do 180 jeste da su to sve ekstremne i sumanute brzine ali valja jednom i to dozivedi cisto radi iskustva.

Brzina je bitna i za preticanej jer st amozes da uradis ako je max 100 nema tu nekog ubrzanja kad je najpotrebinje.

I kapo sto rekoh prosek je oko 100 a duzi put preko 100 ne mizzlim po gradu toliko i ja napravim po bg za dan neko kad krenes negde u drugi grad.

Meni je licno to nije bitna brzina bilo samo zavaravanje da ne ispadnem pred sobom nesrecan zbog slabijeg motora zato sad marljivo skupljam pare za nesto jace pa se nadam sledece prolece da ce bidi 250 ili 500-650.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Svaki motor ima svoju namenu. Zato pođite od svojih potreba i želja, kada ih ukrstite sa finansijskim ograničenjima naći ćete na tržištu za svakog po nešto :) Meni lično, moj motor zadovoljava sve potrebe.

 

@ RadicM imaj u vidu da 500+ ccm ide u viši razred registracije i to su uglavnom putni motori koji su teži za grad, nisu toliko okretni, više troše...

@ Luka kupio bih ja tvog CTX ali ne mogu da vozim 2 motora istovremeno  :) Meni se sviđa CTX ali je trenutno teško prodati bilo kakav motor za keš i zato je ljudima visoka tvoja cena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sto se tice potrose ako je 5l velika onda ne znam sta je toliko trose markirani 50ccm 2t  skuteri a 125 2t trosi min 6l skuteri a registracija je oko15000 ako se uzme da je za 125ccm oko 8000 treba dobro razmisliti sta je bolje .

Sto se tice 4t 125 oni su slabi jer 125 2t - 250 4t.

Kad sve to imate u vidu onda treba razmisliti o kupovini motora i sta se vise isplati. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

To sa apn-om je budzenej i mozes da zamenis celu ili deo vile od bt-a ili ctx-a ili nekog drugog motora al da moze da stane vila.

A sto se reg tice za 125 drugar je skoro registrovao svoju tzr 125 i izaslo ga je oko 8000din.

Kad ste to registrovali ako je prosle godine onda je moguce da su se promenile tarife i sami znate da su pravili neko sranje oko toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Evo sad sam bas racunao na ams-u za registraciju i ispadne da za 650ccm od 35kw reba 12000din to i je nesto sumnjivo posto sam citao reg za transalp koji ima 600ccm izadje oko 15000-16000 kazu koji su registrovali.

Jos nesto bitno je u kom mestu se registruje.

Na kraju ni meni nije u cilju velika registracij anajbolje bi bilo da je ako u stranim drzavama vozilo se registruje samo jednom kad ga kupis i posle si duzan da ga redovno odrzavas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

to je 8000 ako je sad preveo pa mu je prvi put

Verovatno - nova saobraćajna, nova tablica i možda provizija agencije.

 

@ RadicM : Znam da je za Freewind 650 registracija bila oko 16.000 - 17.000 dinara.

Što se tiče potrošnje - ako uzmeš nešto do 650ccm i do 5 godina starosti možda se i uklopiš u tih 5 L.

Za sve ostale starije iz te kubikaže potrošnja hoće da skoči zavisi od modela do modela i koliko je raštelovan.

Ljudi svašta pričaju i posle se vade kao "odvrću gas" i ostalo pa im zato više troši.

Izgleda sitno na prvi pogled ali kada sabereš za godinu dana ili nekoliko sezona... ::) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja