Jump to content

Moto Zajednica

kofer na buvljaku iliti made in China

Recommended Posts

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

I jedno i drugo... postoje neke ideje da se Za#ebe kineska ploca za kofere i taj deo napravi od metala... posto je to najslabija tacka kofera :)

 

Evo slike izgrebanog kofera. Sve je prljavo, pa se i ne vidi dobro, ali eto, samo ta donja ivica je izgrebana, i to jer su bili neki kamencici na koje sam pao :)

 

1oNyq_img0150m.th.jpg

 

Imam 2 bocna kofera koji imaju ovakvu plocu (tako sam ih dobio) i ta ploca je mnogo jaca od one koju imam za top-case. Nosio sam ih prepunjene, oba, i nikad nisu ni malo popustili. Evo te ploce...

 

tt1LD_img0154g.th.jpg

 

A evo i slika nosaca:

lGthE_img0145g.th.jpg

 

QDXEJ_img0146w.th.jpg

 

7hpDi_img0147.th.jpg

 

0wyVn_img0156fv.th.jpg

 

 

Gore je 5mm flah, i kaci se na cetiri mesta gore (zasrafljuje se na rupe za drzac za ruke, znaci pet milimetara duzi sraf, i malo izdignuti drzaci za ruke). Sam nosac kofera je napravljen od kutijastog profila 15mm, sam sam vario i brusio, i ofarbao mat crnim auto-lakom. Kaci se i na fuzastere suvozaca, kroz ciju osovinu ne ide standardni sraf, vec sam stavio duzi, na koji se navuce nosac, i odozdo dodje matica. Deluju prilicno nezgrapno,  ali to je zato sto je fabricki auspuh bio dosta siri, pa je trebalo ostaviti mesta, a sad kada sam stavio drugi izduv, planiram da suzim nosace.I da, na povrsine sa strane se na 4 srafa kaci ploca i na nju kofer. Ovako ima ulogu crash-bara pozadi. Nadam se da je pomoglo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Kada sednu dvojica malo tezih, da li se desi da ona precka ispod blatobrana zakaci gumu? Deluje mi previse nisko!?

 

Probao sam kad sam pravio... mnogo pre nego sto ta precka dodje i blizu tocka, amortizer se maksimalno sabije, tako da nije ni blizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

kad padne motor sa koferom od 29litara kofer ne dotakne zemlju ;)

 

Osim ako kofer nije bocni  ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Fala za slike... super su nosaci (a kad skines kofere ko roll barovi  ;D ) inace jel ono metalni nosac... ja mislim da cu da pracim metalni nosac kofera posto su mi ovi plasticni mnogo slabi za bocne kofere...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Nedavno sam kupio ovaj kineski kofer ali nisam ih jos montirao, imam plan da montiram 3 komada. Nije mi jasno zasto ljudi pricaju da ta noseca ploca je slaba meni deluje kao debela i jaka plastika, ja sam dobio uz njega ovakve ploce.

Pa onaj ko ima iskustva sa pucanjem nek mi kaze na kom mestu.

 

http://B6zDF_dsc00039xw.jpg

http://HHvyM_dsc00037fl.jpg[/url

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 486 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s - Ferdinand

meni nije pukla ploča, nego mi je pukao kofer na mestu gde ploča ulazi u njega. mada znam da je još jednom forumašu pukla baš ploča.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Fala za slike... super su nosaci (a kad skines kofere ko roll barovi  ;D ) inace jel ono metalni nosac... ja mislim da cu da pracim metalni nosac kofera posto su mi ovi plasticni mnogo slabi za bocne kofere...

 

Nosac jeste metalni. Takvog sam dobio, valjda sam imao srece :)

Pisi razvoj situacije, ja sam planirao da skroz skinem plocu i samo navarim 3 kacenja na nosac, i kraj price, ali mi nedostaje ideja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ovo je odlična fora, a još bolje je da imaš originalni jezičak koji ulazi u bravicu kofera i ima sa donje strane rupe za šrafove. Ja dobio rezervni kad sam prošle godine kupovao kofer u Grčkoj. Slikaću kad dođem kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ovo je odlična fora, a još bolje je da imaš originalni jezičak koji ulazi u bravicu kofera i ima sa donje strane rupe za šrafove. Ja dobio rezervni kad sam prošle godine kupovao kofer u Grčkoj. Slikaću kad dođem kući.

 

Ako imas isti kofer kao i ja (pogledaj par postova gore),

bio bih ti zahvalan da mi pozajmis taj jezicak da napravim isti... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Hvala Misko...

Mislim da nema potrebe da ga pozajmljujem, jer cu moci po slikama da napravim :)

U svakom slucaju, veliko hvala na trudu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

Da li je to kopcanje i raspored zuba na ploci standardizovan ili za svaki je drugacije?

Mislim da li moze da se na kinesku plocu nakaci givi ili neki drugi brend i obrnuto na givi monolock plocu nakaci kinez?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Hvala Misko...

Mislim da nema potrebe da ga pozajmljujem, jer cu moci po slikama da napravim :)

U svakom slucaju, veliko hvala na trudu :)

Nemoj da se mucis da pravis, imas u louisu da narucis i jezicak i ona dva okrugla klina u koji se uvlaci druga strana kofera. Jeftino nesto, ne isplati se da se pravi, ja sam svakom kome sam pravio nosace kofera stavljao to iz lousa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

U planetbike su imali kofer oko 45litara po ceni od  1350din. Jedan je bio samo ostao i nije imao ovu plochu na koju se kachi. Mislio sam da uzmem bez ploche poshto istu nije neki problem napraviti. Onda sam se 2 nedelje jurio sa onim likom shto radi tamo poshto je, navodno, morao da pita gazde da li moze da ga proda tako bez ploche, i svaki dan mi govori da nije stiga oda pita. Danas zovem, kaze lik: poskupeli su ti sada su sa 1350 otishli na 2400 :). Takodje, drugi koji sam misli oda uzmem koji je bio malo gluplje ( ne skida se, manji je) bio je 1290 sad je oko 2000 :F

Vrlo pametan marketinshki potez... shetash kupca dok ne poskupish pa onda moze :)

Sad ima na buvljaku ovi kineski i pre cu ga tamo uzeti za 2500 ili koliko je vec, od lika koji ga donosi ko zna koliko km iz drugog grada, mrzne se, kisne i prodaje po istoj ceni...

Ne mogu da shvatim neke stvari kod nas nikako :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Jel to sad znaci da opet ima kofera u Planetbike-u, samo po drugoj ceni ili je to onaj jedan samo??

Gde i na kojem buvljaku je taj lik koji prodaje kofere ????

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa koliko sam razumeo nema. Ima samo oni mali shto se ne skidaju i oni su sad 2000. Na autpijaci subotom prodaju kofere slichne ovima iz planetbike. Bili su 2500din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zemun-nbgd

 

Gde i na kojem buvljaku je taj lik koji prodaje kofere ????

 

 

 

kineski koferi na buvljaku se nalaze u prvom redu, ako se udje na onaj ulaz koji je najblizi zeleznickoj stanici- odmah na pocetku reda imaju dve tezge sa opremom za bicikle i ponekom kacigom...

ne mozes da promasis...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja