Jump to content

Moto Zajednica

II Novogodišnja akcija Kulina - 24.01.2010

Recommended Posts

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

  Mesto Kulina se nalazi u podnožju malog Jastrebca, na udaljenosti 27km od Aleksinca i 37 km od Niša. Dom je osnovan 1953 godine i ustanova je socijalne zaštite za smeštaj korisnika teško ometene u razvoju. Kapacitet ustanove je 560 korisnika, a trenutno se u njemu nalazi 480 štićenika starijih od 10 godina. Dom je prvenstveno mesto za decu koja nikako ne mogu da se uklope u normalan život i koja najčešće po rođenju budu proglašena nepodobnim za život u porodici.

 

  AMS je do sada organizovala dve akcije prikupljanja pomoći za ovaj dom, novogodišnju 2008/2009 i uskršnju 2009.U obe akcije je prikupljeno solidan broj potrebnih stvari za štićenike, ali naravno na toliki kapacitet doma to ipak nije dovoljno. Neke stvari su potrošne tako da ih je potrebno nadoknaditi.

  U razgovoru sa nadležnima iz doma, dobili smo informaciju o tome šta je njima trenutno prioritetno.Ono što su nas zamolili je da ako možemo da im obezbedimo nekoliko kompjutera (može polovna "četvorka"), više minii linija sa CD-om,televizori, posteljina (ona im je neophodna) i odeća (duksevi, pantalone i džemperi)za uzrast preko 10 godina jer više nemaju štićenike mlađeg uzrasta.

  Ovim pozivam sve Vas ukoliko ste zainteresovani da učestvujete u akciji, da svoje priloge donesete na dobro poznato mesto u  auto školu "Vir" na Novom Beogradu,i u krojački salon (u ovom slučaju moje mame) u ulici Vojvode Bogdana 28, na Zvezdari.Što se tiče krojačkog salona, on je otvoren svakog radnog dana od 08:00 do 19:00, a subotom od 08:00 do 16:00. Ukoliko postoji problem oko nalaženja istog, kontaktirajte me na pp da vam pobliže objasnim gde se nalazi!!

  Kao i uvek otvoreni smo za sve predloge i sugestije, naravno i pomoć oko realizacije ove akcije tako da sve što imate da predložite ili pitate prosledite na moj pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Postoji li adresa gde moze  (kao prosle godine) da se posalje paket nekom kurirskom sluzbom? (Naravno na trosak posiljaoca).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pratim temu... takođe osim skupljanja, kakav je plan pošto stoji 24.01. ...

da li mogu da se pojure "ozbiljniji" sponzori za ovu akciju?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

naravno da se mogu juriti sponzori, narocito u domenu posteljine, sto je konstantna rak-rana za ljude u Domu, obzirom da se posteljina pere svaki dan, i to kompletna posteljina. Daleko brze se haba nego sto su u stanju da je zanove. Oko jurcanja sponzora treba kontaktirati pre svega Trinity da bi se prica sto efikasnije zaokruzila ako postoje izgledi za tako nesto. Sa druge strane, sve sto je potencijalnim sponzorima neophodno u smislu pravnom/knjigovodstvenom, dobice od strane AMS jer to je neka standardna procedura. Samo desavanje predaje prikupljene pomoci 24.01. bice opisano naknadno u ovoj temi kada se budu znali tacni detalji.

 

Oko samog prikupljanja garderobe i ostalog, neophodno je maksimalno se samoorganizovati i medjusobno, te neke vece kolicine dovesti zajednicki na neki nacin, jer slanje postom pojedinacnih paketa moze biti izuzetno komplikovana prica, primera radi, treba konstantno dezurati na mestu za eventualni prijem sto moze biti itekako problem, ali najbolje je da se o tome izjasni Igorxt ili mozda cak Jasminko. Novac se za kupovinu tehnike moze predati licno, odnosno uputiti  kao i za prvi deo novogodisnje akcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

U VIR-u nema jos puno mesta za prijem polovnih stvari ucionicu nesmem da zarobim jer se tu odrzavaju polaganja i mora biti potpuno prazna.Od Akcije Deda Mraz ostalo je puno kutija sa duksericama od time-outa tako da je prostor dosta zakrcen.

Molim vas da pronadjete jos neko mesto za prikupljanje donacija.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

U VIR-u nema jos puno mesta za prijem polovnih stvari ucionicu nesmem da zarobim jer se tu odrzavaju polaganja i mora biti potpuno prazna.Od Akcije Deda Mraz ostalo je puno kutija sa duksericama od time-outa tako da je prostor dosta zakrcen.

Molim vas da pronadjete jos neko mesto za prikupljanje donacija.

Pozdrav

 

Ok,kod mene u radionici ima dosta mesta,tako da nije problem da se sve preusmeri tamo. Dakle,imajucu u obzir ovakvu situaciju,molim vas da sve sto zelite da donesete, donesete na adresu u Vojvode Bogdana 28.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Igore, ideja je bila da se samo prikupi pa odmah dalje transportuje iz Vir-a, a ne da tamo ceka na kompletno odvozenje. Iskljucivo iz prakticnih razloga kao privremeno dan-dva resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Imam prazan podrum. Mali je, podrumsko je mesto ali je prazno (oko 1,5 x 3m).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova

Ja sam obezbedio sledece:

 

- 7 kompleta posteljina (jastuk, carsav, jorganska navlaka) od mikrofibera, prilagodjeno cestom pranju

 

- 50 krevetskih carsava (pamuk, sa lastisom za navlacenje na dusek, tzv. "bolnicki model")

 

Obezbedjen je i prevoz, pa ce sve ovo biti kod mene do nedelje 24.1. (nema svrhe nositi u VIR, pa utovarivati nazad kod mene u pikap ;)).

 

Takodje, ko god ima mogucnosti da pomogne - pravi je trenutak! Rekao bih da ovoj deci, ako je to moguce, jos vise treba pomoc i paznja nego deci iz Sremcice.

 

'Ajmo, Deda-mrazovi, akcija jos traje...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Bravo ljudi, samo napred!

Kao mali sam isao u kulinu, neke `84-`85 godine kad mi je cale radio tamo kao defektolog.

Imam dosta slika odande ali nisu u digitalnom obliku nego one standardne male, ne znam na sta sad lici kulina ali je sigurno mnogo gore nego kad sam ja bio. Probacu da nadjem te slike i postavim da ljudi vide o cemu se radi, ali nisam siguran da cu naci. to je iz zlatnog vremena kad se zidao neki novi deo koliko se secam......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Moram da kazem da sam razocarana odzivom ljudi sa foruma kad je u pitanju ova akcija!!Do sada niko od forumasa nije doneo nista na objavljene adrese (osim Severiana). Jako malo je prikupljeno potrebnih stvari za decu iz Kuline i to su uglavnom neki moji prijatelji koji za svaku akciju doniraju onoliko koliko mogu!!Ne znam sta je razlog ali ja ne zelim nikoga da molim da bude velikodusan i da pomogne, jer to je ono sto nosimo u sebi i mora da postoji u nama zelja da se pomogne,ja tu ne mogu nikoga da nagovaram da bude human, ali sta je tu je! Postoji deo pomoci koja je ostala skupljanjem za novogodisnju akciju tako da cemo to iskoristiti i odneti u Kuline.Ne morate da pokrecete temu" a gde su otisle nase pare??", bicete obavesteni kad se zavrsi ova akcija, jer ova akcija zaokruzuje kompletnu Novogodisnju akciju 2009/2010, tako da cete imati uvid u celu situaciju.

Oni koji zele da ipak nesto donesu, molim ih da to urade do petka,jer vec u subotu se sve to pakuje i u nedelju nosimo u Kuline.

Hvala onim ljudima koji se uvek nadju kad je pomoc potrebna!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova

Ako neko zeli da pomogne, a ne zna kako - u KIKI (novootvorena radnja odmah pored Merkura na Bezanijskoj Kosi) imate posteljine i donje carsave (koje sam gore naveo).

 

Svako ko zeli moze da nabavi komada koliko moze i da ih donese na dve gore navedene adrese (VIR i krojacki salon).

 

Zaista, ovoj deci iz doma u Kulini je paznja i pomoc jos potrebnija nego deci iz doma u Sremcici. Malo vremena i, ko je u mogucnosti, nesto malo para ucinice nekome mnogo! Npr. jedan rezervoar benzina (motor) kupice oko 5 carsava u KIKI.

 

Nije kasno za akciju, u stvari - pravi je trenutak ;).

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: beograd

necu da offujem temu ali da kazem

zato sto ste sve ljude koji se neslazu sa vrhom izbacili

 

na chatu pet ljudi a nekada je bio pun  a ima jos mnogo toga  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Mislim da deca iz Kuline ( i ne samo iz Kuline nego i iz ostali slicnih ustanova)

ne treba da budu zrtve nase nesloge i prepucavanja na forumu

jer su samom postojecom situacijom dovoljno ugrozeni.

Onaj ko hoce da pomogne nece obracati paznju ko je sta reko ili uradio nego ce da predje preko svega i uraditi pravu stvar.

Licemerstva i sujete je malo previse u zadnje vreme u nasoj nam dragoj.

Ova i slicne akcije su za mene prava stvar i ako se neko usudi da sebi ostvari korist na ustrb ostecenih neka je,

greh ide na njegovu dusu i ne pada mi napamet da nikog prozivam nego samo da pohvalim.

 

Iz privatnih razloga malo sam manje na forumu ovih dana i kasno sam video ovu temu

ali cu se truditi da uradim sve sto je u mojoj moci da podrzim ovu akciju da bude uspesna koliko je god to moguce.

Molim sve koji imaju nameru da idu da mi dostave brojeve registarskih tablica da bih na vreme mogao da trazim oslobodjenje od placanja putarine.

Ovog puta cu biti sprecen da idem licno ali bih voleo da uzmem ucesca u akciji u vidu priloga pa da se kupi sta je najpotrebnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: beograd

pedja potpuno se slazem sa tobom , mozda se organizuje nesto i mimo BJB-a i mozda bi bio veci odziv.

 

toliko od mene vidimo se na voznjama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Ok na svakome je da odluci sta zeli da radi da li da nekome pomogne ili ne.Ja nemam prava da to trazim od vas ili da vas nagovaram, jer kao sto sam rekla, zelja da pomognemo treba da se rodi u nama. Ne vidim razloga zbog cega bi deca trpela zbog nekih nesuglasica, meni tu nije jasno.Jako bi volela ukoliko nase malo za njih moze znaciti mnogo, ne zanima me da li se neko nekom zamerio ili neko nesto nece iz inata itd.To su stvarno vase privatne stvari. Ali jedino mi je interesantno kako se uvek javljate kad treba da offujete ili da se nesto svadjate, a do sad se niko na temi nije javio pa bar da da podrsku nekome sto cini bar nesto dobro u ova zla vremena. Znaci da ne mozete da pronadjete makar ni jednu lepu rec u vama a kamoli spremnost da pomognete nekome kome je pomoc neophodna.

I dalje stoji, hvala svima koji su spremni da pomognu, ostali koji to ne zele, pa dobro, to je stvarno vasa privatna odluka i ja na to nemam niti zelim da imam uticaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova

Mislim da svadje po Forumu nemaju nikakve veze sa solidarnoscu prema onima koji su manje srecni od nas. Tim klincima treba paznja, a onda i konretna pomoc (tim redosledom). Ako smo u prilici da im damo i jedno i drugo - mislim da od toga ne postoji jaci razlog i vece opravdanje.

 

Svako u sebi pronadje ili ne pronadje motiv za ucesce u ovakvim akcijama. Ovde imamo priliku da uradimo nesto dobro, za veoma malo energije i novca (buduci da postoje ljudi koji ce uloziti mnogo vise energije da ta pomoc i ode u Kulinu).

 

Ko je bio u Sremcici zna: dovoljan je jedan pogled i sreca u ocima bar jednog deteta, da makar ja sebi vise nikada ne mogu da objasnim zasto nisam svoje vreme i sredstva koje mogu da odvojim upotrebio da im tu srecu, sa ostalim drugarima, donesem.

 

Nema tu mesta filozofiji - pridruzite se, ko i koliko moze, jer radimo jednu dobru i pristojnu stvar!

 

Inace, pomoc ce biti odneta, koliko god da je bude. Vremena ima dovoljno do subote (pakovanje). Pravi trenutak za akciju! ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ima pomoci itekako, bice problema sa prevozom bojim se. Ja svoje kutije mogu doneti tek u zadnji cas jer sam se bas jako razboleo juce a imam i neku komplikovanu situaciju druge vrste pa sam malko van stroja. Svakako ce biti sta da se ponese, bez brige.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja